Do ktorej DSS aktualne prestupit?

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
fidzi
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 03 04, 2012 10:09 am

Do ktorej DSS aktualne prestupit?

Príspevok od používateľa fidzi »

Dobry den,
chcel by som sa spytat na vase nazory na prestup do inej DSS. Aktualne som v Allianz - garant a hladam vhodnejsiu alternativu, nakolko ma Allianz dlhodobo nizke zhodnotenie. Zatial mi bol odporuceny VUB - profit. Otazky:
1. na ktore parametre sa mam este zameriavat pri vybere DSS?
2. je teraz vhodne prestupit v suvislosti so zmenami od 1.4.?
3. ako sa pozerate na mieru rizika v DSS,t.j. aky fond uprednostnujete v tomto horizonte?

Mam 34rokov, sporene v II. pilieri od 2007.
Dakujem za vase nazory.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Do ktorej DSS aktualne prestupit?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kludne zostan v Allianzi. Namiesto profitu zmen fond na Global (indexovy dochodkovy fond) + garantovany fond. MOzes mat peniaze naraz v dvoch fondoch. Ak chces dynamickejsie portfolio, tak si dat 25% garantovany a 75% indexovy fond (v allianzi sa vola global). Ak chces konzervativnejsie, tak 25% indexovy a 75% garantovany.
Viac info je tu v diskusii:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =54&t=3616" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Do ktorej DSS aktualne prestupit?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

suhlasim s Filipom
vsetky DSS investuju ako cez kopirak, aj VUB
najlepsia volba je novy indexovy fond, pretoze je najlacnejsi
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"