Najvyššie termínované učty

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Zdravím Vás,
len tak z dlhej chvíle som hľadal na internete najvyšší možný garantovaný výnos. U "terminakov" som našiel najvyšší úrok 6,01-6,51 percenta v Austrálii. Ako podmienka pre získanie tohoto online uctu je "Are an Australian resident for tax purposes." Takže musím mať austrálske občianstvo alebo ako to mám chápať?
Vďaka
Link: http://secure2.ubank.com.au/ub/web/usav ... s-to-apply" onclick="window.open(this.href);return false;
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa spoty »

Matej1992 napísal:Zdravím Vás,
len tak z dlhej chvíle som hľadal na internete najvyšší možný garantovaný výnos. U "terminakov" som našiel najvyšší úrok 6,01-6,51 percenta v Austrálii. Ako podmienka pre získanie tohoto online uctu je "Are an Australian resident for tax purposes." Takže musím mať austrálske občianstvo alebo ako to mám chápať?
Vďaka
Link: http://secure2.ubank.com.au/ub/web/usav ... s-to-apply" onclick="window.open(this.href);return false;
áno, musíš byť občanom Austrálie s trvalým bydliskom v Austrálií
# Are an Australian resident for tax purposes
# Have an Australian residential address
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Taktiez som sa narazil v Cesku na "kampeličky" alebo tak nejako k tomu hovoria...
Tam je tiež potrebné byť občanom ČR??
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Matej1992 napísal:Zdravím Vás,
len tak z dlhej chvíle som hľadal na internete najvyšší možný garantovaný výnos. U "terminakov" som našiel najvyšší úrok 6,01-6,51 percenta v Austrálii.
Zle si hľadal.
V Zimbabwe je úroková sadzba 1000%. Má to však háčik. Inflácia je tam niekoľko miliónov %. :lol: :lol:

Z toho vyplýva, že nie úroky sú dôležité, ale % inflácie a pevnosť meny v danej krajine. V Austrálii je úroková sadzba centrálnej banky 4,75% ( V EU 1%) a hrozí inflácia 2-3 x vyššia ako v EU.

Keď sa ti páčia vyššie úroky, to sa pozri rovno u susedov - v Maďarsku. No nezabudni na % inflácie a stabilitu meny.

P.S. 2,5% p.a. u nás je teraz omnoho výhodnejšie ako 4% p.a., keď bola inflácia 4-5%

Finanční poradcovia: beží reklama na 5% p.a. v Dexii. Pozerali ste, aký háčik je v tom? http://www.dexia.sk/www/home.nsf/s/1446" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa radvan »

pozri si ten web juggler a najdes hacik ... je to viazane na 10 rokov ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa Matej1992 »

"Z toho vyplýva, že nie úroky sú dôležité, ale % inflácie a pevnosť meny v danej krajine. V Austrálii je úroková sadzba centrálnej banky 4,75% ( V EU 1%) a hrozí inflácia 2-3 x vyššia ako v EU.
Keď sa ti páčia vyššie úroky, to sa pozri rovno u susedov - v Maďarsku. No nezabudni na % inflácie a stabilitu meny."

To mi je jasne, lenze stale mi nesedi jedna vec. Ak mna inflacia v danej krajine netrapi, teda chcem ich minut u nas, tak je tu nejaky skryty problem ktory nevidim??
Priklad v cesku maju tie "kampelicky" ci ako to volaju, kde sa da najst hruby vynos vyse 5,5 percenta. Ak by ceska koruna neklesla voci euru, co pri dnesnej situacii sa moc neobavam, tak by by som prakticky pri vklade a takomto uroku mal naozaj ten cisty vynos nieco pod 5 percentami a peniazky by som pekne minul u nas pripadne v inej eurovej krajine. Ci kde je zadrhel??
Inflacia je u nas ako aj u nich ale ta ma netrapi, ved predsa ak je inflacia u nas 2 percenta a v spanielsku 10 percent a k tomu adekvatne uroky aj na terminoch tak nemozem si tam vlozit peniaze a zarobit na tom ak ich miniem u nas??
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

ak je to mimo EURa tak tam mas menove riziko. Aj Cesku, aj v Australii a Madarsku. Ked chces vsadit na posilnovanie cudzej meny, tak to urob na forexe a nie na terminaku.

Kampelicky su ina zalezitost - nie je to banka, preto su uroky vyssie.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa Matej1992 »

filip glasa napísal:ak je to mimo EURa tak tam mas menove riziko. Aj Cesku, aj v Australii a Madarsku. Ked chces vsadit na posilnovanie cudzej meny, tak to urob na forexe a nie na terminaku.

Kampelicky su ina zalezitost - nie je to banka, preto su uroky vyssie.
Nie nemyslel som teraz ze budem zarabat na posilnovani meny, ale na to ze v tej kampelicke naozaj ziskam povedzme pri 5 rocnej viazanosti garantovanych 5percent cisteho a ano viem o menovom riziku, ale vzhladom na dnesnu situaciu odhadujem ze euro voci ceskej korune bud zostane na aktualnej urovni, pripadne oslabi...na forexovanie mam si myslim este dost casu.

A popravde chcem zacat s garantovanymi vyssie urocenymi vkladmi, napr. garantovanych 5 percent ako nakupit fundamentalne lacne akcie a mat dividendu 6-8 percent a riskovat stratu ceny akcie, pripadne pokles dividendy...Ale casom urcite chcem zacat aj s akciami... :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Matej1992 napísal: Nie nemyslel som teraz ze budem zarabat na posilnovani meny, ale na to ze v tej kampelicke naozaj ziskam povedzme pri 5 rocnej viazanosti garantovanych 5percent cisteho a ano viem o menovom riziku, ale vzhladom na dnesnu situaciu odhadujem ze euro voci ceskej korune bud zostane na aktualnej urovni, pripadne oslabi...na forexovanie mam si myslim este dost casu.
Filip ti dobre vraví. To, čo ty odhaduješ je v skutočnosti forexová špekulácia.
A nemyslím si, že to dobre odhaduješ.
V prípade finančnej krízy v EU najväčšie straty utrpia nemecké banky.
Na Nemecku stojí všetko. A najviac na ňom stojí Česká ekonomika. Takže euro by oslabilo, ale odhadujem, že česká koruna ešte viac.
V poslednej kríze CZK voči EUR oslabila zhruba o 20%. Jednoducho, keď sa niečo deje, tak investori najprv utekajú z emerging markets (predávajú CZK).
Okrem toho, ECB vie aspon nejako brániť euro. Česi svoju korunu brániť nevedia, ani nebudú (slabá koruna im v kríze pomôže).

Takže 5% v českej kampeličke je riziko z hladiska toho, že kampelička je nebankovka (ktovie, čo bude o 5 rokov, nejaké už skrachovali) a ešte podstupuješ kurzové riziko.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale vzhladom na dnesnu situaciu odhadujem ze euro voci ceskej korune bud zostane na aktualnej urovni, pripadne oslabi...na forexovanie mam si myslim este dost casu.
no práve v tej prvej časti vety už forexuješ :D

kampeličky sú tiež zapojené do ochrany vkladov, ale podrobnosti neviem. SKús popátrať po českých foórach. Čo sa týky CZK, tak ako písal Juggler, posilňuje len v dobrých časoch. Keď je zle s Eurom, alebo aj s celým svetom, tak klesá aj CZK.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

JUGGLER napísal:
Finanční poradcovia: beží reklama na 5% p.a. v Dexii. Pozerali ste, aký háčik je v tom? http://www.dexia.sk/www/home.nsf/s/1446" onclick="window.open(this.href);return false;
Juggler, háčik je tu:
Obrázok

Viazanosť je 10 rokov a úroková sadzba je vyplatená po 5tich rokoch 12,5%, a po ďaľších 5tich rokoch 25% a žiaden úrok z úroku počas 5 ročného cyklu.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

prehľad najvyššie úročených vkladov aj s ich podmienkami:

http://ako-investovat.sk/clanok/464/ter ... imi-urokmi" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mohol si ten graf urobit este aj s vynosmi ocistenymi o dan a nechat tam tu ciaru inflacie.

A este by mohli nasi skveli politici zaviest zdravotne odvody aj na terminaky. :?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

v porovnani je to jedno, lebo vsetky terminaky su zdanovane rovnako. Vyznam by to malo v porovnani kde by boli aktiva s roznym zdanenim - aby si vedel vybrat ten najvyhodnejsi.

V clanku sa posmina BKS Bank so slusnym urokom na terminaku. Je to neznama banka, tak sme si na nu posvietili:

http://ako-investovat.sk/clanok/466/bks ... vnu-ponuku" onclick="window.open(this.href);return false;
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa marco »

ak sa nemylim, v grafe su uvedene vklady za rozne obdobia. asi by bolo dobre spravit porovnanie pre najcastejsie casove obdobia (1 rok, 2 roky ..)

udaj 1,8perc. inflacia je odkial ? dik
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

V clanku islo o najvyssie uroky bez ohladu na viazanost. Podrobne udaje o viazanostiach aj inflacii su v clanku:

http://ako-investovat.sk/clanok/464/ter ... imi-urokmi" onclick="window.open(this.href);return false;
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa mgulka »

marco napísal:udaj 1,8perc. inflacia je odkial ? dik
Je to štatistický údaj z mesačného bulletinu NBS za jún 2013. Ide o medziročnú zmenu podľa HICP.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa Palo »

Porovnanie v grafe ma mensiu vadu ... porovnava minulu mieru inflacie s buducim zhodnotenim vkladov t.j. medzirocnu mieru inflacie za maj 2013/2012 (HICP podla SUSR) voci urokovej sadzbe platnej od jula 2013 na dane obdobie do buducnosti. Pre objektivnejsi pohlad by sa malo urocenie napr. rocneho vkladu porovnavat s ocakavanou rocnou mierou inflacie k julu 2014.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa mgulka »

Palo napísal:Porovnanie v grafe ma mensiu vadu ... porovnava minulu mieru inflacie s buducim zhodnotenim vkladov t.j. medzirocnu mieru inflacie za maj 2013/2012 (HICP podla SUSR) voci urokovej sadzbe platnej od jula 2013 na dane obdobie do buducnosti. Pre objektivnejsi pohlad by sa malo urocenie napr. rocneho vkladu porovnavat s ocakavanou rocnou mierou inflacie k julu 2014.
Ako je to len orientačné. Keď som porovnával sporiace účty, tam som uviedol, že NBS očakáva spomaľovanie rastu cien pod 1,50%. Je pravda, že tu som to tiež mohol napísať...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Buducu inflaciu nevieme - uvadzat odhady inflacie na X rokov dopredu by bolo varenie z vody. Martin - môžeš tam však dopísať očakávanú infláciu NBS na ďalší rok len tak pre info.

Martin napisal dalsi clanok kde vyhodnotil historicke uroky od roku 1998 po dnešok + infláciu v danom roku:

http://ako-investovat.sk/clanok/470/vkl ... ove-sadzby" onclick="window.open(this.href);return false;

Tiež to nie je dokonalé, lebo by sa musela brať určitá viazanosť + inflácia v nasledujúcich rokoch viazanosti. A museli by sa použiť len nové vklady - nie celkový stav. Ale pre hrubú ilustráciu toho, ako vyzerá inflácia vs. úroky, to postačuje.

Obrázok
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa slimak »

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6862350/k ... cania.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mna by celkom zaujimala aj tato regionalna statistika, na stranke NBS som to narychlo nenasiel.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Skúsime tie regióny pozrieť.


Sumár Martinových grafoch a tabuliek o úrokoch som napísal na blog: http://glasa.blog.sme.sk/c/332685/Porad ... aciou.html" onclick="window.open(this.href);return false;
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa marco »

mgulka napísal: Je to štatistický údaj z mesačného bulletinu NBS za jún 2013. Ide o medziročnú zmenu podľa HICP.

dakujem
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

marco - pridali sme do tabulky aj tie viazanosti aby to bolo zrozumitelne aj ked necitas cely text:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pred dvomi týždňami som robil research pre rodinu a odporúčil som im JT Banku.

Mali bezkonkurenčných 3,1% na 1 rok viazanosti.

Tých 3,1 bol 2,8% pevný úrok + 0,3% prémia v bonoch Magnus Clubu. V tom Clube majú sem-tam super akcie...napr. 7 dnový pobyt v Tatrách za 120 € ( zlava -70% )

Pozerám, že od 1 júla im šli úroky dole ( ale musel som pozrieť na ich stránku) a za 1 rok dávajú teraz 2,4% ( 2,2% +0,2% prémia )

Ináč..je kopa stránok, kde je všetko prehladne zoradené, aj pravidelne updatované.
Stačí pogooglovať... napríklad: http://www.totalmoney.sk/terminovane-vklady/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ináč..je kopa stránok, kde je všetko prehladne zoradené, aj pravidelne updatované.
Stačí pogooglovať... napríklad: http://www.totalmoney.sk/terminovane-vklady/" onclick="window.open(this.href);return false;
len tam nemas popisane tie chytaky. Ak niekto dava vysoky urok, tak je v tom vzdy hacik - ma nejake specialne podmienky. To treba rucne prejst a zistit.
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa marco »

Juggler - ja som este stihol tych 2,8% na rocny terminak - ako hovoris, islo to teraz zase dole.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
experience
Active Member
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2010 8:46 am

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa experience »

Prečítal som si príspevky vyššie a preto sa pýtam - oplatí sa dať peniaze teraz na termiňák s viazanosťou 1 rok alebo radšej vyskúšať nejakú 3 či 6 mesačnú viazanosť s tým, že výnosnosť do konca roka stúpne? Ako to vidíte? Alebo to pôjde ešte nižšie?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rozloz si tu sumu na viacej casti:

A) potom si ju uloz na rozne viazanosti
B) daj si len na jednu viazanost, ktora ma najvyssi urok, ale otvor si 4 vklady (na tu istu najvyssie urocenu viazanost)

Pripad A je jednoduchy. Ked ti tie kratke dobehnu, tak v novom obdobi zvolis najlepsi aktualnu sadzbu.

Pripad B je o tom, ze mas vklad rozdeleny na 4 casti. Ak budes potrebovat vyber, tak jeden z nich zrusis. Budes ma pokutu (nedaju ti urok za posledny rok napriklad), ale iba za tu jednu vybratu cast. Ostatne bezia dalej bez problemu.

Kratkodobo neviem kam sadzby pojdu. Dlhodobo v horizonte rokov - klesat nemaju moc kam. Skor stupnu. Takze prilis sa viazat na dlhe roky s celou sumou nema vyznam. Len nejaku mensiu cast na dlhe viazanosti.
experience
Active Member
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2010 8:46 am

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa experience »

Hej, nejako tak to aj plánujem.

Pozerám aktuálne sadzby na viazanosť 1, 3, 6 a 12 mesiacov, najlepšie úroky na jedn. produkty ponúkajú v poradí ZUNO, Privat Banka, OTP a J&T. Keďže ide o termiňák, všetko možnosti sú bezpečné alebo je niektorá z nich problematická? Najmä ZUNO sa v poslednom čase dosť prepiera v médiách.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zuno - myslim ze ak budes mat u Zuna terminak a preberieho ho Tatra banka, tak do konca viazanosti ti budu drzat podmienky ako si si dohodol v Zune. A ked skoncia a Tatra neponukne obodobne, tak pojdes inam.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja by som isiel kludne aj do 18 mesacnej .. Privatbanka
experience
Active Member
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2010 8:46 am

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa experience »

peter.cmorej napísal:ja by som isiel kludne aj do 18 mesacnej .. Privatbanka
A čo tak BKS? 2,15 p.a. s fixáciou 12 mes. Alebo nedôveryhodná inštitúcia?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

BKS je uplne v pohode. Neviem preco by mala rakuska banka mala byt menej dvoveryhodna nez mala slovenska banka.
Akurat ten ich system pobociek - jedna kancelaria v Bratislave.
experience
Active Member
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2010 8:46 am

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa experience »

VUBka teraz ponúka "derivát" menom KOMBIprodukt. Ide o to, že človek musí vložiť napr. 1 000 euro a 500 pôjde na termiňák, kde garantujú 2,4 % p.a. (viazanosť rok) a 500 ide do podielových fondov. Samotná sadzba na termiňák je na trhu bezkonkurenčná (normálne má VUB iba 0,6 % p.a., iné banky max 2,2% p.a. tuším), ale samozrejme v podielovom fonde negarantuje nikto nič. Navyše som pozeral ich vývoj a všetky sú za posledných 5 rokov plus mínus na úrovniach, ako pred krízou... Tu sa teda chcem poradiť - podľa vás, stojí to za zváženie? Celý ten produkt mi pripadá tak, že chcú ľuďom cez ten termiňák zalepiť oči, aby pri relatívne vysokom úroku na termiňáku dali peniaze aj do podielových fondov. A tie podielové fondy sú teraz dosť vysoko (v porovnaní s r. 2008/9).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podľa mňa, čo ti pridajú na termíňaku, to si stiahnú na poplatkoch v podielovom fonde... Treba to posúdiť kompletne.
Sranda aké mixy robia, len aby ľudí prilákali do fondov...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa filip glasa »

aké majú vstupné a správcovské poplatky do jednotlivých fondov?

Na penaznych fondoch dnes nic nedostanes - medzibankove sadzby su nizke a vynosy tychto fondov tiez.
Dlhopisove fondy su na maximach (uroky dlhopisov su nizke - strednodobo skor stupnu) co neprospeje tymto fondom.
Akciove fondy by teoreticky mohli nieco zarobit, ale zase tam kombinujes vysoky risk (akciovy fond) s nizkym rizikom (terminak) - to mi akosi nesedi.

Nejake kvantitativne fondy s nizkou volatilitou zrejme nemaju.

Oplati sa to jedine vtedy, keby si chcel dat peniaze do podielovych fondov tak ci tak - a k tomu vyuzijes este ten akcny terminak.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Podla mna je podstata aby naliali co najviac penazi do VUBAM a tie im generuju zisky cez poplatky.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
experience
Active Member
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2010 8:46 am

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa experience »

Vstupný poplatok je 1% z investície, inak v cenníku nič iné nevidím (ešte sú tam nejaké poplatky v prípade presunu medzi fondami a pri zrušení do 1 roka).

Keď to ale rátam, tak:
pri vložení 1000 euro a rozdelení po 500
termiňák zarobí 12 euro za rok
podielový fond - poplatok 5 euro a otázny zárobok

V porovnaní napr. s 2,15% p.a. na termiňáku v BKS, ktorý za rok zarobí 21,5 euro.

Čiže ak chcem za rok dosiahnuť cez kombiprodukt VUB to, čo mám v BKS naisto, podielový fond by musel zarobiť 2,9% p.a.

Ide o hrubý zisk v oboch prípadoch.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Najvyššie termínované učty

Príspevok od používateľa osamely chodec »

pozri si TER /total expense ratio/ podielovych fondov VUBAM.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"