dozvedel som sa, že moji rodičia majú vačšinu svojich peňazí v realitnom fonde v poštovej banke a ja si myslím, že to nie je práve najvhodnejšie mať vačšinu úspor v podielovom fonde, ale radšej na termínovanom účte. Čo vy na to ? ČO by ste im poradili ? Sú ochotný uložiť nejakú časť svojich penazí aj do niečo rizikovejšieho, teda ja by som odporučil aj napr. taký ETF (ale nemám v ETF prehlad
fond či termiňák ?
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
fond či termiňák ?
Ahojte,
dozvedel som sa, že moji rodičia majú vačšinu svojich peňazí v realitnom fonde v poštovej banke a ja si myslím, že to nie je práve najvhodnejšie mať vačšinu úspor v podielovom fonde, ale radšej na termínovanom účte. Čo vy na to ? ČO by ste im poradili ? Sú ochotný uložiť nejakú časť svojich penazí aj do niečo rizikovejšieho, teda ja by som odporučil aj napr. taký ETF (ale nemám v ETF prehlad
), alebo akciový fond alebo samostné dividendové akcie. Skúste niečo doporučiť/navrhnúť. Ďakujem
dozvedel som sa, že moji rodičia majú vačšinu svojich peňazí v realitnom fonde v poštovej banke a ja si myslím, že to nie je práve najvhodnejšie mať vačšinu úspor v podielovom fonde, ale radšej na termínovanom účte. Čo vy na to ? ČO by ste im poradili ? Sú ochotný uložiť nejakú časť svojich penazí aj do niečo rizikovejšieho, teda ja by som odporučil aj napr. taký ETF (ale nemám v ETF prehlad
Re: fond či termiňák ?
Ja by som bral termínovaný vklad. V prípade poklesu by som stále nakupoval ETF na index. Ak by chceli aj konkrétne spoločnosti, tak blue chips. Na všetky by som stále vypisoval opcie buď na ročnej frekvencii alebo každý mesiac, tak si môžu prilepšiť o cca 20-25% p.a. Treba si však k tomu aj niečo naštudovať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Re: fond či termiňák ?
ahoj, takže úplne zrušiť ten realitný fond ? Dať niečo na termiňák a niečo do ETF ? Vieš poradiť konkrétny ETF, kt. ponúka brookerjet ? a k tým opciám si určite niečo naštudujem, momentálne o nich neviem skoro ničRado napísal:Ja by som bral termínovaný vklad. V prípade poklesu by som stále nakupoval ETF na index. Ak by chceli aj konkrétne spoločnosti, tak blue chips. Na všetky by som stále vypisoval opcie buď na ročnej frekvencii alebo každý mesiac, tak si môžu prilepšiť o cca 20-25% p.a. Treba si však k tomu aj niečo naštudovať.
Re: fond či termiňák ?
Radšej dvakrát meraj a raz rež. Pozri ako ste na tom momentálne. Ja som sa raz dávno nahneval a všetko som zrušil. Rozhodol som sa investovať a spravovať si financie sám.
ETF nie je práve moja parketa, ale vybral by som si niečo na indexy SPX, DIJA alebo nemecký DAX. Odkladal by som postupne na termínovaný vklad, aby boli financie k dispozícii. Hneď by som neinvestoval. Treba si počkať na svoju príležitosť! Ideš predsa nakupovať a chceš zľavu, nie? Každý prepad trhov od 1% by som využil na nákup napr. po 15% hotovosti. Zainvestuješ postupne trpezlivo iba so zľavou. Isto budeš lepšie spať ako keby si všetko hneď investoval naraz. Disciplína je základ.
Keď si niečo naštuduješ o Covered call alebo naked put, tak môžeš využiť aj to.
ETF nie je práve moja parketa, ale vybral by som si niečo na indexy SPX, DIJA alebo nemecký DAX. Odkladal by som postupne na termínovaný vklad, aby boli financie k dispozícii. Hneď by som neinvestoval. Treba si počkať na svoju príležitosť! Ideš predsa nakupovať a chceš zľavu, nie? Každý prepad trhov od 1% by som využil na nákup napr. po 15% hotovosti. Zainvestuješ postupne trpezlivo iba so zľavou. Isto budeš lepšie spať ako keby si všetko hneď investoval naraz. Disciplína je základ.
Keď si niečo naštuduješ o Covered call alebo naked put, tak môžeš využiť aj to.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
- filip glasa
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 11206
- Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
- Bydlisko: Bratislava
- Been thanked: 1 time
- Kontaktovať používateľa:
Re: fond či termiňák ?
nemá náhodou termiňák +- rovnaký výnos ako ten realitný fond? A s nižším rizikom?
Na začiatok môžu polovicu z toho realitného vybrať a dať na sporiaci, alebo termínovaný účet. A rozmýšľať čo s tým ďalej.
Na začiatok môžu polovicu z toho realitného vybrať a dať na sporiaci, alebo termínovaný účet. A rozmýšľať čo s tým ďalej.
- JUGGLER
- VETERAN MEMBER *****
- Príspevky: 20601
- Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
- Has thanked: 2483 times
- Been thanked: 2866 times
Re: fond či termiňák ?
Q: Ja by som všetko vybral z toho fondu a dal na termíňak. Do investovania na akciovom trhu by som sa bez vedomostí a skúseností nepúšťal. Pre nákup ETF indexov na rast ceny teraz podľa mňa vôbec nie je vhodné načasovanie! Je tu veľké riziko poklesu a turbulencií vzhľadom na stav ekonomiky a finančných trhov. Od nového roka by som možno zvážil nákup zlata cez ETF, ale to je do portfólia málo. Treba mať v tom prehľad a skúsenosti.
Rodičom vysvetlí , že realitný fond nie je dobrá investícia ( vzhľadom na riziko, výkonnosť i poplatky ). Nahovor ich na termíňak a ty študuj finančné trhy. Keď ťa to baví a raz v tom budeš dobrý, tak im môžeš financie spravovať sám.
Rodičom vysvetlí , že realitný fond nie je dobrá investícia ( vzhľadom na riziko, výkonnosť i poplatky ). Nahovor ich na termíňak a ty študuj finančné trhy. Keď ťa to baví a raz v tom budeš dobrý, tak im môžeš financie spravovať sám.
-
radvan
- Guru Member ****
- Príspevky: 1268
- Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
- Been thanked: 11 times
Re: fond či termiňák ?
von z toho fondu ... nelikvidny fond, ak sa nieco zomelie, tak z toho nevyberu peniaze minimalne rok, kedze realitne fondy maju v statutoch, ze pri zvysenych redemaciach mozu zavret fond na dlhsie obdobie ... nech to daju radsej na terminak, budu mat +- rovnaky vynos a nizsie riziko (a garanciu fondu ochrany vkladov) ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
