garantovaná poistná suma

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
baurex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 15 02, 2012 2:56 pm

garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa baurex »

Dobrý deň,
poprosím o pomoc :D
Pred 4 rokmi som si založil investičné poistene na 35 rokov, konkrétne produkt benefit plus (25% poistenie / 75% investovanie).

Investičnej zložke rozumiem dúfam správne, teda to čo sa mi k dátumu ukončenia poistenia zhodnoti/nezhodnoti, tak to mi bude vyplatene.

No pri poisteni som mierne mimo. Hlavne poistenie (garantovaná poistná suma) + pripoistenia. Hlavne poistenie je na sumu 3500 EUR.
To znamená, že pri ukončení poistenia po tých 35 rokov mi bude vyplatená aj táto suma + investičná zložka?
Alebo keďže ide o garantovanú poistnú sumu, tak v prípade, že investičná zložka nebude dosahovať sumu 3500 eur, tak len vtedy mi bude vyplatená garantovaná suma a bez investičnej zložky.

Ďakujem za vysvetlenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ako je ta suma presne nazvana ? Mas tam napisane suma pri doziti ? Moze to byt tak aj tak, treba si precitat poistne podmienky k tvojej konkretnej zmluve. Ja Benefit plus detailne nepoznam, takze z hlavy odpovedat neviem.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa incognito »

Nie, zle si to pochopil.

Garantovana poistna suma je suma, ktoru dostanu pozostali ak by si nahodou umrel. Ak sa dozijes konca, vyplatia ti hodnotu osobneho konta (=nasporenu cast+/-zhodnotenie). Tato suma moze byt vacsie ale aj mensia ako to co si vlozil... ved je to poistka.

Benefit plus je asi od AEGONU, zrejme aj od SALVE :D ci?

To mas potom velmi dobru zmluvu, akcionari AEGONU su ti vdaci. Na konci ty ale asi vdacny nebudes...
baurex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 15 02, 2012 2:56 pm

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa baurex »

presný názov je:
garantovaná poistná suma pre prípad úmrtia.
Tak z toho zrejme rozumieť, že len ak by som umrel.

incognito:
presne tak, AEGON od SALVE (cez kolegu, dobrého kamaráta :-) - donedávna? :P

"To mas potom velmi dobru zmluvu, akcionari AEGONU su ti vdaci. Na konci ty ale asi vdacny nebudes..."

Môžeš byť prosím ťa konkrétnejší?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tak to znamena, ze pri doziti ti vyplatia hodnotu konta, bez garancie nejakej sumy
Incognito naraza na to, ze tento produkt je poplatkovo dost katastrofalny. Obzvlast ked mas z toho takyto poistno sporiaci paskvil. Najlepsie urobis ked si to nechas od niekoho zhodnotit a pripadne navrhnut nieco lepsie. Bud to oskenuj a posli alebo si s niekym dohodni stretnutie.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa incognito »

baurex napísal:presný názov je:
garantovaná poistná suma pre prípad úmrtia.
Tak z toho zrejme rozumieť, že len ak by som umrel.

"To mas potom velmi dobru zmluvu, akcionari AEGONU su ti vdaci. Na konci ty ale asi vdacny nebudes..."

Môžeš byť prosím ťa konkrétnejší?
Kamarat v Salve nevie co robi, ale nechcem sa ho dotknut, takych ludi je viac... mozno to ani nemyslel zle, ten produkt sa v Salve predava(l) ako teple rozky ako super investicia...

Aby som bol konkretny - poplatky v tej zmluve su dost silne :) o proviznych (pociatocnych) a vstupnych sa netreba velmi bavit, mas ich uz zaplatene (vstupne/provizne)... ale priebezny na urovni 0,145% MESACNE (1,74% rocne) je vela, velmi vela... sa dalej nebavme o tom, ze investicia je zrejme robena cez Salve Investments, a to je uz kapitola sama o sebe...

Keby nieco, napis postu...
baurex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 15 02, 2012 2:56 pm

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa baurex »

incognito
A ja som doteraz bol v tom, ze SAlVE je len sprostredkovatel fin sluzieb, a kedze poistka je uzatvorena s Aegon, tak prave Aegon sa stara aj o investicnu cast.
Tak to som sa mylil? A je to cez SALVE (Investments).

Dovolil som si vlozit prilohu, kde je strucny prehlad vyvoja poistky od zalozenia az do Feb`12.

Dovod preco som zalozil tuto temu je, ze v Maji cakame s priatelkou prirastok (nase prve) tak nerad by som bol ako zivitel rodiny sklamany v pripade poistnej udalosti (smrt, uraz).
Teraz mi pride, ze za tu sumu na pripoisteniach 22,38 EUR mozem mat ovela lepsie krytie ako mam uzatvorene teraz.

Co sa tyka tej investicnej stranky, momentalne som v strate 255 EUR od zaciatku poistenia, priblizne 7% z vlozenych prostriedkov za 4 roky.
Rocne zhodnotenie konta velmi kolise od -7+12%, ale predpokladam, ze je to v dnesnej situacii na trhu nie taka nezriedkava vec.
Mne osobne mi pride, ze 7% strata pri 4 rokoch (z ktorych minim 2, az 3 roky su poznacene hospod, fin krizou) nie je zly vysledok - samozrejme ide o stratu, no v dnesnych podmienkach (len moj vlastny pohlad lajka - rad sa necham vyviezt z tohto omylu).
Prílohy
ZP.xlsx
(12.43 KiB) 286 stiahnutia
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa incognito »

Pozrel som na tu prilohu, trochu ta sklamem...

Neviem ako je to v tvojej zmluve, ale viem ze Salve uz nejaku tu dobu riesi investicie cez Salve Investments. Mozno mas este stary variant, neviem, musel by som vidiet.

Co sa tyka zmluvy, skoda reci... ruky nohy by som lamal tomu kto ti to robil - 78€ do sporiacej zlozky? A 22€ na rizika? Za to by som dal dozivotie...

Ono tych -7% je ok, ale skus to zrusit, resp. vytiahnut odtial peniaze... vytiahnes mozno 10-20% z toho co si do toho dal. Co vsak nie je chyba zmluvy, ale toho, kto ti ju poradil. Ono Aegon ma dobre krytia rizik, ale normalna zmluva je velmi draha na investovanie (kvoli poplatkom).

Pozdrav kamosa, ak este robi vo financiach, tak mu porad nech bud nieco zmeni alebo nech skonci. Pretoze ak planujes rodinu, tak ta zmluva nemohla byt horsie nastavena.

Pekny vecer
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kokos, fakt k muru a strielat
poistenie smrti na minimum, zavazne choroby na minimum (navyse v Aegone drahe ako slak), trvale nasledky na nedostatocnu sumu .. a ceresnicka na torte .. drahe a skoro uplne zbytocne poistenie .. hospitalizacia + vysoka suma do sporenia .. ako uz napisal incognito, do extra draheho sporenia.

Odporucam zrusit a akceptovat stratu. Strata bude najma prve dve rocne platby do tej poistky, pretoze tie uz davno isli na pociatocne naklady = na provizie. Iba ti to tam vykazuju ako nejaku virtualnu hodnotu. Ak chces vediet ako to presne funguje, precitaj si nieco na mojom blogu. Napr. toto: http://cmorej.blog.sme.sk/c/250668/Prec ... tenie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
baurex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 15 02, 2012 2:56 pm

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa baurex »

Kedze v tom case plany neboli ziadne, za nikoho som nebol zodpovedny, tak mi prislo rozumnejsie davat viac do investovania ako na krytie rizik.
Kamarat si teraz nechal uzavriet zmluvu (cisto na rizika bez sporenia) plati o 3 eura viac mesacne ako ja (25 eur) no krytia su niekolkonasobne vyssie na vsetky pripoistenia ako mam ja :o . A to je rovnaky rocnik – rovnaky zdravotny stav. Preto mi pride, ze za tych 22 eur mam krytia neuveritelne slabe.To je prva vec, ktoru by som chcel ihned zmenit=zlepsit krytie rizik.
A vyzera to tak, ze podla Vasich rad zrusim aj sporenie (tym padom celu zmluvu). To co som tu “investoval” tych 70 Eur/mesacne, mi pride, ze ak to kazdy mesiac dam na terminak za 3,5% tak sa mi lepsie zhodnotia peniaze nez cez IZP. Ci radsej na uzitok nez na poplatky.
Strata po zruseni sice bude, ale tak o nic katastrofalne zasa nejde. Radsej teraz nez nikdy. No na IZP ma uz nikto nedostane :-D

Dik za link Peter. Uzitocny a diskusia taktiez.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa incognito »

Ako ono to az take zle nemusi byt.

Zmluvu by som hned tak rychlo nerusil, radsej by som to prepocital.

Ak som to inak cele spravne pochopil, tak zmluvu nikto za posledne tie roky nemenil a neservisoval. Takze co sa rizik tyka, dnes sa to da spravit aj v Aegone daleko lacnejsie, lepsie, vyssie, atd... ale prave z tychto dovodov to treba cele dobre premysliet.

Mimochodom, opatrne zvaz co urobis, pretoze my sme ti povedali svoje nazory na zaklade infa od teba. Moja skusenost vsak hovori, ze osobne rozhovor a otazky by mohli priniest viac faktov a mozno aj ine zavery (na tie otazky v ramci netu som lenivy, sory...).

Keby nieco, kludne sa pytaj.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no v kazdom pripade by si si to mal s niekym prejst.
IZP nie je diablov vynalez, len ho treba spravne nastavit = ako poistku a nie taky paskvil co spravili tebe. Investovanie do fondov ma tiez zmysel, ale napriamo a nie cez IZP.

Incognito, Benefit som ratal uz X krat a X krat to vyslo na zrusenie. X+1 to asi nebude inak. Zmenit za lepsi, novsi produkt Aegonu znamena zrusenie starej zmluvy a uzatvorenie novej s novymi pociatocnymi nakladmi. Ze to bude v bledoruzovom a niekto tam napise, ze akumulacne jednotky zo starej zmluvy sa prevadzaju na novu je len balamutenie klienta aby ostal klientom poistovne. Ked chce klient novu poistku, tak nech si vyberie napriec ponukou celeho trhu.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa incognito »

Len v kratkosti - mne je srdecne jedno, kolkokrat ste ratali Benefit :)

Pokial sa nemylim (a viem ze sa nemylim), v AEGONE je mozne menit stare pripoistenia za nove. V ramci starej zmluvy. Dvakrat som takto menil na zmluve nove pripoistenia za stare. Takze ziadne dalsie pociatocne naklady, ziadne balamutenie klienta... to nepriame obvinenie si nabuduce nechajte pre seba a nevychadzajte z predpokladu, ze sa nemozete mylit alebo ze vam nic neuslo. Tentokrat dost vela :)
Zmluvu rusit netreba, staci si len rozsirit obzory a nedrzat sa len Wustenrotu :)

Pekny den
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: garantovaná poistná suma

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Zacali sme si vykat ? :)
tak podme pekne po poriadku ..
incognito napísal:To mas potom velmi dobru zmluvu, akcionari AEGONU su ti vdaci. Na konci ty ale asi vdacny nebudes...
incognito napísal: Aby som bol konkretny - poplatky v tej zmluve su dost silne .. o proviznych (pociatocnych) a vstupnych sa netreba velmi bavit, mas ich uz zaplatene (vstupne/provizne)... ale priebezny na urovni 0,145% MESACNE (1,74% rocne) je vela, velmi vela... sa dalej nebavme o tom, ze investicia je zrejme robena cez Salve Investments, a to je uz kapitola sama o sebe...
incognito napísal:Co sa tyka zmluvy, skoda reci... ruky nohy by som lamal tomu kto ti to robil - 78€ do sporiacej zlozky? A 22€ na rizika? Za to by som dal dozivotie...
incognito napísal:Ako ono to az take zle nemusi byt.
Incognito, co keby si si trosku drzal konzistentnost svojich tvrdeni ? Uz som ti raz v inom vlakne jemne "vycital", ze s minimom informacii casto tresnes kategoricke tvrdenie, ze produkt je na hovno a treba ho zrusit. Ano, obaja vieme, ze 9 z 10 pripadov to tak je, lenze statistika je svina a sem tam sa ti vyskytne aj ten desiaty pripad. Preto sa najprv radsej popytam viac informacii a az potom dam nejake "odporucanie". Tentokrat si postupoval presne podla tohto vzorca. Na zaciatku kategoricke tvrdenia a na konci zjemnujes retoriku. A nakoniec to schytam ja, ktory len potvrdil tvoje kategoricke tvrdenia :roll:

Teraz podme k technickej stranke veci: velmi dobre vies, ze "prepracovat" staru zmluvu, je vo vseobecnosti presne taky bullshit ako som popisal. Keby si svoj prispevok napisal tak, ze konkretne tento Aegon je mozne prerobit, tak nenapisem pol slova. Lebo vies, ono to tu necita iba baurex, ale aj kopec inych ludi a presne ti ini ludia sa ta potom zacnu pytat, ze ci je mozne prepracovat aj ich zmluvu z poistovne XY .. lenze ty sa s vysvetlovanim moc nepares, ze ano :wink: ...

Nie, nevedel som, ze v Aegone je mozne menit stare pripoistenia za nove. Pocit neomylnosti ma uz davno presiel. Aegony, s ktorymi som sa zatial stretol, boli robene v podstatne ako ciste sporenia. Aj ked mu zmenis pripoistenia a znizis sporiacu cast, tak stale bude mat poistenie kritickych chorob 2x drahsie ako inde (ak nemaju novinku, ktoru som zatial nezachytil) a na vstupe 5 % + spravcovsky 1,74 % rocne.

A na zaver .. poprosim ta, nebud vztahovacny. Ziadne nepriame obvinenie tam nebolo. Neviem preco by som ta mal z niecoho obvinovat. Zato tvoje rypnutie s Wustenrotom bolo viac nez priamociare :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"