VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Ono napriklad aj take plavenie na jachte nie je prizivnictvo z dovodu:
Kupis si milionovu jachtu -> das zarobit plno ludom ktory sa podielali na jej stavbe od navrhu, prvej srubky az po celu konstrukciu
Plavis sa minas platis palivo, rozne poplatky platis, dane atd -> detto

Jedine by na tvoju teoriu sedelo to ak by takyto clovek drzal vsetko v zlate alebo v cashi v trezore ci na ucte v banke. Vtedy z toho nemal nikto nic. Ale pokial si tie peniaze uzivas a tocis ich v obehu, hoc aj na rozne malichernosti a prezitky, netreba zabudat ze za vsetkym stoja ludia a pokial si nieco kupis alebo vyuzijes nejaku sluzbu davas ludom pracu teda nepriamo pre nich tvoris hodnoty.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

strastislav, biosko, casey ... o vlakno vedla sme kontrarianovi pisali, ze na komentare reagoval neprimerane a nikto ho neurazal. Preto sa mi vobec nepaci, ked si z neho teraz tu v inom vlakne, na inu temu, robite srandu a vyryvate. Nechcem vyvolavat ziadnu diskusiu, len konstatujem.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Peter, nevidim jeden svoj prispevok kde by som ho nejako urazal. Reagovat na jeho prispevok ktory vyznieva tak ako vyznieva, otazkou ze ci si mysli ze je dobry trader a my sa mame ucit, mi prislo adekvatne a vobec nie urazlive ci podryvacne, ak niekto prezentuje svoj nazor ako svetoborny nevidim dovod aby si ho nemohol obhajit v diskusii.
Naposledy upravil/-a Biosko v Pi 11 01, 2013 11:34 am, upravené celkom 1 krát.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Mika napísal:-pondelok rano sa rozhodujes ci ceknes japonsku seansu ak si sa rozhodol ze nie, tak ides spat .vstanes 0 6:oo das si kavu a prve 3 cigy. nahodis si teplaky alebo kravatu a zapnes vsetky masiny. urobis si setupy a pripravis si co budes asi obchodovat (nebudem rozvadzat). do 7:oo si vychutnavas ticho pred burkou (ak mas kravatu ides na briefing), stale este jednym okom na mobile analyzujes co to azia v noci robila. 7:00 otvoris si okno a relaxujes. 7:30 zacnes nahadzovat ordre lebo chces byt v trhu pred 8:00 na prve kolo trejdov. uvidis ako sa trh vyvija a ci 9:oo prinasa continuation alebo reverz. po deviatej nastava volatilna masakra. zacinaju sa byt aktivni chlapci zo city a ti trh vzdy niekam roztancuju. 10:30 spravy londyn, lepsie je byt s trhu von s prvymi dvoma seriami trejdov ale ak nechas nejake runeri tak lockujes aspon nejaky profit. cakas do 12:00 lebo vtedy zvykne byt revers (ak samozrejme nebolo na trhu peklo) chvilocka na oddych. das si dalsiu kavu a dalsie 3 cigy ale rozmyslas ze uz zacinas byt hladny. do 13:00 riadis co ti ostalo a pripravis si telefon ze si aspon objednas pizzu. nieco ta zaujme a pizzu si neobjednas , je skoro 14:00 a uz sa ti neoplati nikam ist lebo idu news USA od 14:30 (news) do 15:30(pit) si zase v jednom kole a cakas na 16:00 hodinu kedy to roztancuju zase chlapci z NY a Chicaga. 17:00 objednavas pizzu. ktora prichadza neskoro a jes ju studenu. do 18: by si mal mat klud. zacina poobednajsia seansa takze ak si nezarobil doteraz tak sa budes snazit aspon vyrovnat straty co nieje zrovna najlepsi pristup. ak si zarobil balik tak sa ho budes snazit este navysit co tiez nieje zrovna najlepsi pristup. do 20:00 este nieco stihnes a do 22:00 by si mal byt zo vsetkeho vonku. schvalne pisem ze mal lebo vacsinou niesi :). a tak rozmyslas ci podrzis alebo utnes. ides do sprchy(ak si v teplakoch) ak mas kravatu mas smolu :). zvoni ti telefon. to znamena ze si nieco po.... . ak si urobil vsetko spravne telefon ti telefon celkom urcite nezazvoni. pred 23 stahujes vsetky pending orders, a nahadzujes ich opat po prestavke v US. vyhodnotis den. po settlemente cekujes co si dneska zobchodoval. ides sa najeste do mesta (ak mas kravatu mas vyhodu lebo si v meste :) ) po par pivach , panakoch(pre tych nestastnejsich aj nieco do nosa) sa "socializujes". ludia okolo rozpravaju o tom ako su nahnevani, ze maju nudnu pracu v ktorej musia sediet 8 hodin denne a ze su ovela talentovanejsi ale zamestnavatel to nedokaze ocenit. dali by cokolvek za to robit zaujimavejsiu pracu kde sa da zarobit. je ti zle (uz nedokazes analyzovat ci je to s toho chlastu alebo s tych reci) prides domov das si sprchu a ides spat. (resp chces ist spat ale pred ocami ti blikaju furt nejake cervene a modre ciselka). tak sa pre istotu este mrknes na to co robia japonci. ak mas stastie , zaspis v posteli, ak smolu tak pred kompom. spis 4 hodky a zacina sa to odznova.
toto by sa mohlo natocit ako video a dat to ako Youtube odpoved na to video Financnikov :)
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Teslak »

Muzu se jeste zeptat Mika proc jsi delal tento nejvice agresivni typ tradingu? Kdyz opomenu, ze Ti to vyhovuje, jedna se o low risk obchody?
ale co sa tyka tradingu. tak by som to odhadol na 3.5-4 roky. potom som uz nevladal.
toto sa da robit 9-10 rokov max. a potom uz sa neda.
Uplne jsem nepochopil jestli to stale takto obchodujes, nebo jiz jsi vstoupil do dalsiho levelu (napr zmineny asset manager?)

Myslim, ze jsi otevrel vetsine lidi oci, uprimne jsem si uz rikal jestli to uz neprehanis, protoze toto vydrzet je asi slusnej napor. Rikam si, kdyz je to takto narocny a vetsina lidi by to nechtela, tak proc jsou informace o tom jak veci skutecne funguji tak strezeny? Uchopit to je stejne asi nad kapital malych spekulantu a ti vetsi to stejne nechteji delat.

Muzes prosim zhruba porovnat jaky maji drawdown strategie, ktere jsou postaveny napr na 30min, 60min, dennich datech (opce..)? (myslim tim strategie postavene na trznich mechanizmech, obchodovani samotnych akcii nerozumim)

Diky
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Biosko napísal:Ono napriklad aj take plavenie na jachte nie je prizivnictvo z dovodu:
Kupis si milionovu jachtu -> das zarobit plno ludom ktory sa podielali na jej stavbe od navrhu, prvej srubky az po celu konstrukciu
Plavis sa minas platis palivo, rozne poplatky platis, dane atd -> detto

Jedine by na tvoju teoriu sedelo to ak by takyto clovek drzal vsetko v zlate alebo v cashi v trezore ci na ucte v banke. Vtedy z toho nemal nikto nic. Ale pokial si tie peniaze uzivas a tocis ich v obehu, hoc aj na rozne malichernosti a prezitky, netreba zabudat ze za vsetkym stoja ludia a pokial si nieco kupis alebo vyuzijes nejaku sluzbu davas ludom pracu teda nepriamo pre nich tvoris hodnoty.
S tymto tvojim nazorom sa teda zrovna prilis nestotoznujem.
Ak si tie peniaze zarobis poctivo - budis. Vyplytvaj energiu inych ludi na stavanie ti jachty, stavanie ti nezmyselnej pyramidy, kopanie jamy a zase zakopavanie nej. Tvoja vec. Aj ked to zrovna velmi rozumne a prinosne nebude. Poctivo zarobene peniaze predstavuju dlh ostatnych ludi voci tebe za nejaku uzitocnu vec ktoru si niekomu z nich poskytol. Tak ked ten ich dlh voci tebe chces vyplytvat na hluposti, kludne. Ale su sposoby ako minut peniaze aj uzitocnejsie pre inych.

Nie si v tradingu uspesny este 10+ rokov, preto je mozne ze v 40-tke budes rad ak budes mat zarobene na zvysok zivota s priemernymi nakladmi. A mozno nebudes mat ani tolko. Takze tato debata je zatial asi uplne zbytocne. Ako ked ja som chcel vediet ako to chodi s danami so ziskov z tradingu :lol:
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Casey »

peter.cmorej napísal:strastislav, biosko, casey ... o vlakno vedla sme kontrarianovi pisali, ze na komentare reagoval neprimerane a nikto ho neurazal. Preto sa mi vobec nepaci, ked si z neho teraz tu v inom vlakne, na inu temu, robite srandu a vyryvate. Nechcem vyvolavat ziadnu diskusiu, len konstatujem.
Zdalo sa mi, ze to video sa presne sa hodi k tomu prispevku aj aj autorovi,ale je mozne,ze nie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

jaroslav
No ono sice nie som z v tradingu uspesny ale 5-6 rokov robim v IT a ako programator ma to uz zahojilo celkom dost :D sice nie na cely zivot kedze mam len 24 rokov v kazdom pripade mam uz vlastne byvanie aj financnu zabezpeku na par rokov :). Cize aj keby som v tradingu stroskotal plan robit do 40 plati, len by som pridal na projektoch.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Biosko napísal: Cize aj keby som v tradingu stroskotal plan robit do 40 plati, len by som pridal na projektoch.
A hlavne by si vypustil scenar ako inym ludom poskytnes pracu vo vyrobe tvojej jachty, poskytovania ti servisu pocas tvojej plavby okolo sveta a tvojho strielania do tigra v Afrike. A uspokojil by si sa s tym ako ludom poskytnes pracu ohladom vyrabania ti elektriky, noveho auta a udrziavanie ti funkcnej kanalizacie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Ci clovek vyraba plast na naraznik auta alebo do jachty tak v tom velky rozdiel nie je.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V technologickom postupe nie. Ale v zmysluplnosti ano.

Tiez ci murar stava nemocnicu alebo plynovu komoru, v technologickom postupe on rozdiel nezaznamena.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Rozdiel medzi autom a jachtou? Dopravny prostriedok oboje. Rovnaky ucel. Nikto teda netvrdil ze mas dat vystavat za tie peniaze muciaren. Napokon z tvojho auta budu mat ostatni taky isty osoh ako z tvojej jachty.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Biosko napísal: Napokon z tvojho auta budu mat ostatni taky isty osoh ako z tvojej jachty.
Ak budes auto pouzivat len na vylety, tak v tom pripade z neho budu mat ostatni len podobny osoh ako z tvojej jachty. Akurat na vyrobe tvojej jachty sa narobia ovela viac (v porovnani so standartnym autom).
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa rasto800 »

Biosko, jaroslav80 ... toto nie je predsa vlakno o zmysluplnosti vlastnictva jacthy ale o financnikoch.cz alebo aspon o tom obchodovani. Berte si priklad z prispevku MIKA a vyprodukujte aspon jeden taky vtipny prispevok do diskusie :)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Rasto, diskusia je vzdy o tom kam sa tema zvrtne :) tak to uz chodi ale da sa navratit popripade premazat.
Moj trading je nudny :D naco by ho bolo treba opisovat, nie je to ziaden extrem. Ani extrem bohvieakej lezernosti ako na financnik videu ani taky ze sa idem zodrat z koze. Proste si tradim vtedy ked chcem a ked ma to bavi, ked chcem ist spat idem spat. Som zodpovedny za svoje peniaze a za seba. Nikto ma nenahana ze nieco vobec zobchodovat musim. Takze si myslim ze financnik je jeden extrem a mikou popis druhy. Ja nezapadam ani do jedneho a to som minuly rok otvaral 15 orderov denne.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa rasto800 »

Biosko napísal:Rasto, diskusia je vzdy o tom kam sa tema zvrtne :) tak to uz chodi ale da sa navratit popripade premazat.
Moj trading je nudny :D naco by ho bolo treba opisovat, nie je to ziaden extrem. Ani extrem bohvieakej lezernosti ako na financnik videu ani taky ze sa idem zodrat z koze. Proste si tradim vtedy ked chcem a ked ma to bavi, ked chcem ist spat idem spat. Som zodpovedny za svoje peniaze a za seba. Nikto ma nenahana ze nieco vobec zobchodovat musim. Takze si myslim ze financnik je jeden extrem a mikou popis druhy. Ja nezapadam ani do jedneho a to som minuly rok otvaral 15 orderov denne.
No vidis a hned trochu vieme ako den vyzera u teba :) Akurat keby som si chcel rypnut tak poviem ze si napisal presne to iste co financnici hehe, citujem
"Proste si tradim vtedy ked chcem a ked ma to bavi, ked chcem ist spat idem spat."
To znie tak financno.cz ;)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Akurat mam este ktomu 1 fulltime pracu a 1 projektovu :D takze nie som zavisli od prijmu z tradingu. zatial.
Naposledy upravil/-a Biosko v Pi 11 01, 2013 2:48 pm, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

rasto800 napísal:Biosko, jaroslav80 ... toto nie je predsa vlakno o zmysluplnosti vlastnictva jacthy ale o financnikoch.cz alebo aspon o tom obchodovani. Berte si priklad z prispevku MIKA a vyprodukujte aspon jeden taky vtipny prispevok do diskusie :)
No a ja som tu len nahodou. A nikdy som nemienil superit v odbornosti prispevkov s Mikom, ..., ani s Ladisom.

Ved Filip to moze presunut do "su traderi a hraci pokru vobec uzitocni" alebo do podobnej temy. Ale ak by mal kontrolovat a presuvat vsetko co je off-topic tak asi by sa zblaznil.
Asi by musel byt normalne plateny :D
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa rasto800 »

jaroslav80 napísal: No a ja som tu len nahodou. A nikdy som nemienil superit v odbornosti prispevkov s Mikom, ..., ani s Ladisom.
No ved ja som to zas tak uplne vazne nepisal. Ja len, ze to zacinalo vyzerat skor ako chat medzi vami dvoma o prinose jachtovania pre blaho ludstva.

Inak ten mikov prispevok by mohol byt nieco ako "prispevok dna" hehe. Uz som sa davno tak nepobavil. Zivo si to viem predstavit veru aj ked som take nepraktikoval a mal som iba obcas take chvile, ze som sa nemohol odtrhnut odtrhnut od monitora, ze clovek "vyrovnava straty" alebo "navysuje zisky". Nj kazdy si tym prejde a vlastne stale aj prechadza.

Kazdopadne ja neviem ale mna keby chceli nejaki financnici.cz nalakat tak u mna by skor pochodoli s tym mikovym(pisem to dobre? nie mikaovym ci inak to sklonovat) popisom ako s tym ich metrosexualnym videom
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa peter977 »

Pokud jde o to video...kdo chce pozlátko (a motivaci ?) at sleduje Timothy Sykes, tam se to Rolexkama a exotickýma ostrovama jenom hemží, když si kupoval poslední 235k$ Lambo tak dával na Facebook fotky a videa měsíc v kuse. Ale jinak lidi už přišli na to že není moc dobrý napodobovat jeho obchody s penny stocks, protože by mohli dopadnout stejně jako jeho oficiální hedge fund.
Pozrite si Wallstreet Warriors 1 sériu, je v nej Timothy Sykes a jeho day trading. Hádzanie stoličky o zem, mlátenie do PC, keď bol v čistých stratách, tak dokupoval prepady... Na tých videách uvidíte plno zlých návykov, ktoré majú začínajúci traderi a to hlavne u neho
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa filip glasa »

Asi by musel byt normalne plateny
ja to to zmoderujem kludne aj zadarmo, ale radsej by som to vybartroval za video o dni tradera. Ak niekoho poznate, kdo napise scenar a zrealizuje funny video na motivy dna aky tu popisal Rado, Mika a ten prazsky servisak, tak to tu za odmenu zmoderujem.
Ponuka plati do konca februara. Potom na to uz nacisto zabudnem.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Rado »

No tak scenár k nudnému filmu písať nebudem. :D Myslím, že oveľa zaujímavejší by bol ten Mikov. Myslím, že taká je predstava o dni tradera. Podobne sú na tom aj obchodníci mimo financií. Obchod je drina.
Na druhej strane poznám investorov, ktorý keď spravia svoje a všetko začne fungovať, tak nerobia nič. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa peter977 »

Mika ten tvoj príbeh znie ako dobrý recept na infarkt alebo mozgovú príhodu :D
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

chlapi
musim sa priznat ze mi davate dost tazke otazky. prilis osobne . a musim povedat ze ja som pravdu nezjedol :) neni som genius ani nic extra. proste som robil co som vedel a co sa odomna chcelo. to je cele.

Teslak
robil som to preto, lebo som to chcel robit, uz od 16tich ked som prvy krat videl "capital city". a samozrejme chcel som hrat inu ligu. pre vela ludi je prirodzene najst si skratku a pohodlne uzivat vyhody ktore maju k dispozicii. ja som nevyhladaval pocit pohody ale tvrdu robotu. ktora prinesie nieco viac ako len nejake peniaze.

rasto800, peter.cmorej
to bol zamer . moj prispevok nemal nikoho vystrasit, ani chlapov na videu urazit alebo nebodaj zosmiesnit. moj nazor na tuto problematiku je znami. teraz presne neviem ale P alebo T v diskusii vraveli ze robili marketing, podla mna ho robia stale, a robia ho dobre. to je cele. video vypada ako reklama na herbalife ale spravene je dobre a som si isty ze svoj ucel splni. moje sarkasticke video by asi ziadnu miestnost nevypredalo.prispevok je len sarkasticky pohlad v kontrast s tym videom od petra a tomasa. ono ako sa hovori obcas si treba zo seba urobit aj srandu.

jaroslav80
fu tak ako vidim zasluzil som si zaradenie do kategorie kde je ladis.

Biosko
ja neobvinujem nikoho za to ze si v pohode zije a zarobi si nejake peniaze. ak je to tvoj ciel tak je to super.moje ciele boli vzdy ine a poznam par ludi co to robili a robia tak ako som to popisal. tych obdivujem . pretoze viem kolko to stoji sil, a co to prinasa. a hlavne co to prinesie :) ako peter 977 napisal infarkt a mozgova prihoda su jedna z moznosti. ale ja si viem predstavit aj kopec inych :)

napadla ma este jedna vec, ktoru napisem , ale rozhodne nechcem aby ju bral niekto osobne. ja proste trosku rozlisujem ci niekto zarobi prachy tradingom a zarobi prachy a potom trejduje. toto su podla mna dve absolutne diametralne odlisne veci. ked si niekto dokaze zarobit mimo burzy, tak vsetka cest, ale podla mna ak niekto ide z dola tak si zazije veci o ktorych sa ludom zo zabezpeceneho prostredia ani nesniva. a ak si prezije zaciatky s nozom na krku a prezije, tak sa bude spravat ovela zodpovednejsie. Biosko povedal poznamku ze on ziadny extrem nieje a mna k extremom zaradil a povedal ze to co som robil bolo nezodpovedne. nieje to tak. ja som proste robil to co som musel robit, a keby som to nerobil a mal straty . tak by som nikomu nestal za to aby do mna investoval cas. co je dalsi dovod preco som to robil. za nezodpovedne pokladam to ked hodis na trh carry trade na turka a nicim sa nekryjes. a to je s prepacenim hlupe a nezodpovedne. keby si to naozaj s carry myslel vazne, tak by si sa o to zaujimal aspon 2 tyzdne a nasiel sposob ako sa hedgovat na tolko aby tvoje swapy prevysili pripadnu stratu z kurzoveho rizika ktore ti hrozi. pricom sa da dosiahnut 10% vynos o ktorom tu vacsina ludi tak sniva. takze nezodpovedne je to ze si tomu nevenoval cas. radsej risknes lebo mozes stratit 5k. viem ze niesi blby a nebudes to brat ako utok. pretoze aj s mojej predoslej rady si si zobral priklad. takze asi tolko. ber to len ako vysvetlenie , ze tie hranice zodpovednosti mame vsetci nejak poposuvane. ja som vzdy workoholik bol a asi nim aj ostanem. ci budem v lese rubat drevo alebo obchodovat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

Teslak napísal:Muzu se jeste zeptat Mika proc jsi delal tento nejvice agresivni typ tradingu? Kdyz opomenu, ze Ti to vyhovuje, jedna se o low risk obchody?

ale co sa tyka tradingu. tak by som to odhadol na 3.5-4 roky. potom som uz nevladal. toto sa da robit 9-10 rokov max. a potom uz sa neda.

Uplne jsem nepochopil jestli to stale takto obchodujes, nebo jiz jsi vstoupil do dalsiho levelu (napr zmineny asset manager?)
na asset manazera som este mlady a chudobny. a trosku si to prevratil. asset management nieje up-grade ale down-grade . este niesom stary paprda aby som siel do dochodku :) ale na druhu stranu na takyto trading uz zrejme nemam. tazko sa mi to da posudit.

Myslim, ze jsi otevrel vetsine lidi oci, uprimne jsem si uz rikal jestli to uz neprehanis, protoze toto vydrzet je asi slusnej napor. Rikam si, kdyz je to takto narocny a vetsina lidi by to nechtela, tak proc jsou informace o tom jak veci skutecne funguji tak strezeny? Uchopit to je stejne asi nad kapital malych spekulantu a ti vetsi to stejne nechteji delat.
strazene su neni, len sa o nich nehovori. lebo niesu zaujimave pre edukacny biznis. ako si sam povedal asi by to nikto nerobil. takze to ani nikto nepredava. s kapitalom problem nevidim , je to prave naopak docela dostupne, a prave vacsi hraci sa v tom interesuju lebo oni si vedia vyjednat dobre podmienky na obchodovanie, vedia si zabezpecit kvalitne vedenie a mozu si dovolit investovat do ludi. a este stale to bude pre nich v podstate vela muziky za malo penazi .

Muzes prosim zhruba porovnat jaky maji drawdown strategie, ktere jsou postaveny napr na 30min, 60min, dennich datech (opce..)? (myslim tim strategie postavene na trznich mechanizmech, obchodovani samotnych akcii nerozumim) to bohuzial nemozem. ja si stale musim davat bacha co kde pisem :)

Diky
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa mircof »

Mika napísal:... este niesom stary paprda aby som siel do dochodku :) ...
Mika, to nie je tak dávno, čo išlo v telke "hlavné mesto", tiež som ho poctivo sledoval :D
http://www.youtube.com/watch?v=q0QLvPj_V1U" onclick="window.open(this.href);return false;
to ešte o mašinkách HFT nikto ani nechyroval...
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Mika neboj vies ze ja sa neurazam a ze na mna mozes aj priamo, ja mam rad ked sa veci povedia na rovinu. Ale takisto sa nevyhnes tomu aby som ti vyrozpraval pribeh z mojej strany. Priamo. Verim ze sa takisto neurazis a precitas si nazor na vec z mojho uhla pohladu a ze to nijako nenarusi dobru atmosferu ktora vladne na tomto fore.

Ja som nezaradil teba za extrem ale tvoj popis tradingu za extrem, co mimochodom aj extrem je. Pretoze sa zastavam nazoru ze zit pre pracu sa nema. A v predchadzajucom poste som spominal ze takisto zijem vela pre pracu.

Nesuhlasim vsak s tym delenim ludi. Vsetci zacinaju od spodu, nejako si zabudol na fakt ze peniaze od niekial zarobit musis. A aj ti co su zabezpeceni a vstupuju do tradingu tieto peniaze odniekial zarobili. Kludne by sa dalo polemizovat o tom ze kolko casu studia o programovani a IT som venoval. Mozno som nad tym stravil omnoho viac casu ako ty studiom tradingu :). Naopak ja nepokladam trading za nejaku vyslovene extra tazku pracu, v zivote som sa stretol uz s mnohymi zlozitejsimi problemami a vypoctami ake sa ucim pri tradingu. Na druhej strane ju ani nepovazujem za lahku, ale nie je to nic extra. Nic co by sa niecomu vymykalo. Takisto zivot programatora v zaciatkoch je mozno este vacsi no life, pokial chces byt dobry. Okrem toho ze musis vyriesit nejaky problem ti niekedy treba aj ten problem vytvorit nadizajnovat alebo najst.
Vobec to neberiem za svoj hendikep prave naopak, tym ze sa vzdevalam v roznych oblastiach viem takpovediac zarobit peniaze hocckde kde sa otocim. Keby nieco krachlo nemam vsetko vsadene na 1 kartu.

No a pochopil si ma zle, ja som nenarazal na tvoje usilie sa vzdelat za nezodpovedne, ja som narazal na to ze fajcejnie, prepracovanost, zla zivotosprava, zle jedlo to vsetko je nezodpovednost. Ci si to uz obhajis tym ze v tom obdobi si musel alebo nemusel zit takto je nezodpovednost voci svojmu zdraviu akokolvek si to pre seba obhajis.
A ani ja som nezacinal inak, okrem toho ze som nefajcil. Ale presne kvoli tomu viem co nechcem, presne takto nechcem zit aby obsah mojho zivota bola len praca, spanok, praca, spanok a cigy.

Myslim si ze niektore veci beries prilis vazne, nastavit hedgovanie usd/try spravim za minutu o to vobec nejde, ako iste dobre vies mam niekolko traderskych uctov, niektore sem davam ine nie, napokon vidim ze to ma celkom pozitivny ohlas lebo ked som tu prisiel na forum tak tu forex nikto neobchodoval. Vlastne obchodoval ale len v tajnosti alebo o tom nikto nechcel tak otvorene hovorit ako som zacal ja, kde sa nebojim napisat presne sumy percenta ci strategie alebo uvahy, kludne sa mozes pridat a zverejnit tu aj tvoje ucty budem len rad :) radsej sa ucim na praktickych ako teoretickych veciach ktore niekedy funguju len v teoretickej rovine.

No ale aby som presiel co som tym chcel povedal je to ze nezodpovedne by v prvom rade bolo ak by som hodil vsetky svoje uspory na takuto poziciu na takyto trade, takisto aj na tu moju naked opciu ktoru hedgujem s forexom, mimochodom na tom hedgy som uz niekolko krat otvaranim a uzatvaranim pozicie zarobil :).

Takze ja by som tu zodpovednost negeneralizoval, myslim si ze komplexne riadenie rizika vsetkych obchodnych uctov a celeho mojho portfolia zvladam dobre, zaradit do neho aj naked rizikove veci je sucastou mojho planu.
Nezodpovedne by bolo v prvom rade nepocitat s rizikom straty, ja mam napriklad tieto polozky uz davno zaznacene ako minus. Pocitam dopredu s uplnou stratou tejto pozicie.
Aj preto by som si nedovolil dopredu hovorit co je zodpovedne a co nie pokial nepoznas zamer a pozadie celej veci. Ci hovorit o tom kolko som tomu casu venoval, lebo verim ze si mi za chrbtom nestal a ani z hlavy si mi tieto veci necital :D. Ano venoval a zhodol som sa na tom ze na takuto poziciu mi 10% alebo kolko percent nestaci a som ochotny podstupit uplnu stratu a dopredu s nou ratam v svojom uctovnictve.

Ja za nezodpovedne povazujem to ked niekto pcha to tradingu peniaze a uspory ale napr nema kde byvat ale nema sa / nevie sa ako inac uzivit ci zabezpecit svoje prezitie. To ze sa to podarilo tebe gratulujem ale nepodari sa to kazdemu. Hrozia percenta zlyhania a potom co s takymi ludmi. Su presne na tom tak ako moje nekryte pozicie ktore odsudzujes. Napokon nejde len o tvrdu pracu aj ked samozrejme ta ja zaklad, ide aj o stastie a teraz nemyslim stastie v obchode aj ked aj to sem tam pomoze ale aj stastie na kontakty na mentora a rozne ine faktory.
Takisto si tiez nemyslim ze byt workoholikom je zodpovedne a ze je to nejake plus nie len voci sebe ale aj voci svojim znamym. Nejdem tu robit ducha spasitela :D nech si kazdy zije tak ako chce, len netreba zabudnut ze na tejto planete si obmadzeny cas a hodiny stale tikaju. Tak sa sam rozhodni kolko casu venujes praci a kolko sebe rodine a inym ludom ci veciam alebo zalubam :).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Airmike »

Ok beriem a nehnevm sa samozrejme. Mame uplne odlisne povahy aj nazory. Musim povedat ze ta tvoja divna opcia ma nakoniec celkom inspirovala a zamyslel som sa( a to sa uz dlho nestalo) S tym hedgom to je jasna vec pre mna.ak by si to chcel ist ako pasivne carry tak to dotiahnes dokonca. Co sa tyka zrovnania it a tradingu . To je myslim celkom jasna vec tu fakt netreba polemizovat a co sa tyka odsedenych hodin ;) tvoj vek ti len tichucko zavidim. Ale toto nieje hra kto daleko docura. Ja ti fandim a verim tomu ze pri troche triezveho rozumu a it backgrounde to dotiahnes v tradingu dalej ako ja. Su urcite skills ktore ja nemam a uz ich ani nedam. Len som ta chcel upozornit na to ze tento biznis je celkom vazna vec a byt bohemom sa fakt nevyplaca (odskusane)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Rado »

Tak toto sem musím dať na pobavenie. Ukázal som video život tradera manželke a reakcia po skončení bola: "Nejako veľa sa tomu venoval." :lol: :lol: :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Zeny tomu nikdy nerozumeli :D vseobecne vsetkemu spojenemu s pc alebo technikou ... zas sedim za tym pc, zas sa hras na mobile .. atd :D.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Rado »

To porovnávala moje obchodovanie s tým, čo tam robil on. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Si sa jej nemal prezradit ze robis tak malo :D teraz nebudes moct vklude pozriet film na pc alebo zahrat hru, tak by si to mohol zvalit na pracu :D
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Biosko , prosim, ako by si si teda hedzol ten carry usd/try ?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Napr cez NZD/USD kedze ideme na dlhodobejsi run.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa osamely chodec »

nzd/try ???
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nie, mal by otvorene asi usd/try short a nzd/usd tiez short.

Myslienka by bola asi ta, ze USD sa povazuje za stabilnu menu, zatial co NZD a TRY za "risk-on" meny. Ich vyvoj voci USD asi dost koreluje (Ked voci USD straca hodnotu TRY, straca ju asi aj NZD).

Tym padom jeden obchod by sa ohladom kurzoveho posunu dostal casom do velkeho zisku, no druhy do podobne velkej straty. Lenze na usd/try by dostaval o dost vyssie plusove swapy nez co by mu strhavali swapy na NZD/USD. (Lebo TRY je asi este lepsie urocena mena nez NZD)

Tak si to aspon vysvetlujem ja.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tak ako to popisujes je to kros nzd/try short , naco by som mal otvorene dva pary , ked mozem mat jeden
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ponuka vobec nejaky broker taky par?

Neprepocitavaju sa exoticke meny aj tak vzdy cez USD?

Mozno USD/TRY a NZD/USD maju dokopy nizsi otvaraci spread, nez by bol spread NZD/TRY.

Vsetko su len moje domnienky.
Ved to mal zodpovedat Biosko alebo Mika, no asi maju dnes pracu.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa Biosko »

Som tu len mam trochu krusnejsie obdobie a nestiham vsetko sledovat.
Tie pary maju negativnu korelaciu asi 80percent na daily a weekly.
Ak USD/TRY stupa -> co je pre nas zle, tak NZD/USD sa sprava tak ze klesa.
Dufam ze som to nepomrvil a zajtra nebudem po sebe citat aku blbost som napisal :).
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: VZDELÁVANIE: FINANCNIK.CZ

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Biosko napísal:Som tu len mam trochu krusnejsie obdobie a nestiham vsetko sledovat.
Tie pary maju negativnu korelaciu asi 80percent na daily a weekly.
Ak USD/TRY stupa -> co je pre nas zle, tak NZD/USD sa sprava tak ze klesa.
Dufam ze som to nepomrvil a zajtra nebudem po sebe citat aku blbost som napisal :).
To nevysvetluje Kocinaviho poznamku, preco rovno neotvorit NZD/TRY short, ak by si mal taku moznost.
Swapy u poctiveho brokera sa pocitaju na zaklade urokovych diferencialov, cize ak by zakladna urokova zadzba NZD bola napr. 5% p.a. a TRY 10% p.a., pri tom shorte by ti mal na ucet pripisovat swapy hodne 5% p.a. zisku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"