Je na striebre bublina?

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Bublina na striebre je, ale to ešte neznamená, že zrovna zajtra praskne.
Každopádne, prečo by som mal investovať zrovna do bubliny? nech už je v akejkoľvek fáze, ale je to po 300% raste za dva roky a 800% raste po 10 rokoch.
http://ako-investovat.sk/index.php/zaci ... o-striebra" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa Tibor »

Vynikajúci článok.
Nevie niekto o dobrom medveďom (short) inštrumente na striebro?
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa filip glasa »

na konci tejto témy sú preberané možnosti na short:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=36&t=912" onclick="window.open(this.href);return false;

ale rozhodne to nie je sranda. Treba to ustáť ako krátkodobú špekuláciu. Dlhodobý short - by sa nemusel vyplatiť: keď sa nám pred pár mesiacmi zdalo 30 USD/oz veľa, tak dnes stojí 35USD a pri shorte priamo na futures by to doteraz trader možno neustál.
huslista
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Št 03 02, 2011 7:42 pm

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa huslista »

Nielen bublina vo vseobecnosti, ale aj... http://www.freerepublic.com/focus/f-news/2680237/posts" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa Honzajs »

Podle mě stříbro bublina není. A ještě nějakou dobu nebude.
Ohledně odpovědi na 3 otázky.
1. NE, začall jsem až při 4,50 :-)
2. ANO
3. ANO

Až bublina bude praskat, bude to nějak takhle: http://www.pro-investory.cz/aktuality/a ... ata_manie/" onclick="window.open(this.href);return false;
Co je podle mě ale pravděpodobnější, je, že se zlato a stříbro staně součíástí globálního měnového systému
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa Airmike »

skutocne najhorsie co moze investor urobit je rozmyslat nad shortovanim rozbehnutych trhov. je to nerozumne z principu. vidiet vsade naokolo bubliny je nebezpecne.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa kubik »

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 102#p43102" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kubik - môže byť. To že je na trhu bublina ešte neznamená, že cena musí hneď začať klesať. Kľudne to môže trvať aj v rokoch. Viď. bublina na čínskych akciách pred rokom 2008. internetová bublina pred rokom 2000 a pod. Tam všade tie bublinové čísla syndrómy boli 2-3 roky pred prasknutím.

Honzajs - jasné môže byť. Len mi nepripadá rozumné kupovať dnes striebro za 35 USD, hlavne u ľudí čo pri cene 4-15 USD ani nevedeli že sa do striebra investuje. A prišli na to až keď cena stúpla o 800% a premietajú ten rast automaticky do budúcnosti.
tradermiso
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 31 05, 2010 10:09 am

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa tradermiso »

Ja k tomu len dodam, ze tak ako vzdy je dolezity risk management. Ci uz do toho chce ist niekto long alebo short, treba nahodit stoplosy tak aby to potom nebolelo. Ja som sa jemne popalil na striebre v decembri ked som sa ho pokusal shortovat cez nejaky reverse certfikat, odvtedy som long cez call opcie. Cize pokial ma niekto neodolatelnu chut sa na tom este skusit zviezt preco nie, len to treba robit s rozumom. Ale osobne by som to zatial neshortoval, je to rozbehnuty vlak...
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa Honzajs »

Filipe, já b ych to postavil jinak. Tohle je bez vztahu ke stříbru
Prakticky každý dlouhodobý býčí trh je postaven na překonávání maxim. Bez toho to prostě nejde. Faktor předchozího růstu či poklesu pro mě není relevantní při určování, zda investice je vhodná pro dlouhodobou investici či nikoliv.

P.S.
Vím, že u stříbřa mohu být nařčen ze zainteresovanosti. Ale býkem na stříbře jsem byl ještě před Silverem...
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa jonatanus »

a co je honzajs na tom striebre take zaujimave ze milionnasobne stupla "poptavka"?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Faktor předchozího růstu či poklesu pro mě není relevantní při určování, zda investice je vhodná pro dlouhodobou investici či nikoliv.
ok - len keď už dneska každý na barsjakom fóre od stavania až po fitness všetci píšu o striebre, tak mi to príde bublinové. Samozrejme nie som Soros, ktorý tvrdí že sa v tých cykloch bublín vyzná, takže do shortu by som nešiel.
huslista
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Št 03 02, 2011 7:42 pm

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa huslista »

Vidis bublinu? Neshortuj, ale kup si put opciu. Aspon mas obmedzenu vysku straty. U shortu sa vyska straty teoreticky rovna nekonecnu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Píšem o tom, že to že je niekde bublina ešte neznamená, že cena začne klesať dole. Kľudne tá bublina môže trvať aj roky. Nejde o to aký nástroj zvolíš, ale o to, že ten pokles vôbec nie je jednoznačný. To sa týka každej bubliny.

Alebo inak povedané - to že vidím dôvod na to, aby si nešiel long na striebro ešte neznamená, že je striebro automaticky vhodné na short.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa Honzajs »

Proč stříbro? Protože nerovnováha enornmí short pozice se vyrovná. Ve sprospěch růstu ceny.
Stále roste zájem investorů, i když je pořád velmi omezený.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa filip glasa »

anketa o cene striebra:
http://ako-investovat.sk/index.php/comp ... konca-roka" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa filip glasa »

a máme tu štyridsiatku:
Obrázok
au-zlato
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 20 05, 2011 8:21 pm

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa au-zlato »

Stále počas každého býčieho trhu jednoducho pride korekcia smerom nadol. A počas každej takejto korekcie väčšina médií a analytikov začne v panike hovoriť o konci býčieho trhu. Bubliny vznikaju od časov, ked peniaze prestali byt kryte zlatom. Tlačia sa, nie su z veľkej percentualnej miery kryte realnou hodnotou a tieto flat peniaze tvoria bubliny, ale "čo by sme mali vedieť o striebornej bubline" viac, aby som necitoval niekoho ineho , ale suhlasím 99%cente au-zlato.sk/?pg=novinka&nid=257
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Je na striebre bublina?

Príspevok od používateľa Honzajs »

Bublina na stříbře (ani zlaět) není, názorně tu bud zítra demonstrovat na přednášce v rémci pražské MoneyExpo 2011 - http://www.money-expo.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"