Sugar a Cotton

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa neviditelny »

Zdravim.
Sugar
Chcel som dat typ na komoditu cukor 11, momentalne kotacia niekde okolo 11c za lb. energeticka komodita. buduci rok by mal byt deficitny v ponuke po silnych rokoch 2004 - 2007. Dlhodoba divergencia (cca. 1 rok.) sa postupne potvrdzuje. Momentalne mensia korekcia na 10,5 a mozny nakup certifikatu s KO na úrovni 7 resp. 5 c/lb. pri páke 2.

Cotton
Momentálne kotacia na 66 CTH8. Bavlna je skôr fundamentalne nastavená na long. Po zaratani inflacie je to najlacnejsia komodita na burze. Drzi ju dole iba dotacie vlady USA a nizka cena bavlny z ciny atd. Priebiehaju diskusie o zrušeni dotacie pre poľnohospodarov v USA. Zniženie plocha na ktorej sa pestuje (co po zruseni dotacií vazne hrozi) + pocasie (myslim nejaky ten hurikan do Georgie alebo Texasu resp. velke sucho) moze z toho robit celkom dobru riskantnejsiu investiciu.
Turbo long certifikaty - KO na 52 čo je 14 bodov (inymi slovami 5 limitnych pohybov) a pake je 4, čo je celkom slušne.

Neviditelny
K čertu s tým - podme na to
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa filip glasa »

A akcie spracovateľských či pestovateľských firiem nemá niekto omrknuté?
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa neviditelny »

Akcie zatial nemam, ale ked som videl KO pri certifikatoch, tka som si povedal, ze tentokrat trosku zariskujeme. Cukor bol na 5 cn iba raz v historií a bavlna je dlhodobo nizko. Nic sa nestane ak ich ceny bude dvojnásobna, nikomu to neublizi.
K čertu s tým - podme na to
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa Coudy »

Bavlna padla o polovicu a je pekne vyklesaná. Zdá sa, že nachádza svoj support. Vysoké RRR na long. Použijem ETN BAL, pozor nižšia likvidita.
Prílohy
bal.png
bal2.png
cotton.png
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa Coudy »

pozičný obchod, long BAL (cotton) @ 65,67, stop 58,11, target 80,79, risk 1,03% účtu

Obrázok
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa Coudy »

Coudy napísal:pozičný obchod, long BAL (cotton) @ 65,67, stop 58,11, target 80,79, risk 1,03% účtu
Týždeň sa to motalo doboku a dnes to ide proti. Idem preč.

BAL exit @ 63,08, strata -0,3R, -0,3% účtu.

Obrázok
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa Coudy »

Tak bavlna jede, ale bezo mňa. Predal som 0.04 nad lokálnym minimom. He. Chcelo by to pullback tak ku cca 67.5, tu by som opäť uvažoval nad longom.

Obrázok
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa mircof »

Coudy napísal:Tak bavlna jede, ale bezo mňa. Predal som 0.04 nad lokálnym minimom. He. Chcelo by to pullback tak ku cca 67.5, tu by som opäť uvažoval nad longom.
Ahoj Coudy, chcel som sa Ťa spýtať, že čo si to tak rýchlo predal, na základe čoho si zmenil rozhodnutie? /btw - čo tu dávaš sem tam nejaký svoj trade, tak toto je za posledný mesiac asi tretí alebo štvrtý, čo si predčasne zrušil - bez toho, aby to prišlo k Tvojmu SL - teda, okrem toho, že to išlo týždeň do boku a deň proti :mrgreen: /, predtým si spomínam na nejaké UNG, OIH, BAL, ... zhodou okolností všetko longy...

btw - veziem sa, naskočil som pár dní po Tebe cez takú malú páčičku na KO certe...

Ešte ma napadlo - tuším si tu niekde skôr spomínal, že IB už dal do ponuky nemecké zbrane hromadného ničenia - koľko si účtujú za takýto obchod? A robia to priamo s emitentom? Dík.
Prílohy
Cotton.JPG
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa Coudy »

Čauko Mirko, toto bol len jeden z mnohých obchodov, ktoré urobím, dlho sa to motalo a stratil som s tým trpezlivosť. Radšej som alokoval kapitál do iných trejdov. Mal som vydržal, ale na keby sa nehrá. Čo si pamätám, tak za posledný mesiac som tu dal tuším tri obchody,
švajčiarsky frank (target), silver (target) a bavlna (malá strata pred stopkou), takže nie je to až také zlé. :) Ale viem, že niekedy som netrpezlivý a to je moja slabá stránka, na ktorej musím popracovať.
Dúfam, že aspoň tebe Baumwolle prinesie zisk. :)
Tie zbrane hromadného ničenia som viac nesledoval, ani ich neobchodujem, neviem, skús pokukať na IB stránke.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Za "zbrane hromadneho nicenia" chce IB standardne 4e za obchod. Nic viac som nekukal.
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa mircof »

Coudy napísal:Čauko Mirko, toto bol len jeden z mnohých obchodov, ktoré urobím, dlho sa to motalo a stratil som s tým trpezlivosť. Radšej som alokoval kapitál do iných trejdov. Mal som vydržal, ale na keby sa nehrá. Čo si pamätám, tak za posledný mesiac som tu dal tuším tri obchody,
švajčiarsky frank (target), silver (target) a bavlna (malá strata pred stopkou), takže nie je to až také zlé. :) Ale viem, že niekedy som netrpezlivý a to je moja slabá stránka, na ktorej musím popracovať.
Dúfam, že aspoň tebe Baumwolle prinesie zisk. :)
Tie zbrane hromadného ničenia som viac nesledoval, ani ich neobchodujem, neviem, skús pokukať na IB stránke.
jj - chf, slv - Coudy, to boli obchody natimeované so švajčiarskymi hodinkami na ruke :D No a keď je lepšia príležitosť, tak prečo nealokovať kapitál do iného obchodu?

Ten cert na Cotton včera uzavrel na 2,69 - nákup 2,18 - zatiaľ +23,39% - už len ten zisk zobrať... môj najväčší problém :mrgreen:


peter.cmorej napísal:Za "zbrane hromadneho nicenia" chce IB standardne 4e za obchod. Nic viac som nekukal.
To je lepšie ako 7,95, dík Peťo.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa Coudy »

Pardon, bol to gold, nie silver, pomýlil som sa, lebo som predvčerom obchodoval silver.
mircof napísal:Ten cert na Cotton včera uzavrel na 2,69 - nákup 2,18 - zatiaľ +23,39% - už len ten zisk zobrať... môj najväčší problém :mrgreen:
S výstupmi jsem i já měl co dělat. :D Veľmi mi pomohli fixné targety (väčšinou na dvojnásobku risku). Obrovská výhoda výstupu buď na stopke alebo na targete je absencia všetkých ostatných premenných.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa Coudy »

pozičný obchod, long BAL @ 67.9, stop 63.9, target 75.9, R=0,54% účtu

Obrázok
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa Coudy »

Coudy napísal:pozičný obchod, long BAL @ 67.9, stop 63.9, target 75.9, R=0,54% účtu
BAL out @ 63.9, strata -1R, -0,54% účtu

Obrázok
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa mircof »

Coudy napísal:pozičný obchod, long BAL @ 67.9, stop 63.9, target 75.9, R=0,54% účtu
BAL out @ 63.9, strata -1R, -0,54% účtu [/quote]

ahoj Coudy - pravidlá sú pravidlá, ja som ten zisk samozrejme nezobral a z +23,39% mám v tejto chvíli -11,46% - bez komentára...
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sugar a Cotton

Príspevok od používateľa Coudy »

Škoda Mirko, výstupy sú extrémne dôležité.
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"