Twitter

Obsah na archiváciu/vymazanie
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Twitter

Príspevok od používateľa filip glasa »

má význam urobiť si konto na twitteri, alebo je to len zabiják času? Používate to?

zaujímam ma či je to dobré pre osobu a či sa to dá dobre použiť aj ako "fan page". Ono dneska si už od vás nikto nevypýta vizitku, ani telefónné číslo a dokonca už ani email. Len sa opýta na Twitter. Keď di neni na twitteri, tak neexistuješ. Aspoň pre geekov (nie že by som vedel čo je to geek).
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Twitter

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja som stale nepochopil zmysel twitteru. Asi som uz stary :)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Twitter

Príspevok od používateľa jonatanus »

pokial nemas followerov, tak zmysluplne pouzitie je akorat ako zdroj sprav, followujes zdroje/ludi co ta zajimaju...

ak mas followerov, tak to mozes pouzivat na networking, "marketing", "prieskum trhu", atd.
bez twitteru by nevznikol startupcamp ani kickstart
na druhej strane keby som nic take zakladat netuzil a nehladal ziadnych ludi, tak je to viac-menej zabity cas..

@jonatanus
krestix
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 03 04, 2011 3:57 pm

Re: Twitter

Príspevok od používateľa krestix »

Čo chceš dosiahnuť?
Ja používam Twitter aj Facebook ako marketingový nástroj. Niečo napíšem na web a v priebehu pár hodín si to prečítajú a nazdieľajú stovky a kliknú na to desiatky ľudí. Na druhej strane Slovensko je príliš malé, aby si človek mohol vybudovať biznis len na tomto (dá sa, ale myslím si, že sú aj efektívnejšie spôsoby).
Čiže mohol by si pomôcť viac propagovať toto fórum.

Ak chceš sledovať aktuálne dianie v tvojom odvetví, je to fajn nástroj ak sleduješ tých správnych ľudí.

Ak chceš sám twittovať svoje osobné veci, môžeš, ale osobne to bez cieľov v podobe dvoch predošlých odsekov považujem za stratu času.
Vybavte si rýchlu pôžičku pre podnikateľov a živnostníkov. Bez dokladovania príjmu, bez ručenia, vybavíte do 24 hodín online cez internet.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Twitter

Príspevok od používateľa spoty »

twitter je fajn na ziskavanie uzsko specializovanych info news + kontaktov.
mne prinasa twitter pridanu hodnotu, takze odporucam.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Twitter

Príspevok od používateľa filip glasa »

s twitterom je dost problem v tom, ze ta nikto nebude folowovat. Cize na marketing to neni az take zazracne ako FB. FB je v tomto jednoduchsi. Na osobne veci by som snad ani jednu z tych stranok nepotreboval.
Akurat je tam to co som pisal uz v uvode - dneska od teba nikto nechce email, ani telefon, ale twitter konto. A ked ho nemas, tak sa s tebou "starymi" kanalmi nebavia.
Zase ja som nemal rad chaty a instant messengery a ani som ich nepouzival, tak nemusim ani twitter zacat pouzivat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Twitter

Príspevok od používateľa Airmike »

myslim ze to z tvitterom a facebookom nebude take horuce co sa tyka toho biznisu. asi to budu kanaly pre specificku skupinu. ja sa bavim vacsinou z ludmi 35 a viac, a co sa tyka biznisu, odomna nikdy nikto nepytal ani kontakt na twitteri ani facebooku. myslim ze stara skola bude pouzivat stare kanaly a nova tie nove. je pre mna trosku tazke si predstavit ze by som sa mal o obchodnych veciach bavit na socialnej sieti.

samozrejme chapem aj tych ktori potrebuju PR, marketing , popripade komunkuju z nejakou specifickou skupinou ludi. ale z mojho pohladu vacsina tieto kanaly nevyuziva na biznis primarne, skor pre zabavu.
Naposledy upravil/-a Airmike v So 09 04, 2011 12:14 pm, upravené celkom 1 krát.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Twitter

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:Akurat je tam to co som pisal uz v uvode - dneska od teba nikto nechce email, ani telefon, ale twitter konto. A ked ho nemas, tak sa s tebou "starymi" kanalmi nebavia.
a to chodis niekde na diskoteky alebo co? nepametam si ze by odomna chcel niekto twitter...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Twitter

Príspevok od používateľa filip glasa »

na startupcamp - nikto si ode ti nezavolá na mobil, nenapíše na email. Celá komunákácia prebieha cez twitter.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Twitter

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:na startupcamp - nikto si ode ti nezavolá na mobil, nenapíše na email. Celá komunákácia prebieha cez twitter.
cez twitter toho vela nenakomunikujes..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Twitter

Príspevok od používateľa filip glasa »

to viem, ale na taký prvý kontakt ti skôr niekto napíše na twitter než na email.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Twitter

Príspevok od používateľa Airmike »

treba si ale uvedomit ze startupcanp je sice uplne super projekt, ale vacsina ludi sa tam toci okolo IT. dizajnu, marketingu. je logicke ze prave FB a TW su kanaly pre nich vhodne na komunikaciu. rovnako ked som sledoval projekt IPO48 tak v diskusiach a komentaroch vsetko na TW. vsetko to ale vyplyva z faktu ze je to specificka skupina ludi. pre ktorych ma vyznam komunikovat takymto sposobom.

precital som par diskusii ucastnikov IPO a veru bol pre mna dost problem vobec pochopit o com tie projekty su, nakoniec to spominaly aj investor ktory sedel v porote.

cela forma komunikacie a aj kanal, je zavisla na tom aka skupina ludi sa bavi. aspon podla mna.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Twitter

Príspevok od používateľa Pette »

Mika - presne tak.
Twitter je vyborna dalsia vec na sledovanie a neformalne odpovede bez "ahoj"...

Ale, je to vec pre IT komunitu, skuste tak komunikovat s nejakym zamocnikom:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Archív"