spravy o mesacnej zamestnanosti a consumer reports

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
faust
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 10:02 pm

spravy o mesacnej zamestnanosti a consumer reports

Príspevok od používateľa faust »

Dobry den,
pri obchodovani futures na zlato cez platformu MT4 som zatial pouzival len technicku analyzu, obchodoval som len vtedy, ked fundamentalne faktory mali na cenu len minimalny vplyv.
Chcem sa spytat, ci mi viete poradit nejaky zdroj(podobny marketwatch na WSJ) z ktoreho by som sa dozvedel mesacnu spravu o zamestnanosti a spotrebitelske indexy co mozno najrychlejsie po ich zverejneni.
Mam totizto zaujem obchodovat aj taketo situacie. Dakujem za cas
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: spravy o mesacnej zamestnanosti a consumer reports

Príspevok od používateľa JUGGLER »

faust napísal: Mam totizto zaujem obchodovat aj taketo situacie. Dakujem za cas
Zdroj zadarmo?

Lebo všetko, čo má rýchlosť a výcuc informácii je prakticky platené. Na monitor, alebo do slúchadiel.
Ja používam Briefing ( cca 40 USD mes.) a Dow Jones News ( od 115 do 200 ).
Najlepšie sú asi Reuters a Bloomberg...ale tie sú velmi drahé...pozri, či nemajú aspoň headlines zadarmo.
No a skontroluj si headlines u portálov ako yahoo finance, google finance, CNBC, bloomberg TV. Pozri aj forexácku http://www.forexfactory.com/" onclick="window.open(this.href);return false;.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
faust
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 10:02 pm

Re: spravy o mesacnej zamestnanosti a consumer reports

Príspevok od používateľa faust »

no, pokial by bolo mozne, tak zadarmo. Ide mi hlavne o spotrebitelske indexy, FED, a sprava o vytvorenych zamestnaneckych miestach v USA.
Viem, ze je klucove dostat tieto informacie co anjskor, aby sa dalo na ne pruzne reagovat, takze ak by si vedel o nejakej spravodajskej sluzbe, kde mam informacie o spominanych udajoch hned, ako ich vlada a ine sektory zverejnia a da sa predplatit len na mesiac, tak by som vyskusal kludne aj nejaku z tych drahsich.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: spravy o mesacnej zamestnanosti a consumer reports

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ak mozem poradit, pocuvaj Bloomberg radio alebo si pusti Bloomberg TV
neviem ako v radiu, ale v TV to je v podstate hned a par krat som videl, ze aj o sekundu rychlejsie ako v platenom Bloombergu. Tuto fintu ..resp zdroj info pouzivaju aj niektori ocp :)
Radio je uplne free a TV je free zo satelitu .. treba si najst druzicu. Myslim, ze by si nasiel aj nejaky online stream, ale co som videl, stream nebol nic moc
faust
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 10:02 pm

Re: spravy o mesacnej zamestnanosti a consumer reports

Príspevok od používateľa faust »

velmi pekne dakujem... z tych zdrojov, co som informacie mal, je toto urcite ten najaktualnejsi...
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: spravy o mesacnej zamestnanosti a consumer reports

Príspevok od používateľa nitro »

peter.cmorej napísal:ak mozem poradit, pocuvaj Bloomberg radio alebo si pusti Bloomberg TV
neviem ako v radiu, ale v TV to je v podstate hned a par krat som videl, ze aj o sekundu rychlejsie ako v platenom Bloombergu. Tuto fintu ..resp zdroj info pouzivaju aj niektori ocp :)
Radio je uplne free a TV je free zo satelitu .. treba si najst druzicu. Myslim, ze by si nasiel aj nejaky online stream, ale co som videl, stream nebol nic moc
Na TV sa ale spoliehat nemozes pretoze ja som zasa parkrat videl ako sa 10 sekund pred releasom niekde zakecali a ohlasili to az s odstupom par sekund co je
(na burzove pomery) dost dlho. Jednak asi predpokladaju, ze to az tolko ludi podla TV neskusa trejdovat respektive kto trejdi spravy tak sedi za terminalom a v podstate k tomu nepotrebuje vidiet a pocut Betty Liu. Hoci neni spatna... :mrgreen:
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: spravy o mesacnej zamestnanosti a consumer reports

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Jj, to s tym zakecanim je pravda
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: spravy o mesacnej zamestnanosti a consumer reports

Príspevok od používateľa Tilbur »

Pouzivam tento zdroj. So sekundami sa netrap, stroje su vzdy rychlejsie ako ty.
http://www.bloomberg.com/markets/economic-calendar/" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"