VÚB: garantovaný vklad XVII

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

VÚB: garantovaný vklad XVII

Príspevok od používateľa Tibor »

Recenzia garantovaného štruktúrovaného vkladu. Ako podmienku zhodnotenia vkladu stanovila VÚB posilnenie českej koruny voči euru.

http://ako-investovat.sk/index.php/rece ... vklad-xvii
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: VÚB: garantovaný vklad XVII

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Ahoj Tibor.
Počuj, chcem sa opýtať, prečo si najprv použil termínovaný vklad od Privatbanky a teraz od Poštovej banky ?
A ešte jedna vec. Pri Privatbanke sa klient rozhodne, či chce mať úroky pripisované k termínovanému vkladu, alebo na účet v banke. Ak si vyberie pripisovanie k termínovanému vkladu, tak má zložené úročenie. Čiže úrok p.a. nie je tretia odmocnina 1,102 = 3,29% p.a. ale 1,102 / 3 = 3,4% p.a.
Ale to len tak na okraj, inak sa mi tie recenzie veľmi páčia. Klobúk dole :wink:
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VÚB: garantovaný vklad XVII

Príspevok od používateľa Tibor »

Termínovaný vklad od Privatbanky je bez možnosti predčasného výberu.
Pri produkte EURPLN som chcel ukázať, že nadvýnos nad bezrizikový v podstate nie je.
Išlo aj o osvetovú argumentáciu, aby klient pochopil, že treba porovnávať s bezrizikovým.
Ale porovnanie s termiňákom bez možnosti predčasného výberu je na hrane.
Preto som u VÚB použil "normálny" termiňák s aktuálne najvyšším úrokom na trhu.

S tými úrokmi som to nepochopil.
Však zložené úročenie je o tom, že sa úrok pripisuje k istine a v ďalšom období úročí.
Alebo si to myslel tak, že oni mi tie úroky môžu aj ročne vyplácať (nepripisovať) a predsa dostanem po 3 rokoch spolu 1102 euro pri počiatočnom vklade 1000,- ?
Keď si opäť čítam text na ich stránke, tak to skutočne tak vyzerá.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: VÚB: garantovaný vklad XVII

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

S tými úrokmi som to nepochopil.
Však zložené úročenie je o tom, že sa úrok pripisuje k istine a v ďalšom období úročí.
Alebo si to myslel tak, že oni mi tie úroky môžu aj ročne vyplácať (nepripisovať) a predsa dostanem po 3 rokoch spolu 1102 euro pri počiatočnom vklade 1000,- ?
Áno. Tých 1102 EUR mínus daň dostaneš, ak si necháš vyplácať úroky priamo na bežný účet. Ak si necháš pripisovať úroky k istine, tak dostaneš viacej. Tiež nechápem, prečo na stránke kalkulujú s tou menej výnosnou možnosťou, keď by sa mohli chváliť vyšším úrokom.

K predčasnému výberu. Aj v Privatke sa to dá. Vtedy prichádzaš o úrok za daný rok, v ktorom peniaze vyberáš + platíš sankciu podľa viazanosti vkladu nasledovne
1 rok 0,5%
2 roky 1,0%
3 roky 1,3%
4 roky 1,6%
5 rokov 1,9%
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VÚB: garantovaný vklad XVII

Príspevok od používateľa Tibor »

Privatbanka, Profit Konto
http://www.privatbanka.sk/?com=pages&node=322
a vyberať (disponovať) nie je možné počas doby viazanosti vkladu. Výnimku tvoria úroky, ktoré budú na žiadosť majiteľa účtu vyplácané po uplynutí kalendárneho roka
Skutočne si môžem ten vklad vybrať za podmienok, aké píšeš?
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: VÚB: garantovaný vklad XVII

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Nedá sa vybrať len časť vkladu. Ale dá sa predčasne zrušiť celý vklad za podmienok, ktoré som písal vyššie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"