ekonom Vitkovic

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
wayne
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 29 10, 2011 10:42 am

ekonom Vitkovic

Príspevok od používateľa wayne »

aky mate nazor na tohto slovenskeho lavicoveho ekonoma?

http://www.youtube.com/watch?v=DfWd35Hyyi0" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: ekonom Vitkovic

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

blby nie je, ale tolko arogancie pokope, to sa len tak nevidi.
Nenazval by som ho ani lavicovym ekonomom. To ze rozprava o progresivnom zdaneni, este neznamena, ze je lavicovy. Podla mna to rozprava len preto, lebo sa to dobre pocuva .. taky estradny umelec .. sirsim suvislostiam sa asi velmi nevenuje.
wayne
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 29 10, 2011 10:42 am

Re: ekonom Vitkovic

Príspevok od používateľa wayne »

je zaujimave, ze skoro kazdy kritizuje v prvom rade ten jeho arogantny a neuhladeny prejav, pricom on je ekonom, neni farar, ani moderator super star.. lavicovy je podla mna preto, lebo navrhuje vacsiu regulaciu (pricinu krizy vidi v deregulacii), progresivnu dan a podla tych blogov co ma je jasne ze nema rad bohacov :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: ekonom Vitkovic

Príspevok od používateľa Airmike »

zo skupiny slovenskych ekonomov (a pseudoekonomov) rozhodne jeden s tych rozumnejsich. sprava sa sice nie velmi lubivo a kritizuje uplne vsetkych ale myslim si ze vela jeho postrehov je ok.
je to sice laviciar, ale myslim si ze niektore nazory ma spravne.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ekonom Vitkovic

Príspevok od používateľa jonatanus »

kto je najlepsi slovensky ekonom, alebo top5?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: ekonom Vitkovic

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Mika napísal:zo skupiny slovenskych ekonomov (a pseudoekonomov) rozhodne jeden s tych rozumnejsich.
to s tymi autami a meranim prijmovej nerovnosti (ze by sa to malo podla udajov z danovych priznani) to ma uplnu pravdu, som plne za. Ale tie ptakoviny o specialnom zdanovani "pozitkov" ako hromadneho tancovania, striptizu a neviem coho vsetkeho, to uz je viac nez osemetne. Naklady na vyber a kontrolu nebudu vobec male.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: ekonom Vitkovic

Príspevok od používateľa Airmike »

ja by som jeho tvrdenia rozdelil do 2 skupin. jedna z nich je viac ideologicka ako ekonomicka, a druha naopak, viac ekonomie , menej ideologie.

ked vitkovic rozprava o tom ze by mali ekonomiky (a s nimi financny sektor ako taky) podliehat vacsej regulacii. nazor ze by mali existovat globalne zuctovacie centra pre derivaty.obmedzenie OTC obchodov a ich totalna kontrola. oddelenie investicneho a retailoveho bankovnictva. dochodcovske systemy, ked kritizuje prerozdelenie danoveho zatazenia . statnom majetku a bilanciach. tak to chapem ako cisto pragmaticky nazor.

to zdanovanie pozitkov a podobne veci. tomu ja vobec nerozumiem. a myslim si ze to je viacmenej marketing. kazdy komentator ma svoj slovnik, nieco cim sokuje aby uputal pozornost. ale to je ta oblast ktoru sa snazim nebrat nejak extra vazne. to je ta ideologicka zlozka. ktorej ja zas tak moc nefandim.
Odyseus
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 29 10, 2011 7:32 pm

Re: ekonom Vitkovic

Príspevok od používateľa Odyseus »

wayne napísal:aky mate nazor na tohto slovenskeho lavicoveho ekonoma?

http://www.youtube.com/watch?v=DfWd35Hyyi0" onclick="window.open(this.href);return false;
Len v krátkosti: to video je zaujímavé, tak že prečo nie. K výčitke že autor je dosť "arogantný" - dá sa súhlasiť, ale ešte je to znesiteľné.
K argumentom, ktoré tam zazneli, sa moc vyjadrovať nebudem lebo to je oblasť ktorej sa až tak do hĺbky nevenujem, tak nebudem robiť múdreho :) Len by ma zaujímalo, prečo "ľavicoví" ekonómovia tak obľubujú progresívne zdanenie???
Ak si odmyslím ideologický argument "trestajme bohatých", tak v tom veľký zmysel nevidím. Veď ak mám podozrenie že niekto dosiahol svoj majetok podvodom, tak kvalitne fungujúca polícia/vyšetrovatelia/súdy spravia to čo treba. Ak polícia/súdy naopak nefungujú a sú skorumpované tak nám žiadne progresívne zdanenie nepomôže - jednoducho si svoje zisky "vyperiem" a následne "optimalizujem" tak aby som platil len malé dane.
A ak niekto zarába na ľudskej hlúposti alebo neskúsenosti (tzv. konaním proti dobrým mravom) tak je treba skôr zvýšiť vzdelanosť a finančnú gramotnosť obyvateľstva.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"