ciste zivotne poistenie?

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa rasto800 »

Videl som tu tusim jedno podobne stare vlakno z 2010 na co sa chcem spytat ale tak radsej zalozim nove.

Viem sa niekde na slovensku poistit bez sporenia a podobnych zbytocnosti?

Idealne len poistenie na smrt a nejake tie pridavky ako invalidita/uraz. Idealne len na 15-20rokov (mam 33 aktualne) a poistit na sumu 75-100k.
Investicie a sporenie si riesim sam a nechcem to kombinovat s poistkou. Mam uz ake take uspory a toto poistenie by som bral nieco ako 2. pilier :wink:, zkratka taky bonus ku usporam, ku aktualnemu zabezpeceniu.

Alebo teda situacia je taka, ze nieco taketo by bolo extra drahe a radsej ist do nejakeho baliku so sporenim kde by som dostal to iste akurat ze aj zo sporenim?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano, v poslednej dobe vznikli rizikove poistenia kde sa to da poistit za celkom rozumne peniaze. Nedaval si podobne znejuci dopyt ? Ak ano, zajtra ti na neho odpisem
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa rasto800 »

peter.cmorej napísal:ano, v poslednej dobe vznikli rizikove poistenia kde sa to da poistit za celkom rozumne peniaze. Nedaval si podobne znejuci dopyt ? Ak ano, zajtra ti na neho odpisem
ano, daval
alongo007
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 26 05, 2010 9:25 pm

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa alongo007 »

Ahojte, chcem sa spytat ohladom poistenia ci je nejaky produkt poistenia len na smrt, uraz a pod. bez sporenia. Nedavno som uzavrel IZP, fin. poradca mi tvrdi ze je aj take poistenie ale je drahsie ako IZP. Potom este dodal ze do sporenia mi dal len minimalnu ciastku. Odvtedy mi to vrta hlavou nieco som aj googlil ale velmi som nezmudrel.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa incognito »

Ano, je mozne poistenie bez sporenia, dnes je niekolko novych moznosti, dost sa vsak lisia v niektorych veciach. Ak sa zaujimate o nieco konkretne, napiste mi spravu.
pekny den
alongo007
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 26 05, 2010 9:25 pm

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa alongo007 »

Poslal som Vam spravu. Zaujimalo by ma ci samostatne poistenia su drahsie ako v jednom baliku so sporenim. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa peter977 »

Volá sa to Rizikové životné poistenie. Pripoistenia v takomto produkte sú drahšie oproti životnej poistke so sporením, pretože hlavne sporenie je hlavná príjmová zložka pre poisťovne. Ak keď si nesporíš, tak produkt je pre nich s minimálnym ziskom alebo dokonca stratový (napríklad Generali Prevent), kde kvôli stratám museli navýšiť poistné o 200 % :D

Každopádne ak chceš vysokú sumu na smrť, tak najlacnejšie to pri vysokých sumách 60k a viac výjde v Amslicu, kde stačí minimum do sporenia (20 €).
Síce sa to celé sporenie spotrebuje na krytie smrti, no keby si to spravíš cez úrazovku, tak to mesačne výjde drahšie.

Samozrejme toto platí ak nemáš 20 rokov :)
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

peter977 to co pises uz neplati. Uz su aj lacne ciste rizikovky. A co sa tyka ceny poistenia smrti, kto je najlacnejsi si mozes pozriet na transparentne.info To vsak neznamena, ze rovnako lacny ako krytie rizika bude aj samotny produkt, ktory moze mat dalsie poplatky. Smrt sa vsak da poistit aj lacnejsie ako v Amslicu
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa peter977 »

No je pravda, že sa už tomu dlhšie nevenujem.. Tak sem napíš konkrétny produkt, kde je to lacnejšie, nech sa priučím
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
alongo007
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 26 05, 2010 9:25 pm

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa alongo007 »

peter977: to poistenie v Amslicu je 20€ mesacne cisto len smrt?

peter.cmorej: nejde mi zas o uplne najnizsiu cenu. Napr. budem radsej platit viac poistovni ktora sa napr. nevykruca pri plneni poistnej udalosti. Co to znamena cista rizikovka? Je to cisto poistenie bez sporenia?

Ide mi hlavne o poistenie trvalych nasledkov a poistenie smrti na 60tis eur(kvoli hypoteke).
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa peter977 »

alongo007 v Amslicu si môžeš spraviť zmluvu čisto zo sporením. Smrť sa totiž platí z nasporenej sumy a nie extra aby to vyšlo lacnejšie oproti konkurencií.

Keď som sa tomu venoval aktívne, tak minimálna suma do sporenia bola 20€. Tuším sa do tá teraz aj lacnejšie nejak 16-17 €...
Cez ich internú sieť to lacnejšie nespravíš, pretože oni musia dať do sporenia okolo 25 €. Takže to treba spraviť cez externého sprostredkovateľa.

Keď si k tomu prihodíš aj trvalé následky, tak to bude už samozrejme drahšie
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
alongo007
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 26 05, 2010 9:25 pm

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa alongo007 »

samozrejme s tym pocitam ze bude drahsie s trvalymi. Ide mi hlavne o to aby som zbytocne neplatil drahe poistky s tym ze to ide do sporenia. Chcel by som poistit seba aj manzelku prip. dieta a ked s kazdej poistky pojdu peniaze aj do sporenia tak mi vyjde celkom slusna suma, ktora sa zbytocne niekde "betonuje".
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa peter977 »

alongo007 napísal:samozrejme s tym pocitam ze bude drahsie s trvalymi. Ide mi hlavne o to aby som zbytocne neplatil drahe poistky s tym ze to ide do sporenia. Chcel by som poistit seba aj manzelku prip. dieta a ked s kazdej poistky pojdu peniaze aj do sporenia tak mi vyjde celkom slusna suma, ktora sa zbytocne niekde "betonuje".
Tak ak chceš poistiť viac osôb celá situácia sa mení. V tomto prípade sa Vám oplatí skupinové rizikové poistenie. Tam sú zľavy za počet poistených osôb v jednej zmluve a to cenou predčí akékoľvek iné poistky.
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa incognito »

to peter977:
Co sa tyka cien pripoisteni, ziadny rozdiel som tam v zmluvach nenasiel.
Co sa tyka ziskovosti pre poistovnu, ta zalezi od zmluvy. Su IZP, kde hlavnym ziskom poistovne je rizikova cast.
Hlavna ziskova cast su vzdy poplatky, je jedno za co :)

Skupinove rizikove poistenie je jedna vec, zlavy su aj za ine veci (v inych zmluvach). Ak sa tomu uz nejake tie roky nevenujes (ako si spominal), bolo by mozno fajn sa vyjadrovat opatrnejsie :)
btw., dnes je bezny standard, ze min. poistne do hlavneho krytia je 10€ ;)

Pekny vecer
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa peter977 »

to incognito
Co sa tyka cien pripoisteni, ziadny rozdiel som tam v zmluvach nenasiel.
V akých zmluvách? Žiadne konkrétne sa tu nespomínali. Tak v akých zmluvách?
Co sa tyka ziskovosti pre poistovnu, ta zalezi od zmluvy. Su IZP, kde hlavnym ziskom poistovne je rizikova cast.
To nie je pravda, naštuduj si poistnú matematiku

Nikde som nespomínal, že sa tomu nevenujem roky. To si si splietol s iným fórom zrejme
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

lacne rizikovky ma dnes napr. Generali, AXA alebo ING. V kazdej z nich sa da poistit smrt lacnejsie ako v Amslicu. Pri ostatnych rizikach sa v jednotlivych poistovniach dost lisi krytie a tym padom aj cena.

Alongo: ano, rizikovka je ciste poistenie bez sporenia. A na zmluve je vacsinou mozne poistit viac osob. Vsak ked chces, napis mi na email a poslem ti prepocet: peter.cmorej@gmail.com
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa Biosko »

OT:
peter robis aj ine poistky ako zivotne? nie je to sice take horuce ale v horizonte roka budem najskor potrebovat poistit 2 byty 1 dom a 1 auto. najlepsie keby sa dala aj nejaka zlava ked toho bude viac, ale zas aby to bola kvalitna poistka a aby oni prisli vymerat poistnu cenu, lebo som pocul ze poistovne sa zvyknu vyhovarat ze nebola urcena spravna cena majetku tak ze nedaju potom peniaze v takom mnozstve ked sa nieco stane. a chcem poistovat aj zariadenie.
No v kazdom pripade ak robis aj take nieco tak daj vediet napisem ti uz konkretnejsie mailom.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano, robim vsetko mozne, kludne napis. Uz som raz aj flotilu lietadiel skoro poistil. Zial len skoro :)
Pri poistkach dom/byt/domacnost je pri vybere poistenia vela faktorov na zvazenie.
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: ciste zivotne poistenie?

Príspevok od používateľa incognito »

to peter977:
tie zmluvy boli IZP/KZP a RZP... ale zasa uznavam, porovnam to co mam v portfoliu, takze ak ma niekto nieco zle, moze to vyzerat inak :D

Co sa tyka poistnej matematiky, nevidim suvis. Poistovna ma zisk z poplatkov a ak su v zmluve vyrazne obmedzene, tak jej zostava len rizikova cast. A ta je VZDY robena tak aby bola ziskova, inak by to bola hlupost...

Pisal si ze sa tomu nevenujes dlhsi cas... tak som to nahradil rokmi, sorry :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"