JUGGLER - tipy na swingtrading.

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vyberám si stavy kedy je trh velmi vysoko a prekúpený. Vtedy nehrozí gap hore. Na druhej strane, odkedy skúmam volatilitu, tak som zaznamenal viac víkendov kedy VIX vyskočil o 10% a viac. Ak nie sú futures príliš vzdialené, tak UVXY, ktoré je de facto 2x VIX dá v takej situácii 10-20%. V extrémnych situáciách otvorí VIX až +25% a čítal som, že v 2011 raz vyskočil +50%. V takejto extrémnej situácii môže UVXY gapnúť do zisku +50 až +100%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa ice809 »

Zdravím, ahoj
Rekl bych ze asi brzy dojde k preceneni ETFka UVXY ne? Zacina se blizit k nule.
Kde se volatilita zastavi? Prece se musi zastavit ne? Leda by se burzy zavrely.
Vypada to na dobrou prilezitost, budu sledovat. Mozna by se hodily vypsat nejake NPW ne?
Jak to vidis?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VIX sa zastaví, ale to nestačí. Musí stúpať, aby UVXY neklesala. Lebo UVXY je zložená s futures a tie sú tým vyššie, čím sú vzdialenejšie. Takže klesajú k VIX aj ked sa VIX nehýbe.
UVXY už raz reverse splitovalo. Myslím, že 1:10. Myslím, že k tomu dôjde pri cene cca 5.
Dlhodobo musí ísť k ,,nule,, lebo ju žerú náklady rolovania.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Tilbur »

Vcera:
VIX index +19,25%
VXX (nepakovy produkt na VIX futures) +8,61%
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Vcera:
VIX index +19,25%
VXX (nepakovy produkt na VIX futures) +8,61%
- lebo futures boli príliš vzdialené.
Feb futures len nedávno expirovali a priemer marec - apríl bol príliš vzdialený
- ak je vankúš príliš veľký tak UVXY urobí len 1x VIX..darmo je 2x VIX
- preto píšem, že ked VIX vyskočí 10%, tak UVXY zvyčajne 10-20%
- tých 2x VIX platí len ked sú futures blízko, alebo sa preklopia pod VIX
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

Juggler nejako dlhsie ticho co sa tyka zaujimavych tipov od teba. Ci len neni nic zaujimave?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rasto800 napísal:Juggler nejako dlhsie ticho co sa tyka zaujimavych tipov od teba. Ci len neni nic zaujimave?
Mám ,,neprispievajúcu,, náladu :roll:

nejaké tipy sa však vždy nájdu...

APOL long 18,37

- SL 17,87
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

JUGGLER napísal: Mám ,,neprispievajúcu,, náladu :roll:
Tak dufam nie preto, ze sa zrovna nedari (lebo to ja mam vtedy vacsinou taku naladu). Aj ked vtedy ja hlavne prichadzam na nove veci alebo ako vylepsit existujuce veci. Najlepsou motivaciou je teda u mna asi poriadny drawdown :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V tradingu sa vždy raz darí a raz nedarí. Keby som mal ísť podľa toho, tak tu každý rok neprispievam zopár mesiacov.

V tom to nie je. Minule som písal prečo nemám chuť prispievať. Ale bolo to vymazané.
Vyriešené. Chuť či nechuť je vec spontánna. Závisí od prostredia v ktorom sa človek nachádza.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: APOL long 18,37 - SL 17,87
APOL out 17,87 ( -2,8% )

- out na SL
- zlé časy na swingy. Treba počkať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rasto800 »

JUGGLER napísal:V tradingu sa vždy raz darí a raz nedarí. Keby som mal ísť podľa toho, tak tu každý rok neprispievam zopár mesiacov.

V tom to nie je. Minule som písal prečo nemám chuť prispievať. Ale bolo to vymazané.
Vyriešené. Chuť či nechuť je vec spontánna. Závisí od prostredia v ktorom sa človek nachádza.
No ved. Ta vymena nazorov ak sa to tak vobec da nazvat co tu hadam uz aj pred viac ako mesiacom prebehla, to bolo dost ze. Mna len hlavne naposledy od teba zaujalo to obchodovanie VIXu. To mi prislo veru ako celkom dobry napad take tie pred vikendove vstupy hlavne v tejto ere schodzok EU a prijmani rozhodnuti zasadne cez vikend.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

PVH long 107,15

SL 104,77
tgt 1 : 110,77
tgt 2: 119,97
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

PVH out 104,77 ( -2,3% )

- out na SL
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

PJC long 32,00

SL 30.97
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

PJC out 30,97 ( -3,3% )

- out na SL
- vzchopila sa mrcha, ale SL odrbalo
Prílohy
PJC.JPG
PJC.JPG (8.43 KiB) 10086 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TZA long 31,35

P.S. trhy sa správajú neštandartne. Nafukuje sa cenová bublina. Naposledy pred r. 2000 trh veril, že internetové firmy ovládnu ekonomiku. Nasdaq vyrástol nad 5000 a potom padol na 1000. Dnes má ledva 3500. Teraz trh verí, že rast cien akcií musí pokračovať, kým to stráži Fed. Realita je však taká, že už 5 rokov máme sadzby na nule a pred japonským scénarom to zachránili len tri kolá QE. Zverejnenia firiem sú však slabé a fundamenty stagnujú. Vidno takisto, že ekonomicky skôr hrozí deflácia ako inflácia. Inflácia je prejavom oživenia ekonomiky. Posledné dni bola väčšina makrodát slabá a trh nereaguje absolútne na nič. Averzia k riziku je takmer nulová.
Pri stagnujúcich fundamentoch a rastúcich cenách to môže skončiť len dvoma cestami.
Buď sa ceny vrátia dole, alebo sa fundamenty budú zlepšovať a začnú doháňať ceny.
Myslím si, že skôr, či neskôr to pôjde oboma cestami.
Príde silná korekcia, ktorú už nikto nebude čakať a neskôr nastúpi rast cien súbežne so zlepšovaním fundamentov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TZA SL na 31,29
Prílohy
TZA stv.gif
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TZA out na SL ( -0,2% )

- nemám čas hlásiť, ale u seba znovu nakupujem na víkend.
- zatial mám priemer 31,09 a ešte jeden order mám na 30,94.
- s tým idem do víkendu. Do každého víkendu, kým trhy budú na maximách.
- teraz sa ešte brzdím. lebo v Sobotu bude mať Bernanke prejav.
- pointa je kúpiť, a ked sa nič nestane cez víkend a optimizmus pokračuje - zbaviť sa toho.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 165 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Glogol »

Tak ako vidite moznu silnejsiu korekciu pri ocakavanom konci QE ? Dosial platilo cim horsie tym lepsie, moze nastat opak - cim lepsie tym horsie ?
Samozrejme rok 2009 sa uz nezopakuje ale silnejsia korekcia by sa uz zisla ci nie ? Uz pol roka na mu cakam ....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol napísal:Tak ako vidite moznu silnejsiu korekciu pri ocakavanom konci QE ? Dosial platilo cim horsie tym lepsie, moze nastat opak - cim lepsie tym horsie ?
Samozrejme rok 2009 sa uz nezopakuje ale silnejsia korekcia by sa uz zisla ci nie ? Uz pol roka na mu cakam ....
Čím viac pozerám dopredu, tým väčší babrák som v odhadoch toho, čo bude. Štatisticky vyhrávam len v tipoch na pár minút, hodín, či dní. Mával som dobré dlhodobé predikcie iba ked som bol býk. Odkedy som medveď, nedá sa na mňa spoľahnúť.

Všetko nad rámec niekoľko dní treba brať s rezervou. Na poslednom stretnutí som povedal, že som silne presvedčený o korekcii SPX k 1570. Najpravdepodobnejšie pred dovolenkovou sezónou, alebo v auguste. Zatial sme došli k 1600 a sám opatrne hrám na pokles každú rally ktorej dochádza dych. Aj včera som zahral na pokles a dnes som už vybral zisk. To je však pre mňa len okrajový trading. Mojou parketou je daytrading akcií.

Z istotou môžem povedať len toľko, že konečne sa trh mení. Konečne je normálny.
Končí eufória, vracia sa strach, averzia k riziku. Konečne stúpajú objemy, vyberajú sa zisky.
Končí ,,čas suckerov,, ktorí si myslia, že akcie stačí držať a účet sa bude donekonečna nabaľovať.

Bejvávalo. Tie časy bezstarostnej dlhodobej prosperity sa podľa mňa už nevrátia. Na trhu je toľko špekulatívneho kapitálu, že z času na čas sa trh musí zrútiť, aby sa aspoň časť ľahko zarobených peňazí presunula k tým najšikovnejším. Ten čas by mohol nastať teraz v lete.

Akú silnú korekciu tipujem, to sa neodvážim odhadnúť. Neodvážim sa to ani hrať ako jeden veľký trejd, nakoľko sa v takých predikciách často mýlim. A nemám na to psychiku. Pre mňa platí ,,radšej vrabec v hrsti ako holub na streche,,... a ďakujem bohu, že sa tými vrabcami dokážem uživiť... Takže o tých holuboch budem radšej len rozprávať.

Takže môj názor: leto 2013 - väčšia korekcia. Koľko to neviem.
Som veľmi silne presvedčený, že SPX dôjde minimálne k 1570.
Desaťpercentná korekcia by bola fajn, 20% a viac by už potvrdila mojú teóriu o presune peňazí. Pre mňa platí, čím viac, tým lepšie sa mi bude trejdiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bullard včera načrtol pravdepodobný scénar pribrzďovania:

WASHINGTON - When economic conditions are right, the Federal Reserve will likely start to wind down its bond purchases in small increments of $10 billion to $20 billion at a time, said St. Louis Fed President James Bullard on Monday. In an interview with the Wall Street Journal, Bullard said he would favor a plan to first reduce purchases of mortgage-backed securities and "stick to Treasurys." The Fed is now buying $45 billion in Treasurys and $40 billion in mortgage-backed securities per month. Bullard said a $10-$20 billion reduction in the pace of purchases would be the "analogue of a 25 basis-point move" in the federal funds rate, the Fed's traditional policy tool. Bullard, a voting FOMC member this year, is the last scheduled speaker ahead of next week's interest-rate-setting meeting
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Na poslednom stretnutí som povedal, že som silne presvedčený o korekcii SPX k 1570. Najpravdepodobnejšie pred dovolenkovou sezónou, alebo v auguste..
Dnes bolo ES ( a SPX ) na minime 1570,50. Týmto je pre mňa naplnený základný technický cieľ korekcie, hoci môj kamarát - jediný technický analytik na svete, ktorého signály uznávam, bude tvrdiť, že to musí byť presne 1570. Týmto mu vzdávam hold, lebo ešte jednu vec konštatoval na chlp presne: že by sa tento pohyb mal udiať do expirácie júnového kontraktu. A to bolo práve dnes. :)
Prílohy
ES 1570.png
ES 1570.png (8.78 KiB) 9639 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Tilbur »

Perfektne. Este na zaciatku tyzdna sa to zdalo nerealne. To je sila korekcie. Gratulujem.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Gratulujem.
Nie je k čomu. Operácia sa podarila, pacient zomrel.
Uhral som len malý zisk.
Pred Fedom som sa napakoval do UVXY a TZA long. Ale stalo sa čosi nevídané.
Indexy boli červené, ale VIX klesol na -6%. Indexy padli -1,5%, ale VIX len vymazal straty.
A tak som na noc všetko pouzavieral. Vo štvrtok som nemal čas. Dostal som sa k tomu až večer. VIX vyrástol o +25% a TZA +10%. :roll:

Tak přicházejí básnici o iluze... :roll:

P.S. Nevadí. Svoje som si uhral v daytradingu. Pre mňa už začal čas oddychu a dovoleniek.
Minimálne 2 týždne nebudem trejdiť. K tvrdej práci sa vrátim až v polovici júla :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Dnes bolo ES ( a SPX ) na minime 1570,50. Týmto je pre mňa naplnený základný technický cieľ korekcie, hoci môj kamarát - jediný technický analytik na svete, ktorého signály uznávam, bude tvrdiť, že to musí byť presne 1570. Týmto mu vzdávam hold, lebo ešte jednu vec konštatoval na chlp presne: že by sa tento pohyb mal udiať do expirácie júnového kontraktu. A to bolo práve dnes. :)
Mohol by si tu zalozit vlakno: Tipy kamarata z fachu. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Mohol by si tu zalozit vlakno: Tipy kamarata z fachu. :)
Kamarát to netrejdí. Nemá na to povahu, nevenuje sa trhom profesionálne a nechce tráviť za PC veľa času. Ale je to fanatik do TA. Po siedmych rokoch pozerania do grafov objavil systém signálov z ktorého som si najprv robil srandu, ale pozdejšie som zistil, že funguje spoľahlivo.

Je to čistá TA, ale pre úspešné použitie vyžaduje profesionála, ktorý denne sleduje trh a doplní mozaiku z hľadiska timingu a riadenia rizika. Napríklad v poslednom prípade bol ES zhruba na 1640, keď som ho požiadal nech sa pozrie na TA. Odpoveď bola: mám signál na septembrovom kontrakte - hore 1647 a dole 1632 a 1619. Na júnovom starý, ale silný signál 1570. Smer kde sa vyberie trh neviem.

Trh teda mohol ísť najprv dole, potom hore...najprv dole, potom zas dole a potom hore..alebo dole, dole, dole a niekedy v budúcnosti hore...alebo hore a potom dole...a to všetko v neurčitom timeframe a medzitým sa môžu vytvoriť nové signály. Istota je len v tom, že sa všetky signály skôr či neskôr vyplnia..

Takže ja som sa snažil doplniť mozaiku pravdepodobnosti z hladiska toho, čo bude v suvislosti s Fedom.
A jeho signály naznačovali, že to môže byť najprv optimistický rast k 1647 a potom pád k 1632, neskôr k 1619 a niekedy až ku 1570. Nečakal som však, že sa to udeje za dva dni. Vzhladom na to, že ani ja nemám na futures povahu, v najlepšom prípade by som zrejme uhral short od 1647 k 1632. Som však spokojný aj s tým, že som ten short vôbec videl a v reále ho aj otvoril. A najspokojnejší som s tým, že scénar korekcie k 1570 o ktorej mesiac rozprávam sa naplnil.

Veriť v niečo a uhrať to do bodky nie je sranda. Vždy existuje šanca, že sa mýlime. A vždy je tu naše staré známe ,,mýliť sa je ľudské, ale zotrvať v omyle je šialenstvo,,.
Napríklad v týchto dňoch skrachoval trejder, ktorý otvoril long ES 1625 deň po Fede. Riedil po 1607 v ,,neomylnej viere,, že trh nemôže padnúť pod 1600. Skončil niekde pri 1590. Blackout.

OK. To som sa rozpísal...

O tých technických signáloch som vyhlásil, že sú pre mňa jediný ,,holy grail,, čo som v živote videl. Všetky za posledné dva roky vyšli, hoci som to často videl úplne opačne. Existujú však obdobia, kedy sa príležitosti neformujú. Vtedy treba trpezlivo čakať, kým sa trh zmení.

Nahováral som kamaráta, že by to mohol využiť. Ja sa však tomu nemôžem stále venovať a on to zase nechce denne sledovať. A tak vznikajú situácie, že ja vidím na trhu príležitosť, ale nemám jeho technické stanovisko. Tu nejde o pohľad na graf a stanovenie supportov, či pivotov ako som ja na to zvyknutý...On sa na to díva v svojích vlastných, pre mňa záhadných nastaveniach. Proste sranda-nesranda...časom som prišiel na to, že spoľahnúť sa dá len na tie čísla, ktoré on vidí. A on prišiel na to, že vidieť nejaké čísla... to na setup nestačí.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa peter977 »

To by ma zaujímalo, že podľa čoho konkrétne odhadol tú korekciu. Podľa nejakej sviečky, alebo formácie grafu?
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Je to čistá TA, ale pre úspešné použitie vyžaduje profesionála, ktorý denne sleduje trh a doplní mozaiku z hľadiska timingu a riadenia rizika. Napríklad v poslednom prípade bol ES zhruba na 1640, keď som ho požiadal nech sa pozrie na TA. Odpoveď bola: mám signál na septembrovom kontrakte - hore 1647 a dole 1632 a 1619. Na júnovom starý, ale silný signál 1570. Smer kde sa vyberie trh neviem.
Vyzera to tak, ze ES v okoli tychto jeho urovni reagoval a mal snahu odrazat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes som sa trochu pozrel na trhy a tipujem, že do novej výsledkovej sezóny ( začne v polovici júla ) trh bude nad 1600. Nebudem obchodovať 2 týždne, som 100% cash, ale ako správny gambler som si napokon neodpustil staviť na to.

Nastavil som bracket order:

UVXY short 89,77
SL 100,50
PT 63


Pre tých čo nepoznajú bracket ordery - vysvetlenie.

UVXY je teraz cca 80. Je to etf, ktoré ide dole, ked je trh kludný, ale letí hore, ked trh padá.
Pri predchádzajúcom páde trhu vystúpalo UVXY ku cca 90.
Takže mám nastavený príkaz, ktorý začne obchod na POKLES, keď UVXY dosiahne cenu 89,77.
Ten príkaz má 2 podpríkazy, ktoré sa aktivujú až keď sa začne obchod. Jeden podpríkaz je na výber straty (SL ) ak by to išlo proti mne. Druhý je na výber zisku (PT), ak by som sa dostal do zisku. Sú to tzv. OCA príkazy ( one cancel another ), čo znamená, že ak sa realizuje jeden z nich, druhý sa automaticky zruší.
To, že jeden zruší druhý je dôležité preto, aby sa napríklad nestal taký scénar, že sa časom aktivujú obidve. Mohla by sa mi vybrať strata na 100,50...potom by mohla cena ísť dole a pri 63 by sa mi začal obchod na rast ceny (ak by cena dalej padala, bola by z toho dalšia strata).

P.S. Je to obchod, ktorý pravdepodobne ani nezačne. Bude však trpezlivo čakať na dobrú cenu.
Keď začne, je tu dobrá šanca, že ho o 2 týždne nájdem v zisku. Ak by sa ten zisk aj sám vybral, bolo by to dokonalé nastavenie (set-up).
Na druhej strane, ak sa obchod odštartuje a skončí v strate, hrozí len 3 x nižšia strata ako najväčší možný zisk. To je dobrý pomer rizika a zisku ( risk/reward ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

nepoznam UVXY preto sa radsej opytam, obchoduje sa spojite, alebo je moznost vzniku gapu?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rabdo »

UVXY je ETFko. zapákované 2*VXX. to znamená že jeho cena je kótovaná ako priemer posledných dvoch futures VIX.

obchoduje sa od 10:00 do 01:00 zhruba.
od 10:00 do 14:00 je to veľmi slabé (aj likvidita aj kótovanie ceny)
od 14:00 po spustení futures VIXu už cenu kótujú majitelia

keď bol UVXY za cenu okolo 20 a smerom dolu, tak sa obchodoval skoro plynule. teraz pri cene cca 80,dosť lieta. treba si odsledovať
samozrejme bývajú aj gapy, hlavne cez víkend. Juggler nato vsádza skoro nepravidelne už druhý rok a to tak že nakúpi v piatok pred closed na long a keby sa niečo udialo tak v pondelok je v plnke :D

veľmi dobre sa to shortuje po veľkej volatilite. viď 1.1., talianske volby ....

aj teraz je napríklad dosť vysoko no nik nevie či nebude ešte vyššie - nato si treba dávať veľký pozor
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

myslel som to inak , ja som mal kupene SLV a tiez som planoval dodrzat sl lenze pred par dnami to otvorilo gapo cez 5% a aj dnes.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa rabdo »

je to to isté a ešte horšie lebo je to páka 2*

dobre si pozri toto ak chceš obchodovať UVXY!!!

http://charts.stocktwits.net/production ... 273858.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Nastavil som bracket order:

UVXY short 89,77
SL 100,50
PT 63
Dnes vyhodnocujem, že order sa neaktivoval, ale setup nebol ďaleko od úspechu.
Podľa toho, čo vidím v grafe, UVXY ešte povyskočilo k 88 a odtial padalo k 60.
Vstup bol privysoko, ale keby sa realizoval, tak target (40% zisk) bol na môj návrat nastavený priam ideálne :)
Prílohy
UVXY bracket.gif
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AAPL in 433.51
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Teraz AAPL 439 ( +1,5% )

OK. Pre mňa tento trejd končí, ja som zavrel na 440 podľa TA.
Ale ako tip swing ho ponechavam..s tým, že ho už nebudem mať pod dohľadom a checknem len ako sa Applu darí. Myslím si, že je tu reálna šanca, aby AAPL došiel krátkodobo na 450 a strednodobo na 500.

Ja sa však budem zaoberať inými akciami a daytrejdami. Giganty netrejdím rád...
Prílohy
AAPL trade.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Rado »

Ja by som AAPL na dlhšie nebral. Zisk prekonal očakávania, ale marža klesla a obrat tiež nič moc. Profit sa potom dosahuje cez cost cutting alebo legálnou úpravou účtovníctva. Náznak nejakého rozvoja zatiaľ nevidno. Z pohľadu krátkodobého využitia pohybu ceny si tu predviedol chirurgickú prácičku. Klobúk dole.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal:Ja by som AAPL na dlhšie nebral. Zisk prekonal očakávania, ale marža klesla a obrat tiež nič moc. Profit sa potom dosahuje cez cost cutting alebo legálnou úpravou účtovníctva. Náznak nejakého rozvoja zatiaľ nevidno. Z pohľadu krátkodobého využitia pohybu ceny si tu predviedol chirurgickú prácičku. Klobúk dole.
Hej. Je to blbá akcia. Fundamenty oslabujú. Preto som sa vyjadril len na krátkodobo ( tgt 450 behom pár dní) maximálne strednodobo ( tgt 500 ak by ohlásili nádejné nové produkty ).

To bol taký ,,úľavový ,, trejd. Trh si vydýchol, že po 4 kvartáloch nebolo zverejnenie zlé...

P.S. Dnes som úplne zabudol na FB. Stále sa chystám zaradiť ju ako tip na dlhodobo...
Nevšimol som si, že zverejní práve dnes. A je už +20%...

Tak som aspoň po zverejnení rozmýšlal, či ju nezahrám ako AAPL...na zajtrajšie upgrady... Ale na tlačovke spomínali nejaký jednorazový benefit a že im znova budú stúpať náklady rýchlejšie ako tržby.. Tak na ňu kašlem. Timing is everything. Ale FB je u mňa na rozdiel od AAPL typický dlhodobý tip. Skôr, či neskôr využije svoj potenciál...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zdravím.

Sorry, že neprispievam. Trejdím ako divý...mám sezónu v plnom prúde. Väčšinou sú to však trejdy, čo sa sem nehodia.
Stále si vravím, trejdi viac po open...a hlás..a hlás...
Ale realita je taká, že 90% trejdov urobím v preopen alebo afterclose. A po open som už tak vyšťavený, že sa mi nechce nič otvárať.

Tak aspoň pár slov k trhom.

Signály ES sú na pokles k 1670 a potom rally k 1705. To je technika.
Psychológia je taká, že nie je tu dosť katalyzátorov na rast. Tak sa časť ziskov vyberá.
Trh však patrí býkom i napriek konsolidácii....investori sú neoblomní, čo sa týka viery, že ceny pôjdu vyššie a vyššie.
Fundamenty som sa vyjadroval... Stagnujú. Rast cien nezodpovedá rastu ziskov a tržieb. Ale to by nevadilo ak by sa potvrdil vyšší rast v druhom polroku.

Z fundamentálnych hviezd čo som trejdil behom posledných dní: SNTS ( bio..po 27 )...bohovský rast.
KORS a FOSL potvrdili, že sú lídri v svojom segmente. No a FB..ten je na ipo cene....nejaký čas tu bude zrejme konsolidovať. A potom má vysokú šancu vystreliť vyššie. Najlepší timing na nákup bude zrejme pred dalsou sezónou ( prelom septembra/októbra ).

Good luck all.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TPH long 15,45

SL 14,87
TG 16,97
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"