Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
River
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 21 08, 2010 4:21 pm

Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Príspevok od používateľa River »

Ahojte,

naskytla sa mi moznost vyhodne kupit starsi byt. Planujem ho zrekonstruovat a nasledne (do 3-4 mesiacov od kupy) predat.

Kedze nemam dost hotovych financii, kupu by som chcel financovat hypotekou. Potrebujem, aby ju bolo mozne vyplatit prave do tych 3-4 mesiacov s tym, ze pokuta, ktora sa plati za predcasne vyplatenie by nemala byt bud ziadna, alebo aspon co najnizsia. Dobre by tiez bolo, ak by banka, od ktorej si peniaze poziciam, nerobila velke prietahy, ked budem byt, na ktory bude mat stale zalozne pravo, predavat.

Najde sa banka, ktora nieco podobne ponuka, ci sa mam skor zamerat na iny financny produkt, ako je hypoteka?

Dakujem za vsetky rady!
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Skúsil by som nejaký úver na bývanie (nie HYPO), napríklad v SLSP, a tam je poplatok 1% z požičanej sumy. zadarmo to nieje myslím možné vyplatiť nikde...
Obrázok
River
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 21 08, 2010 4:21 pm

Re: Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Príspevok od používateľa River »

Dakujem za radu.

Pozeral som sadzobnik SLSP, na strane 19 rozpisuju poplatky.
Ak som spravne pochopil, nie je to 1%, ale maju na to vzorec, ktory dava o nieco viac, ako 1%. Zarazili ma vsak tie spracovatelske poplatky, ktore maju podla mna hrozne vysoke.

Najlepsie mi zatial vychadza mBank, ktora nema ziadny spracovatelsky poplatok, ani poplatok za predcasne splatenie (vid ich sadzobnik), na druhej strane ma tam trosku prekvapila polozka "Úhrada nákladov spojených so zabezpečením rizika splácania", ktora je ale aj v najnevyhodnejsom moznom pripade lacnejsia ako to, co by som zaplatil v SLSP.

Zatial som teda nakloneny zobrat si to v mBanke...
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Nad mBanko som vôbec nerozmýšľal z dôvôdu, že ma vysokú úrokovú sadzbu, ale v Tvojom prípade to bude naozaj najlepšie riešenie, keďže plánuješ hypo o pár mesiacov splatiť...
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

urcite mBank, ale dostanes max 50 % hodnoty zabezpecenia (standardne) = takze potrebujes do zastavy este jednu nehnutelnost. Vtedy neplatis ani ten poplatok "za zabezpecenie rizika"
River
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 21 08, 2010 4:21 pm

Re: Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Príspevok od používateľa River »

Hm, tak toto ma poriadne prekvapilo... urcite je to tak? S tym poplatkom problem v podstate nemam, ale ocakaval som bez nejakych vacsich problemov, ze vsade dostanem 100% obzvlast, ked moj hruby plat je 6-nasobkom mesacnej splatky, ktoru som si vypocital.

Vedel by si navrhnut aj nejaku alternativu?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nepocul som, ze by to menili. Na vynimku vraj daju aj viac, ale neviem kolko. Ale ked tam prides s tym, ze "chcem to za styri mesiace vyplatit" asi to nebude na vynimku :) Porozmyslaj co by si este mohol zalozit.
not.much
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 08 06, 2010 10:04 pm

Re: Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Príspevok od používateľa not.much »

Ja mam hypo od mBank, mozem ju vyplait kedykolvek a bez ohlasenia - cez internet banking. Uz som tak jednu mHypoteku vyplatil. Proste ti zmizne z internet bankingu a mBank zostane ticho - ani potvrdenie o splateni neposlu ked si nepoziadas :-) Samozrejme kvitancie poslu.

Edo
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Príspevok od používateľa jogo »

Ako je to s predcasnym splatenim hypoteky,ak ju chcem splatit predajom nehnutelnosti, na ktoru je hypoteka vystavena?
(napriklad mam byt,ktory prenajimam,kupeny na hypoteku pred 10 rokmi a teraz by som potreboval vecsiu sumu penazi,ktoru viem ziskat len predajom danej nehnutelnosti).
-Musim si pozicat peniaze a hypoteku predcasne splatit a nasledne predat byt ?
-alebo sa to da urobit dohodou s bankou,ze byt predame a z vynosu z predaja splatim hypoteku?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Hypoteka - rychle predcasne vyplatenie bez pokut

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

-Musim si pozicat peniaze a hypoteku predcasne splatit a nasledne predat byt ?
-alebo sa to da urobit dohodou s bankou,ze byt predame a z vynosu z predaja splatim hypoteku?
Ahoj. Dá sa to urobiť tak, že sa spraví kúpno-predajná zmluva, kde kupujúci zaplatí časť (vo výške nesplatenej časti úveru) banke a zvyšok tebe.
Napr predávaš byt za 60 000 EUR a nesplatenú časť hypo máš 25 000 EUR. Tak kupujúci zaplatí 25 000 EUR banke a 35 000 EUR tebe.
Dá sa to spraviť aj vtedy, ak si kupujúci berie na nehnuteľnosť hypotéku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"