Dogs of the Dow

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Dogs of the Dow

Príspevok od používateľa mircof »

Jednoduchá investičná stratégia, dlhodobo prekonávajúca výkon DJ30. Má iba dve pravidlá:

1. nákup 10 spoločností s najvyšším dividendovým výnosom v rámci indexu Dow
2. opakuje sa to na začiatku každého roku, pričom sa predajú firmy, ktoré z desiatky najvýnosnejších vypadnú
Prílohy
Pre porovnanie ETF DIA dosiahlo výkonnosť 0,79% + divi výnos bol 2.462,73 = TOTAL 3.252,73 USD, resp. 3.25%
Pre porovnanie ETF DIA dosiahlo výkonnosť 0,79% + divi výnos bol 2.462,73 = TOTAL 3.252,73 USD, resp. 3.25%
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: Dogs of the Dow

Príspevok od používateľa Kontrast »

Cital som o tom uz niekde. Problemom su ale:
1. dan z kapitaloveho prijmu
2. dan z dividend
3. poplatky potrebne na revybalancovanie portfolia(nakup/predaj/sprava).

Ak zaratas vyssie uvedene, tak si myslim, ze drzba celeho indexu ma vyssiu sancu na uspech z dlhodobeho hladiska. Ked ich nezaratas, tak asi je to strategia ktora moze generovat nadpriemerny vynos.
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Dogs of the Dow

Príspevok od používateľa mircof »

Portfólio na finvize som založil pred rokom, čo samozrejme nezodpovedá bodu 1. tejto stratégie, ale napriek tomu to výkonnosť dopadla vcelku slušne. Pritom máj je historicky považaný za obdobie, kedy sa akcie nenakupujú, ale predávajú.

Nijak inak sa počas roka portfólio nemanažuje, nedokupuje sa, nereinvestujú sa dividendy.
Toto "nemanažovanie" v čase býčieho trhu je vcelku OK, avšak môže samozrejme spôsobiť dosť zásadné straty v čase bear-marketu, napr.
rok 2008 C -77,2%, GM -87,1%, GE -56,3%
rok 2007 C -47,1%
rok 2005 GM -51,5%
rok 2004 MRK -30,4%, GM -25%
rok 2003 MRK -26,7%, T -22,3%, ...

Pripájam zdroj informácii: http://www.dogsofthedow.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

No a pretože sa mi už nejako nechce pri PC vysedávať a furt špekulovať /aj tak som čím ďalej tým viac-menej, ale skôr menej úspešnejší :mrgreen: /, tak som zauvažoval nad "vylepšením" tejto vcelku jednoduchej stratégie:
1. nakupovať na jeseň, zvyčajne prelom októbra - novembra, napr. pevne 1. 11.
2. predávať na začiatku mája - zase 1. 5.
3. mať nastavený na každú akciu pevný SL 20% pod nákupnú hodnotu
4. akcia, ktorá počas oddobia 1.11. - 1.5. vypadne z portfólia sa nahradí novou, ktorá sa v tom čase dostane do skríningu a súčasne sa reinvestujú dividendy
5. zase sa to zopakuje

Vaše názory?
Díky za diskusiu.
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Dogs of the Dow

Príspevok od používateľa mircof »

Well napísal:Cital som o tom uz niekde. Problemom su ale:
1. dan z kapitaloveho prijmu
2. dan z dividend
3. poplatky potrebne na revybalancovanie portfolia(nakup/predaj/sprava).

Ak zaratas vyssie uvedene, tak si myslim, ze drzba celeho indexu ma vyssiu sancu na uspech z dlhodobeho hladiska. Ked ich nezaratas, tak asi je to strategia ktora moze generovat nadpriemerny vynos.
ad 1. a 2. - to je "všeobecný fakt"
ad 3. - popísal som v druhom príspevku, čiže poplatky minimalizuješ
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Dogs of the Dow

Príspevok od používateľa mircof »

takto by vyzeralo PF po novom skríningu:
vypadol by INTC a KFT, nasadil by sa GE a JPM /tu mám však silné pochybnosti, zvlášť po posledných udalostiach/

Existuje ešte statégia tzv. small dogs, kde sa kupuje iba päť tickerov.
Prílohy
Dogs_2.JPG
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3782
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dogs of the Dow

Príspevok od používateľa Ladis »

Dogs of the Dow je nedomyšlená strategie a proto nefunguje dobře.
Nebere se v úvahu růst zisku, který je nutný pro růst akcie.
Pouze levná akcie může léta levná zůstat, když chybí růst zisku, jak se ukazovalo léta u akcií General Motors a Nokia.
Moje kniha to taky kritizuje španělsky, anglicky, německy a česky pro celý svět, že psi D.J. jsou nedomyšleni.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Dogs of the Dow

Príspevok od používateľa mircof »

Ladis napísal:Dogs of the Dow je nedomyšlená strategie a proto nefunguje dobře.
Nebere se v úvahu růst zisku, který je nutný pro růst akcie.
Pouze levná akcie může léta levná zůstat, když chybí růst zisku, jak se ukazovalo léta u akcií General Motors a Nokia.
Moje kniha to taky kritizuje španělsky, anglicky, německy a česky pro celý svět, že psi D.J. jsou nedomyšleni.

Súhlasím s Tebou Ladis, tá stratégia je naozaj nedomyslená. Keby totiž bola, tak by predsa nemohla byť akcia ako napr. Citigroup posledných 5 rokov topovaná v tejto statégii a nakoniec zo samotného indexu vypadla s nulovou dividendou.
Prikladám tracking Citi počas zaradenia v DJ30 od r. 98-09, v období 05-09 bola medzi "vyvolenými" dogs.
Prílohy
Citigroup.JPG
Citigroup.JPG (21.76 KiB) 3362 zobrazení
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Dogs of the Dow

Príspevok od používateľa radvan »

mircof: DoD je celkom fajn simple strategy, ked mas osetrene drawdowny trhu (nejake stopky na samotne akcie alebo celu strategiu ako si pisal vyssie) ... ale zomiera to na daniach ako pisal Well ... da sa to ako tak robit na americkych IRA uctoch, alebo vo fonde, ale na normalnom ucte ti to zakilluju dane ... sak si spocitaj to rebalancovanie -> ze kolko zaplatis na kapitalovych daniach a zdan si vynos z dividendoveho vynosu toho portfolia a uvidis ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Dogs of the Dow

Príspevok od používateľa mircof »

radvan napísal:mircof: DoD je celkom fajn simple strategy, ked mas osetrene drawdowny trhu (nejake stopky na samotne akcie alebo celu strategiu ako si pisal vyssie) ... ale zomiera to na daniach ako pisal Well ... da sa to ako tak robit na americkych IRA uctoch, alebo vo fonde, ale na normalnom ucte ti to zakilluju dane ... sak si spocitaj to rebalancovanie -> ze kolko zaplatis na kapitalovych daniach a zdan si vynos z dividendoveho vynosu toho portfolia a uvidis ...
To je však to, čo práve nechcem. Ako som písal vyššie minimalizovať obchody, resp. poplatky a rebalancovať už vôbec nie. Maximálne nastaviť stopku napr. na tých 20% z nákupnej ceny, resp. pri aktualizácii PF k výške zisku /napr. INTC je momentálne v 15% zisku, tak by bol nezmysel nastavovať SL z nákupu, ale radšej z aktuálnej ceny/, to by mohlo ako-tak ošetriť drawdowny trhu.
Urobil som takúto úpravu v tom pôvodnom PF - vypredal som KFT, a mal by som aj INTC, pretože sa už nedostal do DoD. Dostal sa tam GE a JPM. JPM však zo všeobecne známych dôvodov nezaradím do portfolia, ďalší je INTC, ten však už v portfoliu je, nebudem kupovať 2x. Miesto KFT som zaradil GE - za objem peňazí z KFT /602 share/, dividendu nereinvestujem.
Sumar - 1x sell KFT, 1x buy GE - objem obchodu 11.189,45$ /dividenda vyplatená cash, pretože čo je doma - to sa počíta :wink:
A takto vyzerá aktuálne portfólio:
Prílohy
Dogs New.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"