Dane a investovanie

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Dane a investovanie

Príspevok od používateľa filip glasa »

V spolupráci s firmou ATC Servis začíname nový seriál o daniach a odvodoch pri investíciách.
Tu je článok ako úvod k seriálu:
http://ako-investovat.sk/index.php/dane ... v-na-zisku" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Dane a investovanie

Príspevok od používateľa slimak »

S.r.o. vytvorte si prijmy a naklady(stratu! v tomto roku. Mate 19 percentnu sadzbu. Nemyslim investicie. Prijmy co potrebujete vyviest aj na 3 roky dopredu ich zdanite 19 percent a dovidenia Priklad dohody.


V buducnosti statu len znizite buducorocne zisky ak budu. Ale su aj ine metody. Neviem co kazigraf zamysla, prijmy z prenajmu aj 19 percent aj mala nezdanitelna suma 500 eur,aj ziadne odvody a dividendy.

Metod je kopec a najlepsi su nemecky akcionari slovak telekomu - to je univerzalne. Mne osobne sa to strasne paci, je to ovela lepsie ako nejake logo za dva miliony,

Treba sledovat stat a to da najviac inspiracii ako nato. Prvych zivnostnikov(zamestnancov( vyrobili aspon v mojom povedomi STAT. Myslim zivnostnik - zamestnanec - statne lesy. Vsetkych ich vy..bali.

Ja spekulujem nad malimi firmami. Taku ako mam ja ci moji klienti.

Je horsia doba,nie kvoli ficovi,ten tomu len pomoze. Ludia neveria statu. Niektori podnikatelia samozrejme ako to ide,resp. vidia svoje prostredie. Jeden od druheho sa uci. Je strasna neochota platit dane. Keby to bola moja zasluha aky by som bol pysny, nie je. Je to tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dane a investovanie

Príspevok od používateľa filip glasa »

Druhá časť seriálu:
http://ako-investovat.sk/index.php/dane ... -priznanie" onclick="window.open(this.href);return false;
Príjmy z prenájmu, kapitálové príjmy, ostatné príjmy – určenie základu dane, povinnosť podať daňové priznanie.

keby ste mali nejaké otázky ohľadom daní, alebo tému na článok, tak napíšte.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"