Podvody na DPH

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Nepatri to sem, ale pisal som o danovych unikoch na DPH.
Som nasiel pracu IFP z marca tohto roka.
http://www.finance.gov.sk/Documents/1_A ... traty%20pr" onclick="window.open(this.href);return false;íjmov%20z%20DPH.pdf

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=91" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to v tlacovych spravach zo 14.3.2012 odhad straty z prijmov DPH

Jedine co je zaujimave a spomeniem je na strane 18. Vypocitali, ze v roku 2010 uniklo na DPH dajme tomu 2,3 miliardy, po danovych kontrolach nasli a dorubili 41 milionov a danove subjekty im z toho zaplatili 1 milion. To hovori za vsetko. Dajme tomu, ze ten rok este v roku 2011 nestihli poriadne prekontrolovat, ale o nic lepsie to nieje ani v predoslich rokoch. Najlepsi rok mali 2007 na kontrolach objavili 226 milionov a 9 milionov, nieje najlepsi, len priklad.
Dlhodobo co najdu im zaplatia tak max 5% a pisu preco.
Moji klienti co mali dorub ,vsetci maju zaplatene 100%. Teda su v tych 5%. preto som nechapal ako je to mozne, tu je mozne vsetko.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: II. pilier - DSS

Príspevok od používateľa slimak »

Opat je to k DPH a podvodoch. na konci to bude aj o panu Stanekovi.
Vcera som sa rozpraval z jednym podnikatelom a sa ma pytal na pripad co sa stal jeho znamemu, ze DU dorubil DPH(popisovat to nebudem, lebo je to presne to iste co dam link). A ja som si spomenul na jeden paragraf, ked som si ho cital aj ma trosku zarazil ale v kontexte ze OK.
Platiteľ, ktorému bol dodaný tovar alebo služba v tuzemsku, ručí spoločne a nerozdielne za daň z predchádzajúceho stupňa uvedenú na faktúre, ak vyhotoviteľ faktúry vykázanú daň úmyselne nezaplatil alebo úmyselne sa stal neschopným zaplatiť daň a platiteľ pri uzavretí zmluvy mal o tom vedomosť.
Mal otom vedomost, teda vedel, ze ide o podvod. Teda OK. Ale z praxe, by ma ani nenapadlo o co ide.
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-95683.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Stalo sa nam pri d.kontrolach, ze klientom "vyhodili" falosne doklady z registracnych pokladni. Boli presne iste ako aj tie skutocne. Ja som presvedceny, ze boli robene mozno aj z tej iste pokladni,len ich dodavatel nemal v trzbach. Myslim, si ze obaja klienti o tom podvode nevedeli(neboli zainteresovani, teda boli len obetou), pri jednom som si skoro 100% isty,lebo aj pred kontrolou,ale hlavne po kontrole sa " ich boji ", az tak ze skazdou "novou vecou - prkotinou" co sa v zivote stane chodi pytat, ci to tak moze urobit, aby ho opat na "niecom nenacapali". proste nevie podvadzat, resp ako na to.

http://blog.jetotak.sk/kriticka-ekonomi ... red-rokom/" onclick="window.open(this.href);return false;

Toto video je z pred roka vraj, je o gorile a podvodoch.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Kolega povedal, ze to zrejme nebude cela pravda, co je v linku popisane, ze DU im v rozhodnuti musel uviest dovody, pre ktore si myslia, ze o tom vedeli(ze neodvedu dan). Rad by som si to precital, ci aj ten rozsudok sudu.

A v jednom tom nasom pripade falsovatela blockou posadili za mreze.
Co som rad, ze to policia riesi,lebo tych podvodou, co skodia slusnym podnikatelom je coraz viac. A ide o dost velke sumy,neraz az likvidacne.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Marian Vitkovic, tvrdi, ze ten vypadok 36% DPH je blbost., ze je to sposobene kvoli tomu ze sme v EU, vypadok v roku 2005 bol zhruba 20%. Izip s nim suhlasil.

http://www.stv.sk/online/archiv/komenta ... 7&id=48897" onclick="window.open(this.href);return false;

komentare 27.4.2012 od 8 minuty a 27 sekundy.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://blog.etrend.sk/martin-filko/2012 ... komunista/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mlady ekonom hlada sposoby ako zvysit spravodlivo prijmy statu. Ma tam jeden graf kde prijmy v EU su v priemere 45% z HDP.
HDP - nominálny rast 69 095 968
HDP - reálny rast 63 915 468
Konečná spotreba domácností - reálny rast 33 014 622
Konečná spotreba domácností - nominálny rast 39 007 121
Medzispotreba verejnej správy - nominálny rast 2 493 000
THFK verejnej správy - nominálny rast 1 715 820
Mzdová báza - rast 20 750 318
Objem vkladov (tis. Eur) 40 018 558
Priemerná úrok. miera z vkladov (%) 1,2
Priemerná úrok. miera 3M (%) 1,4
Priemerná úrok. miera 10Y (%) 4,4
Miera nezamestnanosti (%) 13,4
To su udaje za rok 2011 kalkulacky IFP.
Mna tam zarazil udaj konecna spotreba domacnosti . Nominal, ze 39 miliard Eur. Z toho vychadza, ze 20% dph by mohla skutocne byt 6,5 miliardy.
Ale ked ocistim o dane a odvody mzdovu bazu tak v cistom maju zamestnanci tak 17 miliard, dochodcovia a dalsi poberatielia zo SP 6 miliard a romovia a podobni na davkach 1 miliardu. Spolu 24 miliard. Teda do 39 miliard chyba 15miliard. V skutocnosti to bude aj viac, lebo ta velka skupina ludi( zamestnacov 2,2 miliona, SP 1,2 miliona, neprisposobivych 0,5 miliona a deti) platia aj ine dane a poplatky. Ale aj nieco odlozia a sa viac zadlzia aj na dovolenky sa chodi.
Priemer na cloveka vychadza 39 miliard / 5,5 milionov = 7 100 eur za rok, co je celkom dost.

Spat k Filkovi. Ak by chcel dosiahnut ten celoeuropsky stav, ved naco tam dava ten graf. Tak potrebuje ziskat 31 miliard prijmov statu a dnes ziskava 23 miliard. Co by nebolo zle,hned by sme teoreticky mali aj zachovany II.pilier ci prebytkovy rozpocet. Prakticky aj tie peniaze by sa len rozkradli. Ale hlavne tych 8 miliard musi vybrat od tej skupiny co ma dokopy v cistom 24 miliard.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://www.menejstatu.sk/z-coho-maju-sl ... ssie-dane/" onclick="window.open(this.href);return false;

Konecne nieco k veci. Mna zaraza,len to, ze si to niekto prvykrat vsimol 19.5.2012. Ze to Filko nechape(a nikdy nepochopi az ked si narazi cumak) mi je jasne.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Pette »

Ten Filko mi bol sympaticky. Este tak rok, rok a pol dozadu v Hribovej Lampe...

Teraz? Teraz je to usopleny fracek, ktory by len bral, zdanoval a pritom sa vytesuje z penazi danovych poplatnikov ako Ficov obetny *****.

Naozaj zaujimavy posun tohoto cloveka, zaujimavy prerod.

Co je najviac psycho, je ta bohorovnost ludi, co tieto dane navrhuju - ved, to je len o trochu.

Pritom, jedna malicka drobnost, omrvinka, 420 milionov eur na informatizaciu z EU/spolufinancovanie z rozpoctu sa rovna kradez cca 370 milionov eur. Napriec vladami, lebo IT zlodeji sa nemenia.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://www.ta3.com/clanok/15103/danove- ... iriem.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Klient mi spominal, ze je moznost predaja podniku(zivnosti) na sro. Nemal som s tym skusenost(riesili sme to inak, odpredaj jednotliveho majetku).A ukazal mi zmluvu, pozrel som do paragrafov. A sedelo, nie som pravnik, teda z paragrafov by ma ani nepadlo, ze to tak ide.

§4 odsek 6
(6) Platiteľom sa stáva aj právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá nadobudne v tuzemsku podnik alebo časť podniku platiteľa tvoriacu samostatnú organizačnú zložku podľa všeobecného predpisu, 4) a to odo dňa nadobudnutia podniku alebo jeho časti. Platiteľom sa stáva aj zdaniteľná osoba, ak je právnym nástupcom platiteľa, ktorý zanikol bez likvidácie, a to odo dňa, keď sa stala právnym nástupcom. Títo platitelia sú povinní oznámiť daňovému úradu skutočnosť, na základe ktorej sa stali platiteľom, do desiatich dní odo dňa vzniku tejto skutočnosti. Daňový úrad je povinný platiteľa registrovať pre daň, vydať mu osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť mu identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia oznámenia skutočnosti, na ktorej základe sa stal platiteľom.

Odkial to vedel a mal zmluvu? z danoveho uradu.:-) Inak vtej zmluve predavali vsetko aj zavazky voci zamestnancom ci ostatnym veritelom. Zo zivnosti na s.r.o.

Inak to riesia tak, ze vystavia prvu fakturu na hocico, proste kocurkovo.

Najsmiesnejsie je to akym stupidnym sposobom chcu zamedzit danovym unikom.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

sak je to blbost. Podvodom nech zabranuju pri vratkach.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Daňové úniky v Grécku dosahujú 12 až 15 percent hrubého národného produktu. To je 40 až 45 miliárd eur ročne.

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/greci-kazdorocn ... z1xC2QTkfr" onclick="window.open(this.href);return false;
Grecko je zvlastna krajina.
Zvlastna aj veta.
15% ... neviem ci si uvedomujete, ze u nas sa realne ani 15% na daniach nevyberie. 15% z 70 mld. je viac ako danove prijmy nasho statneho rozpoctu. Alebo na urovni.

Blazni su ti co to platia. A vlastne na kazde zvysovanie dani doplacaju len oni.

Fico sa vyjadril, ze nam nepomoze ani FBI ci CIA. Ja suhlasim. Pri odhalovani podvodov na DPH. Mne sa stale nechce verit, ze to moze byt az 2,2 miliardy, ci 33%.
Je tak strasne velka suma, neviem ci nie vacsia ako eurofondy. Ale z eurofondov sa ukradne tak maximum 50%.

Vcera bola Lampa. Tema, ci sa musia dvihat dane. Marcisin to povedal na plnu hubu, nie podnikatelia, ale kradnutu DPH politici(oni su za to zodpovedni 20 rokov,kazdy jeden financmajster, nie ze sa to neda vysetrit ako vravi pan Fico, resp neda ale preco je zrejme), inak to nejde. Ani nedava logiku ani sa neda. Ked bude lampa v archive tak to tu zavesim.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vyberanie DPH by sa zlepsilo ak by sa obcasne previnilec popravil, pripadne aj s blizkou rodinou. Majetok zhabal a predal. Z vynosu predaja majetku by sa vykurovali stany pre bezdomovcov pocas mrazov. Tymto by sa zachranilo viac ludi ako popravilo, co by vyhovovalo po politickej stranke. Mozno i nabozenskej. Rozhodne ekonomickej.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://ekonomika.sme.sk/c/6410146/lampa ... skrty.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Rokosak, nie predavajuci na Mileticke. Vypocuj si Marcincina v case 43:38.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://ekonomika.sme.sk/c/6410146/lampa ... skrty.html" onclick="window.open(this.href);return false;

To druhe video v 44 minute je este lepsie. minister financii - kazimir v48 minute, ze bez par popravenych ludi na namesti ... To co vravi Rokosak. Asi to vcera sledoval. Ja si to predstavit neviem. ved ked kradne 20 rokov ma viac penazi a vacsi vplyv ako ten estebak v hokeji Siroky ci ako sa vola? A Fico je vedla neho sranda. On ma okresneho krajskeho sudcu ci harabina, ma vsetkych policajtov zainteresovanych,ti danovy kontrolori su to posledne... Lebo ma aj Kazimira ci predtym miklosa.

Ti podnikatelia z Mileticky, ci ti co im robim uctovnictvo nemaju sancu urobit v priemere 10 000 eur. Niekto spravi mozno 1 000,ale ako ja si to mozem mysliet,ale nevies to na isto a danovak (kontrolor) mu to musi nejak dokazat, najneskor pred sudom. Ako to neviem ja posudit, tak ten danovak to nevie spravit tiez. A kludne mozu robit kontroly, jeden rok mali vsetci moji klienti kontrolu, Vsetci teda 95%.
Iste aj pondnikatelia maju na tom podiel, moj odhad max. 10% a kazdy druhy podnikatel podla mna neo... stat ani o 1 euro.

Blocky.:-) granule pre psa, ci tlaciaren, ci PC, nebodaj auto. Ako mu dokazes, ze to nepouziva na ucely dosiahnutia prijmu? A ide o smiesne sumy.

Ze sa o tom hovori je dobre. Ze sa to bude riesit velmi dobre. Len tomu neverim. 2,2 miliardy je sialena suma. Je sialene ze Miklos zvysil pri tom stave a urcite o tom vedel DPH o 1%. u tych podnikatelov co maju na svedomi 10% z tej sumy, to sa neda sa s tym nic robit, je to aj smiesna suma ku 2 miliardam.

Priznam sa pred tym ako som zalozil tuto temu som nemal ani ponatia o ake peniaze ide. Aj vareha - pritom Markiza o nom mala pribehy uz 2008. Vedelo sa o koho a co ide. najmocnejsi muz vraj v trebisove. takych kludne moze byt kopec, mozno ani nie,len neokradaju stat o 30 milionov euro, mozno je niekto kto to spravil aj 300 milionmi. pri tej sume by som sa ani necudoval.

http://hnonline.sk/svet/c1-56082210-mad ... ovy-podvod" onclick="window.open(this.href);return false;
Velky ako velky, to je nic. A preco ich chytili?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na daňových podvodníkov tam nasadili počítačový program Serpico, ktorý bez akéhokoľvek predchádzajúceho podozrenia či žiadosti daňového úradu odhaľuje rozpory v súboroch dát – porovnáva na jednej strane majetok, na druhej strane daňové priznania. Od začiatku roku už systém zachytil 7500 ľudí, ktorí museli dodatočne odviesť do štátnej pokladnice viac než 20 miliárd eur. Teda na jedného obyvateľa asi 2,8 milióna eur.
Čítajte viac: http://sustekova.blog.sme.sk/c/302080/P ... z1yzQ85Hr8" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://ekonomika.sme.sk/c/6449642/sud-s ... zakon.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Skoda, ze rozum maju az .., alebo chvala bohu ze sme v EU, ze sa tu nemoze absolutne vsetko.

http://www.ta3.com/clanok/1002216/host- ... i-dph.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak maju problemy s unikmi, nechapem, preco tie dane nepustia na polovicu.

Ale ine ma napadlo, ta studia IFP ako vypocitali tie uniky. nechapem, ved maju presny zoznam coho kolko sa kupy, mozno aj dokonca kto(trosku prehanam). proste maju danove priznania. Presne vedia coho kolko sa spotrebuje v tejto republike a oni robia nejake odhady? naco je to dobre?

Ciernu pracu nezastavia, cierny predaj by sa dal,ale to nemaju snahu,ale nakup v zahranici chcu ako eliminovat? ked je to tam aj kvoli % DPH lacnejsie?
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa radvan »

skoda uz zrazu neni 3mio EUR ale 300k EUR a dovody na preventivnu vazbu pominuli ... skusim si typnut ako to dopadne po 5 rokoch sudneho procesu - max. podmienka a pokuta ...

http://www.sme.sk/c/6470876/skupinu-z-n ... u-nie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

velmi dobrý článok o Varehovi:
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2 ... kolko.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Bývalý člen OMK to absolútne vylučuje: „Musel mať niekoho, kto mu dával rozumy, akým spôsobom vyťahovať DPH od štátu. Ale tiež musel mať niekoho, kto ho zhora kryl. Kto brzdil daňové kontroly, kto brzdil orgány činné v trestnom konaní. A tomu človeku v pozadí musel nosiť peniaze, ktoré vyberal od štátu ako vratky DPH. Som o tom presvedčený. Ak niekto dostane do rúk 1,75 miliardy korún, tak by to malo byť niekde vidieť.“

Jeho presvedčenie vyplýva aj z toho, že M. Vareha v súkromí nežil nákladný život. Trvalú adresu mal v polozbúranom dome. V kancelárii posteľ s nechutne špinavou obliečkou. Tam sa zdržiaval, tam aj niekedy spával. Raz odbehol a vrátil sa s igelitkou plnou chleba. Počas daňovej kontroly ho začal vyhadzovať von oknom. Takto kŕmil svine, ktoré mu pobehovali priamo pod oknom.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

http://www.ta3.com/clanok/1015508/tb-mi ... kobry.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Toto je asi jedina dobra vec co Kazimir robi. Priklad Miklos bol schopny len zvysit DPH. A od roku 2004 kolko im takto unikalo penazi? Pritom ludia ako "filkovia" a vsetci co tam doteraz ci uz na ministerstve financii, danovych uradoch ci policii to videli(ze im klesa efektivna danova sadzba) a zrejme im to vyhovovalo.
Co sa stalo? Ze uz aj vedia zabezpecit z podvodov aj peniaze? Realne. Ked to vedia u tychto podvodoch odhalit, vedeli vy aj ine podvody odhalit, si myslim.
Priklad Vareha bol znamy vdaka Markize(mali o nom reportaze) uz 2008.
Pri pohlade na priebezne plnenia danovych prijmov vidno aspon mne je to zrejme - ze ani zvysenie sadzieb pri dani z prijmov nenaplna statnu kasu ako minuly rok. Januarove preddavky za PO uz prebehli, aj predavky u FO prebehli a maju tam maximalne tolko penazi ako minuly rok. Spotrebna dan a DPH bude nizsia(resp . vynos z nej). Vsetky 4 hlavne dane budu mat mensi vynos ako v minulom roku. O odvodoch - neviem - rastie nezamestnanost -ale tam vyraznejsie zdvihli - ani nie sadzby,ale rozsah(ci zakladnu,ci okruh).

V tomto pripade ma zarazilo , ze preco sa do tych podvodov zapajaju aj skutocni podnikatelia. Ze ti dost riskuju - aj podnikanie,aj slobodu,ale ze im zoberu este aj majetky? 6,5 miliona - 5 rokov vysetruju(teda kradli asi 5 rokov) - 15ti vo vysetrovacke. Neviem ci to stoji zato.
Minule to bol relativne velky maloobchodny retazec. No zrejme keby to nerobili by uz mozno ani na trhu neboli.

Z pohladu statneho rozpoctu ide o muchy,ale ako prevencia OK.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Pette »

slimak - takto velke podvody neexistuju bez sucinnosti niekoho vnutri danoveho uradu, spravy. takze toto je len PR show pre verejnost, skutocna pricina sa neriesi.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Hm. Skopirujem Sateka.
Ako uviedol samotný T. Gašpar, tento prípad s "mäsiarmi" bol policajnými zložkami rozpracovaný pred dvomi rokmi, čiže ešte za vlády I. Radičovej, takže je trošku pritiahnuté za vlasy tvrdenie, že tento prípad je výsledkom len pred tromi mesiacmi vytvorenej "danovej kobry". Aj keď kvitujem každý odhalený prípad a najmä hospodárskeho charakteru, tak mi nedá trošku schladiť verejne prezentovaný "veľký prípad", ktorého výška skrátenej DPH predstavuje 6,37 mil. €, čiže asi 190 mil. Sk. Takýto prípad skôr patrí k tým menším čo do následku, keďže napr. v roku 2011 výber daní predstavoval asi 12 mld. €, no príjem do štátneho rozpočtu len 4 mld. €, ostatok štát v podstate vrátil na odpočtoch DPH čo bolo až 6,2 mld. €. Pokiaľ bolo rozkradnutých na odpočtoch DPH len 50% t.j. 3,1 mld. € t.j. 93 mld. Sk, čo je inak veľmi reálny odhad, potom nejakých 6 či 60 mil. € je úplne nepodstatná kvapka.

Na tlačovke boli aj vyslovené názory, že polícia zaistila majetok, ktorý "reálne" predstavuje náhradu na skrátenej dani - asi 6 nehnuteľností, čo je skutočne dobre a konečne polícia robí to čo už robiť dávno mala. Nebolo však povedané aj bé, a to, že najprv musí súd odsúdiť páchateľov (aj nemusí) a rozsudok musí nadobudnúť právoplatnosť, pričom v rozsudku musí byť uložená aj náhrada škody poškodenému a až potom môžu byť dané nehnuteľnosti predané a výťažok bude príjmom štátneho rozpočtu. Pri vysokej korupcii na Slovensku by som povedal, že nakoniec štát dostane len štvrtinu ich hodnoty, a toto všetko bude trvať niekoľko rokov.

Prezident PZ T. Gašpar ešte zabudol na jednu podstatnú vec, že pri trestnom čine skrátenia dane nie je spôsobená štátu (daňovému úradu) _škoda", čiže štát nie je ani poškodeným, čiže mu ani nemôže byť nahradená škoda zaistenými nehnuteľnosťami.

PS : dosť sa zabúda na daňové úniky na dani z príjmov, najmä právnických osôb
http://ekonomika.sme.sk/diskusie/211502 ... liony.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak tie cisla su pravdive. To si neviem ani ja prestavit. Ze velmi realny udaj,rozkradnutych len 50%. :D

Inak ani tych 6 milionov za 5 rokov nieje nejaka velka suma a 24 firiem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tych 50% je na neopravnenych vratkach DPH? Alebo su to podvodne vratky + klasicke neplatenie DPH (bez blocku)? Ak su to obidve dokopy, tak by to mohlo sediet.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Dnes rano ako som sa zobudil ma napadlo ze tie cisla mu velmi nesedia. Alebo ja som to pochopil tak jedni platitelia DPH(benzinky, obchodne retazsce - co vyberu od obyvatelstva, mobily, elektrarne, plynarne, vsetci moji klienti) za rok tam poslu na ucet statnej pokladnice 12 mild eur. V statnom rozpocte zostane on tvrdi 4 - mozno az do 5 miliard. A ten rozdiel ide 7 miliard podla neho 6,2 statna pokladnica vrati exporterom - ktory na vystupe z exportovaneho tovaru nevyberaju DPH,ale maju narok na odpocet.
No a znich je 50% podvodnych- rozkradnutych 50%. kazde druhe euro co stat na nadmernom odpocte vrati exporterom je ukradnutych.

Ved to cislo 50% o ktorom on nepochybuje - podla neho je realne cislo - ze ak je to tak - co to mame za kontrolorov,policajtov,zakony,ci ministtrov. Ved to je sialene cislo.

Ti co si davaju blocky navyse do podnikania, ci neblokuju trzby, v tom vypocte niesu. keby to sa nerobilo by nepritieklo do rozpoctu 12 mild,ale dajme tom 13 - 14 miliard.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Biosko »

Treba zrusit benefity a dph a nebudu ani podvody. Stat nech zabezpecuje len subor jednoduchych pravidiel, policiu, hasicov, armadu, sudnictvo .. ostatne ako skolstvo, zdravotnictvo, televiziu, vlak, bus atd to zvladnu aj sukromnici.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Fico bude mat menej penazi. Isto viac si nezasluzi.
V niečom mas pravdu, ale treba si uvedomit ze mnohi z tych co si menoval keby nedavali aj bez blocku tak by to mohli rovno zabalit a ist sa prihlasit na urad prace. Takto aspon stat nic nestoja. Neviem ci im snad zavidis alebo co, ale ja osobne napr. nepoznam takeho murara, vodara, kurenara alebo koho ktori by si zil jak prasa v zite, mal miliony v banke a vyvazal sa na najnovsom medaku. Zato v parlamente a inych statnych a pridruzenych sferach je ich ako maku a na rozdiel makacov su tito zasadne nemakacenkovia. Dalsia vec neviem ci si uvedomujes je, ze i ked si takto niekto daco prilepsi tak nakoniec tie peniaze aj tak na nieco minie a tak v konecnom dosledku si tie svoje dane stat trhne tak ci tak. Vysoke dane su pre ekonomiku kontraproduktivne, demotivuju ludi vobec pracovat, znizuju ich disponibilny prijem, zvysuju nezamestnanost a celkovo tak brzdia ekonomiku.
http://ekonomika.sme.sk/diskusie/211815 ... modou.html" onclick="window.open(this.href);return false;
20% ci 10% . Je to hodnota priklad pri prestavbe jadra - ktora moze byt vyznamna - teda keby to tak nebolo ziadna prestavba sa nezrealizuje. Ja priklad uz 8 rokov byvam v byte v povodnom stave(ako to postavili 1976) - nie kvoli daniam. Lebo som sa sa na to neodhodlal- hnup - lebo som spekuloval(ze neprerobeny bez investicie predam lepsie - s vyssim ziskom), ze pojdem byvat prikl. do rodicovskeho domu, ci si postavim vlastny, ci si nejaky kupim. Mal som ci mam moznost, stale byvam v tom neprerobenom byte. Vtom byte som nechcel byvat ale je mozne ze este 5 rokov tam budem byvat. Dobra poloha(jedine auto na pozicanie bolo od otca, ci svagra). Peniaze na to su -ale hnup a neschopny nieco zorganizovat.

Ale objednal som si auto. Niesom platca DPH neusetrim na DPH. Je mi to jedno.Potrebujem ho konecne po 10 rokov firemcenia na podnikanie. Doteraz neboli nan peniaze. Opel astra. combi. Povodne som chcel nieco vyssie. Verim ze mi spravi velku radost pri nadchadzajucich a dodatocnych prijmoch. 10 rokov som to zanedbaval.

Inak uctovnik, citajuci noviny. A hnup ktory zaplati dan za rok 2012 a registracny poplatok 327 eur. ja som minuly rok netusil ze budem potrebovat auto. Ale stane sa. Co nespravis pre prijem. ktory potom zdanis 33%.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Podľa bývalého vedenia Finančnej správy sa Bílek zo svojho počítača prihlasoval do interného systému a falšoval napríklad záznamy o vyjadreniach daňových správ iných krajín. Mohol tým pomáhať ukrývaniu podvodov s návratkami niektorých slovenských firiem.
http://ekonomika.sme.sk/c/6762434/mal-f ... iarov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Inak Mikulcika(byvaleho sefa financnej spravy) tiez vysetruju. Clovek sa nestaci cudovat. Ja to nechapem.

http://www.ginn.pro/news/blockova-loteria-nazor1" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Biosko »

Stotoznujem sa s nazorom v clanku na ginn.pro co si poslal.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa kiikino »

henta loteria je na prve pocutie taujimava avsak ked sa clovek nad tym zamysli je to dobra blbost a hlavne zase moznost pre nejakeho spekulanta so statnymi zakazkami ako sa nabalit
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Ale to je na zamyslenie,aki ludia riadia,ci robia na danovych uradoch. DU( ci rozny iny urad) si prenajima budovu. :D

Prosti podnikatel platca DPH, nemoze rocne ukradnut 10 000 eur co sa na DPH rozkradne. Jeho vydavky by museli byt kazdy rok 50 000 eur.Alebo taky prijem by nemohol priznat. Co je totalna hlupost. Vid prieskum - dobni prosti podnikatelia priznali 12000 -15000 eur rocny prijem. nemozes mat vydavky 50 000 ak tvoj prijem je 15 000. nemozes mat kazdy rok mercedesa za 50 000.

podnikatel v priemere zoberiem do uvahy cele slovensko moze na DPH ojebat tak 1000 - 2000 a ja tvrdim,ze polovica z nich neukradla ani jedno euro.

priklad2
To ze automechanik urobi nieco bez blocku - je to to iste ako ked zene date 200 euro,lebo vam dobre vari. Ona ich potom v tom tescu necha. Automechanik zoberie 200 eur,ale on ich da zene a ta ich v tescu necha. Skor ci neskor v tescu skoncia. Ale v statnom rozpocte chybaju miliardy,ktore v tescu nikdy nebudu. Bud su na ucte, najlepsie na cypre,alebo na cypre je ta jachta.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa kiikino »

no lenze keby tych 200 eur prizna tak v tescu necha uz len 150 napriklad
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa Biosko »

V statnom rozpocte chyba preto lebo debili robia tendre za miliony eur. Napriklad IT jeden pocitac za 3500eur jedna stranka za 20 milionov eur. To ani najvacsi debil na planete by nenakupoval tak nevyhodne ako nakupuju politici a uradnici za peniaze z dani.

Mimochodom politici maju ucty v danovych rajoch. Casto su aj konzuli v danovom raji.

Platit 20% dan z prijmu a potom zas platit 20% dan ked si nieco kupim je debilina. Inac ako kradez sa to nazvat neda.
Nehovoriac o tom ze ked potrebujes vyuzit sluzby sudu napr sa sudis o nehnutelnost tak od teba chcu 5% ci kolko poplatok aby sa nieco zacalo. Za hromadnu dopravu platis, za zdravotnictvo platis, auto prihlasis platis. Potom nechapem kde ide tych 40-60% z odvodov ked sa vsetko s cim ma docinenia stat potrebujes este zaplatit.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

V rozpocte chybaju peniaze z DPH hlavne preto, lebo z vybranej DPH ide polovica na podvodne vratky a la Vareha. Akurat to nerobi v relaite Vareha (je to len biely kon) ale vyssie postevene biele goliere s napojenim na politiku.
A tu nejde o nejake fazulky, ale o miliardy eur. Par ludi z DPHcky dobre zije.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Inštitút ručenia za daň, ktorý uviedla do praxe minuloročná novela zákona o dani z pridanej hodnoty (DPH), prináša štátu prvé prostriedky.

Finančná správa už totiž na základe tejto možnosti získala od firmy, ktorá ručila za odvedenie DPH 300-tisíc eur.

"Uplatnili sme inštitút ručenia za daň, pretože sme si boli istí, že subjekt, ktorý obchodoval s tým rizikovým subjektom mohol alebo mal vedieť, že rizikový subjekt tú daň nechce odviesť," uvádza prezident finančnej správy František Imrecze.
http://ekonomika.sme.sk/c/6768219/dania ... cenia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
presne pred rokom som pisal o podobnych pripadoch,len este danovaci nemali potrebny zakon - teda zoznam firiem,aby si mohli byt isti, ze to danove subjekty vedeli ci mali vediet.

Zoznam ma po druhom upgrade 2000 subjektov(pribudlo 700). Ja nechapem,ked porusuju pravidla - co tie firmy nezrusia? Ved ked sa medzi nimi nachadza trebars 10-15% slusnych - nepodvodnickych,len dvamesiace zasebou nemali na zaplatenie DPH, ich de facto aj tak zrusili. Ved s nimi nemoze nik normalny obchodovat. Ale oni nezrusia tie 2000,ale aj dalsie co snimi obchoduju. To bude pekne cistiaci proces. Takto myslite ze tych 300 000 eur nebude nikomu chybat?

Ja byt obchodnikom(podnikatelom,co sa ho to prakticky moze dotknut) uz na slovensku ani neobchodujem - cez slovensku firmu. aby som lustroval kazde 2 mesiace DPH zoznam,ci sa nechal buzerovat a ekonomicky zrujnovat kontrolami,ktore su vyvolane neochotou statu vracat nadmerne odpocty.
Pekne krasne firma v madarsku a obchoduje sa bez DPH, aj dan z prijmou maju nizsiu.

najlepsie na tom je. Ze tie firmy,predpokladam-ze na tom zozname nejake % bude aj slusnych- aj keby si svoje povinosti dodatocne splnili - ich z toho zoznamu mozu vyhodit az o rok.

Inak ak to cita este ten mlady co robi pracu o podvodoch, vcera na TA3 bol riaditel financnej spravy. A na obed bola sprava o benzinke v teplicke nad vahom co predava podla colnikov punchovany olej. Teda si myslim,ze prijmy do kasy nedavala.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Nejde asi o DPH,ale o co tu ide?
Premiér Robert Fico spolu s ministrom hospodárstva Tomášom Malatinským podpísali v utorok vo Vranove nad Topľou so spoločnosťou Grandwood Holding, s. r. o., memorandum o spolupráci.

Spoločnosti Grandwood Holding štát poskytne 16 miliónov eur vo forme daňovej úľavy, 3,9 milióna eur ako príspevok na vytvorenie nových pracovných miest a 1 milión eur na nákup dlhodobého hmotného majetku.

Spoločnosť sa zaviazala zamestnávať ľudí minimálne na päť rokov. Vo Vranove má v pláne preinvestovať viac ako 40 miliónov eur a vytvoriť 390 nových pracovných miest. Prvé majú vzniknúť do konca roka.
http://vranov.korzar.sme.sk/c/6770834/s ... firme.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja som nechapal na co im je 16 milionov danovych ulav, co s tym urobia? Oni vlastny zisk nebudu mat nikdy.

Ze najdem v diskusii nieco rozumne.
1. daj mi milion euro na nakup hmotneho majetku {nie uver, nie pozicka, cisty od dane oslobodeny dar...} a garantujem ti, ze dokazem zamestnat min. 500 ludi aj bez dalsich dotacii......(to co je za podnikatelsky model - ja ako investor nechcem podiel vo firme, nechcem pravo kontrolovat ako nakladas s financiami ale tu mas, 30 milionov SK, rozbehni si firmu, hadam nezbankrotujes, nech sa paci.....)

2. 16mil. na danovych ulavach bude štát stáť presne 16mil. eur.....ako to asi je mozne? takto: --- rsdr.Lakatos/btw napojeny na SMER/ si zalozi firmu, ktora ofic. pracuje s drevom - ja, clen strany smer, zhodou nahod napojeny na drevarsky business/pogooglite, najdete ma/ zahrniem tuto firmu medzi svojich dodavatelov, prezeniem cez Lakatosovu firmu svoje zisky, ktore vykaze ako zisk on, to sa nezdani a oklukou vrati do Smeru, resp. istym ludom s istotami lepsej buducnosti....easy, ne?....

3. ak mam od statu ulavu na dani, tak to znamena, ze v mojej firme ostava extra cash, takze s tym musis pocitat - oprav si tu kalkulaciu s dotovanim jedneho prac. miesta

4. nikto nikam neprisiel, pan lakatos tu zije cely zivot a dokonca aj so smerom sa uz nejaky ten rok kamarati

5. cisto hypoteticky - dostanem od statu dotaciu v takom zlozeni ako hore - zacnem podnikat, nakupim si za ten milion novy off-road, par dovoleniek po celom svete, par drahych vin a pod. - nasledne prepisem firmu na turecku schrankovu firmu, ktora ju prepise niekam inam az sa strati v systeme, schrankovy ujovia vyhlasia bankrot a pockame, kym ma prokuratura so sudmi na svk pojdu chytit :D teda vlastne nie, tak 100 000 z tej dotacie mi imunitu zaistit hadam dokaze.... ? ehm?

6. subdodavatelia sa budu mat tak isto ako doteraz, pretoze ak je na trhu miesto, netreba dotacie na zaciatok, ak miesto nie je /tento pripad, drevarsky priemysel je prehusteny a firmy krachuju/ tak iba vytlaci z trhu niekoho kto tam uz dlhsie funguje /neda sa konkurovat firme, co neplati dane a stat jej kupuje nove stroje.../....cize vysledok je ten isty, ako keby stat nic nedotoval....
1. bod hlupost.
2. hlupost.
3. Pochybujem ze tam nieco niekedy bude. 1 milion dostavali socialne podniky a ako dlho fungovali,pol roka a to yamestnavali 20-50 ludi priklad v Murani(Revucky socialny podnik) co ozaj aj nieco nakupili asi aj produkovali?

Pre mna to je absurdne, uz to podium ,kde Fico s Pentakom sedia, v pravo hore fotka.
------------
Mali sme klienta, potreboval mzdy pre 15-30 ludi,kolega mu nahadzoval mena vsetko, je to uz davnejsie - mal mat betonarku, mzdy potreboval aby mu to preplatil urad prace, asi dve mesiace sa spravili, este ani jednu fakturu nevyplatil a si prisiel pozicat 1000 Sk na benzin aby mal na cestu. Uz si nepamatam ci neprisla si pytat peniaze jeho svokra ci zena - spolu boli mozno 1 mesiac. Inak svokra ci zena nam ich aj vratila, ci zaplatila aj faktury. Lebo ho nemam "v hlave" ako neplatica. Mozno sme na prace nevystavili ani fakturu.
Ani nepresiel rok a v cechach hladali toho generalovho chlapca. "Na svedomi" ho mal nas klient.
Toto mi nepride o nic absurdnejsie. 390 zamestnancov,ani keby to bola uspesna firma nevykaze zisk ani za 20 rokov co by potrebovala danove ulavy na 16 milionov.

U nas na UPSVAR o tom nik nerozhodoval - museli mu poskytnut dotaciu,ale kto do tohto namontuje predsedu vlady? To nechapem.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Televízia Markíza v stredu zverejnila video, na ktorom sa údajne Salmanovovci dohadujú s nepomenovanou štátnou úradníčkou na úplatkoch za vybavenie takzvaných vratiek na daniach. Hovoria o sume 290-­tisíc eur.

„Budem mať na autíčko aj na dovolenku,“ hovorí žena na videu. Ide o záznam bezpečnostnej kamery priamo v kancelárii Salmanovovcov v Šamoríne.
http://www.sme.sk/c/6771577/zavrazdena- ... ovcom.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vidim, ze sa na tu markizu budem musiet zaregistrovat,davaju tam zaujimave videjka.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Zoznam platiteľov DPH, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie
http://drsr.sk/wps/portal" onclick="window.open(this.href);return false;

Hned druhy oznam. Ked som o tom minule pisal - tak len hypoteticky. Inak je tam pekna excelovska tabulka, kde sa daju filtrovat subjekty. Z nasho mesta su tam 4. Mne by to bolo jedno,nech idu po tych danovych unikoch a nech si tam spravia poriadok. Ale je tam jedna firma ,ktora je dodavatelom pre dve nase firmy. Nevravim zivotne dolezita - nejak to budu musiet vyriesit. Ci najst si noveho dodavatela. Je to kamenolom, co dodava strk. Jej odberatel zamestnava 25 ludi, druhy 5 ludi. kludne sa moze stat a nebochybujem ze sa stane, ze kvoli tomu skvelemu napadu sa plno normalnych firiem dostane na tu tabulku.
Vsetky nase firmy, platia dane a maju vsetky danove priznania. Pokutu sme dostali za poslednych 10 rokov asi raz , ze som nerobil DPH mesacne,ale stvrtrocne.Nevsimol som si ze prekrocil obrat. je mozne tohto roku ze sa to zopakuje,kedze znizili hranicu 10 milionov korun na 100 000 eur.

Ale kvoli tomuto skvelemu zakonu padne dost firiem. Priklad tie co su na tom zozname asi isto, kedze to nevedia ani aktualizovat - neviem ci kvoli zakonu. Proste ak ta firma ma aj vyrovnane resty z minulosti tam do zaciatku buduceho roka bude. teda skoncila. Ale tam pridu aj jej odberatelia. Neverim,priklad ze tych 300 000 eur ta firma zaplati druhy krat. Uz ich raz(dodavatelovi) zaplatila. Z coho? Len z principu to nezaplatia.

Je to sialene.

Priklad v minulosti sa stavalo, ked vyslo vyssie DPH, ze sa to neplatilo hned,podnikatel to zaplatil o mesiac ci polroka. Boli tam aj "moji"podnikatelia. Vlastne si pozical od statu,za co zaplatil uroky(nemusel sa babrat s bankami ci skor zaplatil odberatelom ako statu). Dnes to nejde, do 15 dni ma vyhrazku s exekutorom.
V piatok som mal telefonat z DU, ze klient zaplatil o 71 centov mensi preddavok ako mal.
Nevravim, ze poriadok sa nema spravit. Ale neverim ,ze toto dopadne dobre.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Bývalej úradníčke daňového úradu by za korupciu, ak by jej súd dokázal vinu, hrozil trest na dva až päť rokov. Platný Trestný poriadok však podľa vysokoškolského pedagóga a poslanca Antona Martvoňa (Smer) umožňuje mimoriadne znížiť trest páchateľovi, ktorý sa zvlášť významnou mierou podieľal na objasnení trestného činu korupcie alebo na zistení, alebo na usvedčení jeho páchateľa tým, že poskytol v trestnom konaní dôkazy o takom čine.

To podľa neho znamená, že pokiaľ úradníčka bude spolupracovať s políciou a pomôže odhaliť a usvedčiť páchateľov, súd jej môže znížiť trest až na šesť mesiacov. Za určitých okolností, ak napríklad pomôže priamo odhaliť a usvedčiť organizátora trestného činu ako svedkyňa, môže súd upustiť od jej potrestania. „To v prípade, že priznala spáchanie prečinu a jeho spáchanie ľutuje napríklad tým, že spolupracuje s políciou,“ upozornil Martvoň.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/2 ... zhodujuce/" onclick="window.open(this.href);return false;
Neskutocne. Auticko aj dovolenka boli. Ci neboli? Spachanie precinu? Tu to bez uradnika nejde spravit podvod. A ide o miliardy - miliony(pre uradnikov aj takych ako na videu - uplne sproste bytosti).

Neskutocne a vid predchadzajuci prispevok. Teoreticky zrusia dvoch podnikatelov co zamestnavaju 30 ludi. teoreticky neviem ci prakticky - ved to je natom tom najhorsie ,ze clovek nevie co sa deje ci bude diat ci naco to je dobre. Mne je ten kamenolom ukradnuty,ale on aj zamestnava ale aj dodava realny tovar.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pekne videjko k podvodnym vratkam DPH:
http://tivi.azet.sk/video/1738871/novy- ... uradu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa slimak »

Inak ten co je tam na zozname -nemusi byt podvodnik a kludne moze. Ale moj klient mu dlhuje peniaze(vraj sa dohodli ze zaplati ked to preda). Moj klient moze byt maly dlznik. Ale on moze mat ovela vacsich. Dodava strk na stavbu dialnic a mu nezaplatili. Teda odberatel dostal svojho dodavatela na listinu. Aspon ciastocne.

Proste clovek sa dostane do platobnej neschopnosti.. DPH aj dan z prijmov PO musis zaplatit aj ked ti neprisli peniaze. Z vystavenych faktur a dodaneho tovaru a sluzieb.

Ale na porade som sa docital tiez nieco zaujimave.
Minulý týždeň klient dostal nemilý pozdrav od DU. Po podaní žiadosti o registráciu DPH z titulu prekročenia obratu - teda povinná registrácia, nasledovalo overenie obratu na kontrolnom oddelnení DU. Po takmer mesiaci prišiel list - rozhodnutie o zábezpeke na DPH v sume, ktorá tvorí polovicu ročného obratu spoločnosti. Samozrejme podávame odvolanie, odvolanie však nemá odkladný účinok k úhrade, ktorá musí byť do 20 dní od doručenia rozhodnutia. Ide o neprimeranú a likvidačnú sumu, ktorú spoločnosť nemá ako zaplatiť. Pracovníci DU sa odvolávajú na systém, ktorý určuje sumu a vraj oni nemajú žiadny dosah na jej výšku. Po preskúmaní celej záležitosti
po právnej stránke a z ekonomického hľadiska finančnej situácie v spoločnosti ma napadá, že by bolo vhodné otvoriť diskusiu o tom, aké sumy vlastne daňové úrady určujú. Máte niekto podobný problém ? Zarazila ma hlavne arogancia úradníkov na DU, že vraj môžme byť radi, že nebola zábezpeka určená ešte vo vyššej sume.
Keďže ide o povinnú registráciu, zábezpeku treba uhradiť v danom termíne a ak nie, nasleduje exekucia.
práve že firma existuje dva roky, nikdy nemala nedoplatky na daniach ani inde, pomay sa rozíjala a rástla, až dosiahla obrat na registráciu dph. Keďže predáva konečnému spotrebiteľovi, celkom sa jej nehodí byť platcom ale obrat je obrat. Ukázalo sa však, že jeden zo spoločníkov bol v minulosti konateľom spoločnosti, ktorá má nedoplatok na daniach. Z tej spoločnosti vystúpil cca pred rokom a nemá dosah na jej ďaľšie konanie. Z tejto skutočnosti DU určil mieru rizika, že ani táto firma nebude platiť dane. Ano zábezpeka je 25000,- eur, pri prepočte finančného plánu mi vychádza, že ročnú daňovú povinnosť na DPH by mohli mať tak 3-4 tisíc.
http://www.porada.sk/t213919-zabezpeka- ... i-dph.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Neplatil dane, ci mali dlh. Ok,mozno je to aj spravne. Ak to dava system malo by to byt pre vsetkych rovnake. Ak je mozne obist system, cez odvolanie - tak tu nejde nic ako korupciu.

Inak podla mna 25000 eur je likvidacna suma a firma nema sancu ako to zabalit. Inak konatel ziadnu novu firmu - s.r.o. uz ani nevytvori - potrebuje na to suhlas DU a ten nedostane.

Ci to pomoze precistenie prostredia isto. Isto to par firiem zrusi. Ale odradi to nejakeho podvodnika? Po roku mu 25 000 eur vratia. A moze zacat fungovat.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa kiikino »

aby sa clovek zadlzil kvoli danovakom to uz je ina kava a pupkati v parlamente ako vzdy riesia iba sprostosti, potom sa ani necudujem ze Babis bol cely hotovy z toho ako sa fajne podnika v nemecku
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na DPH

Príspevok od používateľa filip glasa »

tato novinka s tymi zabezpakami pri stani sa platcom su fakt dost o hubu.
To ze platis DPH aj z nezaplatenych faktur je tiez o hubu, ale to je stara vec.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"