Prehodnotenie zivotnej poistky

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Hicks
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 20 03, 2011 11:51 pm

Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa Hicks »

Ahojte, tak som sa konecne v konsolidacii svojich financii prepracoval aj k zivotnej poistke. Uzavrel som ju pred necelym rokom v znacnom zhone, a myslim, ze je ..no..neviem .)

Je to metlife global invest IZP na 10,000
pripoistenia:
pre pripad smrti nasledkom urazu 7,000
invalidita nasledkom urazu s progres plnenim do 500% 10,000
hispitalizacia denne odskodne 7,5
chir zakrok 750
oslobodenie od platenia poistneho

mesacne platim 30e, z toho 20 je do toho GI

chybaju mi kriticke choroby (mam 27r), mam sa pripoistit, alebo mam radsej zvazit celu poistku? Ze IZP je kravina na sporenie (nie to 'investovanie') je mi jasne, mne ide hlavne o invaliditu a kriticke choroby.

EDIT: moja idealna poistka ma kriticke choroby je niekde na 20-30,000e
Inak co znamena vlastne to progresivne plnenie? Zo zmluvy som to moc nepchopil
EcoNoir.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

prave mi lezi na disku rozpisany blog s nazvom "Poistky od Metlife Amslico a Deutsche Ring su odpad" co je presne o Global Investe .. takze asi tolko k tej zmluve ako k produktu .. je to neskutocne drahe. Zmluvu zrus. Nevratia ti nic.
Co sa tyka poistnych sum, nizke mas aj poistenie smrti aj poistenie trvalych nasledkov (invalidita)
Hospitalizacia a chirurgicky zakrok su zbytocne drahe a nie velmi vyuzitelne pripoistenia. Za 30-35e mozes byt v inom produkte poisteny podstatne lepsie.

Progresia znamenana, ze cim mas vyssie % trvalych nasledkov, tym sa suma, ktoru ti vyplatia nasobi vyssim koeficientom. Pri progresii 500 % ti vyplatia pri 100 % invalidite 500 % poistnej sumy. V tvojom pripade 50 000 Eur.

Ak chces ponuku, napis mi na mail.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Podľa mojich skúseností je práve Amslico najlacnejšie na poistenie akejkoľvek smrti. Peter, pozeral si si niekedy kalkulačku? Alebo len zarito tvrdíš, že je Amslico (a aj deutscher ring) zlý, lebo ich vaša firma nemá v portfóliu? Nezastávam si ani jednu z týchto poisťovní, obe majú svoje chyby, ale ako píšem, poistenie smrti pre mladých ľudí spravíš práve v Amslicu najlacnejšie...
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Martin, ty si si uz niekedy pozeral poplatky poistovne na tej zmluve ? A podmienky zaniku zmluvy v prvych 10 rokoch ? Ako sa tam pekne kazdy rok znizuje zmluvna pokuta ? proste labuzo .. spolu s jednym IZP z Deutsche Ringu pre klienta zrejme najnevyhodnesia zmluva IZP na trhu. Inak mas pravdu. Co sa tyka poplatkov za krytie rizika, Amslico je pri smrti aj pri trvalych nasledkoch jedna z najlacnejsich .. len nebyt tych ostatnych poplatkov :wink:
Hicks
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 20 03, 2011 11:51 pm

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa Hicks »

Napisal som .)
EcoNoir.sk
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa incognito »

to P. Cmorej: ak nie je IZP nastavene ako investicia (na sporenie), ako velku ulohu rozhravaju poplatky? :)
Amslico ma tu smrt najlacnejsiu, operaciu su tiez velmi dobre riesene. Trvale nasledky uz nie, v zmluve su definovane prilis prisne.
Tu by ani nemalo ist o zmluvu, ale o cele portfolio... predavat zmluvy po internete mi pride trochu zvratene, od toho su tu poistovne :D
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

incognito napísal:ak nie je IZP nastavene ako investicia (na sporenie), ako velku ulohu rozhravaju poplatky? :)
Velku. Ako dlho ti IZP vydrzi (smrt, kriticke choroby) zavisi od konta, ktore v "mladom" veku naakumulujes. A na dlhych horizontoch urobi velmi vela ci mas poplatok za spravu 1,5 % alebo 0 % alebo ci mas vstupny poplatok 5 % alebo 3-4 %.
incognito napísal:predavat zmluvy po internete mi pride trochu zvratene, od toho su tu poistovne :D
Nerozumiem. Nerozlisujem ci sa mi klient ozve z diskusie, z blogu alebo cez starych klientov. Pre mna je to klient ako klient. Nikomu nevypisujem, nikoho neotravujem, kto chce riesenie odomna, tomu ho vypracujem. Vsetko pisem otvorene do diskusie. Nie ako niektori, co tu vypisuju PM kazdemu, kto sa tu na fore co i len mihne.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

peter.cmorej napísal:Martin, ty si si uz niekedy pozeral poplatky poistovne na tej zmluve ? A podmienky zaniku zmluvy v prvych 10 rokoch ? Ako sa tam pekne kazdy rok znizuje zmluvna pokuta ? proste labuzo .. spolu s jednym IZP z Deutsche Ringu pre klienta zrejme najnevyhodnesia zmluva IZP na trhu. Inak mas pravdu. Co sa tyka poplatkov za krytie rizika, Amslico je pri smrti aj pri trvalych nasledkoch jedna z najlacnejsich .. len nebyt tych ostatnych poplatkov :wink:

Áno, viem, poplatok 70% za výber v treťom roku a podobne :D Ale ja sa nedívam na tú zmluvu, ako na sporenie, ale na krytie rizika SMRŤ. A tam vychádza aj pri vyšších prevádzkových nákladoch najlacnejšie na trhu. A to je pre mňa dôležité.
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Martinisko.eu napísal: Ale ja sa nedívam na tú zmluvu, ako na sporenie, ale na krytie rizika SMRŤ. A tam vychádza aj pri vyšších prevádzkových nákladoch najlacnejšie na trhu. A to je pre mňa dôležité.
to nie je pravda ani len najvacsim omylom. Presne z toho dovodu co som pisal Incognitovi:
Ako dlho ti IZP vydrzi (smrt, kriticke choroby) zavisi od konta, ktore v "mladom" veku naakumulujes. A na dlhych horizontoch urobi velmi vela ci mas poplatok za spravu 1,5 % alebo 0 % alebo ci mas vstupny poplatok 5 % alebo 3-4 %.
vsak si to nahadz to Excelu
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa incognito »

s tym celkom nesuhlasim, ono totiz zavisi od konstrukcie zmluvy... ci sa poistne plati linearne, progresivne, atd. ci sa plati priamo alebo sa zvysujuca ciastka strhava z osobneho konta...
Ak platim len priamo za krytie rizik, tak su poplatky velmi malo relevatne.

Ja osobne poplatky povazujem za dost dolezite, takze tato debata nie je o tom, ci poplatky ano alebo nie, skor som tym sledoval nieco ine... ale to hodim do posty :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ked sa bavime o IZP a ked sme uz konkretny, tak o Global Investe, tak poistne platis linearne a zvysujuca sa ciastka za krytie rizik sa ti vzdy strhava s osobneho konta. V ziadnom IZP, ani v Global Investe neplatis len za priamo za krytie rizik .. vzdy platis aj poplatky poistovne = poplatky zmluvy .. tym sa nevyhnes
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa sufo »

Mam jednu otazku ohladom zivotnej poistky, mam uz viac ako 10 rokov Amslico AE (alebo ako sa to vola) a mam tam technicku urokovu mieru okolo 4% (neviem presne).
Je mozne urobit nieco take ako mimoriadny vklad, nechat to tam jeden rok a potom to vybrat aj s urokom?
Neviem sice ake by boli poplatky a ci je to vobec mozne ale mozno by to vyslo lepsie ako 1-rocny terminak.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to veru neviem Sufo. Chcelo by to detailne pozriet poistne podmienky .. ci tam vobec je take nieco spomenute .. a AE je uz dost stary produkt. A vidim tam zopar zadrhelov. Treba si uvedomit, ze zmluvy s vysokou technickou urokovou mierou (TUM) sa v dnesnych casoch poistovni bohvieako neoplatia. Tym urokom sice zhodnocuju iba poistne rezervy = to co ostane z tvojej platby po odratani vsetkych ich poplatkov .. ale aj tak sa im viac oplatia zmluvy s TUM 2,5 % ako stare so 4 alebo nebodaj 5 %. Takze sa im neoplati brat od teba mimoriadny vklad za starych podmienok, na ktorom budu teoreticky prerabat. Ak to budu vobec umoznovat, tak tam bude zrejme poplatok za vlozenie mimoriadneho vkladu ako % zo sumy (vacsina poistovni to ma takto riesene). A keby aj nebol, bal by som sa nejakeho zasmodrchaneho poplatku pri vybere, za spravu alebo nejakej podobnej blbosti, ktory maju v sadzobniku "pristupnom pre verejnost kdesi na nastenke v centrale v New Yorku" .. celkovo investovat cez poistovnu, to je podla mna ako vypytat si: "prosim, odrbte ma ako sirotu".
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa incognito »

Nie, pri KZP toto nemate umoznene. Pokial uzatvarate KZP, tak pri podpise mate napisane presne kolke platite, ako dlho a co na konci dostanete (+podiel na zisku, ktory ma zhodou okolnosti Amslico jeden z najvyssich, aj ked to vela nie je. KZP je stary produkt (teda verzia so 4%TUM) a tam sa velmi na mimoriadne poistne nemyslelo.
Terminak bude v kazdom pripade lepsi :)
Mimochodom, vypocitajte si ROCNA PLATBA x POCET ROKOV (na ktore ste zmluvu uzavreli) a porovnajte to so sumou, ktoru by Vam mali vyplatit (poi. suma pre pripad dozitia). Mozno budete prekvapeny...
Nezdielam nazor, ze investovat cez poistovnu musi byt a priori take nevhodne, aj ked poplatkove a dalsie rozdiely su velke a nepopieram ich.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Prehodnotenie zivotnej poistky

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Tu je blog o Global Investe a Deutsche Ringu:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/286329/Pois ... odpad.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"