Diamantovy prsten

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa spoty »

Tak pani, nastal cas kupit diamantovy prsten.
Ak mate skusenosti piste. Budem rad.

Prirodny vs. umely.
Kupit prsten u klenotnika vs. kupit surovy kamen nechat ho vybrusit a spravit prsten.
Ako nevyhodit peniaze uplne von oknom / len tak na pol.

a podobne, ak ste to riesili.. urcite viete o com hovorim.

dakujem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa filip glasa »

heh, tak myslim, ze s tymto tu nema nikto skusenost.

Ja si vsak myslim, ze najhiorsia kupa je klasicke zlatnictvo. Maju vysoke marze (pochopitelne, kedze su obchod). Zlatnik vie rovnaky prsten urobit za cenu nieco medzi VOC v zlatnictve a maloobchodnou.
Kedze je to kusovka, tak to bude samozrejme drahsie ako nakupna VOC v zlatnictve.

A este su dost rozdiely medzi zlatnikmi samotnymi. Vychyteny Slovenski zlatnici robia vela veci do zahranicia. A hovorili mi, ze to robia tak za polovicne ceny ako zahranicni zlatnici.

Co sa tyka nevybruseneho/vybruseneho kamena neviem povedat.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa spoty »

Filip vies ma nasmerovat na dobreho zlatnika? dakujem.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa rasto800 »

ja som kedysi vyuzil sluzby http://www.vantura.cz/ a mozem doporucit!
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vyber sa do Amsterdamu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa spoty »

Rokosák napísal:Vyber sa do Amsterdamu.
a co v amsterdame? :)
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa mircof »

spoty napísal: a co v amsterdame? :)
Amsterdam - Antverpy - A jak A... :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa filip glasa »

v amsterdame si kúpi jointa a zabudne na diamantový prsteň :D
je to lacnejšie aj keď zarátaš letenku
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa filip glasa »

este by som odporučil pokukat starozitne prstene. Niekedy su za dobru cenu. Napriklad tento:
http://eantik.cz/cz/detail.aspx?did=65246" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázok

:D

Ale vazne - daju sa tam najst aj zaujimave kusy za rozumny peniaz:
http://eantik.cz/cz/prehled.aspx?kid=-2 ... s=1&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa Rokosák »

Dakujem za opravu. Antverpy su dolezitym diamantovym strediskom dostupnym zo Slovenska. Ak nemas cas tak staci na Amsterdamske letisko. Vybaveni su vynikajuco.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jozkooleksak
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 10 12, 2012 8:11 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa jozkooleksak »

no ja osobne by som radsej kupoval novy prsten s diamantom :http://izlato.sk/zlato/zasnubne-prstene ... antom.html
nakolko mam aj certifikat aj zaruku
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa Biosko »

Preco nie rovno nakupit 24 karatove mince? Naco sa babrat so 14 karatovym prstenom? Nie ze by nebol pekny aj nosit sa da ale ked investovat tak preco nie rovno do 999/1000 zlata?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa filip glasa »

neviem ci by to polovicka ocenila :D
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa 14u24me »

Nejlíp se nakupují diamanty v Americe. Při nákupu online neplatíš sales-tax, takže je cena hned o 20% nižší než v Evropě.
Do 20-30 dnů můžeš diamant vrátit bez udání důvodu. Koupíš online, pak s ním navštívíš nezávislého odhadce a ten ti za $125 řekne jakou má diamant cenu. Ten odhad budeš (možná) potřebovat pro pojištění diamantu.

Důvěryhodní velcí prodejci jsou třeba http://www.Zales.com" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.BlueNile.com" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.WhiteFlash.com" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.Diamonds.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Tiffany, Cartier atp. jsou předražení, to už je jen pro snoby :-)

V Evropě budou určitě podobné online obchody, ale bude to určitě o 20% dražší (DPH).
Zkus si srovnat US ceny s Evropou a uvidíš.... na PriceScope najdeš vyhledávač cen diamantů

Slyšel jsem, že v NY prodávají cizincům šperky bez sales-tax když se platí cash. Prý si to vyúčtují jako prodej do jiného státu a sales-tax nemusí odvádět (je to legální).
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa Biosko »

Hmm dik :) tak ako pozeram v USA zozenies 18 karatovy prsten za cenu 14 karatoveho u nas.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa 14u24me »

O ten prsten ani tak nejde, nejcenější a nejdůležitější je na něm ten diamant.
Na diamantu do půl karátu asi v Americe moc neušetříš...práce tam převládá nad materiálem...bavíme se řádově o 800-1,400 $.
Když bude někdo kupovat diamant 1 karát a víc, tam se bavíme řádově od 5k$, tak pak už se může vyplatit udělat si výlet do New Yorku. btw. diamanty od 1 karátu většinou každý klenotník poradí dát do platiny místo do zlata. Koukni na "recently purchased"...skoro všechny dražší diamanty jsou vsazeny do platinového prstenu, který je asi 2x dražší než zlatý.
Levný prsten s malým diamantem koupíš v každém Wal-Martu za pár korun (50-300 $), ale ten kdo měl někdy v ruce dražší diamant bude z toho levného přinejmenším na rozpacích...je to dost poznat když diamantu chybí čistota, správná barva a dobrý řez. Dá se říct, že za 1/4 karátu s těmi nejlepšími vlastnostmi zaplatíš stejně jako za 1/2 karátu s těmi nejhoršími vlastnostmi :-)
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa consul »

Ako investiciu len s vypalenym cislom a certifikatom. Mozem odporucit http://www.schwartz.sk" onclick="window.open(this.href);return false;, je to pan z vychodneho SK, obchodnik s diamantmi, ma dobry prehlad, vela "kamenov" ma skladom, diamanty maju vypalene GIA cislo vyditelne pod lupou na kameni, certifikaty si pozries priamo na GIA stranke, o aky kamen ide. V porovnani s konkurenciou ma nizke ceny. Predava aj male kamene do sperkov, vie zabezpecit vyrobu sperkov a pod.

Da sa este poriesit diamant bez "vytlaceneho" certifikatu (nie cez horeuvedenu osobu). Obchodnik ti ku kamenu da presne parametre, farba cistota.... a CISLO kamena/certifikatu. Ten certifikat si najdes na webe GIA, mozes si ho vytlacit. - to uprednostnujem, pretoze ked kamen dam do prstena a nechystam sa s nim nejak obchodovat, tak viem, ze kamen ma hodnotu ale tym ze ho kupim bez vytlaceneho certifikatu tak ho kupim o DOST lascnejsie. Certifikat-doklad-dane. Ale pokial zhanas kamen ako investiciu, samozrejme s orig. vytlacenym certifikatom - ten skor mozes predat, zalozit. Riziko - prakticky ziadne, ak mas spolahlivy zdroj :)

Pozor aj na zlatnikov pri vyrobe sperkov vedia natiahnut pekne cenu.
..každý si je strojcom svojho šťastia
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa 14u24me »

Srovnej to sám...0.5 Carat stejných parametrů, certifikovaný am. GIA

Slovensko:
2012-12-13_194847.png
USA Online:
2012-12-13_194837.png
2012-12-13_195951.png
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa 14u24me »

Větší 1 carat/F/IF/Excellent cut/Excellent Pol./Excellent Sym/GIA cert.:
....13,653 EUR na Slovensku
2012-12-13_201815.png
2012-12-13_201815.png (13.16 KiB) 23709 zobrazenia
.....8,500 EUR online v USA
2012-12-13_202609.png
2012-12-13_202609.png (4.53 KiB) 23709 zobrazenia
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa consul »

ano rozdiel tam je. ja som kupoval 0,5 ct VS1 Ečkovej (alebo Efkovej?) farby, za podstatne nizsiu cenu ako uvadza schwartz, samozrejme od ineho obchodnika (nenasiel som ten isty kamen, ale podobny, dokonca moj bol kvalitnejsi). ale ked som porovnaval ceny schwartz s inymi obchodnikmi na SK (vysoko komercnych) tak mal jedny z najlepsich cien. netvrdim, ze sa nedaju zohnat aj lacnejsie, to som aj pisal. od inych obchodnikov a za inych podmienok. nvm ako to funguje kupovat online z usa, s tym skusenosti nemam.. raz mi jedna obchodnicka pracujuca pre alo povedala, ze lacne diamanty neexistuju. no a tak som sa k lacnejsim oproti alo dopatral. a podstatne lacnejsim :D
..každý si je strojcom svojho šťastia
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Díky chlapci za fundované info. Keď som mojej milej kupoval prsteň, tak hned mi bolo divné, že ten klenotník vytiahol blok certifikátov... niečo tam načarbal, vytrhol a ten zdrap papiera nám z úsmevom postrčil pod nos. Nech sa páči - certifikát :lol: Hneď ma napadlo, že s tým papierikom si môžeme akurát tak vytrieť... :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa consul »

ja som mojej daval vyrabat a krok po kroku som ho vymyslal, od vyberu a typu kamena az po najmensi detail na prsteni. a celkom ma to aj bavilo :) ano niektori klenotnici vypisuju rucne certifikat, musia na to splnat iste podmienky (presne to neviem) hlavne tie dovolenkove destinacie to takto robia :D
..každý si je strojcom svojho šťastia
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa JUGGLER »

consul napísal:... ano niektori klenotnici vypisuju rucne certifikat, musia na to splnat iste podmienky (presne to neviem) hlavne tie dovolenkove destinacie to takto robia :D
V Košiciach na Hlavnej. Ale máš pravdu..cítil som sa ako v dovolenkovej destinácii...v jednom klenotníctve Ťa obsluhuje Grék, v druhom Ukrajinec, v treťom Turek...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa 14u24me »

:D :D :D
Ty certifikáty GIA nepíše obchodník, tam je ta situace o trošku lepší. Dají se ověřit i online http://www.gia.edu/reportcheck/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale kdo ví jestli to tady v té "naší" Evropě někdo nefalšuje, možné je všechno.
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa consul »

V Košiciach na Hlavnej. Ale máš pravdu..cítil som sa ako v dovolenkovej destinácii...v jednom klenotníctve Ťa obsluhuje Grék, v druhom Ukrajinec, v treťom Turek...
:lol: :lol: :lol:
Ty certifikáty GIA nepíše obchodník
nie, ten ti obchodnik na poziadanie doda s diamantom, ak diamant vobec gia cert. ma. potom musi byt zaevid. predaj a zaplatena dan.

klenotnici ako pise juggler vypisuju certifikaty za ktore rucia oni sami svojim certifikatom, nie medzinarodne uznavanym. s takym kamenom prist do banky (v zaujme predat, zalozit) a certifikatom od Ahmeda z pofiderneho klenotnictva to je ako ist prihlasit automobil bez technickeho preukazu :)
..každý si je strojcom svojho šťastia
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa 14u24me »

Zajímavé čtení - diamanty jako investice:
http://www.visualcapitalist.com/portfol ... nfographic" onclick="window.open(this.href);return false;
Patrik999
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 04 07, 2013 12:22 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa Patrik999 »

Najvhodnejsi sposob investovania do zlateho prstena s diamantom je venovat ho ako zasnubny super babe na cely zivot :) v takom pripade cenu netreba velmi riesit a rozhodnut sa podla dizajnu.

Brat diamantovy sperk ako investiciu a ocakavat z neho vynos je naivne.

K certifikacii:
K diamantovym sperkom sa dodavaju dva druhy certifikatov: komercne a gemologicke: Komercny certifikat vystavuje kazdy obchodnik sam, ako sa tu uz spominalo. Gemologicky certifikat sa vystavuje vzdy iba na jeden diamant! a cena za 1ks certifikatu sa pohybuje €100-300 (ano je to cena len za "ten papier") - t.j. o takuto sumu sa musi navysit cena sperku. Preto sa gemologicke certifikaty vo vseobecnosti dodavaju len ku min. 0,3ct kamenom. Podla certifikatu sa povacsine da presne identifikovat dany kamen (je to trochu ako otlacok prsta, nie je to vsak 100%, hlavne ak je gemologicky certifikat lajdacky urobeny, prip. ak maju dva kamene rovnake chyby a charakteristiky). Identifikovat kamen podla certifikatu vsak v ziadnom pripade laik nezvladne, preto ani pridany gemologicky certifikat nie je 100% zarukou pravosti kamena.

Nakup sa preto da odporucit iba v spolahlivom obchode/eshope.

Nejake info o moznosti laickej identifikacie diamantu bez pristrojov (celkom dobre prakticke tipy): silver.ag/diamant-c/
I Love Jewelry
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 14 03, 2015 9:45 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa I Love Jewelry »

Zásnubný prsteň netreba brať ako investíciu ale zasa netreba ho preplatiť.

Na nete nájdete kopec ľudí čo sa zbavujú predražených šperkov a dostanú za ne vo výkupe často len 1/8 z ceny.

Je tu firmička čo si spravila z diamantov MLM, takže aj investičné diamanty sú zrazu neinvestičné :)

+ často zlatníci si vydávajú vlastné certifikáty pri nulových gemologických znalostiach. Kamienky hodnotia metódou By-Očko takže si to o par tried krásne prikrášľujú

Na čo dbať pri kúpe diamantového prsteňa pozor:

1) kupovať jedine s GIA certifikátom ( jednotka v certifikátoch ), často sa mi stalo, keď som mal papierovo dva identické diamanty, jeden z GIA a druhý trebars z EGL, že nesedela farba ani čistota na EGL :)
Samozrejme nesedela horším spôsobom. Oni hodnotia diamanty ako keby boli už osadené v šperku a nie ako reálne sú.

2) dávajte pozor, prípadne poraďte sa s odborníkom ( je ich extrémne málo ), UPOZORŇUJEM ZLATNÍK NIE JE ODBORNÍK, jemu za rok prejde toľko kameňov cez ruky čo mne za deň. Vážne zlatníci často ani nevedia čo kupujú, ešte tragickejšie je to pri drahokamoch.

Štandardné rady pri GIA:

Čistota do šperku stačí SI2- je to okom čistý diamant, pre 100% istotu môžete dať SI1 ale z vlastnej skúsenosti sú to len vyhodené peniaze pri GIA, pokiaľ predajca má diamant v rukách vám vie samozrejme aj povedať či je okom čistý. 98% je okom čistých

Farba:
Pokiaľ chcete číry bezfarebný diamant
Biele zlato
G-I
Žlté zlato
Tu je biely kameň zlatníckej farby vyhodený peniaz.
Štandard je K v žltom
Ale tu môžete ísť kľudne do extrémov aj Z je super ale pozor nesmie mať kameň hnedé tónovanie. S hnedým tónom šup do ružového zlata.

Výbrus,lesk a symetria
Very good-excelent Osobne preferujem 3x Excelent a HA ( srdcia a šípy )

Štandardný zásnubný prsteň Solitare( len centrálny kameň nič po bokoch ) s 0,3ct diamantom stojí od 1200-1600€

Som už mimo fachu, mám len FB stránku ako hobby.
Pokiaľ budete hľadať nejaký zásnubný prsteň či investičný diamant alebo drahokam tak ma kontaktujte s radosťou pomôžem s výberom.
https://www.facebook.com/MilujemSperky" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za úprimnosť. Z výnimkou zberateľských kúskov sú podľa mňa pravé diamanty ako investícia odpísané. Odkedy sa vo výrobe syntetických diamantov pokročilo na úroveň nerozoznateľnosti od pravých, tak sa čudujem, že sa ešte niekto dá vôbec nachytať. Malé diamanty sú vlastne biznis s ľudskou hlúposťou.

Túto vetu od teba si musím zapametať:

Všade nájdete kopec ľudí čo sa zbavujú predražených šperkov a dostanú za ne vo výkupe často len 1/8 z ceny.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
I Love Jewelry
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 14 03, 2015 9:45 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa I Love Jewelry »

Obchod sa robí pri nákupe...

Ťažko zarobíš na niečom čo kúpiš riadne predražené.

Moje investície sú v drahokamoch a fancy diamantoch. Diamant nie je až tak vzácny ako je nám všade prezentované ;-)

Púšťajú sa do obehu len obmedzené množstvá a vďaka tomu je to investičný kameň.

Je omnoho viac drahokamov, čo budú za nedávno vyťažené a ich hodnota pôjde prudko na hor :)

"biele" diamanty rastú pomaličky (čím raritnejší tým rastie hodnota rýchlejšie) pre mňa to je len kúpa dolárov v prenosnejšej podobe.

Nevýhoda - LIKVIDITA !!!!

Ak človek sa nepohybuje v branži, je bez kontaktov má veľký problém predať svoj diamant.
https://www.facebook.com/MilujemSperky" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa JUGGLER »

I Love Jewelry napísal: Ak človek sa nepohybuje v branži, je bez kontaktov má veľký problém predať svoj diamant.
Ďalšia veta, ktorú si musím zapamätať :wink:

Problém je hlavne v tom, že raz sa môže cena zosypať. Veď syntetických diamantov sa už vyrába mnohonásobne viac ako prírodných. A proces výroby sa zdokonaľuje...v najnovších prípadoch vraj rozdiel nevedia rozoznať ani experti.
Veď je to len kryštalická forma uhlíka...unikátnosť a cennosť diamantov tým pádom končí...

Darmo sa experti chvália tým, že ten rozdiel dokážu rozoznať. Nikdy nevieš v ktorom labáku na svete už nevyrábajú na 100% presné kópie... A možno to pôjde ešte ďalej... možno raz človek bude vyrábať ešte krajšie a lepšie diamanty ako príroda.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
I Love Jewelry
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 14 03, 2015 9:45 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa I Love Jewelry »

Diamanty vytvorené človekom ( v krátkosti ) :

Syntetické diamanty

- problém je vytvoriť iný ako dokonalý kus ;-) tak sa vie že je to fake, diamanty sú totálne dokonalé a väčšinou veľké.

Samozrejme vedia už robiť aj s nejakými inklúziami (veľmi nákladná metóda) ale zasa problém je, že inklúzie sú dokonalé.

Špatia biznis taktiež upravené diamanty ( či už farbou alebo čistotou). Laicky - zobere sa hovno (PRÍRODNÉ!) a upletie sa z neho bič.

Prifarbia sa ožarovaním (áno radiácia :D ) a zrazu máme dokonalý modrý diamant. Vypália sa inklúzie a vyplnia "gélikom" a máme okom čistý diamant.

Z Indie stále chodia nové a krajšie upravené kamene ale stále sa to dá rozoznať.

Ďalej tu máme moissanite kameň čo sa veeeeľmi podobá diamantu a má ešte lepší lesk. Zasa aj ten môžeš nájsť u našinca ako diamant. Nie každý si kúpi tester za 400€ a zlatník ho voľným okom nerozozná ( aj keď sa to dá a veľmi ľahko)

Syntetický vs Simulovaný
Syntetický diamant - rovnaký materiál, výzor a rovnaké vlastnosti
Simulovaný diamant - rovnaký výzor

VSUVKA
CZ vs. Zircon
Zirkón existuje v prvom rade v prírodnej forme to čo vidíte u nás v prsteňoch je cubic zirconium(zlatníci to volajú zirkón)
CZ je simulant
btw. Prírodný modrý zirkón je brutálne pekný ;-)

Aj keď, z Ruska sa k nám ťahá krásne miliónové bez chybné kúsky o veľkosti 25ct+ (samozrejme syntéza s No name certifikátom), netreba zasa sa tak syntézy obávať. Dá sa na prírode GIA certifikovanej potočiť pekné peniaze ( ak viete čítať certifikát a nekupujete upravené/syntetické kamene).

Všetko čo má GIA papier, je zapečatené a laserom vypálené číslo je pre mňa akceptovateľný výkup. Potom už len overiť diamant v databáze a šup šup predať.

Zlato, diamanty, drahokamy... je jedno čo kupuješ, ak je človek vychcaný vždy ťa vie obťahnuť :twisted:
A niekedy ani o tom nevie, že ťa obtiahne lebo on bol obtiahnutý :mrgreen:

Prímes v zlate, olovené sklo v rubínoch, syntetické diamanty, ak máš vedomosti vyhneš sa týmto nástrahám, ak nie :twisted:
https://www.facebook.com/MilujemSperky" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Však to. Strach do toho investovať!
Aj zlato je podľa mňa hlúpa investícia...ale pri zlate aspoň vieš naisto, čo máš.. A ked nevieš tak to veľmi jednoducho zistíš a vieš to predať aspoň za zlomkovú cenu. Diamanty sú podľa mňa najzmanipulovanejší biznis na svete.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:...ale pri zlate aspoň vieš naisto, čo máš..
Praveze uz aj investicne zlato sa falsuje wolframom.
http://upner.com/nekupujte-falosne-zlato/

Ak by som isiel kupit investicne zlato, tak jedine priamo od dlhorocneho vyrobcu, pre nas by bola asi najblizsia rakuska mincovna.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Praveze uz aj investicne zlato sa falsuje wolframom.
http://upner.com/nekupujte-falosne-zlato/

Ak by som isiel kupit investicne zlato, tak jedine priamo od dlhorocneho vyrobcu, pre nas by bola asi najblizsia rakuska mincovna.
Pri zlate stačí jednoduchý test a hneď vieš presne o čo ide. Trvá to pár minút.
Keby som chcel investovať do zlata, tak sa vôbec neotravujem s ,,investičným zlatom,,. Stačí zhromaždiť akékoľvek zlato, hlavne za čo najnižšiu, najlepšie za zlomkovú cenu. Tak ako to robia vo výkupniach zlata, alebo záložniach.
Keď máš zlato v akejkolvek podobe, stačí zájsť do štátneho skúšobného ústavu (teraz asi Puncový Úrad )a tam ti to chlapík za okienkom za pár minút roztaví do zliatku. Ten zliatok ti otestuje na rýdzosť a vydá ti k tomu papier s presnou váhou a počtom karátov. S tým papierom to vieš predať ihneď a kedykoľvek, lebo v každom meste máš kopu výkupní zlata. Netreba si podľa mňa robiť ilúzie, že mince, alebo tehličky od nejakých výrobcov sú niečo viac... Proste zlato je len zlato...v prípade núdze ho predáš iba za zlomkovú cenu. Tá sa však odvíja od spotovej ceny, takže aspoň vieš na čom si.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Pri zlate stačí jednoduchý test a hneď vieš presne o čo ide. Trvá to pár minút.
Asi az tak jednoduche to nebude.
Při výrobě dokonalejší kopie pak lze přidat malé množství kovu s větší hustotou než má zlato, jako je iridium, nebo osmium a hmotnost i objem cihly tak budou shodné se zlatou cihlou prakticky dokonale. Ověření pravosti je pak možné pouze „natvrdo“, tedy rozřezáním, nebo navrtáním cihly, nebo slitku na více místech, nebo pomocí drahých přístrojů, které nejsou běžně dostupné u každého prodejce.
http://www.investujeme.cz/padelane-zlat ... t-problem/

Minimalne s nakupenou tehlickou alebo mincou by musel investor ist k druhemu predajcovi zlata a nechat si urobit test na drahom pristroji. A ten urcite nebude zadarmo a nakup zlata by sa zase predrazil.
Ale podobne riziko podstupujem, aj ked zoberiem 500 Eurovku. Moze byt falosna a jej hodnota je pol unce zlata. :?

Kupovat zlomkove zlato- ano mozes dat inzerat, ze vykupujes a mat vsetky problemy spojene s vykupom, alebo pojdes do zalozne a kupis zlomkove zlato. Ale ci ta ,v konecnom dosledku, v tej zalozni vyjde nakup lacnejsie ako investicne zlato, to pochybujem.

O tom puncovnom urade som nevedel, zaujimava informacia. :roll: Dik.

Zlato by som nepredaval v krize(teda ak by neslo o zivot), ale az po krize, ked sa situacia upokoji.

p.s: Ete jeden clanok zo Silverinum.cz, kde sa angazuje aj Honzajs. https://www.silverum.cz/news/in%C2%ADve ... a-339.html
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To sa týka toho tvojho investičného zlata vo forme tehličiek alebo mincí. Kúpiš tehličku a nevieš čím je presne vyplnená. Ale test, ked chceš mať 100% istotu je jednoduchý: roztavíš, zamiešaš, otestuješ. Najlepšie cez Puncový úrad.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hnoor0044
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 09 03, 2016 11:43 am

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa hnoor0044 »

Tak ako to robia vo výkupniach zlata, alebo záložniach.
Keď máš zlato v akejkolvek podobe, stačí zájsť do štátneho skúšobného ústavu (teraz asi Puncový Úrad )a tam ti to chlapík za okienkom za pár minút roztaví do zliatku.
bjon
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 09 09, 2018 1:49 pm

Re: Diamantovy prsten

Príspevok od používateľa bjon »

Dávnejšie som sa na túto tému informoval u pár známych. Ono či ísť za zlatníkom alebo nie, ideálne ak máte na niekoho odprúčanie že sa investičnému zlatu aspoň trocha rozumie a sám urobil pár obchodov. Celkom dobre sa o tom baví s pánom Smolkom z Trenčína odtialto: https://loretta.sk/kontakt/" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"