zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pekny blog. Len mala (mozno zbytocna) technicka poznamka. Co ja viem o nazvoslovi, tak:

ohovarat = rozsirovat pravdive chyby inych bez uzitocneho dovodu, bez moznosti dotycneho branit sa (po nasom - kydat na neho za chrbtom)
potupovat = rozsirovat pravdive chyby inych bez uzitocneho dovodu, s moznostou dotycneho branit sa (po nasom - vyhadzovat mu spinu do oci)
osocovat = rozsirovat vymyslene chyby inych (a ty si takto definoval ohovaranie)

Neviem ako je to definovane v slovnikoch, takto to chapem ja.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pozor, podvodníctvo je rizikové, aj tu platí, že vysoké zisky sú možné iba za cenu vysokého rizika. Máme tendenciu vnímať iba úspešných podvodníkov, ale nevšímame si, že neúspešných sú obrazne povedané plné cintoríny.
Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6659000/pavel ... z2HhASNGMJ" onclick="window.open(this.href);return false;
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa rmaly »

http://www.sme.sk/c/6674867/ceske-deti- ... nosti.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kiez by sme sa aj my pohli tymto smerom...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa filip glasa »

investovanie na Ukrajine:
http://finweb.hnonline.sk/c1-58083790-u ... repad-meny" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jonatanus »

Anton Kreil interviewed at Cass Business School
http://www.antonkreil.com/anton-kreil-i ... ss-school/" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jonatanus »

How The Economic Machine Works by Ray Dalio
http://www.youtube.com/watch?v=PHe0bXAIuk0" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bezkontaktní platební karty jsou nyní velký hit. Možná ji ve své peněžence máte také a možná o tom dokonce ani nevíte. Ale zcela určitě riskujete, pokud takovou kartu nosíte u sebe. Zloději vás mohou okrást, aniž by vám sáhli do kapsy nebo aniž byste vůbec vkročili do obchodu a peněženku s kartou vytáhli z kapsy.

Zloděj si tak stáhne údaje o majiteli karty do počítače a může krást. Z karty zjistí jméno držitele karty, číslo karty, datum její platnosti, údaje o transakcích z posledních týdnů a mnoho dalších informací. Vybílit cizí účet přes internet už je pak hračkou.

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/takhle- ... video.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

chlapi jak je mozne ze ste sem nedavali alerty na tieto akcie. podobny ticker pred IPO velkej firmy sa musi hlasit :) :) :)

http://www.tyinternety.cz/2013/10/07/cl ... twitterem/" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zaujimave su clanky ohladne afery s emisiami. Cim su zaujimave? Neznalostou novinarov, verejnosti a politikov ako pracuje trh s emisiami a trh vo vseobecnosti.
Trhom s emisiami sa nezaoberam, nic o nich neviem, ale predpokladam, ze pracuju podobnym sposobom ako ine trhy s ceninami, ktore nie su kotovane na burze.
V suvislosti s aferou, vysla nova zprava, ze sud nenasiel ziadne nezakonnosti v suvislosti s urcitym obchodom v minulosti, ked bol stat udajne ukrateny o desiatky milionov Eur. Nie som tym prekvapeny. Navonok bol obchod prevedeny zauzivanym sposobom a formalne korektny. Ci sa niekto zo strany predajcu (stat) stretol v tmavej pasazi s kupcom nebolo dokazane. Take veci, i ked bezne je tazko dokazat. Pripadne tazko dokazat sposobom prijatelnym sudu.
Novinarom ano. Novinari sa stazuju na veci zauzivane v oblasti obchodovania s ceninami na celom svete vratane Slovenska. Medzi nimi:
Kupujuci bol ofshorova firma. Co je na tom protipravne, ked aj US Steel Kosice vlastni offshorova firma etablovana v Holandskom kralovstve. Ze spravca u ofshorovej firmy bola "garazova" firma? Quantum Fund Georgea Sorosa je takisto spravovany "garazovou firmou".
Zhruba po roku vypisovania novinarmi o tejto afere, vyliezol jeden z obchodnikov a usporiadal tlacovu konferenciu pre novinarov. Novinarov tam bolo asi dvadsat, co je viac ako ludi z verejnosti, ktori si pozreli nahravku konferencie. Ja medzi nimi.Nepamatam si detajly, ale chlapik bol niekde z vychodu, tvrdil, ze cenu a podmienky, ktore dostalo Slovensko bolo vyhodnejsia ako napriklad co dostali Cesi a ze jeho firma mala samozrejme zaujem o co najnizsiu cenu.
Podla mna to odrazalo aj fakt, ze ini neposkytovali lepsie podmienky, I ked mozno lepsiu cenu. Novinari odisli sklamani a s dlhym nosom.
Tak pracuje podla mna trh a SR nebol ukratena o nic. Zijeme v kapitalizme, sme chudobna krajina vratane sukromnych firiem so zaujmom a nakup emisii.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

No konecne jeden nazor, ktory nieje ovplyvneny nasim ekonomickym populizmom. Rokosak klobuk dole.

V case ked bola kauza emisie na taniery kazdy den, bol som na pivo s niekolkymi ekonomickymi zurnalistami. V ten vecer sa velmi zivo diskutovalo o tejto teme, a ja som len pocuval tie nazory. moj najlepsi kamarat pisal pre noviny uz par rokov. a preto som sa ho opytal. ze ako je mozne ze vsetci ti ludia maju taky skalopevny a homogenny nazor. Ja som v tom case pracoval s derivatmi aj s OTC a poviem ze som si vobec nebol isty ci cena za ktoru Slovensko predavalo emisie bola nizka alebo vysoka, lebo som vedel ze tieto derivaty obchodovane na OTCcku su uplne ine, a fakt som dopodrobna netusil ako sa pocitaju.

a teraz k podstate, vacsina z tych novinarov vedela co robim a cim sa zaoberam. a tak som si vybral dvoch najskusenejsich , ktori mali paradoxne najradikalnejsi nazor a opytal som , ci by mi nevedeli vysvetlit preco je ta cena vysoka? ci vedia co to taky emisny derivát vlastne je, s coho sa sklada a ako funguje mimoburzové obchodovanie? dalej som chcel aby mi povedali aspon nejake príklady rok dozadu ya aku cenu sa podobne derivaty obchodovali.

takze na ziadnu s otazok mi ani jeden s nich nevedel odpovedat, jedine co mi vedeli povedat je ze to bol urcite podvod. pretoze to bol statny obchod s garazovou firmou. Ak takymto sposobom funguje investigativna zurnalistika v kauzach. tak sa potom nedivim ze 60 milionove emisie su téma ktora sa prebera mesiace. Ale risk free trejd financnej skupiny pri ktorom ziska v pozickach 1,134 mld EUR behom 4 dni sa neriesi .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Rado »

Novinár nepotrebuje vedieť aká je cena a z čoho sa skladá. Veď si to nevedel ani ty sám. Problém nie je v obsahu a teda v cene za ktoré sa emisie predali. Problém je vo forme predaja. Takým spôsobom môžeš predávať privátne aktíva, ale nie štátne. Predávaš aktíva z ktorých profit je všetkých a z tohto dôvodu mal predaj prebehnúť transparentne na trhu, kde realizovaná cena by bola skutočne trhová. To sa nestalo a tak tvrdenie Rasťa (pán z východu z tlačovej konferencie), že to bola cena lepšia akú mali Česi ako benchmark neobstojí lebo skutočnú trhovú cenu realizoval až on. (btw predali sme emisie o polovicu lacnejšie ako Česi)

Celé mi to pripomína nákup akcií z prvej vlny kupónky. Väčšina dnešných slovenských "žralokov" najímala študentov z VŠ, ktorý chodili po Slovensku a skupovali po jednotlivých ľuďoch akcie. Nakúpili pre "žraloka" za 30 Sk a ten ich na trhu následne predal za 80 Sk. Chalani si vtedy zarobili v priemere od 80 do 100 tisíc Sk mesačne. (celkom slušné na študenta v rokoch 1995-97) Tvrdiť pánovi XY od ktorého kupujem za 30, že mu dávam lepšiu cenu ako jeho susedovi, ktorý predal za 26 je podobne smiešne, keď následne realizujem viac ako 100% zisk, ale taký je obchod. Všetko bolo čisté ako detská prdélka po kúpeli. Vlci boli sýti a ovce celé a vysmiate. :wink:

Na Slovensku je však bežné kradnúť a tak sa nemôžeme čudovať, že sa tak deje aj pri správe aktív, ktoré patria všetkým. Výsledkom toho je, že k správe vecí verejných pustíme stále tých istých. Ťažko niečo vyčítať, keď máme sami maslo na hlave. Na druhej strane treba povedať, že hrabať inak ako k sebe som ešte žiadneho záhradkára nevidel. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Tilbur »

Mika napísal:chlapi jak je mozne ze ste sem nedavali alerty na tieto akcie. podobny ticker pred IPO velkej firmy sa musi hlasit :) :) :)

http://www.tyinternety.cz/2013/10/07/cl ... twitterem/" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to pre mna velka zahada. Myslite si, ze niekto moze byt v ramci obchdovania taky nedbanlivy, ze si neprecita ani poriadne nazov firmy? Lebo tweeter nie je twitter.

Mimochodom s tymto titulom bolo na par dni pozastavene obchodovanie a uz ma zmeneny aj symbol.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Rokosák »

Tilbur, suhlasim, ze novinar nemusi vediet ako vypocitat teoreticku cenu derivatov, ale ak sa vycisluje konkretna vyska straty tak by mal uviest s akym cislom porovnava realizovanu cenu. Takisto ake boli alternativy, teda konkretne vyhodnejsie ponuky.
Princip predaja aktiv je rovnaky pre stat ako aj firmy. V oboch pripadoch ide o cinnost zamestnanca pod kontrolou zodpovednej osoby. V oboch pripadoch vysku straty treba dokazat a zistit ci islo o zamerne konanie - korupciu.
Sposob predaja moze, ale nemusi korelovat s vyhodnostou ci nevyhodnostou obchodu. Sudom to nestaci. Nemusi stacit ani sudnemu cloveku.
Ak vsak chceme zovseobecnovat tak ponukam v suvislosti s aferou emisii tieto dve:
1. Nasinec je viac nakloneny okradnut vlastneho spoluobcana ako zahranicneho zamestnavatela. (Malo by to byt naopak)
2. Zahranicnym kapitalom vlastnene a podporovane medialne organizacie zavidia domacemu podnikatelovi "lahky" zisk, ale zahranicnemu subjektu ho dopraju.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

Rado

problem je v tom ze emisie ktore predali cesi, boli uplne ineho typu, inak sa ratali a vyplivali s nich ine zavazky.
a tiez nieje pravda ze to bol len taky trejd ze emisia A sa predala garazovej firme a ta tu istu potom obratom predala japoncom.
to su presne veci ktore media skresluju. porovnavali stary cesky trejd s nasim o niekolko mesiacov pozdejsie, ale napriklad to ze o dalsich par mesiacov sa predalo viac statou za podobnu cenu ako sme predali my sa nespomina.
Ja ziadnu interblue group neobhajujem, ja len hovorim ze skutocne nikto si nedal tu namahu tie emisie spravne nacenit. presne podla typu a struktury zavazkou ktore z nej plynu.a to je fakt. vsetci o nich rozpravaju a v podstate nikto tomu nerozumie. keby mi dal niekto za to prachy ja by som to nacenil. ale takto len sucho konstatujem ze tato polovacka bola dost unahlena a hlavne nezmyselna. samozrejme kazdy chce zarobit, ale nie kazdy kto trejduje zo statom podvadza. podvod sa musi dokazat a kedze po tolkom medialnom humbuku prisli na to ze tu sa podvod neda dokazat. aj ked vsetci dopredu vedeli kto je vinnik.

ak rozpravas o trhu, tak je to zase len a len o pohlade. OTC trh je taky, vcera si predal za 2.5 o rok predas za 5 a o dalsi rok zase mozes predat za 7 a ktora je ta spravna cena ?? nikto nevie. a navyse je problem s tym ze ty nepredavas vzdy ten isty produkt. keby to bol standardizovany produkt tak sa obchoduje na burze. to ale tieto konkretne OTCcka jednoducho niesu. kazdy jeden emisny balik moze byt iny. takze zrovnavat to s akciami z kuponky kde akcia slovnaftu je vzdy len akcia slovnaftu .
ak chcete hladat vinnika, tak sa pozrite na brussel , ktory tieto emisne somariny vymyslel.

mne osobne na tomto vadi to, ze namiesto toho aby si stat najal experta na emisie ktory mu najde kupcu, to preda bez analyzy. teda pardon z analyzou ale z takpou co vypracuje kupujuci. a nasi na ministerstve su este aj taki mantaci, ze ked uz tu analyzu urobil niekto iny. tak sa neobtazovali ani zmenit template dokument. (presne to iste ako teraz pri kauze s J&T)

my mame bohovsku schopnost hned odsudit kazdeho , dopredu, a bez rozmyslu. a ked pridu skutocne zavazne rozkradacky, tak len hodime rukou. ze vsak vsetci kradnu. neni rozdiel. ale ja teda vidim sakramensky velky. 60 milionova kauza s problematikou ktorej ani panboh nerozumie. a 1.1 miliardova, ktora je sprosta rozkradacka. jednoducha ako facka.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://pythonsweetness.tumblr.com/post/ ... 45-minutes" onclick="window.open(this.href);return false;
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa marco »

(az) dnes som objavil tento web. mam v plane si tam postupne tie clanky nastudovat. zatial co som prebehol, tak super veci.
http://www.cfo.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa filip glasa »

dobry web. Len tie preberane clanky z inych webov moc nechapem na co kazdy pcha na web a zahlcuje si ho cudzimi neunikatnymi dulicitami.
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa marco »

z hladiska "zurnalistiky" je to fail, ale pre mna ako uzivatela je to pridana hodnota mat to na jednom webe pozbierane

myslim, ze viac ludi mi da za pravdu. preto si viem predstavit, ake je tazke presadit sa s vlastnym obsahom
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

marco - dost dobra stranka

filip - nieje lepsie mat neoriginalny clanky. ktore su fakt dobre, ako keby travit kopec casu a kvalita by nezodpovedala. ved ked to uz niekto urobil a dobre. tak je super ze to mozu zdielat a zarobit na tom nie?

btw , ked sme sa bavili minule o dizajne, resp dizajne ktory ukaze ze na stranke obsah naozej je, tak toto je dobry priklad.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak je super ze to mozu zdielat a zarobit na tom nie?
Na zdielaní duplicít a agentúrnych správ sa nedá zarobiť. Ak máš už raz to isté na spravodajských weboch alebo na finwebe, tak nikto nebude kvôli duplicitného obsahu chodiť na ďalší CFO web.

A za druhé - zaniká v tom zmätku to podstatné, že majú kvalitný vlastný obsah, ktorý si skoro vôbec nevšimneš.

Za tretie - duplicity sú vyslovene škodlivé z hľadiska optimalizácie pre vyhľadávače.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

1. samozrejme ze sa na tom zarobit da. lenze je rozdiel delit biznis na webovy projekt alebo ho vnimat ako celok.
ludia na ich stranky mozu uplne pokojne chodit len pre to ze tam maju ten obsah proste cely po kope. a nemusia hladat po tych inych spravodajskych weboch. koli duplicitnemu obsahu nikto na ziadny web nechodi. chodi tam hlavne koli obcahu a v principe je uplne jedno kto ho vytvoril
2. podstatny je obsah, koho ten obsah vytvoril citatel v 90% nevnima
3. ano ale zaroven vyplnia web ktory sam nemusi mat obsah vobec. apeniaze mozu prist inym kanalom, napriklad seminarmi.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa filip glasa »

Mika to su tvoje domnienky. Realita je taka, ze agregatory cudzich textov nezarabaju takmer nic. Mas 4 - 5 hlavnych agregatorov sprav kam ludia chodia (velke spravodajske portaly a pod.). A potom tisice malych agregatorov kam nikto nechodi. Nemas dovod tam prist a nemas ako sa tam dostat.
Google ta tam nedovedie, lebo nema zaujem vodit ludia na 145 kopiu nejakeho clanku. A ak nemas navstevnost, tak nezarobis ani na tych seminaroch.

ja viem za kazdemu sa zda super zaplnit web milinom preberanymi spravami, ale to je zrovna jedna z tych najhorsich veci, co prevadzkovatel novej stranky moze urobit.
Pretoze dostat sa medzi tych top agregatorov nema sancu, a len si zaserie web duplicitami (duplicity su penalizovane googlom).

Len pre zaujimavost: http://www.manzes.cz/jaka-je-mira-jedin ... yhledavacu" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

no nemusime sa priet o blbosti, ja mam proste iny nazor. ten web ma proste nejaky ciel a podla toho sa riadia.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja len ze jedna z najvacsich blbin co mozes urobit na novom webe je to, ze si tam pustis preberane clanky.

To si mozu dovolit hospodarske noviny (ked pustali finweb) s vysokym rankom. Ale beznemu webu to na 90% ublizi v navstevnosti aj vo vyhladavani. Ak by tam mali len svoj obsah, tak by im tam hlavne cez google chodilo viac ludi. Ak je ciel mat vyssiu navstevnost, tak je preberanie dulicitneho obsahu zly smer ako to dosiahnut. Hlavne ak tym zabijes slusny vlastny obsah (preberany poctom prebije tie vlastne clanky).
antibankar
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 21 08, 2012 12:19 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa antibankar »

seo je svina :)
matrixbanka.wbl.sk - poistenie investovanie
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa filip glasa »

Interblue a emisie: Keď toto niekomu príde ako štandardný predaj, tak ja som spadil z čerešne.
Počas prieskumu trhu objavili možnosť zobchodovania emisií na Slovensku, pracovníci firmy Mizuho spolu s majiteľmi elektrárne vo Fukušime sa preto stretli vo februári 2008 s ľuďmi z nášho ministerstva životného prostredia.
Japonské firmy sa následne rozhodli naše emisie kúpiť, pracovníci firmy Mizuho preto založili spoločnosť Asuka Green Investment. Keď prišli rokovať na Slovensko o podmienkach predaja, zistili, že emisné povolenky priamo od štátu kúpiť nemôžu.

„V mesiaci september 2008 pri stretnutí mu bolo oznámené, že emisie sa budú predávať cez firmu Interblue Group, a preto treba ďalej rokovať s touto firmou,“ cituje polícia pracovníka firmy Asuka Green Investment.
http://ekonomika.sme.sk/c/7055439/vyset ... acili.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jonatanus »

For the Love of Money
http://www.nytimes.com/2014/01/19/opini ... .html?_r=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Snowdena nominovali na Nobelovu cenu mieru

Podľa norského exministra si Snowden zaslúži Nobelovu cenu, pretože prispel k odhaleniu extrémnej úrovne sledovania zo strany národov proti iným národom a občanom."Prispel k tomu, aby sa ľudia dozvedeli o tom, čo sa stalo a vyvolal verejnú debatu," dodal. Snowdena tiež oceňuje za jeho prínos v oblasti diskusie o "dôvere vláde",

http://www.sme.sk/c/7083461/snowdena-no ... mieru.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa petok »

Patnáct měst schválilo rezoluci o vzniku banky, která by pracovala „pro lidi žijící ve Vermontu a nikoli pro Wall Street“. Vzniká tak nový fenomén, který zajímavě doplní neustále sílící síť družstevních záložen.
http://literarky.cz/politika/svet/17023 ... -streetem-
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa davoo »

The less Americans know about Ukraine’s location, the more they want U.S. to intervene
http://www.washingtonpost.com/blogs/mon ... intervene/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja ani neviem ako sa mám k tomu linku vyjadriť. :D
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa davoo »

NAB banker and ABS employee arrested in alleged $7m insider trading scam
http://www.news.com.au/finance/nab-bank ... 6911909012" onclick="window.open(this.href);return false;
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa petok »

The Italian government has announced it will include revenues from prostitution and illegal drug sales to its gross domestic product (GDP) figures.

The change in methodology complies with new EU rules requiring member states to record the value of all activities that produce income, including the "production and consumption of drugs", prostitution and black market alcohol and cigarette sales.

The move could boost the country's finances by as much as 2 per cent, according to the European statistics office, Eurostat, and help Prime Minister Matteo Renzi tackle the country's deficit.

http://www.independent.co.uk/news/busin ... 24457.html
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Ladis »

Obrázok
Arsch der Welt - Möbel kaufen - video
http://youtu.be/TiRCDyDXY24" onclick="window.open(this.href);return false;
Was ist denn das?
Der Arsch der Welt.
Und was wollen wir da?
Möbel kaufen.

Copak je to?
Zadek světa.
A co tam chceme?
Nábytek koupit.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa marco »

http://www.jet.sk/news/view/v-jednoduchosti-su-peniaze" onclick="window.open(this.href);return false;

aky mate nazor na podobne strategie ? inak tym linkom by som aj rad upozornil na jednu vec, ktoru si vsimam na webe J&T Banky - az neuveritelne zjednodusovanie vsetkeho.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jogo »

Tuna robim k tejto strategii "paper-trading".
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 361#p81361
Cital som o nej na Patrii a zaujalo ma to.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Autor pise o kazdorocnom rebalansovani portfolia vo forme nahradit cast najvykonnejsej zlozky za posledny rok tou najmenej vykonnou. Prichadza teda k obcasnej realizacii zisku a teda povinnosti platit dan, mozno aj odvody. Ak taketo rebalansovanie v niektorom roku ale nedopadne dobre a skonci v minuse, investor nesie cely minus. Urcite sa to podpisuje na celkovej realnej vykonnosti daneho portfolia.
Tiez napr. pri drzani zlata, ak ho drzi vo fyzickej forme, pri predajoch a nakupoch plati velky spread. Ak ho drzi v inej podobe, plati rolovania.
Hotovost drzal v pokladnicnych poukazkach USA, cize bol naplno vystaveny kurzovemu riziku USD.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rebalansovanie je klasika ktorú by každý kto má nejaké dlhodobé portfólio mal využívať. To ani nie je stratégia, ale normálna bežná vec. Tak ako ľudia používajú priemerovanie ceny pri pravidelnom investovaním, tak rovnako ak máš dlhodobé portfólio fondov, akcií, čohokoľvek, tak by si mal rebelansovať. Buď to rebalansuješ triedy aktív, alebo fondy, alebo samotné akcie.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa radvan »

marco napísal:http://www.jet.sk/news/view/v-jednoduchosti-su-peniaze

aky mate nazor na podobne strategie ? inak tym linkom by som aj rad upozornil na jednu vec, ktoru si vsimam na webe J&T Banky - az neuveritelne zjednodusovanie vsetkeho.
treba rozlisovat minulu vykonnost a moznu buducu ... mas 1/4 v cashy,v dlhopisoch, akciach a zlate ... v minulosti boli velmi vysoke urokove sadzby a poslednych 20-30 rokov kontinualne klesali, co ti vyrazne navysovalo vynos cashovej a dlhopisovej zlozky (a je dost pravdepodobne ze pridavalo trosku na vykonnosti aj akciam a zlatu) ... aktualne ma cash 0% vynos, dlhe US dlhopisy 2.5%, akcie su drahe a od zlata sa dlhodobo neda cakat viac nez inflacia ... na najblizsich 5-10 rokoch to "permanent portfolio" da v priemere tak maximalne 2-3% rocne, co je veeelmi daleko od tych 9%-10% co bolo v minulosti ... to vsak nevylucuje, ze to moze byt v pohode viac ako SPX, ktory moze dat v pohode este menej alebo rovnako ale s podstatne vyssim rizikom ... 10% je utopia ... aj 5% ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa marco »

v tom dlhodobom portfoliu mi este chybaju nehnutelnosti (rozne druhy). rebalansovanie hodnoty na rocnej baze ale nie je velmi mozne (a asi ani nie potrebne). to len tak na okraj :wink:
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"