Dane z UK akcií

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
dusan
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 28 02, 2011 8:53 am

Dane z UK akcií

Príspevok od používateľa dusan »

Prajem dobrý deň, pred dvoma rokmi som pracoval v UK, kde som kúpil akcie cez HCBC banku. Chem ich predať, bývam už na Slovensku. Kde by som mal platiť dane? Za radu vopred vďaka D.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Dane z UK akcií

Príspevok od používateľa Dana »

Ak máš na Slovensku trvalý pobyt, tak u nás budeš platiť dane.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
dusan
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 28 02, 2011 8:53 am

Re: Dane z UK akcií

Príspevok od používateľa dusan »

Ďakujem. U nás. Takže doklad že som tu zaplatil dane, bude platiť aj pre UK, keby niečo vyžadovali? Ešte by som sa rád spítal, ako budú u nás vedieť že mám
účet v UK, a ako budú vedieť Angličania, či som zaplatil dane u nás?
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Dane z UK akcií

Príspevok od používateľa Dana »

Ked si si otváral účet v UK mal si tiež uvedenú adresu trvalého pobytu na Slovensku? Ak áno, potom by nemal byť problém a ak nie, mal by si nahlásiť zmenu.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Dane z UK akcií

Príspevok od používateľa Casey »

Dana napísal:Ked si si otváral účet v UK mal si tiež uvedenú adresu trvalého pobytu na Slovensku? Ak áno, potom by nemal byť problém a ak nie, mal by si nahlásiť zmenu.
Myslim,ze tie dane zaplati v UK s tym ,ze ma na UK ucte uvedenu UK adresu,ktoru beru ako trvaly pobyt,resp.ich zaujima pobyt v UK ,nemyslim ,ze ich zaujima ze ma uvedene trvale bydlisko SR.Kazdopadne mozem sa mylit.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Dane z UK akcií

Príspevok od používateľa Dana »

Mýliť sa môžeme všetci.
Na zmluve by mal byť uvedený trvalý pobyt a potom príp. korešpondenčná adresa, ale neviem ako to tam majú a či banky /brokeri/ podávajú nejaké hlásenia na daňové úrady.
Predaj akcii by si však mal každý zdaniť v štáte kde je rezidentom. Rezidentom som určite tam, kde mám trvalý pobyt. To daňové úrady zaujímať musí. Teraz už dušan píše, že ani v UK nie je, tak neviem prečo by mal tam podávať DP. Ale ak by tam aj nadalej pracoval a u nás by mal TP, to zn. že by mohol byť považovaný za rezidenta obidvoch štátov, tak aj tak prvé kritérium k určeniu rezidencie je stály byt = bývanie ktoré je kedykoľvek k dispozícii /nie bývanie na dobu určitú/
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"