uver na tovar

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
prasiak
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 04 02, 2013 2:30 pm

uver na tovar

Príspevok od používateľa prasiak »

Dobry den,

chcel by som sa poradit ohladom uveru. som majitelom stanku a chcel by som stanok podstatne vylepsit z hladiska obsahu a sortimentu. bolo by mozne
zobrat z banky na tovar uver? akykolvek, len ci je to mozne, lebo tolko vlastnych financii nemam. Je pre banku prijatelne zalozit aj stanok ? podotykam ze ide o pekny stanok, nie staru o haraburdu..

dakujem za odpovede,
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa incognito »

Moznosti by mozno aj boli... len ide velmi o to, z coho je stanok (plech, beton...). Ze je pekny nepochybujem :)

Ci bude nutne dokladovat ucel je tiez otazne... ale podla moznosti by sa to snad aj dalo obist.
gemini
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 21 01, 2013 4:08 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa gemini »

na takyto ucel je podla mna najlepsi kontokorentny uver.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa Biosko »

A normalny spotrebak na "cokolvek" do 20 000 EUR by nestacil?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa filip glasa »

mne z banky ponukali "na podnikania" normalny osobny spotrebny uver. Ze si to mam zobrat na seba, ale peniaze dat do firmy. Nejaky spotrebak s 10% p.a. urokom. Ale tuto skvelu ponuku som nevyuzil :)
Kontokorenty maju 15-25% p.a. urocenie. Moc sa na toto neoplatia.
gemini
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 21 01, 2013 4:08 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa gemini »

Mozno aj spotrebny uver. Kontokorent ma vsak vyhodu v tom, ze uroky platis len za peniaze ktore prave pouzivas napr. ked si dokazes riadit cash flow tak, ze na konci mesiaca nebudes pouzivat peniaze banky (budu na tu chvilku na ucte) tak v podstate uroky ani neplatis a cele ta to moze stat len poplatky na zriadenie uveru.
david2366
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 24 01, 2013 12:36 pm
Has thanked: 3 times

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa david2366 »

a co tak skusit pozicku cez zltymelon.sk....uz to nejaky mikropodnikatel skusil?
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa Biosko »

Ja by som prv ziadal spotrebak v zune alebo mbank a potom sa rozhodol podla toho kolko by mi schvalili ze co dalej. Lebo co ak dostanes v zune okolo 7percent pa, potom nema zmysel riesit nieco ine.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa rmaly »

Aj ja teda prisadim svojou troskou... Kolko by si potreboval a ako to potrebujes cerpat (jednorazovo, postupne)? Podla mna to je dost zasadna otazka.
Lebo teoreticky s vysokym kreditom na kreditke by si "zadarmo" mohol mesacne preinvestovat viac penazi (nakup tovaru a ak stihnes predat, tak vyplatis kreditku).
Ak ale potrebujes naraz 20.000, tak asi skore ten spotrebak (sukromny) - respektive, zalezi, kto je bonitnejsi - ci ty osobne alebo firma (stanok)
prasiak
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 04 02, 2013 2:30 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa prasiak »

dakujem za odpovede. no pravdupovediac by som potreboval podla mojich odhadov a prepoctov od 10 do 15 tis eur a to samozrejem naraz.
nebral som este nikdy nic podobne, preto sa snazim si to dobre vyzistit nez nieco bezhlavo zoberem. otazka je ci moj stanok-murovany
je objekt ktory mi moze pomoct ziskat uver, ako som pisal vyssie som ochotny zalozit ako nehnutelnost. viem ze to nie je byt a pre banku
nie je az tak zaujimavy, ale ci ma zmysel riesit nieco tymto smerom,alebo mam ist cez klasicke dokladovanie prijmu a podobne....
dik za rady.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa Biosko »

uver do 20 000 ziskas dokladovanim prijmu, nemusis zakladat nic.
prasiak
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 04 02, 2013 2:30 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa prasiak »

Biosko napísal:uver do 20 000 ziskas dokladovanim prijmu, nemusis zakladat nic.
a ked je pre mna problem zdokladovat prijem ale mam nehnutelnost? preto sa pytam.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa rmaly »

No, obavam sa (ale to ti poradia ini lepsie), ze bez prijmu to nebude take ruzove. Rozhodne by si mal problem ziskat taku kreditku, takze to asi pada. I ked podla mna kreditka je (napriklad na nakup tovaru - rozsirovanie sortimentu) idealna. Proste jeden mesiac nakupis nieco naviac a predas, splatis a pomaly rozsirujes sortiment...
No som zvedavy, ako ti poradia ostatni
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa peter977 »

No ako podnikateľovi Ti odporúčam mať účet vo VUB (teraz nechcem propagovať, ale...) majú tam takú vec. Osobnú úverovú linku.
Systém každý mesiac vyhodnotí na základe tvojich obratov bonitu. Na základe toho Ti vypočítajú maximálnu výšku spotrebného úveru o ktorý môžeš aj nemusíš požiadať.

Samozrejme že riziko zobrať si úver v podnikaní je na tvojom uvážení.
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa slimak »

Si zacal podnikat v januari? Kupil stanok? A teraz zhanas peniaze? Na 20 000 tovaru? V stanku a marzu mas aku(mna to nezaujima len si odpovedz), ako skoro otocis ten tovar? Aby si to vedel splacat. Sikovni obchodnici nepotrebuju banku. Tak ako pisal rmaly.
Pr. ti co rozsiruju maju dve prevadzky a chcu mat tretiu tak prijmy vrazaju to tretej.

Inak je to podla obratu ,ja ho mam maly,niesom obchodnik moje prijmy na ucet su skoro moje prijmy,ale banka mi nanucuje bodla nejakeho obratu stvrtrocneho 7000 eur? Co mi je nanic, keby som chcel viac(radovo) nedaju.
Rozhodne by si mal problem ziskat taku kreditku, takze to asi pada. I ked podla mna kreditka je (napriklad na nakup tovaru - rozsirovanie sortimentu) idealna. Proste jeden mesiac nakupis nieco naviac a predas, splatis a pomaly rozsirujes sortiment...
Snad nemysli kreditku kde je 18% urok - ak nesplatis vsetko pochybujem ze prezijes. Ak tovar nakupis a otocis ho za 3 mesiace(v stanku na cigarety mas 4%, noviny co?, salaty? hodogy?tam to moze byt mozno zaujimavejsie ale nepotrebujes snad 20000 na tovar), pri 18% uroku , pri 20 000 - neprezijes.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa rmaly »

@Slimak

Samozrejme, musis kazdy mesiac splatit - inac je to blbost. Ide o to, ze napriklad ked mas kredit take 4 tisicky, tak s tym sa da mesacne nakupit (a rychlo predat a vyplatit). dokonca prepokladam, ze ked asi nerobi zadarmo ale s marzou (na niektore tovary su aj 30-40% marze), tak mu staci predat iba cast tovaru a kreditku vyplati... Spotrebak na 20 litrov tiez nedostane zadarmo...
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa slimak »

Iste ale musis to predat. 30-40% sa nezda,ale .... pri kazdom tovare je to inak. Priklad do co ho nevidim - oblecenie obuv tam moze byt aj viac ako 30-40%,ale ci to do mesiace otocis? Asi tazko. Potraviny, kvety - tam je to aj logicke,klenoty nehrozi. Priklad u klenot - co sa teraz zle predava - mas splatnost faktur aj cez polroka(zas nie ako novy odberatel).
A este okrem splatok ti musi trzba vystacit aj na reziu ci mzdy. Este som nevidel obchodnika si brat uver na tovar. Ani kreditkou ju nik neplati. Ci by sa to dodavatelovi aj pacilo. Aj ked zrazky(z hodnoty predaneho tovaru) co som videl neboli vysoke(2%? co niekomu znizuje zisk).

inak kreditka sa mozno oplati(viem si to predstavit) len do 10.dna v mesiaci. 25.teho zoberes "uver" aby si ho o 15 dni splacal? To neotocis nic.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa Pette »

slimak napísal:Este som nevidel obchodnika si brat uver na tovar.
Pritom uplne bezna prax, vacsie obchodne spolocnosti maju na uveroch az nizsie desiatky percent z rocneho obratu. Uroky su len dalsia nakladova polozka ako mzdy, prenajmy atd.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa slimak »

Pette napísal:Pritom uplne bezna prax, vacsie obchodne spolocnosti maju na uveroch az nizsie desiatky percent z rocneho obratu. Uroky su len dalsia nakladova polozka ako mzdy, prenajmy atd.
Iste, ved uver ako uver - ucel nieje dolezity. Ale ja som na tovar brat uver nevidel. Beries ho na nehnutelnost, auto,zariadenie. To ano,ale tovar? Samozrejme pri zacinajucom malom obchodnikovi to moze byt ine.

Priklad cely samsung v galante ma vsetko na uver(este aj vysokozdvizne voziky). A pritom maju aj dost vlastnych penazi a vysoke zisky.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa Pette »

slimak napísal:To ano,ale tovar?
Tak pri dnesnej modernej obchodnej firme... Mas zamestnancov, ostatne veci outsourcovane - teda najvacsiu polozku nakladov ti tvori prave tovar na sklade. Ostatne su cca variabilne.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: uver na tovar

Príspevok od používateľa rmaly »

slimak napísal:inak kreditka sa mozno oplati(viem si to predstavit) len do 10.dna v mesiaci. 25.teho zoberes "uver" aby si ho o 15 dni splacal? To neotocis nic.
No to prave naopak. zoberies na kreditku dajme tomu v piatok tesne pred koncom mesiaca (n-1), vacisnou ti to spadne do dalsieho (n) a splacas az v polke nasledujuceho mesiaca (n+1).
Samozrejme cisto teoria, lebo ako si spravne podotkol:
1, musel by si to vediet otocit / vyplatit
2, musel by to (velko)obchodnik takto akceptovat

atd... z mojej strany to bola cisto len technicka poznamka

Zhodou okolnosti nam by sa presne takyto stav jeden cas oplatil - kupovat od nemeckeho dodavatela, platit kreditkou, mali sme 42% marzu, predane takmer okamzite (prakticky sme brali na objednavku)...
Akurat teraz mame lehotu splatnosti lepsiu prevodom... Mimochodom, pred zavedenim eura, ked bola 1 platba aj 300 Sk (do zahranicia), tak sa to oplatilo este viac.
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"