Rizika a možné šoky 2011

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Rizika a možné šoky 2011

Príspevok od používateľa Honzajs »

Výroční analýza je hotova. Zaměřil jsem ji an rizika. Filip promine, dávám sem link:
http://www.pro-investory.cz/investice_aktualni_analyza/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: Rizika a možné šoky 2011

Príspevok od používateľa senor valasco »

čo sa týka poslednej vety, nedôveruješ ani týmto, aj keď garantujú fyzickú držbu kovov: http://www.etfsecurities.com/us/securit ... rities.asp ?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Rizika a možné šoky 2011

Príspevok od používateľa Honzajs »

Pár ETF, kterým by se dalo důvěřovat by se našlo.
Ale rozhodně mezi ně nepatrří ty největší - GLD a SLV. Ty také mají teoreticky držet pouze fyzické kovy...

Co se týče tebou zmiňovaného, říkal jsem si, že je fajn, že zveřeňuje čísla držených barů. Co mě ale zarazilo, je název souboru, ve kterém jsou tato čísla uložena.Písmena "JPM" na začátku názvu se mi nelíbí. JPM v tomhle ohledu nedůvěřuji.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: Rizika a možné šoky 2011

Príspevok od používateľa janula »

a co sa tyka ZKB?? ma zlate aj strieborne fondy a vraj cisto len fyzicke kovy, ale ked sa zasa hovori o tom, ze niektore svajciarske banky nevydavaju svojim klientom fyzicke kovy, co u nich mali, tak neviem co si o tom mysliet
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Rizika a možné šoky 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

ak je to fond, tak už z princípu nemôže mať len čisto fyzické zlato a striebro. Nevedeli by totiž reagovať dosť pružne na nákupy a predaje (výbery a vklady). Vo fonde vždy bude časť fyzická, časť z derivátov a časť hotovosti.
Obdobne ako pri realitných fondoch pre verejnosť, nie je možné mať 100% aktív v realitách, ale tiež tam musia mať likvidnejšie a pružnejšie aktíva.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Rizika a možné šoky 2011

Príspevok od používateľa Honzajs »

ZKB mám na seznam těch důvěryhodnějších. I když po tom, co jsem psal v reportu o problémech klientů dostat se ke svým slitkům, se určité % pochybností uchytilo i zde...
Nešlo ale konkrétně o tuto banku.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Rizika a možné šoky 2011

Príspevok od používateľa slimak »

http://finweb.hnonline.sk/c3-50067080-k ... entar-span" onclick="window.open(this.href);return false;

O com to je? pochopil som ze hodnota(spekulacii na burze) americkej ropy ide dolu. Aky to bude mat dopad a pre koho?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Rizika a možné šoky 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

s ropou sa nič nemení. Len sa časom prestane "merať" cena ropy cez americkú WTI. Bude sa používať Brent, lebo tej sa aj tak vo svete spotrebuje viac a lepšie teda ukazuje ako sa cena ropa vyvíja.

Ide o to, že neexistuje jeden súhrnný index na všetky druhy ropy spolu. A preto sa sumárne za ropu ako takú, používa jeden z indexov jedného druhy ropy. A ten najpoužívanejší index WTi sa asi vymení za Brent.

Pre spotrebiteľa a bežného občana z toho nič zaujímavého neplynie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"