Burza je ich biznis

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ma to sest stran, ale myslim ze je to najlepsi rizhovor co som s nim cital:
http://www.investicniweb.cz/trhy/kafe-s ... epsi-veci/" onclick="window.open(this.href);return false;
mircof
Silver Member *
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2007 6:12 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa mircof »

Prave som dopozeral na Ct1 Rub a lic sametovych miliardaru, zaujimavy ucinkujuci , repriza zajtra o polnoci, odporucam.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myslím, že odkedy sa dal na boj s korupciou, je v takej pozornosti médií, že z biznisu na burze sa v podstate odstavil. Aspoň ľudia z Prahy tak vravia... Našťastie to, čo vybudovall je tak fenomálne, že nikto v ČR a SR sa mu v úspechu na burze už nikdy nevyrovná...

Článok z Forbesu: https://docs.google.com/viewer?url=http ... .pdf&hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;

jeho dalšie webstránky:
http://www.kareljanecek.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pozitivnievoluce.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Psychologicky je to určite zvláštny človek....Zaujímavé sú jeho live čaty s bežnými ľudmi, chôdza po zábradlí... foto-autoportréty na pol strany na jeho osobnej stránke a zaujala ma aj ľútosť nad nami traderami: drobný investor není na trhu proto, aby konkuroval rychlým hráčům, ale chce si něco koupit, do něčeho investovat. V případě, že spekuluje krátkodobě na akciích, tak mi je ho docela líto, protože tam podle mého názoru nemá šanci dlouhodobě vydělávat.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mircof napísal:Prave som dopozeral na Ct1 Rub a lic sametovych miliardaru, zaujimavy ucinkujuci , repriza zajtra o polnoci, odporucam.
Sametoví miliardáři
21. 1. 2013
Andrej Babiš — David Beran — Karel Janeček

Dá sa to pozrieť aj na webe:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1039 ... lic/video/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Biosko »

JUGGLER napísal: V případě, že spekuluje krátkodobě na akciích, tak mi je ho docela líto, protože tam podle mého názoru nemá šanci dlouhodobě vydělávat.[/i]
Ty na tom nezarabas?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Teraz, ked podla Janečka sa to nedá, začínam o sebe pochybovať...

Ja by som Janečkovi položil otázku, či si myslí, či by jeho matematické vedomosti z neho urobili boháča, keby HFT tradingom začal na burze o 15 rokov pozdejšie..
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Po 21 01, 2013 11:22 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa kolega »

JUGGLER napísal:zatiaľ hej...Ale teraz, ked podla Janečka sa to nedá, tak začínam o sebe pochybovať...
nemal by si, od nejakeho momentu predsa mozes povedat ze tvoj vykon je nenahodny a pretrvava, iste moze to skoncit ako aj vsetko ine.

ak skratka veciam rozumies a to co vies nie je trivialne, nemusi to ani tak lahko vyprchat a rovnako sa mozes aj ty prisposobit zmenam..

trh nakoniec aj tak nie taky dokonaly.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jasné. Len srandujem. Divím sa Janečkovi, že také niečo vôbec povedal. Nikto nemá patent na rozum. Aj on je len trader, ktorý našiel a využil svoju výhodu na burze.

P.S. To video sa oplatí pozrieť. Aj kvoli Babišovi. Janeček je na posledných 10 min.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Divím sa Janečkovi, že také niečo vôbec povedal.
pretože oni sa v RSJ k tomu papučovému tradingu stavajú tak, že je to nereálne. A až na jednu-dve výnimky (ktoré potvrdzujú pravidlo) aj majú pravdu.

Na tej prednáške šéf tradingu RSJ hovoril, že na burze musíš byť rýchlejší alebo chytrejší. Byť v dnešnej dobe rýchlejší si nevie dovoliť ani taká firma ako oni. Byť chytrejší zase nemôže byť väčšina, ale logicky len menšina traderov. Pretože musia byť chytrejší sko niekto iný. Ako tá menšina, čo prerába.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Rado »

filip glasa napísal: na burze musíš byť rýchlejší alebo chytrejší.
Ja nie som ani jedno ani druhé a predsa zarábam. Nemyslím, že je burza čierno biela. Keď sa stretne ponuka s dopytom, tak je jednen presvedčený o raste a druhý možno o poklese alebo len potrebuje vyplatiť manželku po rozvode, ale neznamená to, že je automaticky jeden v zisku a druhý v strate.
Ja si myslím, že na burze ako v podnikaní a vlastne vo všetkom uspeje len ten, kto sa nevzdá po prvých neúspechoch.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rado - ale bavime sa o tom, prečo myslí RSJ, že krátkodobý trading akcií nemá moc zmysel. Ty krátkodobý trading nerobíš.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa jogo »

V janotikovej knihe nikto kratkodoby trading nerobi. Juggler ho sice robi, ale na take velke pohyby, na ake pozicny trader caka niekolko mesiacov, kym mu akcia tolko percent narastie.
Janecek mysli kratkodoby trading niekolko pipsov alebo tickov. S tymto jeho nazorom suhlasim. Zatial som dlhorocnych kratkodobych niekolkopipsovych ziskovych traderov postrehol len v anonymnych forach na internete.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Chris »

pozeram, ze som tu "rozprudil" debatu :twisted: len tak dalej :wink:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Biosko »

No keby sa pan Janecko vyjadroval sem tam presne v cislach pri myslienkach ktore povie mozno by sa nam uvazovalo lahsie.
Nie je jasne co mysli pod pojmom kratkodobo a dlhodobo a ani vydelavat.
Nebudem hovorit o akciach lebo ich neobchodujem ale pokial to prenesiem na forex a rozoberiem 2 pojmy kt sa spominali.
Myslim ze retailovy trader sa toho nemusi vobec bat, pokial netvori market a "neohyba cenu" nijako priamo neovplyvnuje sled udalosti takze kludne moze zarabat a vytahovat z marketu 10 000sice dolarov denne. Staci mu k tomu sikovnost. Netreba pretekat s rychlostou kedze tu je retailovy trader penalizovany niekolkokrat, ci uz je to sprostredkovatel alebo platforma, ci liquidity provider.
Ale nic to neriesi, pokial je niekto sikovny kludne mu staci aj 1-2 sekundy na exekuciu ci order po telefone. Staci 1-2 obchody na pare denne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

Staci mu k tomu sikovnost.
Ved presne: musi byt rychlejsi, alebo chytrejsi. V tomto pripade je chytrejsi. Ak chytrejsi nie je, tak myslim nezarobi.
PS - nehovoril to Janecek, ale iny panko z RSJ
PS2 - forex nie je burza
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Airmike »

ja som to pocul povedat aj Janecka, v jednom interviu v ct24. on proste tvrdil ze obchodnici , ktori sa snazia zarabat na intradennych obchodoch (cize v priebehu dna), a nielen akciovi, nemaju velku sancu na uspech. a ano samozrejme je ze tymto nazorom v podstate popiera uspech desiatky tisic akciovych obchodnikov. proste niektori matematici v tom maju uplne jasno. tito ludia tvoria statisticku odchylku ktora potvrdzuje pravidlo.

nech je odbornik aky chce. tak sa v tomto proste myli. ale nemyslim si ze by tomu venoval nejaku zvlast pozornost. je to proste len jeho nazor. a to je cele. netreba ho brat dogmaticky.
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 22 01, 2013 12:24 pm, upravené celkom 2 krát.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Biosko »

filip glasa napísal:PS2 - forex nie je burza
Ano lebo sa radsej nevyjadrujem k niecomu s cim aktivne nepracujem, aj ked si myslim ze moj priklad ked by clovek kupoval akcie na burze po telefone s tym ze by ocakaval denny narast akcie a vyberal zisky dlhodobo sa da aplikovat tiez. Takisto ako v pripade forexu je tiez obmadzeny objemom. Myslim si vsak, ze pokial nepohne vyrazne cenou, co sa retailovemu hracovi na liquiditnych akciach asi len tazko podari, tak je vklude.
Staci sikovne vytahovat peniaze a nevyvolat paniku.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa filip glasa »

tymto nazorom v podstate popiera uspech desiatky tisic akciovych obchodnikov
kvoli malemu percenticku ludi co zarabaju snad nema tvrdit, ze na daytradingu sa zaraba. Ved je to presne naopak. Ak na tom zaraba par ludi, zbytok nie, tak zjenodusene pravidlo, alebo veta do rozhovoru je, ze na daytradingu sa nezarobi.
Nehovoriac o tom, ze ani nevies ako velmi su ti obchodnici uspesni, ako dlho su ziskovi a kolki z nich su ziskovejsi ako terminak, resp. akciovy index.

Forex - ja som nepisal nic o forexe v tom zmysle. Len to, ze forex nie je burza. Ak sa teda Janecek vyjadroval k burze. O forexe neviem co hovoril.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa kontrarian »

Este raz zhrniem ako to vidim ja ohladom diskusie okolo Janecka, kedze konecne poriadna tema:

Neporovnaval by som ho s klasickym trejderom, on je matematik a nasiel sposob ako pomocov algoritmov prerarazit v biznise. Zacal vcas, na trhoch s derivatmi v segmente, kde nebola konkurencia .Stal sa tvorcom trhu v segmente, zamestnal x matematikov a programatorov a expandoval aj na dalsie typy derivatov.Zasluzi si za to obdiv ( aj za matematicke odborne vedomosti).

Ovela vacsi obdiv si zasluzi za jeho terajsie posobenie. Jasne vyhlasil, ze nama zaujem sa zvidtelnit preto, aby isiel do politiky. Som si isty, ze clovek ako on to aj dodrzi.Bude to mat tazke, obvinia ho zo vsetkeho mozneho a som naozaj zvedavy ako to zvladne. Doteraz som o nom nepocul, ale som doslova nadseny. Nezvyknem sa mylit v ludoch a jednoducho som presvedceny, ze je top.

Je bezpredmetne sledovat jeho foto a hodnotit to napr ako narcizmus atd. Dolezite su jeho zasadne vyhlasenia a kroky ktore uz urobil. Opakujem, riskuje enormne ( mohol sa zaclenit k miliardarom a robit karieru aku chce). Neviem, ci velmi stal o publicitu , ked budoval biznis. Ale teraz sa musi zviditelnit, kedze zacal bojovat vo velmi tazkej ale o to dolezitejsej oblasti. Kazdy, kto naozaj chce lepsiu spolocnost by ho mal podporit.. A sudte ho az ked zlyha a ukaze sa, ze zavadzal (som si isty, ze nie)

Ohladodm jeho vyhlasenia k malym trejderom: On jasne vyhlasil, ze ani nevie urcit smer na trhoch. Jeho to ani nezaujima, on zije z toho, ze dodava likviditu mnozstvom kratkych automatickych pozicii (HFT) a spredu. Taktiez sa jasne vyjadril, ze skutocny pohyb vznika rozhodnutiami klasickych investorov ( velke penzijne fondy, hedge fondy,banky atd). A oni sa riadia fundamentami , TA a PA.
Samozrejme, ze do toho vidi a otvorene varuje, ze je to velmi tazke.Ale to vsetci uz davno vieme.

Moji starsi synovia maju tiez odbor ako Janecek a cisto pragmaticky klasicky trejding odmietaju. Tiez by iba hladali roznu statisticku vyhodu, alebo naprogramovali nejaky algorytmus. Lenze to by boli priamim protivnikom HFT a to by boli asi bez sance (ako retail).

Skor to pojde komplexnym prehladom o trhu, dokladna TA a rozmyslat ako velky investori a centralne banky.A aj ked to clovek zvladne, stale bude bojovat so psychikov ( nedokaze trpezlivo drzat, zlyha na s/l atd) . Takze jeho osud bude nejasny....
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa jogo »

kontrarian napísal:Ovela vacsi obdiv si zasluzi za jeho terajsie posobenie. Jasne vyhlasil, ze nama zaujem sa zvidtelnit preto, aby isiel do politiky. Som si isty, ze clovek ako on to aj dodrzi.Bude to mat tazke, obvinia ho zo vsetkeho mozneho a som naozaj zvedavy ako to zvladne. Doteraz som o nom nepocul, ale som doslova nadseny. Nezvyknem sa mylit v ludoch a jednoducho som presvedceny, ze je top.
Som si isty, ze aj keby bol cisty ako lalia, ak pojde proti korupcii a inym nesvarom v spolocnosti, ociernia ho az pod ciernu zem.A nakoniec tomu drviva vecsina uveri, lebo stokrat opakovana loz sa stane pravda.
Kazdy vsak mame nejake "prehresky" vo svojej minulosti, tak treba trochu rozoznavat, co je este v norme a co je uz prilis...(napr. dat do rovnosti meciarovu Elektru s nejakym bytom Figela - ze obaja su rovnaki)
Ci uspeje, bude zavisiet nielen od toho, ci ho ludia vo volbach podporia, ale aj od toho, ci mu potom ludia pomozu vladnut.
Ak bude korupcia a kradnutie tak tolerovane spolocnostou ako je, nic nezmoze.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa kontrarian »

Ale on jasne vyhlasil, ze do politiky nechce ( zakladat stranu atd). Aj preto mu verim. Ja by som postupoval presne ako on. S velkym kapitalom zacat upozornovat na principalne veci. Nezistne! Postupna zmena ustavy a posilnenie demokracie (peticie. uzakonene referenda, volebny system atd). A priprava na volby, kde budu kandidiovat ludia moralne cisty a odborne zdatny. Chce to cas a hlavne podporu ludi ochotnych prijat zmenu. Ja kapital nemam a uz ani ambicie, ale som rad ze sa objavil...

PS: uz len to , ze je miliardar ho pri ociernovani diskvalifikuje povedzme u 50% ludi ( zavist)
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa jogo »

kontrarian napísal:Ale on jasne vyhlasil, ze do politiky nechce ( zakladat stranu atd).

Ked Kiska zakladal Dobreho Anjela, jeho znami sa ho pytali, kolko na tom zarobi. Ked povedal, ze nic, tak kyvali hlavami a vraveli: "Aha, chces vstupit do politiky."
Vtedy sa z toho smial, dnes asi bude kandidovat na prezidenta... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa rasto800 »

kontrarian napísal:Ale on jasne vyhlasil, ze do politiky nechce ( zakladat stranu atd). Aj preto mu verim. Ja by som postupoval presne ako on. S velkym kapitalom zacat upozornovat na principalne veci. Nezistne! Postupna zmena ustavy a posilnenie demokracie (peticie. uzakonene referenda, volebny system atd). A priprava na volby, kde budu kandidiovat ludia moralne cisty a odborne zdatny. Chce to cas a hlavne podporu ludi ochotnych prijat zmenu. Ja kapital nemam a uz ani ambicie, ale som rad ze sa objavil...

PS: uz len to , ze je miliardar ho pri ociernovani diskvalifikuje povedzme u 50% ludi ( zavist)
moralne cisty? odborne zdatny? a kto rozhodne kto je moralne cisty ci zdatny? :D podla mna demokraciu moc nevylepsis ako je dnes. co vylepsis a tam urcite robi dobru vec, tak to je to upozornovanie na korupciu a podobne. Tj. to, ze trochu prebral na seba v tomto skor ulohu, ktora dnes patri statu - policia, vysetrovatelia ale aj media.
Podla mna ak chce nieco zmenit v tomto tak nema inu sancu ako do politiky ist (vyhrat volby a nasledne z mandatom od ludi nieco podniknut). Lebo druha moznost je len nejaka revolucia a zmena nasilim.
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa kontrarian »

moralne cisty? odborne zdatny? a kto rozhodne kto je moralne cisty ci zdatny? :D podla mna demokraciu moc nevylepsis ako je dnes. co vylepsis a tam urcite robi dobru vec, tak to je to upozornovanie na korupciu a podobne. Tj. to, ze trochu prebral na seba v tomto skor ulohu, ktora dnes patri statu - policia, vysetrovatelia ale aj media.
Podla mna ak chce nieco zmenit v tomto tak nema inu sancu ako do politiky ist (vyhrat volby a nasledne z mandatom od ludi nieco podniknut). Lebo druha moznost je len nejaka revolucia a zmena nasilim.[/quote]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To je ten problem, ze ludia vidia vsetko komplikovane (aj v tradingu) a casto je to jednoduche...
Dnes je doba internetu a vsetko je jednoduchsie... Nemusi ist priamo do politiky, staci ak to svojim nadsenim a hlavne kapitalom rozbehne. A ak by postupne nastala “moralna vola” v spolocnosti, tak je to dost jednoduche...

Vies kolko super ludi zije okolo nas? Lekari, ekonomovia, pravnici, bankari, manazeri, ucitelia, knazi.... Ak sme v demokracii, staci masova peticia, a priprava na volby. Nova strana a kazdy kandidat by presiel cez net takou lustraciou, ze by si sa divil. A casom by si sa divil este viac, ako by sa ludia menili.

Zil som vo viacerych krajinach, ale take Norsko, to je trosku ina kava... Ked to ide tam, preco nie v..
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
kontrarian
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Ne 16 09, 2012 11:02 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa kontrarian »

Zaznelo tu: “ demokraciu uz moc nevylepsis ako dnes...”

Demokracia je, ak ludia riadia spolocnost. Lenze skutocnost je taka, ze mame sice slobodne volby, ale to je vsetko. System je uz dlhodobo nastaveny tak, ze lobby a oligarchia si to zariadia.

Ceskoslovensko uz raz vyslo v pokore so svieckami do ulic. Dosiahlo sa vela, ale nedotiahlo sa to tam, kde malo. Ludia neboli este pripraveny na demokraciu a stacila ulava , ze skoncila totalita.

Teraz je to ine, netreba revoluciu, znarodnenia a zmenu systemu...Staci moralna zmena, preseknut zhnite vazby v spolocnosti. Vynutit si pripravu volieb. Novych kandidatov( ktory budu mat schopnost a volu vziat zodpovednost na seba) verejne dokladne prelustrovat v celospolocenskej diskusii,A volby ukazu ci lud chce zmenu, alebo nie. Strana by sa nemal radit k ziadnemu prudu.Ved lavica ,pravica, stred. To je nonsens. Liberaly, krestania, demokrati. To je este vacsi nonsens. V USA maju dve u nas xx. Stacila by jedna, ktora by reprezentovala vacsinu (moralnost,transparentnost,hajenie zaujmov obcanov statu ). Teda strana odbornikov, ktori si to zasluzia na zaklade svojho doterajsieho zivota. A nech s tou stranou superia sucastny skorumpovany politici vo volbach...

A potom staci uz len transparentnost, ludskost a dalsie volby by uz prebehli v ovela lepsej atmosfere. Viem, utopia...A mozno ani nie...Ale urcite to chce cas, vela casu.
In the world there are thousands of day traders who take profit and live their dream .... ... and millions who lose daily and dreaming how they should lived their dream
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Strastislav »

kontrarian napísal: Teraz je to ine, netreba revoluciu, znarodnenia a zmenu systemu...Staci moralna zmena, preseknut zhnite vazby v spolocnosti. Vynutit si pripravu volieb. Novych kandidatov( ktory budu mat schopnost a volu vziat zodpovednost na seba) verejne dokladne prelustrovat v celospolocenskej diskusii,A volby ukazu ci lud chce zmenu, alebo nie. Strana by sa nemal radit k ziadnemu prudu.Ved lavica ,pravica, stred. To je nonsens. Liberaly, krestania, demokrati. To je este vacsi nonsens. V USA maju dve u nas xx. Stacila by jedna, ktora by reprezentovala vacsinu (moralnost,transparentnost,hajenie zaujmov obcanov statu ). Teda strana odbornikov, ktori si to zasluzia na zaklade svojho doterajsieho zivota. A nech s tou stranou superia sucastny skorumpovany politici vo volbach...

A potom staci uz len transparentnost, ludskost a dalsie volby by uz prebehli v ovela lepsej atmosfere. Viem, utopia...A mozno ani nie...Ale urcite to chce cas, vela casu.
Tak niečo preto urob a nečakaj spasiteľa s prstami na klavesnici PC.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Rado »

kontrarian napísal:Zaznelo tu: “ demokraciu uz moc nevylepsis ako dnes...”

Demokracia je, ak ludia riadia spolocnost. Lenze skutocnost je taka, ze mame sice slobodne volby, ale to je vsetko. System je uz dlhodobo nastaveny tak, ze lobby a oligarchia si to zariadia.

Ceskoslovensko uz raz vyslo v pokore so svieckami do ulic. Dosiahlo sa vela, ale nedotiahlo sa to tam, kde malo. Ludia neboli este pripraveny na demokraciu a stacila ulava , ze skoncila totalita.

Teraz je to ine, netreba revoluciu, znarodnenia a zmenu systemu...Staci moralna zmena, preseknut zhnite vazby v spolocnosti. Vynutit si pripravu volieb. Novych kandidatov( ktory budu mat schopnost a volu vziat zodpovednost na seba) verejne dokladne prelustrovat v celospolocenskej diskusii,A volby ukazu ci lud chce zmenu, alebo nie. Strana by sa nemal radit k ziadnemu prudu.Ved lavica ,pravica, stred. To je nonsens. Liberaly, krestania, demokrati. To je este vacsi nonsens. V USA maju dve u nas xx. Stacila by jedna, ktora by reprezentovala vacsinu (moralnost,transparentnost,hajenie zaujmov obcanov statu ). Teda strana odbornikov, ktori si to zasluzia na zaklade svojho doterajsieho zivota. A nech s tou stranou superia sucastny skorumpovany politici vo volbach...

A potom staci uz len transparentnost, ludskost a dalsie volby by uz prebehli v ovela lepsej atmosfere. Viem, utopia...A mozno ani nie...Ale urcite to chce cas, vela casu.
Slovensko malo slobodné voľby a väčšina rozhodla. Máme presne to, čo si zaslúžime. Skôr by bolo treba meniť voličov a zmena volených príde sama. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Chris »

By som spravil bodové ohodnotenie podľa vzdelania.
Kto by nemal dokončenu základnu školu tak by mal 0,5 hlasu, strednú 1 hlas, bakalar 2, ing 3 a pod.
By má potom zaujimalo kto by zvolil Fica.
Demokracia ak ľudia trpia hlúposťou väčšiny, ktorá nevytvara hodnotu ale je odkázana na sociálne dávky.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa jogo »

Chris napísal:By som spravil bodové ohodnotenie podľa vzdelania.
Kto by nemal dokončenu základnu školu tak by mal 0,5 hlasu, strednú 1 hlas, bakalar 2, ing 3 a pod.
Keby este platilo, ze cim vyssie vzdelanie, tym poctivejsi clovek. :)
Zial, najvacsi podvodnici su mudri a vzdelani ludia, lebo vymysliet sofistikovany podvod, korupciu atd si vyzaduje bystry rozum.
Aj za nastrcenymi "bielymi konmi" su v pozadi velmi sikovni a mudri podvodnici.

P.S:
Najvacsia vyhoda demokracie je, ze aj hlupak ma taky isty hlas ako genius.
Najvacsia nevyhoda demokracie je, ze aj genius ma taky isty hlas ako hlupak.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Co tak sa poucit od Rimanov, kolko prispievas do statu, tolko mas hlasov vo volbach.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
marian
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 14 07, 2011 11:35 pm

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa marian »

kocinavi napísal:Co tak sa poucit od Rimanov, kolko prispievas do statu, tolko mas hlasov vo volbach.
osobne by som to poupravil na-hlasovacie pravo by mal iba ten, ktory prispieva do statu, daňou z príjmu, skratka pracujuci clovek.
tak by sa odstranilo vsetko:
:arrow: studenti-dnes uz aj dohodari, ale ti co by nepracovali, by si mohli nechat svoje idealisticke che guevarovske nazory na to ked skoncia skolu a zacnu pracovat (uvidia realitu)
:arrow: dochodci-no ok, beriem pracovali cely zivot...ale tak na druhej strane, by sa mohol vytvorit nejaky model/predpoklad, zeby mohli teoreticky tlacit na svoje pracujuce deti, aby pri volbach mysleli aj na nich(fico by im slubil vianocny prispevok, tak by zatlacili na svoje deti :D ), kazdopadne by sme sa teoreticky opat dostali k modelu, kedy sa deti staraju aj o svojich rodicov tak ako v minulosti aspon formou podielu na rozhodovani o buducom smerovani krajiny (+ aby tie deti vobec mali-zvysenie porodnosti? :D )
:arrow: neprisposobiva mensina-netreba komentar
:arrow: nezamestnani-mozno by sa vytvoril u niektorych tlak, na to aby si nasli pracu a mali svoj hlas...

mozno je to idealisticke, aj radikalne, ale mne to dava brutalnu logiku, lebo iba pracujuci tvoria hodnotu, a nechat skupiny, ktore som popisal, na to aby rozhodovali o tom, ako s tou hodnotou bude narabane, bez ohladu na tych co ju vytvaraju, je chore...
kto zaváha, nežere...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Rado »

Pracujúci ľud tu už raz vládol a celkom dobre si to pamätám. Aj teraz kopec pracujúcich volí istoty lebo v tom sa cítia bezpečne a tiež mi to nevyhovuje. Časom budú voliči lepší len my už tu nebudeme, bohužiaľ. Aby sa niečo zmenilo treba výmenu dvoch generácií.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Burza je ich biznis

Príspevok od používateľa Strastislav »

už tu je jak "pod lampou"
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"