Uniqa alebo Amslico

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
petere
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 18 01, 2012 1:49 pm

Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa petere »

Dobry den asi 2 roky mam sporenie u poistovni Uniqa ,platim asi 64 e na sporenie a 10 na pripoistenie .. mam to na 30 rokov a je to na nejake targed fondy ..stretol som sa ale s inym clovekom kory mi povedal ze to mam stiahnut na minimum cize len sporenie nejakych max 20 e a mam preist napriklad do amslica ze je to lepsie a vynosnejsie ze uniqa je dost slabo na tom''?" .. uvazujem o tom stiahnut to na 20 e mesacne iba ako sporenie a u amslica sa dat poistit za nejakych 15..20 e iba na rozne urazy ..zial nenajdem nikde kusok objektivity, lebo ma kazdy o niecom insom presviedca .. tak kde sa dat poistit a kde sporit ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa filip glasa »

Urobil by som to uplne naopak. Nechal si poistku v Unique, upravil ju tak, aby bola cisto na poistenie s minimom sporenia. Sporenie by som riesil niekde uplne inde nez v poistovni (banka, fondy, a podbne).
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ta Uniqa asi nepojde upravit. Target fondy su fondy zivotneho cyklu = v podstate garantovany fond s planovanym targetom za 30 rokov.

Petere, skus zadefinovat co vlastne chces dosiahnut:
- znizit celkovu mesacnu platbu ?
- mat z toho lepsie poistenie ?
- mat co najlepsie sporenie ?

Teraz mas take podivne dochodkove sporenie, nevieme ake drahe (na to treba vidiet sadzobnik poplatkov), minimalne, resp. ziadne poistenie a mesacne platis celkom slusnu sumu. Skus zadefinovat do akeho stavu sa chces dostat.

Toho chytraka co ti odporucil znizit Uniqu na minimum a ist do lepsieho Amslica by som za usi vytahal. Dalsi z tych co bud nema ani tusenie co robi alebo je to rovno cisty podvodnik.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa incognito »

???
Ze target fondy su fondy zivotneho cyklu by este slo, ale ze su to garantovane fondy s targetom za 30 rokov???
To asi nie...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to som trosku zjednodusil. Su to zaklikavacky. Garantuju ti najvyssiu dosiahnutu hodnotu za nejake obdobie. Presne si to nepamatam.
petere
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 18 01, 2012 1:49 pm

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa petere »

no spominal ze v Amslicu su tie pripoistenia na lepsej urovni ako v uniqe ..ze maju mensie problemy s vyplacanim pri nejakej poistnej udalosti .. v podstate som chcel sporit az dokonca toho obdobia 30rokov,je to investice poistenie zamerane hlavne na to sporenie , len uz nemam taku doveru v tu uniqu .. platim v podstate 75 e mesacne 3ti rok .. co bude o 27 rokov ? zrazu niekto pride a spochybni to .. neviem ci sa to oplati v tej uniqe ..

tak som premyslal nad tym znizit platbu zo 75 e na 20 e bez pripoistenia len na sporenie a v Amslicu si dat len ako ciste poistenie ..ak je to mozne ?
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa incognito »

petere, mozne to je, ono mozne je vsetko :)

priznam sa ze UNIQAu velmi nepoznam, zatial som videl len ich horsie zmluvy. K Amslicu nemam zly postoj, ale zmluvy ako take maju drahe, najma co sa do urazov tyka.
Ono je v zasade nie je az tak dolezite, ci za urazovu cast platis */-3€ mesacne, pokial sa mozes na poistovnu spolahnut. Ja v UNIQAu doveru nemam, ale ak s nimi niekto ma dobre skusenosti, nebudem sa hadat (mam ich relativne malo) :) toto zavysi od cloveka, ktory ti spravuje financie, na ktoru spolocnsot sa on spolieha a kde by v pripade problemov vedel potlacit veci.
Ako bolo pisane vyssie, podla poplatkov treba posudit, ci tu UNIQAu vobec nechat, nakolko to platis dost kratko a strata by nebola velka. Toto by vsak bolo treba dokladne vycislit, poplatky tej zmluvy nikto nevie.

Mas niekolko moznosti:
1) nechat si len UNIQAu a s profikom tam nastavit rizikovu cast poriadne tak ako ma byt
2) nechat v UNIQAe sporenie na min. a urazovu cast inde
3) cele to poslat zrusit a spravit jednu poriadnu zmluvu

Posledna vec - ak nie si banik alebo pyrotechnik, nemas rodinu a velku hypo na krku a nemas 55 rokov, nechapem preco platis 75€ mesacne. To mi pride dost prehnane...

Pekny vecer
petere
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 18 01, 2012 1:49 pm

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa petere »

s tych 75 mesacne je 66 sporenie ..nieco ako zaruka do buducna ..co spravim ?neviem sam co by bolo najrozumnejsie .. dakujem pekne za vsetky rady
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

najrozumnejsie by bolo keby si niekde vyhrabal sadzobnik poplatkov. Alebo aspon napis presny nazov zmluvy a nazov tarify, ktoru tam mas. Mam nejaky sadzobnik od Uniqy, ani nie tak stary, tak mozno to tam bude. V Uniqe sa nazvy sadzieb zacinaju vzdy nejakym Fkom, FL.., FP.. a nejake cisla.

Co sa tyka urazoveho poistenia, nefixuj sa na Amslico.
Incognito: praveze zrusenim pride celkom o dost. Plati tam treti rok a ak je to standardna poistka, tak prve dva mu nikto nevrati.
petere
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 18 01, 2012 1:49 pm

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa petere »

https://dl-web.dropbox.com/get/Passivny ... &sjid=2143


neviem ci Vam to pojde otvorit ?? asi taketo nieco to je ..neviem co konkretne potrebujete
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nejde to otvorit. Dropbox tiez pouzivam, ale to by sme museli mat svoje konta nejako "sparovane". Nejaka pozvanka sa tam musi poslat alebo take nieco. Skus to dat napr. na uschovna.cz
petere
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 18 01, 2012 1:49 pm

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa petere »

odpoved od Peter Cmorej .Mgr.Ing.

odpoved na zaklade mojho prefoteneho sporenia

Ahoj,
takze prve dve rocne platby ti odisli na poplatky
mesacny poplatok je 2 Eura, plus z kazdej platby ti strhavaju 3,5 %
k tomu je este spravcovsky poplatok 1,08 % rocne, ktory sa strhava z celej hodnoty konta
takze suma sumarum: z kazdej platby ti strhavaju cca 7,6 % V skutocnosti je to este horsie, lebo ten spravcovsky poplatok sa strahava kazdy rok, z celej hodnoty konta.
Rezultat: zmierit sa so stratou a celu tu zmluvu zrusit. Pokracovat v nej znamena len prerabat stale viac a viac.

len tak nazvisle ..co by ste mi navrhli ostatni ? pan Cmorej mi dal navrh v maili ako pokracovat..len by som rad precital aj nazor inych financnych planovacov ,teda ak niekto vie ako by to riesil ? dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa filip glasa »

petere, zadaj si poziadavku na radu ohladom poistenia tu: http://ako-investovat.sk/financne-sluzb ... em-poradit" onclick="window.open(this.href);return false;
Pride ti viacero navrhov
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa incognito »

Ja ti poistenie isto nebudem riesit ani navrhovat, mam taku zasadu ze cez internet klientov nehladam :)
K veci - ak tie poplatky sedia, ja by som bol za zrusenie.

P.S. Ked som to pisal prvy, tak mi P. Cmorej napisal, ze by prisiel o dost... to je jasne, otazne je, kde by prisiel o viac :) ono tento stav sa dal trochu predvidat, ved nie sme na trhu 2 dni :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

inak Filip, presne toto co pises: pride ti viac navrhov, je to preco som bol k tejto sluzbe skepticky ked sme sa kvoli tomu prvykrat stretli. Toto nie je predaj jablk a zemiakov. Poistky su komplikovane produkty. Ak dostane petere povedzme 5 navrhov, ale stacia aj dva - tri, podla coho si vyberie ? Ja napriklad pristupujem k poistkam tak, ze poistujem hlavne rizika na poriadne poistne sumy, aby ked sa nieco stańe, tak aby to poistenie skutocne aj nieco riesilo. Co ked mu posle navrh niekto kto "predava" sposobom, aha kolko tu mate pripoisteni za ake peniaze a este Vam na konci daju aj tolkoto penazi. To budem kazdemu klientovi vysvetlovat preco je ten druhy navrh zly, preco nema uzatvarat poistenei s tym, ze mu na konci nieco vratia, preco je poistenie hospitalizacie hlupost, co je to ta karancna doba a neviem co este ?

Zacne sa nas petere vypytovat nuansy ? myslis ze po dvoch troch "vysvetlujucich" emailoch .. samozrejme druhy "poradca" sa bude branit ... bude este petere vediet kde je sever ? Alebo kludne staci, ked mu tam nejaky chytrak da namiesto poistenia smrti poistenie smrti urazom. Polovica klientov si na navrhu ani nevsimne v com je rozdiel, jedine co uvidi je rozdiel v cene .. a takto by som mohol pokracovat do neviem kedy.

Z toho aby som sa dotahoval s nejakym inym poradcom, kvalitnym ci menej kvalitnym, som uz za tie roky davno vyrastol. Je to nezaplatena robota a roboty mam dost aj bez toho. Pokial chce klient komunikovat s viacerymi poradcami a porovnavat si x navrhov, dakujem, neprosim. Minimalne pri zivotnom poisteni urcite nie. Pre mna ma toto cele zmysel iba vtedy, ak si ma klient vyberie na zaklade mojich skusenosti, nazorov a referencii.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

incognito napísal:P.S. Ked som to pisal prvy, tak mi P. Cmorej napisal, ze by prisiel o dost... to je jasne, otazne je, kde by prisiel o viac :) ono tento stav sa dal trochu predvidat, ved nie sme na trhu 2 dni :)
napisal si nieco take, ze teraz pride o malo. No nepride o malo, pride o prve dve rocne platby, co sa mi nezda prave malo. Ano, dokazeme predvidat, ale uz sa mi parkrat stalo aj to, ze som predvidal zle a potom sa to trochu blbo vysvetluje. Takze vo vyjadreniach som radsej opatrnejsi. Najma ked ide o zmluvu, ktoru nepoznam .. co bol prave tento pripad (target click fondy).
incognito napísal:Ja ti poistenie isto nebudem riesit ani navrhovat, mam taku zasadu ze cez internet klientov nehladam :)
Klient ako klient :) Pevne verim, ze nemas v oblube ani studene kontakty. Ja som celkom hrdy na to, ze som uz 6 rokov nezdvihol telefon aby som zavolal studenemu kontaktu. Vystacim si s klientmi na aktivne odporucania od starych klientov + co mi sami pisu ako reakcia na blog a na toto forum.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ak dostane petere povedzme 5 navrhov, ale stacia aj dva - tri, podla coho si vyberie ?
presne podla toho isteho podla coho si vybera hockde inde na internete, v diskusii, alebo cez sukromne spravy. Ked mu niekto napise sukromnu spravu, tak je to kvalitnejsie poradenstvo, ale ked to bude cez iny kanal? Ked mu niekto napise email, tak je to lepsie/horsie/rovnake ako ked je to v dopytovom syteme?
POdla coho si vyberie? No podla sympatii, alebo dotieravosti toho konkretneho cloveka. Ci je to cez mail, sukromnu spravu, priamo vo fore, alebo cez nejaky dopytovy system, je to +- to iste.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no nezda sa mi to .. ja napriklad ziadne PM-ky a nevyziadane ponuky neposielam. Zareagujem na situaciu ak ju tu clovek na fore popise a napisem, ze ked chce ponuku, nech sa ozve. Iniciativa musi prist zo strany klienta. Dopytovy system je podla mna postaveny na inom principe. Klient pasivne caka na ponuky.

Samozrejme aj z fora sa mi stalo, ze som s niekym komunikoval a potom som zistil, ze rovnako komunikuje s dalsimi aspon dvoma poradcami z fora. Vzdy som nasledne napisal, nech si vyberie jedneho a nech pokracuje v komunikacii s nim. Alebo hromadne maily so ziadostou o radu .. vacsinou je ich mozne podla urcitych znakov identifikovat ..a vacsinou som na take maily ani neodpovedal. Myslim si, ze dopytovy system to cele iba znasobi.

Ked tak nad tym rozmyslam, tak konkretne v takejto situacii ako je petere = navrh zivotneho poistenia, by som pri dopyte zo systemu poslal max prvy navrh (prepocet podla zadanych kriterii) a nasledne by som pokracoval v komunikacii iba pod podmienkou jedineho poradcu
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa filip glasa »

Samozrejme aj z fora sa mi stalo, ze som s niekym komunikoval a potom som zistil, ze rovnako komunikuje s dalsimi aspon dvoma poradcami z fora.
ved to je uplne normalne a zdrave. Ani ja to nerobim inak. Vzdy sa naraz informujem u viacerych ludi a potom si vyberiem. A je dost jedno ci je to cez dopytovy portal, alebo napisem 4 emaily.
Je uplne jedno co robis ty a ako sa ty zvycajne ozyvas a na kohe reagujes, nereagujes. Zakazninici tak ci tak zo zaciatku komunikuju z viacerymi ludmi a je to normalne a prirodzene.

Ci ty budes v komunikacii pokracovat, alebo nebudes, je uz tvoj system prace. Na tom nestavia ani nepada komunikacny system.
jozefina
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 11 02, 2012 7:22 pm

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa jozefina »

dobrý deň chcem sa poradiť, manžel ma poistku vustenrot IZP pre zdravie a dôchodok http://www.wuestenrot.sk/index.php?idpg=223" onclick="window.open(this.href);return false; , ma 48 rokov, a je tam smrt urazom 16 tis, trvale nasledky v dôsl. urazu s progresiou 400% na 25 tis. eur, rozšírene krytie-benefit 16 tis.eur a na trvale nasledky úrazu s progresiou 400% na 25 tis. eur by som bola poistená iba ja a benefit je cest. poistenie pre rodinu poistníka čiže manžela, platí 33eur mesačne a tam je cca 15 eur to pokrytie + niečo sa sporí, chcem sa opýtať, či nemá niekto skusenosť s týmto produktom a či sa to oplatí platiť, či netreba urobiť inú urazovu poistku ako je táto aj s miernym sporením, ale kam to kvazi sporenie ide neviem, a je to ževraj dané každy rok poisťovňa stanovuje uroky, tento rok je tam pevny urok na rok 4,6% tak neviem čo si o tom myslite, dakujem za pripadné názory
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Jozefína, zabudla si zopár podstatných údajov: Aké sú vaše príjmy? Aké sú vaše mesačné výdaje? Do akej miery ste naviazaný na príjem? (dokázali by ste napríklad vyžiť dva mesiace, ak by ste boli dva mesiace doma, PN, alebo bez zamestnania?). Aké máte úvery, v akej výške? Koľko máte detí?

Čo sa týka produktu, ten je fajn, otázne je, či je správe nastavený...
Obrázok
jozefina
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 11 02, 2012 7:22 pm

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa jozefina »

no ved to som chcela vedieť či je to právne nastavené, je tam napisané presne čo je tam dane aj v zmluve, mam dospele dieťa 18 rokov a nemam žiadnu pôžičku, ja len či sa oplatí tam davať sem tam , inak mesačne dať 33 eur nie je vela, len ide o to, či sa tie peniaze fakt zhodnocujú a nie prarábaju ak tam budem napr. dávať 10 rokov a potom zistim že tam nemam ani to , čo som tam vložila navyše, ))
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Samozrejme, že tam nebudeš mať ani to, čo si tam vložila :) Ide predsa o poistenie, nie sporenie.
Obrázok
jozefina
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 11 02, 2012 7:22 pm

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa jozefina »

tak asi budem museť iba urobiť novu poistku a neplatiť tých 33 eur aj so sporením, ale iba klasicky urazovku, to sa dnes fakt neoplati nikde vkldať po troške na horšie časy, napr. 10 rokov aby sa aj niečo zhodnotili a aby tam aj bolo to čo som tam realne aj vložila ??
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa incognito »

ale oplati, co by sa neoplatilo... ale nie v poistke :)

vy silou-mocou chcete poradit cez internet... si s niekym normalnym sadnite a nech vam na zaklade vasej situacie a cielov pripravi fin. plan...
jozefina
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 11 02, 2012 7:22 pm

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa jozefina »

nie nechcem , len sa uisťujem, už som si sadla niekoľko krát a výsledok, prišla som o 3 ti. eur, ok dik
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa filip glasa »

to sa dnes fakt neoplati nikde vkldať po troške na horšie časy, napr. 10 rokov aby sa aj niečo zhodnotili a aby tam aj bolo to čo som tam realne aj vložila ??
veď si to sporte v banke.
jozefina
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 11 02, 2012 7:22 pm

Re: Uniqa alebo Amslico

Príspevok od používateľa jozefina »

ano budem, už som si to naštudovala že všade inde je riziko a stačilo mi riskovať, vdaka za rady, :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"