Investicia do Diamantov

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
patulo24
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2010 2:04 pm

Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa patulo24 »

Ahojte, netusim ci kazdy vie ze okrem vseliakych komodit ( zlato, cenne kovy, plyn, ropa) sa da investovat aj do Diamantov. Je to komodita, ktora az tak nebola dostupna pre nas a tak by som rad pridal tento prispevok ako zaciatok diskusie. Ja samotne mam skusenosti v tejto sfere takze ak by boli nejake otazky, viem posunut dostatok informacii aby clovek dostal obraz o efektivnosti a ryzikovosti tejto komodity. myslim ze kazdeho bude zaujimat vynos a ryziko.

Dakujem vopred za Vas cas
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa Pette »

"Ryziko" zaujima kazdeho investora.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa filip glasa »

len ťa rýchlo upozorním, že si dokážem investičný diamant kúpiť od člena antverpskej burzy o 40%-70% lacnejšie ako ho predávajú podomoví obchodníci.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa radvan »

hmm ... a za koho ty kopes ? :) ... ale sak skus, pod do nas tvrdo, daj argumenty preco si myslis, ze to je taka uzasna komodita :)

http://www.ako-investovat.sk/diskusia/v ... nty#p28489" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
patulo24
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2010 2:04 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa patulo24 »

pette: vo vacsine by to tak malo ale pri sikovnej spolupraci sa klient zabuda opytat. ani nie z nevedomosti ale skor z nadsenia co ma a v dannom okamziku nevidi medzi riadky :-) a vidi skor zisk a nie ryziko :-)


Filip glasa: Tak tak si teda v s tyku z ludmi, ktori maju styk z Antwerpskou burzou. Celkom uctihodne mat kontakt v dannej burze. ved je povazovana za najvacsiu v svojom rozsahu. Jedost mozne z Tvoj zdroj ma rovnaku branu vstupu a vychodu ako ja takze ak si ma chcel ohurit nejakym percentom tak sa Ti to az nejak nepodarilo. Inac mimochodom ten Tvoj zdroj Ti vie daj nejaku garanciu ked sme pri tom ako lacno kupis? :-)


Radvan: za koho kopem ma celkom pobavilo. Tak spatne mas odpoved, mozno pobavim ja Teba. kopem v afrike vacsinou a sam :-) myslim ze takto to staci. Mam len v rukach moznost investovat a ukazat vyhody, takze kto je zamnou a kto som sa kludne mozme debatit pri zaujme.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa jonatanus »

patulo24 napísal:kopem v afrike vacsinou a sam :-)
sadnes do lietadla, vystupis v afrike, vytahnes lopatku, troska pokopes, pozbieras diamanty, sadnes do lietadla, vystupis na slovensku a teraz nam ich chces predat? tak nak?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa filip glasa »

nejde o to ako lacno kúpim, ale o to, že väčšina obchodníkov v rámci MLM firiem čo predáva diamanty ich predáva o 60-300% drahšie ako na burze. Mne stačí kúpa za cenu na burze + príslušná provízia členovi burzy.
patulo24
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2010 2:04 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa patulo24 »

jonatanus: presne tak a pouzivam tu malu lopatku, vies co mal Krtko hele :-) nie nie bol to len komicky vstup na margo Radvana, ze za koho kopem. Netreba v tom hladat vacsiu podstatu, ziadna tam nieje. Mam len moznost uskutocnit investicie v Diamantoch a tak som si povedal, ze diskusiu na tuto temu si rad pozriem. Rozhlad ludi a ich danne moznosti sa vieme dozvediet aj takymto sposobom ako su fora na webe.
patulo24
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2010 2:04 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa patulo24 »

Filip: Jasne ved v celom obchode aby to cele malo zmysel je dobre kupit a mat kupcu. vtedy to ma zmysel. nerozmyslal si nad tym investovat a nie hned predavat ale skor podrzat a predat zo ziskom neskor?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa jonatanus »

a naky storocny index vyvoja cien diamantov by nebol?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa Pette »

patulo24 napísal:pette: vo vacsine by to tak malo ale pri sikovnej spolupraci sa klient zabuda opytat. ani nie z nevedomosti ale skor z nadsenia co ma a v dannom okamziku nevidi medzi riadky :-) a vidi skor zisk a nie ryziko :-).
skor som narazal nato, ze ani len to slovo nevies spravne napisat.
po slovensky je to - riziko.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa filip glasa »

a naky storocny index vyvoja cien diamantov by nebol?
uz sme to tu preberali:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=37&t=846" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa jonatanus »

takze naprd zhodnotenie, plus sa to neda poriadne kupit ani predat..
patulo24
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2010 2:04 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa patulo24 »

filip glasa:
Teraz som sa k tomu dostal.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa radvan »

patulo24 napísal:Radvan: za koho kopem ma celkom pobavilo. Tak spatne mas odpoved, mozno pobavim ja Teba. kopem v afrike vacsinou a sam :-) myslim ze takto to staci. Mam len v rukach moznost investovat a ukazat vyhody, takze kto je zamnou a kto som sa kludne mozme debatit pri zaujme.
sorry, ak som bol ofenzivny, ale investicia do diamantov sa tu uz parkrat riesila a nikdy to nebolo seriozne (sak kukni linky co som ti dal ja aj filip) ... tak je samozrejma opatrnost ;)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa Myk »

Já bych je nekupoval ani na burze se slevou.

cituji:

Floridská firma Gemesis začala používat postup, při němž dokáže během tří dní vyrobit tříkarátové diamanty o velmi vysoké čistotě. I v tomto případě používá jako krystalizační jádro drobné částečky přírodních diamantů. Takto vzniklé umělé diamanty jsou vhodné i pro klenotnické účely. Výrobní cena je proti přírodním diamantům zhruba čtvrtinová. Zatímco diamant o váze jednoho karátu (0,2 gramu) stojí zhruba 10 000 eur, můžete stejně velký diamant od firmy Gemesis koupit za pouhých 2400 eur. Od přírodních je lze rozeznat jen velmi obtížně.

Technici firmy Gemesis chtějí svou metodu dále zdokonalovat a vyrábět diamanty větších rozměrů a různých barev. Například žluté diamanty vzniknou, když se do výchozí suroviny přidají atomy dusíku, bór dodává modravé zabarvení. Výroba se stále rozšiřuje a již brzy má být v provozu 250 diamantových pecí. Protože na syntéze diamantů intenzivně pracují i další firmy, očekávají experti, že hromadná výroba umělých diamantů v dohledné době výrazně otřese stávajícími cenami na světových trzích.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja by som to nekupoval tiež, len keď už chce niekto diamant, tak za +- burzové ceny a nie cez všelijaké MLM firmy za násobky ich cien na burze.

tie syntetické - vyrábajú sa aj iné syntetické drahé kamene od zirkónov cez rubíny až po nieviem čo. Tie ale majú vždy len zlomok ceny pravého kameňa.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa Andrej »

patulo24 napísal:viem posunut dostatok informacii aby clovek dostal obraz o efektivnosti a ryzikovosti tejto komodity
Aká je efektívnosť a rizikovosť tejto komodity?
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

No ja si myslím, že zaujímavé investície do diamantov začínajú, tak niekde 200k EUR. A to som asi ešte podstrelil. A nikto z nás tu asi nemá toľko disponibilného kapitálu. Tak diamanty vôbec nemusíme riešiť. Všetko lacnejšie sú len také zábespeky.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa Lobista »

Mne stačí kúpa za cenu na burze + príslušná provízia členovi burzy.
Priznam sa, ze o tomto pocujem prvy krat. Je to len na spot, alebo su aj futures? Ma ta burza nejaky website? Alebo je to len nieco v style ropnej spotovej burzy v Rotterdame, ze kto pride a zaplati v pristave ten tankuje?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podľa mňa bežné diamanty sú najhoršia investícia.
Ťažko je ich oceniť a ešte ťažšie predať.
Rozdiel medzi pravými a syntetickými sa stráca.
Nakoniec tie syntetické budú lepšie a krajšie ako pravé a cena pravých sa zrúti.
Jedna výnimka možno existuje - špeciálne veľké, alebo diamanty s historickou hodnotou.
Keď nad tým rozmýšlam, nechcel by som mať žiadny diamant ani ako investíciu, ani zadarmo ako napríklad dedičstvo.
Diamanty v šperkoch sa mi páčia, rozhodne sú krajšie ako zirkóny, ale swarovského bižu je tiež pekná a myslím, že budúcnosť patrí syntetickým diamantom.
Ktosi tu povedal, že keby zo dňa na deň zmizli všetky diamanty sveta, nič by sa nestalo a život by išiel ďalej.
Keby zmizlo všetko zlato, to by bol asi prúser.
Okrem toho, nepáči sa mi pôvod diamantov, okolností za akých sa ťažia, ako sa distribujú a predávajú. Nepáči sa mi monopolizácia tohto biznisu, ani predaj cez MLM spoločnosti. Smrdí to, keď vás musí niekto presviedčať o dobrej investícií.
Ja nepoznám jediného človeka na svete, ktorý by zarobil na už vybrusených diamantoch.
Podľa mňa všetci, čo to kupujú za konečnú cenu na tom prerobia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa west »

Mno neda mi nereagovat, dlho som sa tu neobzrel
zacnem pekne po poriadku od posledneho prispevku od "JUGGLER"

Podľa mňa bežné diamanty sú najhoršia investícia. (podla mna urcite nie najhorsia, ale na poprednych alebo strednych miestach tiez urcite nie)
Ťažko je ich oceniť a ešte ťažšie predať. (nepravda, daju sa ocenit ludmi ktory sa tym zaoberaju na zaklade 4C, je to na vacsiu diskusiu neda sa to opisat par riadkami, tazsie predat - ak to je na sk tak samozrejme suhlasim, celkovo tato komodita ma nizsiu likviditu ako napr drahe kovy zlato)
Rozdiel medzi pravými a syntetickými sa stráca. (nepravda, rozdiel tam stale je a da sa zistit, volnym okom samozrejme nie ale nebudem rozoberat detaily to by bola ina odborna tema :-))
Nakoniec tie syntetické budú lepšie a krajšie ako pravé a cena pravých sa zrúti. (ano budu krajsie, ale nebudu mat nikdy hodnotu prirodnych pravych neupravovanych diamantov, prirodny neupraveny diamant napriklad modrej ruzovej cervenej farby-vyraznej a pozadovanej farby, dobrej hmotnosti, si cenu uchova a myslim ze cena pravych sa tym nezruti skor sa rozdiel v cene rozsiri, samozrejme nepisem o 0.5 ct (carat) ale o kamenoch ktore su vecsie a vzacne napriklad netradicnym sfarbenim alebo velkostou, tu ide skor o to co kupujuci pozaduje, ak niekto kupuje neaky prsten s diamantom a nevyzna sa v tom mozno mu bude jedno ci to je pravy alebo synteticky, a mozno tonevie ani ten predavajuci, ale ak niekto konkretne presne vie co chce tak je to ine, dajme tomu chce taky a taky kamen takej a takej kvality)
Jedna výnimka možno existuje - špeciálne veľké, alebo diamanty s historickou hodnotou. (suhlas)
Ja nepoznám jediného človeka na svete, ktorý by zarobil na už vybrusených diamantoch. (je ich urcite vela, inac by sa snimi neobchodovalo)
Podľa mňa všetci, čo to kupujú za konečnú cenu na tom prerobia.(mozno ty co ich kupuju za konecnu cenu ho nemienia predat - snubny prsten, alebo chcu niekomu urobit radost, ale to je ina tema)

"filip glasa"
ja by som to nekupoval tiež, len keď už chce niekto diamant, tak za +- burzové ceny a nie cez všelijaké MLM firmy za násobky ich cien na burze.
tie syntetické - vyrábajú sa aj iné syntetické drahé kamene od zirkónov cez rubíny až po nieviem čo. Tie ale majú vždy len zlomok ceny pravého kameňa.

tak ako napisal filip, vsetko ma svoju cenu a moj pohlad na MLM firmi som uz tiez niekde pisal

osobne moj pohlad na vec (v jednom prispevku som pisal ze studujem tento odbor),
diamanty bezne dajme tomu do 3ct (mozno i to je malo) co sa tyka investicie urcite nie,
kamene ktore urcite naberu casom na hodnote su velmi drahe i idu aj do milionov USD takze asi tam niekde zacina ozajstne zhodnotenie a investicia
co sa tyka z drahych kamenov tak ako dobru investiciu by som bral este kvalitny smaragd alebo rubin, tych je vseobecne nedostatok, samozrejme likvidita je mala
Myk napísal:Já bych je nekupoval ani na burze se slevou.

cituji:

Floridská firma Gemesis začala používat postup, při němž dokáže během tří dní vyrobit tříkarátové diamanty o velmi vysoké čistotě. I v tomto případě používá jako krystalizační jádro drobné částečky přírodních diamantů. Takto vzniklé umělé diamanty jsou vhodné i pro klenotnické účely. Výrobní cena je proti přírodním diamantům zhruba čtvrtinová. Zatímco diamant o váze jednoho karátu (0,2 gramu) stojí zhruba 10 000 eur, můžete stejně velký diamant od firmy Gemesis koupit za pouhých 2400 eur. Od přírodních je lze rozeznat jen velmi obtížně.

Technici firmy Gemesis chtějí svou metodu dále zdokonalovat a vyrábět diamanty větších rozměrů a různých barev. Například žluté diamanty vzniknou, když se do výchozí suroviny přidají atomy dusíku, bór dodává modravé zabarvení. Výroba se stále rozšiřuje a již brzy má být v provozu 250 diamantových pecí. Protože na syntéze diamantů intenzivně pracují i další firmy, očekávají experti, že hromadná výroba umělých diamantů v dohledné době výrazně otřese stávajícími cenami na světových trzích.
to ze niekto vyraba synteticke diamanty, neznamena ze nie su rozpoznatelne od pravych ako som uz pisal ROZDIEL TAM BUDE STALE A ROZLISIT SA BUDU DAT STALE, a naviac v certifikate sa aj uvadza povod kamena ci je synteticky a ci bol neako upravovany
pripad syntezy alebo zuslachtovania kamena ubera na cene akehokolvek materialu
ale tu ide o to ak niekto kupuje neaky kamen (diamant rubin zafir smaragd ...) v uz investicnej kvalite si predsa overi, alebo da overit ci to je to alebo ono, v tomto biznisu funguje dovera na vyssej urovni pretoze predavajuci ma v rukach svoje meno, a ak "nahodou" preda nebodaj namiesto diamantu jeho syntezu a kupujuci pozadoval prirodu, tak si v tomto biznesu uz asi neskrtne... , kupujuci by mal byt stale informovany co kupuje, ci je dany kamen neako upravovany alebo nebodaj je to nieco ine, na co sa to podoba.

inak Myk ak mas link na tento clanok kludne mi ho posli, odborne by ma to zaujimalo dakujem

"Lobista" Mne stačí kúpa za cenu na burze + príslušná provízia členovi burzy.
Priznam sa, ze o tomto pocujem prvy krat. Je to len na spot, alebo su aj futures? Ma ta burza nejaky website? Alebo je to len nieco v style ropnej spotovej burzy v Rotterdame, ze kto pride a zaplati v pristave ten tankuje?

futeres pokial viam ne to nie su, skor by som povedal ze to funguje na baze uzatvorenej spolocnosti kde sa pozyvaju dany kupujuci a podobne, nemyslim ze si tam moze dost hocikto len tak, musi preukazat historiu predaja (diamantov) ze s tym ozaj pracuje.. nevidim do tohto az tak
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa Myk »

Odkaz máš třeba tady:
http://zpravy24.pantax.cz/2005/03/16.03.05.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Myslet si, že umělé diamanty nebudou mít vliv na ceny přírodních je mírně řečeno naivní. V tom článku píší, že už je lze rozeznat jen speciální technologií. Jakmile výrobní firmy navýší kapacity a zaplaví trh, ceny se zřítí. Každá američanka ze střední třídy si bude moci koupit umělý diamant. A proč by vyhazovala peníze za přírodní? A že někde v safech budou zamčené přírodní diamanty s certifikátem pravosti bude k ničemu. Jakmile se lidi naučí, že v tom není rozdíl zvyknou si nakupovat umělé, přírodní diamanty si pak mohou investoři prodávat leda tak mezi sebou. Šperkařský průmysl o ně nebude mít zájem.

Jasně, nebude to zítra, ale kdo si kupuje investiční diamant, nekupuje ho na půl roku, ale spíše na desítky let (ochrana majetku). A v tomto horizontu je výše popsané riziko z mého pohledu poměrně vysoké.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa filip glasa »

lobista: ja som diamant nekupoval, ale viem že ak kupuješ serióznejšie, tak kupuješ od obchodníka, ktorý je členom burzy. A kupuješ osobne - normálne sa stretnete. Neviem aké vysoké budú provízie oproti burzovej cene, ale určite to nebudú násobky jej ceny. A niektoré firmy predávajú tie diamanty aj za násobky "trhovej ceny". Samozrejme označia ho ako "značkový šperk", ale tie firmy v šperkárstve žiadne veľké meno nemajú.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa west »

Myk dik za link , dobra info
Myslet si, že umělé diamanty nebudou mít vliv na ceny přírodních je mírně řečeno naivní.
presne tak to nemyslim neaky vpliv tam mozno je , co bude to nevieme... ale presne ako si poslal ten link, tak sa tam i pise "Nikdo nemá zájem, aby ceny spadly příliš výrazně a aby se tento exkluzivní trh zhroutil. "

podla mojho nazoru moze dojst akurat k znizeniu cien bezne dostupnych diamantov ako prirodnych aj sysntetickych, pricom prirodne budu stale ocenovane vyssou hodnotou. A nakoniec sa tam tiez pise:
"Podle posledních průzkumů prováděných firmou De Beers údajně 94 procenta žen dává přednost pravému diamantu. "
takze dopyt po prirodnych bude podla vsetkeho stale vyssi ako po sysntetickych
Jakmile se lidi naučí, že v tom není rozdíl zvyknou si nakupovat umělé, přírodní diamanty si pak mohou investoři prodávat leda tak mezi sebou.
ano, nebude medzi nimi rozdiel v tom mas pravdu, ale stale je tu ORIGINAL a "KOPIA"
to mas ako ked si kupis neaky znackovy produkt, dajme tomu adidas, nike, sony, nebodaj porsche, a ten isty produkt okopirovany cinanmi alebo niekym inym, ktory je rovnako vyzerajuci len pravdepodovne v nizsej kvalite a zivotnosti
Predsa vacsina ludi chce pravy produkt, chce sa pochvalit alebo ukazat pred znamymi, ze ma nieco ORIGINAL a nie lacny smejd z ciny... V podvedomi ludi bude STALE nieco skryte, to co opisujem.
Jasně, nebude to zítra, ale kdo si kupuje investiční diamant, nekupuje ho na půl roku, ale spíše na desítky let (ochrana majetku).
ako som pisal na investiciu alebo ochranu majetku je urcite lepsi kvalitny smaragd alebo rubin a nie diamant (ked ten, tak uz v znacnej kvalite a zaujimavej farbe a velkosti)

a na koniec prirodne su z odborneho alebo vedeckeho pohladu ovela zaujimavejsie na rozdiel od sysntetickych
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myk napísal:Odkaz máš třeba tady:
http://zpravy24.pantax.cz/2005/03/16.03.05.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Myslet si, že umělé diamanty nebudou mít vliv na ceny přírodních je mírně řečeno naivní. V tom článku píší, že už je lze rozeznat jen speciální technologií. Jakmile výrobní firmy navýší kapacity a zaplaví trh, ceny se zřítí. Každá američanka ze střední třídy si bude moci koupit umělý diamant. A proč by vyhazovala peníze za přírodní? A že někde v safech budou zamčené přírodní diamanty s certifikátem pravosti bude k ničemu. Jakmile se lidi naučí, že v tom není rozdíl zvyknou si nakupovat umělé, přírodní diamanty si pak mohou investoři prodávat leda tak mezi sebou. Šperkařský průmysl o ně nebude mít zájem.

Jasně, nebude to zítra, ale kdo si kupuje investiční diamant, nekupuje ho na půl roku, ale spíše na desítky let (ochrana majetku). A v tomto horizontu je výše popsané riziko z mého pohledu poměrně vysoké.

Absolútny súhlas.
To, čo robí diamant diamantom sú jeho vlastnosti.
Každá jeho náhrada v šperku pôsobí úboho a vďaka jeho exkluzívnej tvrdosti je nenahraditeľný v priemysle.
Kto bude kupovať pravé diamanty za premrštené ceny, keď budú na trhu syntetické s rovnakým výzorom a možno ešte lepšími vlastnosťami?
To isté sa týka zlata. Ak by niekto vyrobil syntetické zlato z rovnakými vlastnosťami, to pravé by stratilo význam.


"Podle posledních průzkumů prováděných firmou De Beers údajně 94 procenta žen dává přednost pravému diamantu. "

Kecy. Podľa mojích prieskumov som najlepší trejder na svete.
Poserie sa svet z toho?

"Nikdo nemá zájem, aby ceny spadly příliš výrazně a aby se tento exkluzivní trh zhroutil.

Ha ha ha. Kto je ten NIKDO? DeBeers? Diamantová mafia?
Tí, čo investovali do pravých diamantov?

Všetky ženy sveta sa budú radi skrášlovať syntetickými diamantami, keď tieto budú rovnako krásne ako tie pravé.
A ja budem mať každý vŕtak z diamantu a nad hlavou mi bude svietiť luster nie s kryštálu, ale s diamantov. Kúpim si aj diamantovú sekeru a diamantové nože, aby som už nič nemusel brúsiť...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa west »

beriem na vedomie, kazdy ma svoj nazor, a ani som nevravel ze nemate pravdu...

inac
Kúpim si aj diamantovú sekeru a diamantové nože, aby som už nič nemusel brúsiť...
hahaha sekera by ti asi dlho nevydrzala :-D , neznamena ze ked je diamant najtvrdsi tak je aj najpevnejsi, spravnym uderom sa ti rozpadne :-D je krehky ...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

west napísal: neznamena ze ked je diamant najtvrdsi tak je aj najpevnejsi, spravnym uderom sa ti rozpadne :-D je krehky ...
Beriem na vedomie. Rád sa nechám poučiť.
Vidím, že sa vyznáš.
Nič zlé sa nestane, keď ceny klesnú - bude to v prospech celého ľudstva.
Aj tak sa na diamantoch bude ďalej zarábať, len nebude to už len biznis pre vyvolených. Trh bude zdravší s konkurenciou.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa west »

JUGGLER napísal: Beriem na vedomie. Rád sa nechám poučiť.
Vidím, že sa vyznáš.
Nič zlé sa nestane, keď ceny klesnú - bude to v prospech celého ľudstva.
Aj tak sa na diamantoch bude ďalej zarábať, len nebude to už len biznis pre vyvolených. Trh bude zdravší s konkurenciou.
Suhlasim tak neako som to myslel i ja

Studujem to a mienim tie "sutre" studovat dalej ako len pojde (popritom rad investovanie a vzdelavanie sa v tejto oblasti:-) lebo ma to tiez nesmierne zaujima), preto som to pisal i z tak z trosicku odborneho hladiska. Z odborneho tie syntezy nie su az tak zaujimave vo vnutri (inkluzie atd...) stale je to "fake" a je to tak vedecky odsuvane na bok, ale musia sa studovat, pre rozlisenie od pravych.

Postupnost je zhruba asi taka:
prirodny kamen (mineral)
prirodny kamen - upravovany (tepelne, impregnacia, atd..) vacsina diamantov sa upravuje tepelne, preto je potreben pri kupe brat i ten zretel
synteza (CVD, HTHP, technologie )
imitacia (vsetko co sa iba podoba na diamanty ale nie su - zirkony moisanity swarovskeho sklicka....)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://profit.etrend.sk/biznis/luxusny- ... tie-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Monopol De Beers
Skupina si v dvadsiatom storočí budovala monopol a ním kontrolovala ceny diamantov na svetovom trhu a likvidovala tých, čo sa ku kartelu odmietli pripojiť. Aj keď už takú moc zrejme nemá, stále jej patrí v odvetví prvenstvo. Vlani zvýšila ceny najmenej o šesťdesiat percent. K zdražovaniu sa pridali aj ďalšie koncerny. Hlavným dôvodom mala byť nízka dostupnosť diamantov na trhu.
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

Ešte ste zabudli na jednu vec čo sa tu nespomenula.
A síce, že výroba umelého diamantu asi nebude stáť 5 korún. Ja teda neviem čo stojí výroba 1c diamantu, ale podľa mňa to bude dosť drahá záležitosť. Predpokladám, že sa tam používa vysoká teplota a vysoký tlak. Vy tu o tom hovoríte, ako keby tie umelé mali byť skoro zadarmo :wink: a to je hlúposť. Takže na diamantové lustre môžte zabudnúť.
dadmtb
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 16 03, 2011 9:14 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa dadmtb »

Postupnost je zhruba asi taka:
prirodny kamen (mineral)
prirodny kamen - upravovany (tepelne, impregnacia, atd..) vacsina diamantov sa upravuje tepelne, preto je potreben pri kupe brat i ten zretel
synteza (CVD, HTHP, technologie )
imitacia (vsetko co sa iba podoba na diamanty ale nie su - zirkony moisanity swarovskeho sklicka....)[/quote]



Čo myslíš impregnáciou....? Impregnovanie proti vlhkosti to asi nebude :roll:
investx
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 02 05, 2011 2:05 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa investx »

Zdravím,

som amatér v danej tématike, zaujímam sa po prvý krát o pravé diamanty, ale mám základnú otázku. Oplatí sa v dnešnej dobe investovať do pravých diamantov?? Dajme tomu, že mám k dispozícii veľkú sumu peňazí a časť z nich by som bol ochotný do pravých diamantov investovat. Neviem aké výnosy by som mal očakávať. Proste kúpiť a so slušným ziskom predať. Samozrejme , že nemám záujem riešiť obchody cez žiadnu sprostredkovatelskú spoločnosť, len priamo kúpiť diamanty a priamo ich neskôr predať, dá sa to na Slovensku vôbec? alebo sa treba orientovať výlučne na zahraničie???
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa Pette »

investx - preco by ich niekto mal od teba "so slusnym" ziskom kupit? ak sa nebavime o dlhom casovom horizonte alebo o unikatnom drahokame, nevidim dovod. rozumne velkych klasicky brusenych diamantov je na svete obrovske mnozstvo.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Nepomoze ti ani zahranicie. Na diamanty jednoducho neexistuje likvidny trh. Ak mozem odporucit, precitaj si tuto temu od zaciatku.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa west »

BLINKY2 napísal:Ešte ste zabudli na jednu vec čo sa tu nespomenula.
A síce, že výroba umelého diamantu asi nebude stáť 5 korún. Ja teda neviem čo stojí výroba 1c diamantu, ale podľa mňa to bude dosť drahá záležitosť. Predpokladám, že sa tam používa vysoká teplota a vysoký tlak. Vy tu o tom hovoríte, ako keby tie umelé mali byť skoro zadarmo :wink: a to je hlúposť. Takže na diamantové lustre môžte zabudnúť.
aby som znova trosku upresnil co sa tyka syntetickeho a nie umeleho :-) diamantu. Ten sa pre klenotnicke ucely vyraba zatial dvoma sposobmi
1 HPHT (High pressure high temperature) cize dany sposob napodobnuje podmienky vzniku prirodneho diamantu v zemskom plasti. Uz som to tu tusim pisal... Takym dobrym prikladom je firma "Gemesis" http://www.gemesis.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Chatham" http://www.chatham.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
v tomto pripade je plno dalsich firiem ktore vyrabaju synt. HPHT diamanty od Japonska, Ciny, Thajska, Indii, Europy, Ruska az po Ameriku a Kanadu... jednoducho technologia je v tomto pripade dostupna a v poslenom obdobi to uz robi "skoro kade kto". Je urcite narocnejsia na energiu ako CVD kde sa pouzivaju aj nizsie teploty cca do 1000 C. HPHT 1800 - 2000 aj viac...
2 CVD (chemical vapour deposition) je to chemicky proces vo vakuu pri ktorom vznikaju doslova dosticky syntetickeho diamantu. Priklad firma "Apollo". Tato technologia je momentalne dost v rozmachu ale skor pre technologicke vyuzitie ako pre klenotnictvo. Prikladom je firma Element Six, patriaca zial bohu tiez do monopolu De Beers http://www.e6.com/en/" onclick="window.open(this.href);return false; Najvacsie kusky vyrobene touto technologiou maly aj cez 6000 ct. ale to bolo neaky cas dozadu..
Klenotnicke diamanty sa vyrabaju popri technologickych, nie su primarnym produktom. Su vsak i firmy ktore sa specialne zameriavaju na vyrobu syntetickych kamenov - Chatham
Napisal som iba zakladne veci... dalo by sa tom este vela pisat...

"Vy tu o tom hovoríte, ako keby tie umelé mali byť skoro zadarmo" --- Iste to nebudu predavat zadarmo:-) roky vyskumu vyvoja testovania sa musia zaplatit + profit a az potom MOZNO bude technologia dostupnejsia... ale myslim ze uz nebude mat taky vyznam... to je otazka niekolkych dekad by som povedal. Inac uz teraz sa vyraba niekolko krat viac syntatickych diamantov ako sa vytazi. naco zatazovat prirodu ked sa daju vyrobit v labaku (hovorim o technickych).
Tu sa uz zamyslim, lebo je otazka ci niekto si radsej kupi synt. diamant a "usetri" prirodu alebo bude chciet mat nieco hodnotnejsie - prirodny diamant.
Nechcem tu teraz obhajovat ani jedno ani druhe a je na kazdom co si vyberie, ako na priklade :-) ak si niekto kupi radsej original tricko ci topanky Nike ci inej kvalitnej znacky alebo cinsku napodobeninu "Nike" co je niekedy na daleko vidiet . Vid 4 pasikovy Adidas :-D a podobne.

Pre uplnost je uplne v poriadku ak niekto kupuje ci predava synt diamant, len musi o tom informovat alebo byt informovany, v opacnom pripade je to uz podvod (alebo nechceny podvod, ak nevie co predava). Synt diamanty sa tiez certifikuju!!!

Vseobecne synteticke su lacnejsie zhruba o 20 - 30 % od prirodneho. Myslene to je tak, ak mame 2 rovnake diamanty porovnatelnej kvality cize C4 (carat, colour, cut, clarity)
To ze su rozpoznatelne nebudem ani pisat, kazdy proces vzniku diamantu je iny, ako prirodny tak HPHT a aj CVD.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa west »

dadmtb napísal:Postupnost je zhruba asi taka:
prirodny kamen (mineral)
prirodny kamen - upravovany (tepelne, impregnacia, atd..) vacsina diamantov sa upravuje tepelne, preto je potreben pri kupe brat i ten zretel
synteza (CVD, HTHP, technologie )
imitacia (vsetko co sa iba podoba na diamanty ale nie su - zirkony moisanity swarovskeho sklicka....)


Čo myslíš impregnáciou....? Impregnovanie proti vlhkosti to asi nebude :roll:[/quote]

ta sa vyuziva predovsetkym u smaragdov, tie su casto popraskane, a pre zneviditelnenie prasklin sa pouzivaju vacsinou oleje s rovnakym indexom lomu ako kamen - cize vylepsenie cistosti vnutra kamena.
Impregnacia sa tiez vyuziva na zmenu farby niektorych mineralov- howlit co je napodobenina tyrkysu alebo aj pri zlepsovani cistoty diamantov ale z tych musia byt najprv odstranene inkluzie navrtanim...
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Investicia do Diamantov

Príspevok od používateľa west »

investx napísal:Zdravím,

som amatér v danej tématike, zaujímam sa po prvý krát o pravé diamanty, ale mám základnú otázku. Oplatí sa v dnešnej dobe investovať do pravých diamantov?? Dajme tomu, že mám k dispozícii veľkú sumu peňazí a časť z nich by som bol ochotný do pravých diamantov investovat. Neviem aké výnosy by som mal očakávať. Proste kúpiť a so slušným ziskom predať. Samozrejme , že nemám záujem riešiť obchody cez žiadnu sprostredkovatelskú spoločnosť, len priamo kúpiť diamanty a priamo ich neskôr predať, dá sa to na Slovensku vôbec? alebo sa treba orientovať výlučne na zahraničie???

:-D nie je to take lahke ako sa zda. V podstate suhlasim s Pette.
ak chces zhodnotit money tak su na to iste lepsie sposoby... ozajstne zhodnocovanie u kamenov zacina pri sto tisicoch az milionoch eur...
diamant za cca 10 000 e by som nepovedal ze by bolo uz to prave orechove...
apropo... cena diamantov je trosku nafuknuta a ovladana, tazia sa v Australii Afrike, juznej a severnej Amerike, Azii, aj v Europe- Finsko, takze skoro vsetky svetadiely. Oproti tomu kvalitne rubiny zafiry ci smaragdy sa v kvalitnom mnozstve zdaleka tak nevyskytuju, netazia vsade...
Ak uz diamanty tak farebne - ruzove, cervene, modre, to su farby ktore iste budu mat svoju hodnotu i do buducna, samozrejme prirodne farby a neupravene pretoze i z hnedeho nezaujimavehe sa dokaze dat spravit atraktivny cerveny ci ruzovy tie uz potom vzhladom na kvalitu a velkost a brus nemaju az taku hodnotu...

"a priamo ich neskôr predať" co je neskor? casove obdobie?

aj na slovensku sa najdu ludia co vedia zohnat dobre kamene, samozrejme vsetko musi byt napojene zo zahranicia, kedze to i pochadza odnekial, rada:-) najlepsie kupit kamen - surovinu od zdroja, mat dobreho brusica , dat vybrusit a potom predat koncovemu zakaznikovi aj trosku pod cenu a clovek potom na tom stale zarobi:-P
Odpoved myslim ze nie ak sa jedna o cca 10 tisice eur, ak ide iba o zhodnotenie penazi.. tak su tu na to uz iny na fore co lepsie poradia
Ak urobit iba radost manzelke priatelke niecim vzacnejsim, preco nie...
zakaznik pre dobry kamen, ci dobry kamen pre zakaznika aby si "sadli" sa niekedy hlada dost dlho, nie su to parky v rozku... jak akcie :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"