predaj pasivnych R.domov

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kundek
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 20 02, 2013 4:13 pm

predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa kundek »

čauko ludia
chcel by som poprosit o par rad ohladom predaja domov
mam so stavanim domov skusenosti a rozhodol som sa ze zacnem s vystavbou pasivneho domu ktory mal byt v prvoplane premna, casom som ale zistil ze technologia pasivych domov je unas malo rozsirena a prakticky by to mohlo ist aj na dračku ak taketo domy budem stavat dalej a ponukať ich ludom
su to domky z vysokou usporou na energiach , naklady vychadzaju na 20€ na mesiac (spotreba pri -15´C = 3Kw) a ich vysledna cena za ktoru ich viem ponukat je dost nizka oproti tomu aky som si robil prehlad trhu
chcel by som proadit akym systemom by ste mi radili to predavat popripadee ako sa dostat do povedomia a robit reklamu tak aby ma to nevyslo na velke peniaze..
david2366
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Št 24 01, 2013 12:36 pm
Has thanked: 3 times

Re: predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa david2366 »

z akeho su materialu? z tehly, porobetonu alebo niečo uplne nove?...lebo od toho veľmi zaležia naklady na reklamu.
kundek
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 20 02, 2013 4:13 pm

Re: predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa kundek »

ani jedna stychto...material z ktoreho je stavany dom ma havne nosnu funkcu tu izolacnu funkciu ma zateplenie domu...su to presne betonove tvarnice...technologie ktorymi sa v zahranici bezne stavaju domky...
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa Biosko »

Na slovensku bezi momentalne to co je lacne :D tak ak to bude lacne ludia ti to budu kupovat.
kundek
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 20 02, 2013 4:13 pm

Re: predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa kundek »

Biosko napísal:Na slovensku bezi momentalne to co je lacne :D tak ak to bude lacne ludia ti to budu kupovat.
myslim ze s predajom a samotnym podnikam to az take jednoduche neni..ano cena robi dost velke plus ale nieje ani zdaleka vsetko :-)
a co sa tyka konkretne mojej stavby cena je jedno z plus ktore mam oproti konkurencii
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa filip glasa »

no neviem. Ludia kupuju co najlacnejsie hotove domy. ked stavaju svoj vlastny, tak nejako im vzdy rozpocet uleti. Ale ked kupuju hotovy, tak kukaju co najnizsiu cenu.

Co sa tyka pasivnych, tak budes musiet majitela presvedcit, ze ta kvalita a detaily su naozaj dobre urobene. Neviem ako presvedcis prveho zakaznika, ked este nebudes mat referencie, fotky zo stavby, fotky detailov, fotky z termoviznej kamery a podobne.

Podla mna to vobec nie je sranda ci uz stavat na zakazku, alebo predavat hotove domy. trend je klesajuci v stavebnej cinnosti aj v predaji domov.
general2
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 19 02, 2013 5:11 pm

Re: predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa general2 »

skor zo zvedavosti som za zucastnil akcie - den otvorenych dveri jednej stavebnej firmy z BA ...kde firma a ich odbornici na ich postavenych referenciach predstavila co su to pasivne domy. Takto poznas ich pracu, spytas sa co chces a hlavne uz tu firmu registrujes inak...je to asi jedine pi-ar alebo reklama, co za nieco stoji...
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa marco »

tiez vidim ako najlepsiu reklamu takejto stavebnej cinnosti referencie. to zatial nebudes vediet ponuknut - ale pises, ze mas skusenosti v oblasti, tak mozno aj hej ..

navrhujem teda aby si postavil dom pre seba ako pises - nechat spravit pekny web, popisat presne materialy, zdokumentovat postup prace a nechat si spravit aj nejake odborne posudky a samozrejme dokazat, ze dom je tak energeticky efektivny ako uvadzas.

naozaj ti neviem poradit, lebo som laik. pisem co by mna ako klienta vedelo zaujat. dolezite je este pred prvou realnou zakazkou vystupovat profesionalne (a samozrejme ten trend aj udrzat, lebo znami stavaju dom - montovany a maju s tym neustale problemy a natahovanie s danou firmou). co sa tyka objemu zakaziek, tak predpokladam, ze vacsi napor by si ani nevedel pokryt. radsej zacat pomaly a kvalitne - t,j, zbytocne nepreinvestovat na zaciatku do reklamy.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa Chris »

Máš aj skúsenosti s návrhom, realizáciou a odladenim komplet vzducho-techniky, rekuperacie tepla a tepelných čerpadiel ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa kiikino »

v pripade ze tie domy chces predavat uz hotove tak cez inzerciu alebo realitku, tam by som na zaciatok reklamu moc neriesil
ak to chces stavat na zakazku tak letakova kampan alebo inzercia v miestnom platku v okrese kde to chces stavat, vlastny web - hlavne by som vypichol naklady 20 eur na mesiac co znie moc dobre pri porovnatelnej cene s normalnymi domami, nasledne je uz dolezite tvoje vystupvanie a co sa referencii tyka tie by na zaciatok mohli byt aj falosne alebo len ciastkove na zaklade prerabok a tak
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: predaj pasivnych R.domov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Chris - prečo? Na to máš projekt - profesie nikdy nenavrhuje a nerieši stavbár sám. Takisto ich nerealizuje sám, ale v subdodávke. Na VZT si dáš urobiť projekt rovnako ako na elektrinu a vodu. A zavoláš si to to firmičku rovnako ako na elektrinu a vodu.
Inak zrovna VZT nie je zložité (lahsie ako voda, lahsie ako elektrina). Ak máš dobrý projekt, tak si to šikovný človek urobí aj sám.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"