VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Coudy »

Dobrý bežecký štýl...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa JUGGLER »

14u24me napísal:Ale jinak lidi už přišli na to že není moc dobrý napodobovat jeho obchody s penny stocks, protože by mohli dopadnout stejně jako jeho oficiální hedge fund.
K Timovi Sykesovi len toľko:
analyzoval som jeho trejdy a celý jeho trading i servis je založený na podvode.
Jeho obchody sú nekopírovateľné, lebo v skutočnosti mu hýbu cenami len jeho klienti .
Keď Sykesov účet napojili na soft, ktorý automaticky kopíroval jeho trejdy na účty klientov, tak on skončil rok v zisku +40%, ale jeho klienti v strate -5% !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:K Timovi Sykesovi len toľko:
analyzoval som jeho trejdy a celý jeho trading i servis je založený na podvode.
Kde kuknem, samy podvod... :?
Vcera som cital Misakovu analyzu jedneho opcneho signal providera, a tiez to vyzeralo na podvod - nepriznane straty na predanych naked PUT opciach.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Strastislav »

JUGGLER napísal:Pssst ! Nečítali ste to upozornenie pod videom?

Pridávanie komentárov k tomuto videu je zakázané !
keby len komentáre, ale už aj voľná diskuzia verných, nadšencov a iných zo stáda nasledovníkov svojho veľkého "učiteľa"

Re: Diskuze k článku: Den Tradera (video)
Vloženo uživatelem: michal-administrator
Datum: January 9, 2013 05:24PM
Statut uživatele: administrátor diskuse
myslím, že napsáno už bylo poměrně dost a dlouho už je to spíš offtopic a stává se z toho víc chat o všem než diskuse ke článku..takže vlákno zamykám, abyste se zase mohli věnovat diskusi tradingu..
michal

Ale verím, že to bude mať pokračovanie vo forme live "den(dni) tradera" typu BigBrother ... si tak žiadaný Tomáši
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Teslak »

Na video z financnika se nechci vyjadrovat, mam podobny nazor jako vetsina z vas.
Spis by me zajimalo jak asi vypada skutecny den traderu, kteri to maji jako full job.
Nerad bych psal neco konkretniho, protoze se v tom natolik neorientuji, ale odhaduji, ze cilem je mit co nejstabilnejsi a pravidelne prijmy bez velkych propadu uctu - obchodovani funkcnich pristupu. Zalezi samo na strategii, ale pokud chci mit co nejstalejsi prijem, nemel bych obchodovat kazdy den?
Co vyzaduje takove obchodovani? kazdodenni sledovani PC? chatovani s kolegy ? hledani novych pristupu? programovani? ...nejistoty, rizika...kolik roku se to da vydrzet?
Muze nekdo prosim poukazat jaka je skutecnost? Tolik spekulantu se snazi byt uspesnych, predstavuji si zivot na plazi se zakotvenou jachtou, usmevavou rodinou a uznanim. Jaka je ale realita? Snad Janecek a kolektiv dosahl takoveho levelu (co tak konkretne ja slysim), ale taky pritom maji opovrhovani lidmi kteri nerozumi co vlastne delaji. Nechci psat takto obecne,nejradeji mam konkretni dotazy, ale snazim se byt taky spekulant, nejaky cas se tomu venuji a vlastne ani nevim jak vypada ten level kdy to funguje a jaka je zato dan.
Diky vsem
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Juggler (full time daytrader s historiou vyse 10 rokov) tu raz v jednom clanku opisoval jeho trading a ciastocne aj jeho bezny den.

Precitaj:

http://ako-investovat.sk/index.php/trad ... by-juggler" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Juggler (full time daytrader s historiou vyse 10 rokov) tu raz v jednom clanku opisoval jeho trading a ciastocne aj jeho bezny den.

Precitaj:

http://ako-investovat.sk/index.php/trad ... by-juggler" onclick="window.open(this.href);return false;
Aspon ma ten clanok nasmeroval na davno zabudnutu diskusiu s Radom ohladom CC, NPW. Celkom poucne citanie s odstupom casu, kedze sme sa zase vratili k danej teme. http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =11&t=2196" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S: Teraz este jedna "srandicka" k "zivotnemu stylu traderov". Nie ze si ju niekto zase zoberie osobne ako to pri mojich prispevkoch byva... :)

Minule na financniku. cz som cital prispevok od chlapika, ktory robi servis elektrospotrebicov v Prahe na bytoch. Pisal, ze sem tam "zavita" aj do bytov traderov. Definoval ich ako ludi(okrem jedneho), ktori maju prazdny byt, prazdnu chladnicku, nezda sa im divne, ze servisaka vitaju v trenirkach a stale rozpravaju o tom, kolko penazi uz mohli na burze zarobit, keby nebolo keby. :D

Teraz vazne: Myslim, ze zivoty full-time traderov sa az tak moc nezmenia, pokial peniaze z tradingu vyberaju na zivobytie rodiny. Az na to, ze pracuju doma a maju viac volneho casu.
Co je na tom take zvlastne, rano meditovat, cez den behat a vecer sa najest v restauracii. Cosi podobne zijem uz teraz, len nie v Andaluzii pri mori. (rano sa modlim, beham v robote a ked nemam robotu tak sa udrzujem v kondicke behanim a ked mam robotu, tak na obedy chodim do dobrej restauracie v nasom meste).
Ale mozno Andaluzcan zase zavidi mne moj zivot pod Tatrami.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

jogo natoc video.

Inak trochu divne ze trader si necha volat servisaka kvoli elektrospotrebicu. Tak to bude len asi kvazi trader. Ved normalny trader ma na novy ked sa nieco pokazi.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ved normalny trader ma na novy ked sa nieco pokazi.
a co ked je ekolog?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko napísal: Ved normalny trader ma na novy ked sa nieco pokazi.
Vies ty, kolko penazi by musel vyhodit za taku chladnicku, ked si jej nakupnu cenu vynasobi niekolko sto percentnymi ziskami rocne po dobu 5 rokov? :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MinoDemovic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 06 01, 2013 12:33 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa MinoDemovic »

Presne tak, radšej vypíšem na chladničku nekrytú put opciu ... a dostanem ju možno za lepšiu cenu :lol:
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Prv si treda zadefinovat ci pod pojmom chladnicka berieme aj jej obsah.
Ked iba cisto chladnicku tak to inak ako na short nevidim. Ked aj obsah tak je potom moznost na spekulaciu ak by potencialne niekto do nej kupil kaviar alebo nieco drahe. No tu vsak musime poznat pohnutky majitela tejto chladnicky ktoru chceme zobchodovat.
MinoDemovic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 06 01, 2013 12:33 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa MinoDemovic »

... a každý kvartál si dôkladne preštudovať bilanciu a prehodnotiť zdravie fundamentov
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa kontrarian »

Teslak, skusim odpovedat, kedze je to dost podstatna otazka. Sice obchodujem full time iba par mesiacov, ale v biznise som uz par rokov.

Mal by si zacat s mensim objemom a jasnym odskusanym systemom,

Po dlhsom case zistis, ci mas system, ci dokazes vyhodnocovat fundamenty a TA a hlavne aku mas psychiku.

Az ked budes popri praci dlhodobo uspesny a psychika sa ti bude zlepsovat, tak mozes zacat uvazovat o full time

Hlavne musis mat dostatocnu rezervu na zivot ( lepsie stabilny prijem napr z prenajmu).

A ak sa rozhodnes, musis byt plne pripraveny na kazdodenny boj s extrmne narocnymi protivnikmi ( trhy a Tvoja psychika).

Uz to bude iba o tebe a tvojich schopnostiach a discipline. Rano vstanes a pracujes. Mozes davat poziciu denne, par za tyzden , ale aj mesiac. Zalezi iba od tvojho stylu obchodovania. Mozes pri tom sediet 10 hodin denne ale aj par hodin tyzdenne.

Dolezite je mat realne ocakavanie, neobchodovat aj v noci, rozhadzany rezim atd.

Ja napr. stavam rano a pracujem od 2 do 12 hodin denne. Vecer som mimo prace, ak je pozicia, sl je na mieste.

Neprogramujem vobec, cisto mentalny trading.

Vydrzat mozes dlho, ale nemusis. Kazde rano zacinas odznova, nepomoze ti nikto a musis byt extremne mentalne silny, usilovny a mat dostatocny prehlad.

Chat som hladal aj ja, ale jedna rada: zabudni na to, iba ty a trh. Pokial mozno, vyhybaj sa odporucaniam vseobecne ( bank, analytikov, trejderov). Iba vlastny nazor a iba tak prezijes...

Vyhladavaj iba real makrodata, vyhlasenia ( napr dnes Draghi live) a popripade rumors...

Su ovela lepsie prace ako je trejding, ale ma to aj nieco do seba. Hlavne triezve ciele a dlhodobo vyskusat sam seba.

Ved nie kazdy moze robit napr. vrcholovy sport a zivit sa tim. Treba sa spravne ohodnotit a to budes moct az po case...

Je to extremne narocne a kto ma moznost podnikat realne, nech nevaha. A ak do toho pojdes, ohodnot sa poctivo ( neoklam sam seba, ze ono to uz po x neuspechoch zazracne pojde) a bud skromny,disciplinovany , ale zaroven max. sebavedomi...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Strastislav »

kontrarian napísal:Teslak, skusim odpovedat, kedze je to dost podstatna otazka. Sice obchodujem full time iba par mesiacov, ale v biznise som uz par rokov.
Ja napr. stavam rano a pracujem od 2 do 12 hodin denne. Vecer som mimo prace, ak je pozicia, sl je na mieste.
Vydrzat mozes dlho, ale nemusis. Kazde rano zacinas odznova, nepomoze ti nikto a musis byt extremne mentalne silny, usilovny a mat dostatocny prehlad.
...
A nevydržal ... prehovoril ... óóó slyšte ... mohol by si videjko prosím
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa kontrarian »

....a potom budes mat aj taketo ovocie v eurach...


Ja viem dal som vam zasa cervene sukno...
Lenze to je len dalsia zo strategie ktoru som vam tu dal( buy the dips)...Dufam, ze to niekto za tie tri mesiace co som tuna aj vyuzil...
Alebo je to naozaj tak, ze tych par desiatok dobrych trejderov v SK ( tisicok vo svete) su max. inkognito a nikto o nich nic nevie? asi je to velmi rozumna strategia hodna trejdera. Skusim sa toho drzat uz aj ja a mozno tato diskusia bola dobra a posunula ma dalej...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa kontrarian »

.... buy the dips v up trende....
Naposledy upravil/-a kontrarian v Št 10 01, 2013 5:17 pm, upravené celkom 1 krát.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

aha, akoze ty si dobry trader a mali by sme sa od teba ucit? to si tym chcel povedat ci co? :D
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa 14u24me »

K tomu videu.....proč by někdo takhle ukazoval svým "zákazníkům" svůj životní styl. Za tím jsou přece jasné nějaké postranní úmysly = takhle se budete mít, dvakrát denně kliknete myší, ráno se s nohama v moři podíváte do iPadu a je to....kupte si náš kurz :-) pak další a pak další než přijdete sami na to že to není tak úplně jednoduché.
Znáte někdo nějakého doktora (nebo ještě lépe učitele), který by svým pacientům (žákům) ukazoval na jak exotické dovolené jezdí, v jakých restauracích si dává jídlo atp... to je přece úlet. Proč by to kdo dělal? Je to super mít se dobře, ale proč by to kdo vyřvával do světa? Něco podobného jsem viděl snad jen u distributorů MLM.
Žít u moře je super změna ale po pár letech to přestane bavit. Vím o tom svoje. Podle mě podobný životní styl má hodně Čechů a Slováků kteří se rozhodli žít někde u moře a dělají normální práci....pokud se nehoní jen za penězma ale užívají si to.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa kontrarian »

Biosko no tak :D ...Nezahmlievaj a nezatahuj do osobnych invektiv zase...To bola odpoved o full time...Kedze som sa tu tak bohuzial neuvazene prezentoval, tak som dal odpoved ako to vidim ja. ( tazka praca, treba dodrzat postupnost , radsej do toho ale nechodte atd

Video chlapcov z finacnika je totalne nemoralna vec...ale ja sa nikdy nebudem zivit na nekalom biznise okolo toho...iba ja a trh

prepac, ze som vam tu daval trendy...to je najviac, co ste mohli kde dostat ale este raz sorry...

Strasti, chcel si video, nemam, tak aspon...
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Nie ja som reagoval konkretne na toto:
Ja viem dal som vam zasa cervene sukno...
Lenze to je len dalsia zo strategie ktoru som vam tu dal( buy the dips)...Dufam, ze to niekto za tie tri mesiace co som tuna aj vyuzil...
Alebo je to naozaj tak, ze tych par desiatok dobrych trejderov v SK ( tisicok vo svete) su max. inkognito a nikto o nich nic nevie? asi je to velmi rozumna strategia hodna trejdera.
To je presne ten to styl co vyznieva akoze my sme tu nejaka partia debilov a ze aku sluzbu nam tu vlastne robis :D
Ako keby si povedal: ach tak zas som sa prekonal, viete, vobec za to nestojite za tu moju namahu ale kedze som taky velkosrdecny tak vam tu poviem moje tajomstvo kedze vy by ste na to urcite neprisli.

Citas niekedy aj prispevky po sebe? Lebo vacsina vyznieva tak ako som to popisal vyssie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Rado »

Teslak napísal:Na video z financnika se nechci vyjadrovat, mam podobny nazor jako vetsina z vas.
Spis by me zajimalo jak asi vypada skutecny den traderu, kteri to maji jako full job.
Nerad bych psal neco konkretniho, protoze se v tom natolik neorientuji, ale odhaduji, ze cilem je mit co nejstabilnejsi a pravidelne prijmy bez velkych propadu uctu - obchodovani funkcnich pristupu. Zalezi samo na strategii, ale pokud chci mit co nejstalejsi prijem, nemel bych obchodovat kazdy den?
Co vyzaduje takove obchodovani? kazdodenni sledovani PC? chatovani s kolegy ? hledani novych pristupu? programovani? ...nejistoty, rizika...kolik roku se to da vydrzet?
Muze nekdo prosim poukazat jaka je skutecnost? Tolik spekulantu se snazi byt uspesnych, predstavuji si zivot na plazi se zakotvenou jachtou, usmevavou rodinou a uznanim. Jaka je ale realita? Snad Janecek a kolektiv dosahl takoveho levelu (co tak konkretne ja slysim), ale taky pritom maji opovrhovani lidmi kteri nerozumi co vlastne delaji. Nechci psat takto obecne,nejradeji mam konkretni dotazy, ale snazim se byt taky spekulant, nejaky cas se tomu venuji a vlastne ani nevim jak vypada ten level kdy to funguje a jaka je zato dan.
Diky vsem
Aj keď ešte nie som full time trader (nechcú ma hneď pustiť k vode), tak ti skúsim dať svoju skúsenosť. Popri bežnej robote som si robil poctivo "domáce úlohy" a hľadal spôsob, ktorým by som si vedel na seba zarobiť bez toho, aby som musel chodiť do roboty. S momentálnou stratégiou mám skoro pravidelný príjem, ktorý je niekoľko násobne vyšší ako môj bežný príjem zo zamestnania. Preto bolo moje ďalšie pôsobenie v zamestnaní pre mňa neefektívne a v podstate aj pre môjho zamestnávateľa. Na účet som si dal rezervu, ktorá mi zabezpečí príjem na dlhšie obdobie a išiel som do toho. Každý ďalší ziskový mesiac ma dostáva do väčšej rezervy, keďže spotrebu takú nemám.

Čo sa týka obchodovania, tak som tento mesiac začal až tento týždeň. Pred chvíľou som realizoval svoje obchody a na dnes končím lebo svoj denný limit na obchodovanie som už vyčerpal a výsledku už neviem nijako pomôcť preto sa ďalej na trhy pozerať nemusím. (ale sa kuknem :wink: ) Veľmi exponovaný pri počítači som pred expiráciou, keď trhy ohrozujú moje vypísané opcie. (popri browsovaní často sledujem trhy, aby som vedel zadať príkazy, ak treba) Inak mi stačí kontrola raz, dvakrát počas obchodných hodín. Ja pri svojom obchodovaní nič neprogramujem, chat resp. fórum mi len zabíja čas. Začínam byť na ňom však závislý. :) Zistil som, že počas posledných troch týždňov, čo som bol doma som okrem toho nemal čo robiť, ak neberiem do úvahy deti, psa... :D Skôr mám strach z nudy počas dňa, keď sú všetci moji známy v práci a ja som bol zvyknutý na tvrdý obchodný biznis 121. Z tohto dôvodu neviem, či takéto obchodovanie dokážem robiť dlho. Čo sa týka financií asi problém mať nebudem, budem si však musieť nájsť niečo, čo vyplní môj voľný čas. Jednu z alternatív, ktorú som začal zvažovať je vysťahovať sa do zahraničia na mesiac, dva aj s celou family.
O obchodovaní som sa bavil osobne aj s Jugglerom a zasa jeho štýl obchodovania je úplne iný. Analýzy a výber akcií, ktoré robí on sú pre mňa niečo úžasne premakané. Ja som však hľadal niečo menej náročné na čas. On aktívne obchoduje a ja skôr pasívne musím svoje zisky "vysedieť". Jeho čas počas obchodovania je využitý úplne inak. Mne sa stáva, že počas obchodných hodín, keď je všetko v rámci mojich predstáv ani nie som pri PC. Je však potrebné mať systém, ktorý vyhovuje tvojmu naturelu. Jugglerovi by pri mojom obchodovaní chýbal adrenalín a zomrel by od nudy a ja by som pri jeho už asi nemal nechty, ale len krvavé končeky prstov. :D
Myslím, že sa asi nedá nájsť jeden obraz full time tradera. Veď aj v knihe Burza je ich biznis sú všetci full time a každý to robí inak.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa kontrarian »

Biosko, velmi ale velmi sa mylis...ako priznam, ze teraz po neustalych invektivach som uz dlhsiu dobu zatrpkly... precitaj si moje prve prispevky a odpovede na nich... nechapete co je to nezistnost ale to uz nie je moj problem

Dalej uz no comment

PS: Biosko Ty si bol naozaj jediny, ktory zacal diskutovat na zaciatku k teme.(ostatny iba ironiu, bez toho aby najprv pockali na vysledok)
Tak preco teraz zbytocne reagujes, ked si si jediny zachoval tvar?
Mimochodom aj Jogo, zrejme jeden z najvacsich poctivcov tu na fore sa zbytocne miesal a zastaval niekoho, kto zacal s urazkami ( dobre vedel preco a prehnal to)
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Strastislav »

kontrarian napísal:..... nechapete co je to nezistnost ale to uz nie je moj problem
Dalej uz no comment
to vážne?§? ... tak na toto by si si mal dať Stoploss, ale sakra tesný!

PS. jako čo myslíš to nezištnosťou? ... to té Tvoje obchodné típky?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Rado »

Napísal som, že dnes už nič nedám a aha, hneď som klamal. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Casey »

kontrarian napísal:.... buy the dips v up trende....
Ahooooooooooooooooooooooooooooj, Ty tajnuskar jeden ,preco si nam nepovedal,ze mas aj video?Strastislav to na teba skusal,ze nech ho uz konecne prezentujes a ty zasa nic.Tak ho tu teda dam za teba,ked sa tolko hanbis. :twisted:
http://www.youtube.com/watch?v=jllJ-HeErjU" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

just shut up and buy the fucking dip :) nj to video prekonava aj financnika :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

Teslak napísal:Na video z financnika se nechci vyjadrovat, mam podobny nazor jako vetsina z vas.
Spis by me zajimalo jak asi vypada skutecny den traderu, kteri to maji jako full job.
Nerad bych psal neco konkretniho, protoze se v tom natolik neorientuji, ale odhaduji, ze cilem je mit co nejstabilnejsi a pravidelne prijmy bez velkych propadu uctu - obchodovani funkcnich pristupu. Zalezi samo na strategii, ale pokud chci mit co nejstalejsi prijem, nemel bych obchodovat kazdy den?
Co vyzaduje takove obchodovani? kazdodenni sledovani PC? chatovani s kolegy ? hledani novych pristupu? programovani? ...nejistoty, rizika...kolik roku se to da vydrzet?
Muze nekdo prosim poukazat jaka je skutecnost? Tolik spekulantu se snazi byt uspesnych, predstavuji si zivot na plazi se zakotvenou jachtou, usmevavou rodinou a uznanim. Jaka je ale realita? Snad Janecek a kolektiv dosahl takoveho levelu (co tak konkretne ja slysim), ale taky pritom maji opovrhovani lidmi kteri nerozumi co vlastne delaji. Nechci psat takto obecne,nejradeji mam konkretni dotazy, ale snazim se byt taky spekulant, nejaky cas se tomu venuji a vlastne ani nevim jak vypada ten level kdy to funguje a jaka je zato dan.
Diky vsem
tuto temu som raz preberal s tradermi a univerzalna odpoved nieje. zavisi to od obchodneho stylu az po to ci obchodujes v saku alebo v teplakoch.

ja som vzdy obchodoval len tie extra agresivne styly. tak ti mozem napisat to. pretoze tam velky rozdiel medzi teplakami a kravatou nieje. rozdiel je len co obchodujes

mozeme povedat ze zaciname pondelkom:
-prve pravidlo pondelok zacina v nedelu v noci. kontroluju sa nove informacie, gapy, trhy , co vikend dal
-pondelok rano sa rozhodujes ci ceknes japonsku seansu ak si sa rozhodol ze nie, tak ides spat .vstanes 0 6:oo das si kavu a prve 3 cigy. nahodis si teplaky alebo kravatu a zapnes vsetky masiny. urobis si setupy a pripravis si co budes asi obchodovat (nebudem rozvadzat). do 7:oo si vychutnavas ticho pred burkou (ak mas kravatu ides na briefing), stale este jednym okom na mobile analyzujes co to azia v noci robila. 7:00 otvoris si okno a relaxujes. 7:30 zacnes nahadzovat ordre lebo chces byt v trhu pred 8:00 na prve kolo trejdov. uvidis ako sa trh vyvija a ci 9:oo prinasa continuation alebo reverz. po deviatej nastava volatilna masakra. zacinaju sa byt aktivni chlapci zo city a ti trh vzdy niekam roztancuju. 10:30 spravy londyn, lepsie je byt s trhu von s prvymi dvoma seriami trejdov ale ak nechas nejake runeri tak lockujes aspon nejaky profit. cakas do 12:00 lebo vtedy zvykne byt revers (ak samozrejme nebolo na trhu peklo) chvilocka na oddych. das si dalsiu kavu a dalsie 3 cigy ale rozmyslas ze uz zacinas byt hladny. do 13:00 riadis co ti ostalo a pripravis si telefon ze si aspon objednas pizzu. nieco ta zaujme a pizzu si neobjednas , je skoro 14:00 a uz sa ti neoplati nikam ist lebo idu news USA od 14:30 (news) do 15:30(pit) si zase v jednom kole a cakas na 16:00 hodinu kedy to roztancuju zase chlapci z NY a Chicaga. 17:00 objednavas pizzu. ktora prichadza neskoro a jes ju studenu. do 18: by si mal mat klud. zacina poobednajsia seansa takze ak si nezarobil doteraz tak sa budes snazit aspon vyrovnat straty co nieje zrovna najlepsi pristup. ak si zarobil balik tak sa ho budes snazit este navysit co tiez nieje zrovna najlepsi pristup. do 20:00 este nieco stihnes a do 22:00 by si mal byt zo vsetkeho vonku. schvalne pisem ze mal lebo vacsinou niesi :). a tak rozmyslas ci podrzis alebo utnes. ides do sprchy(ak si v teplakoch) ak mas kravatu mas smolu :). zvoni ti telefon. to znamena ze si nieco po.... . ak si urobil vsetko spravne telefon ti telefon celkom urcite nezazvoni. pred 23 stahujes vsetky pending orders, a nahadzujes ich opat po prestavke v US. vyhodnotis den. po settlemente cekujes co si dneska zobchodoval. ides sa najeste do mesta (ak mas kravatu mas vyhodu lebo si v meste :) ) po par pivach , panakoch(pre tych nestastnejsich aj nieco do nosa) sa "socializujes". ludia okolo rozpravaju o tom ako su nahnevani, ze maju nudnu pracu v ktorej musia sediet 8 hodin denne a ze su ovela talentovanejsi ale zamestnavatel to nedokaze ocenit. dali by cokolvek za to robit zaujimavejsiu pracu kde sa da zarobit. je ti zle (uz nedokazes analyzovat ci je to s toho chlastu alebo s tych reci) prides domov das si sprchu a ides spat. (resp chces ist spat ale pred ocami ti blikaju furt nejake cervene a modre ciselka). tak sa pre istotu este mrknes na to co robia japonci. ak mas stastie , zaspis v posteli, ak smolu tak pred kompom. spis 4 hodky a zacina sa to odznova.

no a na otazku ako dlho sa to da vydrzat si asi odpovies sam. :). periodicky raz za rok dva si nuteny ist na "dovolenku" ktoru stravis v konzultaciach s nejakym expertom na zdravy zivotny styl. mal by si sa dobre stravovat, prestat fajcit a pit a mal by si sa vyhybat stresovemu prostrediu. :) tak asi tolko k teme ako vyzera den tradera. praca je to uplne na houby ale ak si raz in , tazko s toho von. lebo to milujes. a ked ju milujes nieje co riesit nie ? :) ak skusis nieco ine. od pasenia krav az po navrhovanie raketovych motorov, aj tak budes nonstop mysliet len na trading. :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Rokosák »

To vyzera na realisticky pracovny den daytradera. Mal som moznost oboznamit sa s firmou so stovkami zamestnancov, ktora mala ten isty denny rytmus a napln ako Mika. Akurat na kazdy krok, ktory Mika zvladne sam bolo cele oddelenie a fajcit bolo zakazane. Cele to riadil financne velmi uspesny psychiater. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Casey »

Ahoj Mika,
Ako dlho si to dokazal tahat,myslim,presne v rovnakom tempe ako si opisal? A ako dlho ti trvalo az si dokazal z toho kolotoca naspat vypadnut a zaradit nizsi rychlostny stupen? Ti co neficia na cigach,tak cim nahradzuju tie tri cigy?:))Ten pre session ritual znie ako chvilka pred skuskou na dekanskom termine,hm no a to zazivat kazde rano,resp.2x za den,tak to ma slusne pecky.Myslim,ze max.2 roky aj to uz s odretymi usami to este ide.Vyzera to strasidelne,ale myslim,ze clovek sa na to dokaze zvyknut,otazka je ci potom dokaze aj odhadnut kedy je naozaj dost.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Rado »

Mika, tak na toto by ma nikto nenahovoril. Možno ako zamestnanec, ale že by som sa takto týral sám?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked som bol student a hraval pocitacove hry, tak niekedy som fungoval v podobnom rezime. A ak to ma Mika podobnu posadnutost, tak kludne tak moze fungovat aj 20 rokov.
Mozno neskor cigarety nahradi sexom, drogami alebo rock-and-rollom :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey

ja som mal aj predtym dost podobny job v takomto tempe. ale co sa tyka tradingu. tak by som to odhadol na 3.5-4 roky. potom som uz nevladal. ale to bolo sposobene aj uplne inymi vecami co s tradingom neboli uplne spate. ak by slo cisto o trading tak som si isty ze by som to takto robil dodnes uplne rovnako.

Rado.

to zalezi od povahy. su ludia co by tu pracu nerobili ani za milion a poznam takych co do toho chceli ist aj bez naroku na honorar. cisto za performance fee. tiez som bol taky. ono sa to dost tazko vysvetluje. este tazsie chape ak si to nezazil a vravis ze by si ani nechcel. ono v podstate od toho sa odvija aj ta zivotnost. toto sa da robit 9-10 rokov max. a potom uz sa neda. rozdiel medzi zapadom je ten ze takyto clovek potom vezme job a robi si niekde v klude nejakeho asset manazera,advisora, manazera. lebo presne vie aka je to praca a nikto mu nebude rozpravat bullshity . u nas je prakticky nezamestnatelny. pretoze u nas su vo financiach trosicku ine naroky :) , ale nechcem sa nikoho dotknut.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 napísal:Ked som bol student a hraval pocitacove hry, tak niekedy som fungoval v podobnom rezime. A ak to ma Mika podobnu posadnutost, tak kludne tak moze fungovat aj 20 rokov.
Mozno neskor cigarety nahradi sexom, drogami alebo rock-and-rollom :D
nieje to posadnutost. je to len o tom ze sme u nas na take nieco neni zvyknuti. a cigarety nicim nenahradis (sex drogy a rock n roll su v tom clanku spomenute v sekcii socializacia) len som to nechcel napisat tak surovo :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tak sa ospravedlnujem za hrubost. Vo fabriek sa pouzivaju aj este ine slova.

Mas pravdu ze nie sme na to zvyknuti. Sme ale zase zvyknuti aj na nizsiu mzdu. Vsetko ma svoje vyhodu aj nevyhody.
Byt slobodny a nemat ziadne deti - dalo by sa to zvladnut. Namiesto socializacie sa radsej o 2 hodiny dlhsie vyspat. Problem by som mal nie kvoli nezvladnutiu rezimu, ale kvoli zlym obchodnym rozhodnutiam.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

jaroslav, kebyze len vo fabrike, ja robim v kancelarii no a skoda reci, uplne ma tam pokazili co sa toho tyka :D.

No a co sa tyka tradingu pre niekoho na floore, jediny zmysel toho vidim naucit sa nieco, ale nepredpokladam ze by to mala byt meta full time tradera. Je prakticky jedno ci dries v tovarni alebo na floore pre niekoho. Vela ludi na slovensku zije pre pracu respektive im praca zabera vsetko sukromie, aj ja, preto kracam a ucim sa k financnej slobode, kde nebudem potrebovat floor ani kancelariu, ani tovaren. Peniaze treba zarobit a uzivat. Dlzka zivota je casovo obmadzena, lutujem ludi ktori musia robit do 60tky v nejakom zamestnani. Takto dopadnut nechem.
Maximalne do 35-40 a potom finito.

btw: nefajcite, odfajciavate si minimalne 5-10 rokov zivota uz beztak k mizernemu zivotnemu stylu ktoremu su nuteni vsetci pracujuci slovaci.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jogo »

Hroza pomysliet na taky zivot. Aj keby daytrading daval 100-ky percent rocne, toto by som nerobil. :?
lutujem ludi ktori musia robit do 60tky v nejakom zamestnani. Takto dopadnut nechem.
Kupodivu vela ludi pracuje dalej aj na dochodku, hoci nemusi. Clovek je tvor spolocensky a sediet stale v krcme sa neda resp. to cloveka prestane bavit...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kym clovek dokaze nieco vytvorit aspon v akej-takej urovni a pokazi pri tom menej veci nez vytvori, tak ma 20 rokov. Ak chces v 40-tke skoncit, znamena to ze produktivne budes pracovat len 20 rokov. Povedzme 1/4 z 80 rocneho zivota. 3/4 zivota budes vyuzivat sluzby inych (prve roky hlavne rodicov). Aj ked ti to sucasne fungovanie sveta umozni, je otazne ci clovek za stvrtinu zivota vytvori dostatok hodnot vdaka ktorym nebude v celkovom suhrne prizivnikom na vysledkoch prace inych.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

jogo -> nejde ako tak o krcmu, krcma je vysledok kam to priemerny slovak dotiahne za cely zivot. je zvyknuty zit od vyplaty do vyplaty, zaplatit najom kupit si nejake handry a zvysok prejest a prechlastat. Jeho hodnoty su deformovane sposobom zivota akym zil. A to je dovod preco tam skonci, lebo nevie ako inak travit cas.
Odhladnuc od tohto faktu, treba podotknut ze mojim zivotnym cielom nie je travit moj socialny zivot s kolegami ci sefom, ovela radsej by som tento cas venovaj svojej rodine, priatelke/zene, detom, rodicom, kamaratom a v neposlednom rade aj sebe.

jaroslav80 -> Dovolim si nesuhlasit. Tvorenie hodnot je relativna vec, tato demagogia ktoru opisujes sa az napadne podoba na nieco co siril chory komunisticko totalitny rezim, ktoreho vysledok je to, ze z polovice ludi ktorych vyprodukoval koncia na starobu ako chudobne trosky bez stipky vlastneho majetku odkazanych na pomoc druhych.
Zoberme si pravnika alebo nejakeho telefonistu, ci sudcu. Co robia pocas svojho produktivneho veku? Poskytuju sluzbu. Aku hodnotu tvoria? Pomahaju druhym vyriesit ich problem za peniaze.
Z toho jednoznacne vyplyva ze aj ked nic robit nebudes ale pomozes rodicom v zahradke, pomozes susedovi s drevom a podobne doplnis do systemu obdobnu hodnotu ako vyssie spominane profesie.
Prizivnik je vprovom rade niekto kto zije na ukor druheho. To ze niekto prestane pracovat v 40tke a od nikoho nic nechce sa prizivnictvom nazvat neda, prizivnictvo je to ak niekto pyta socialne davky a vselijake ine socialne benefity od ludi ktori pracuju. Napokon trader je nuteni odvadzat cca cez 30% svojich zarobkov za nic. Bez toho aby poberal hocaky benefit prispieva chudobnym ludom na ich blaho. Tak kto je na kom prizivnik?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

OK Biosko, suhlasim. Kedze z vlastnej skusenosti viem ze burza, forex ani nic podobne ti peniaze zadarmo neda, ale ak aj nejake ziskas a ak aj vacsie mnozsto, bude to preto ze si prevzal zodpovednost za daleko vacsie mnozstvo a mohlo ta to stat kopu vlastnych penazi ... tak mozeme to zobrat tak ze ak za 20 rokov zarobis dostatocnu rezervu na zvysok zivota, ze to budu zasluzene peniaze. Bral som to ze dalej sa chces plavit na drahej jachte okolo sveta a pozerat do prazdna, ale ty chces este aj pomahat rodicom a susedovi, tak to bude este dalsie plus pre svet.
A to s tym ze stat ti zoberie podstatnu cast ziskov, ale o pripadnych stratach nechce pocut nic - to je pravda. To je aj jeden z dovodov preco nedam peniaze trebars ani do podieloveho fondu. Preco by som zrovna ja riskoval aby stat ziskal 20-30% z pripadneho zisku a nijako nerucil za pripadnu stratu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"