Dexia alebo Unikredit banka,ktora je bezpecnejsia?

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Dexia alebo Unikredit banka,ktora je bezpecnejsia?

Príspevok od používateľa Kirei »

Prosim Vas kto sa vyzna ktora banka je bezpecnejsia na trhu? Dexia alebo Unikredit banka?Dakujem pekne.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Dexia alebo Unikredit banka,ktora je bezpecnejsia?

Príspevok od používateľa jan »

Zavisi aj od toho, co konkretne od tej banky potrebujes.
Vo vseobecnosti sa da povedat, ze dokedy funguje system ako celok, tak vsetky banky su bezpecne. Ak by nejaka mala problemy, tak ju kupi konkurent alebo docasne prevezme stat.
Ak by sa nahodou system zrutil tak ziadna banka nebude bezpecna.
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Dexia alebo Unikredit banka,ktora je bezpecnejsia?

Príspevok od používateľa Kirei »

Potrebujem len na sporenie lebo maju najlepsie urokove sadzby,inac fakt neviem kde vlozit.chcem vybrat z VUB banky,ta ma velmi nzike urokove sadzby.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Dexia alebo Unikredit banka,ktora je bezpecnejsia?

Príspevok od používateľa jan »

OK, tak rec je o Dexia Slovensko. Ta uz nema nic spolocne s francuzsko-belgickou Dexia. Od novembra 2010 patri pod Penta Investments. Nazov banky sa zmeni v 2012.
Unicredit - materska spolocnost ma o nieco vacsie problemy ako maju v sucasnosti dalsie velke banky v Europe. Bude potrebovat navysit kapital o 10 Mld Eur, rusia pracovne miesta, maju velku investiciu v talianskych dlhopisoch. V hre je aj predaj slovenskej pobocky.

V pripade, ze banka nie je schopna vyplacat vklady, tak ich bude vyplacat Fond na ochranu vkladov.
Vklady na Slovensku su chranene do vysky 100 000 Eur - na jedneho vkladatela v jednej banke.
Úroky a iné majetkové výhody spojené s nedostupným vkladom sa na účely výpočtu výšky náhrady vypočítajú podľa stavu ku dňu, keď sa vklady v banke stali nedostupnými. To znamena, ze nebudu vyplatene uroky na terminovanych vkladoch, kde sa viazanost konci az po dni, kedy sa vklady stali nedostupnymi.
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Dexia alebo Unikredit banka,ktora je bezpecnejsia?

Príspevok od používateľa Kirei »

Dakujem pekne,tak rozmyslam,ze skor kupit asi byt a dat do prenajmu je ais lepsia investicia.Kady mesiac vynos z prenajteho bytu cca 30 eur,to neda ani banka.Asi je toto najlepsie riesenie.Pretoze banka moze rucit ale ak krache tak nebude mat kto vyplatiti,ked stat nebude mat peniaze.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Dexia alebo Unikredit banka,ktora je bezpecnejsia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Kirei, trosku rozved o co ti ide, lebo z toho co pises 2x mudry nie som. "VUB ma velmi nizke uroky, Unicredit a Dexia ma vyssie" .. o com rozpravas ? o nejakom terminovanom vklade alebo sporiacom ucte, ci o com ? "Vynos z prenajmu 30 Eur mesacne" to zasa ako myslis ? ratas s vecami ako neobsadenost, opravy a podobne ? ratas, ze aj cena nehnutelnosti sa meni a nie je to vzdy iba smerom hore ? o akej sume vlastne rozpravas ?
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Dexia alebo Unikredit banka,ktora je bezpecnejsia?

Príspevok od používateľa Kirei »

Myslela som 300 eur vynos z prenajmu bytu napriklad mesacne.Trochu popletene pisem.Neviem kam investovat aby som ochranila svoj vklad v banke.
Kirei
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 11:23 am

Re: Dexia alebo Unikredit banka,ktora je bezpecnejsia?

Príspevok od používateľa Kirei »

Alebo este je spolahliva J@T banka? Ti maju snad najlepsie urokove sadzby.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dexia alebo Unikredit banka,ktora je bezpecnejsia?

Príspevok od používateľa filip glasa »

všetky banky na Slovensku sú rovnakým spôsobom chránené fondom ochrany vkladov. Prípadne zahraničné sú zase chránené miestnym fondom. Čiže bezpečnosť je v každej banke veľmi podobná.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"