Najlacnejsia rizikovka

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ouip
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:56 pm

Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa ouip »

nedavno som to pisal v inom fore, ale kedze nikto na to nezareagoval, tak napisem nove zadanie sem:

Kedze sa prirodzene chcem zdokonalovat, tak som sa chcel spytat, ci pozna niekto lacnejsie rizikove pripoistenie, ako to, co davam klientom, aby som to ked tak vedel obmenit.

Zakladne parametre:

najcastejsie rizika pri rizikovej skupine 1, co je vacsina mojich klientov

smrt urazom: 100.000 Eur 7,00 Eur/M
TNU 50.000 od 0,001 % s 500 % progresiou 7,87 Eur/M
alebo TNU 50.000 od 10 % s 500 % progresiou 4,81 Eur/M

budem rad za akukolvek reakciu, kedze mi a mojim klientom to moze len a len pomoct. Dik
ouip
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:56 pm

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa ouip »

36 zobrazeni a ziadny prispevok? Mam to chapat tak, ze Allegro od Generali je naozaj najlacnejsia rizikovka v SR?
Ok.Namor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2011 11:55 pm

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa Ok.Namor »

...ze Allegro od Generali je naozaj najlacnejsia rizikovka v SR?
Pozri, ak je pre teba dolezita cena, tak mozno ano, ale ak nepozeras na proviziu (ci by si ani nemal!), tak je pri rizikovkach treba zohladnit aj plnenie!
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

36 zobrazeni a ziadny prispevok? Mam to chapat tak, ze Allegro od Generali je naozaj najlacnejsia rizikovka v SR?
Smrť úrazom je možné poistiť za rovnakú cenu v Allianz poisťovni. Trvalé následky som nenašiel nikde lacnejšie.
Pozri, ak je pre teba dolezita cena, tak mozno ano, ale ak nepozeras na proviziu (ci by si ani nemal!), tak je pri rizikovkach treba zohladnit aj plnenie!
Nieviem ako zohľadnujete plnenie Vy, ale pre mňa je dôležité, aby boli férovo napísané poistné podmienky. Ak sú, tak klient plnenie vymôže v prípade neochoty poisťovne. S klientmi sme už ťahali peniaze z rôznych poisťovní a nikdy nebol problém najneskôr na tretí krát dostať celú sumu. Na druhej strane ak má poisťovňa dnes perfektné plnenie ale neférové poistné podmienky, tak zajtra už ani to plnenie nemusí byť ok.
ouip
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:56 pm

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa ouip »

1. jedna sa o Generali, zatial su skusenosti v pohode s plnenim
2. jedna sa o velmi transparentne napisane zmluvne podmienky, co som si porovnaval s konkurenciou
3. dik za info, mozem pokojne spavat, lebo klientom tvrdim, ze nepoznam lacnejsiu rizikovku
Ok.Namor
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2011 11:55 pm

Kritickie choroby

Príspevok od používateľa Ok.Namor »

Pocujte chalosi, cital som zas nejake prispevky, a vsimol sokm si, ze sa casto opakuje poistenie na krit. choroby. Oplati sa to vobec, ked podla mojich doterajsich(opakujem, DOTERAJSICH) vedomosti sa kriticke choroby vyplacaju az vo vysokom stadiu, ked uz mi budu peniaze aj tak na nic? :D
Oplati sa to iba niekomu, kto ma rodinu a predpoklad na nejaku vaznu chorobu, ale automaticky to poistovna odmieta, ked som mal v rodine mamu, otca, tetu, strika, brata.... pribuzneho s takou chorobou, takze je to iba na fjnu proviziu, nie?
Prosim Vas, na niko z Vas neutocim, pitam sa, takze mi prosim Vas v mieri odpovedajte :wink:
DAKUJEM
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

poistne plnenie za kriticke choroby sa vyplaca vo vacsine poistovni na 30. den od diagnostikovania. Existuju aj poistovne, ktore vyplacaju hned po diagnostikovani, ale su podstatne drahsie. V starom IZP mal vyplacanie hned po diagnostikovani a za rozumnu cenu Wustenrot, lenze v novom produkte to uz zmenil.

Nestalo sa mi, ze by poistovna odmietala alebo navysovala poplatky za krytie rizika za rodinnu anamnezu. Teda, ak bol v rodine jeden clovek s nejakou kritickou chorobou. Ak by boli viaceri, napr. viac generacii po sebe, zrejme by k tomu pristupila.

Vyskyt kritickych chorob je alarmujuci, takze podla mna ide o dolezite poistenie. Samozrejme, ak uz klient mal zdravotne problemy, alebo ma nad 35, tak uz je ta cena taka, ze rozumne krytie zrejme nezaplati.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa janula »

no, kolega vravela, ze to mal v ING. Poistne na cca 300 tis.SKK. Dostal v necelej 40.tke mrtvicu a vravel, ze najprv dostal len 1/3, az po dlhsej dobe, ked bolo jasne, ze prezije druhu, tretiu nedostal. Mal pritom aj poistenie smrti a tie dalsie veci, tak neviem, ci si poistovna chcela byt ista, ze nevyplati dvakrat alebo ako to bolo a preco nedostal tretiu tretinu. Nestudovala som jeho poistnu zmluvu, ani podmienky, takze neviem podrobnosti.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no to je presne to, ze nie je poistna zmluva ako poistna zmluva. Ak ma niekto doma v sufliku nejaku starinu, mal by si ju nechat skontrolovat. Ci neplati nieco zbytocne a nema len falosny pocit zabezpecenia. Poistne podmienky sa v case tiez vyvijaju
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa incognito »

Janula, poistovna plni len raz. Ak sa ti nieco stane a platia ti, pripoistenie sa automaticky rusi a zanika (niekedy je ho mozno dojednat opatovne s vylukami, ale to je skor nahoda ako pravidlo).
Poistovne plnia zvycajne po 30 dnoch (1 mesiac), su pripoistenia kde sa plni aj skor, nemusia byt drahsie...
Anamneza byva problem len ked sa to taha viacero generacii alebo to chyti celu jednu gen., ako pisal P.C.
Pripoistenie ako take je dost dolezite, aj ked priestor na zlepsovanie je. Civilizacne choroby sa budu vyskytovat castejsie a castejsie, lieky su k dispozicii... len treba na to mat :)
ouip
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:56 pm

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa ouip »

Kolegovi v spolocnosti identifikovali rakovinu. K slovenskej liecbe si dokupoval este 7 mesiacov aj nejake ceske lieky za 55 tis CZK. Netvrdim a ani on sam, ze bez tej liecby by sa z toho nedostal, ale urcite neuskodila. Kvalitne liecby su vzdy otazkou penazi a slovenske zdravotnictvo je bieda. Podla mojho nazoru infarkt, rakovinu alebo prihodu dostane skor ci neskor kazdy z nas, problemom je len samotna cena, ktora je dost vysoka ale pochopitelne odraza vyskytovost takychto ochoreni. Co sa tyka starych zmluv, tak naozaj si treba dobre precitat podmienky ako tu bolo pisane, lebo niektore stare zmluvy bola naozaj divocina.

Ja osobne klientom naozaj prizvukujem kriticke choroby.
magalanes
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 12 12, 2008 8:59 am

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa magalanes »

To je naozaj lacna rizikovka,
ma horsie podmienky plnenia ako napr. ING, Wustenrot ci Axa?
ouip
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 05, 2011 9:56 pm

Re: Najlacnejsia rizikovka

Príspevok od používateľa ouip »

mame v portfoliu aj axa aj ING a podmienky su uplne porovnatelne. :)

a ano je to velmi lacne, az som bol milo prekvapeny ako nasi produktovy manazeri zabodovali, i ked to bolo skor vdaka Cechom, ktori produkt pripravili.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"