Termínované vklady v exotixkých menách

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
hal_sk
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 8:50 pm

Termínované vklady v exotixkých menách

Príspevok od používateľa hal_sk »

Zdravím,
Ako si môžem ja, ako Slovák založiť termínovaný vklad s vkladom pár desaťtisíc EUR v cudzej mene ako napr: NZD, AUD, NOK, SEK, CNY? AK je to problém, ako investovať peniaze (do peňažných vecí), ak vsádzam na pokles EUR a USD v strednodobom horizonte?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady v exotixkých menách

Príspevok od používateľa filip glasa »

Mozes si otvorit pozície v týchto menách o niektorého online brokera. Vyjde to lacnejšie ako devízový účet a a je to aj flexibilnejšie.

Otázka je skôr či je toto všeobecne dobrý nápad.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Termínované vklady v exotixkých menách

Príspevok od používateľa Istiach »

hal_sk napísal:Zdravím,
Ako si môžem ja, ako Slovák založiť termínovaný vklad s vkladom pár desaťtisíc EUR v cudzej mene ako napr: NZD, AUD, NOK, SEK, CNY? AK je to problém, ako investovať peniaze (do peňažných vecí), ak vsádzam na pokles EUR a USD v strednodobom horizonte?
A chcel by si to zalozit v cudzej mene na slovensku, alebo v tej danej krajine? A preco vlastne? Lebo aj je to koli tomu, ze maju vyssie uroky, tak sice na urokoch zarobit mozes, ale aj tak to budes musiet neskor zmenit na eura, a mozes mat nevyhodny kurz, pri ktorom vlastne prerobis.
hal_sk
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 8:50 pm

Re: Termínované vklady v exotixkých menách

Príspevok od používateľa hal_sk »

filip glasa napísal:Mozes si otvorit pozície v týchto menách o niektorého online brokera. Vyjde to lacnejšie ako devízový účet a a je to aj flexibilnejšie.

Otázka je skôr či je toto všeobecne dobrý nápad.
Myslíš nákup nejakého špecifického ETF?
hal_sk
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 8:50 pm

Re: Termínované vklady v exotixkých menách

Príspevok od používateľa hal_sk »

Istiach napísal:A chcel by si to zalozit v cudzej mene na slovensku, alebo v tej danej krajine? A preco vlastne? Lebo aj je to koli tomu, ze maju vyssie uroky, tak sice na urokoch zarobit mozes, ale aj tak to budes musiet neskor zmenit na eura, a mozes mat nevyhodny kurz, pri ktorom vlastne prerobis.
Chcel by som si to zaloziť tam kde to bude najjednoduchšie, čiže asi tu. Ale tu možno taká ponuka nieje.
A k otázke prečo. Možno si budem chcieť "vsadiť" pokles EUR-a voči mnou spomínaným menám a vyššie úroky sú už len ako bonus. Ale tu sa hlavne pýtam informatívne, ešte som sa nerozhodol.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Termínované vklady v exotixkých menách

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu si asi nemôžeš založiť termínovaný vklad v exotickej mene, ale môžeš robiť forexové špekulácie, pričom ti úroky pripisujú vo forme swapových bodov. Ja nie som na to odborník, ale chlapci Ti to hádam vysvetlia, keď položíš otázku korektne, pretože tu nejde o termínované vklady. Na termínovaný vklad si musíš založiť účet v príslušnej zahraničnej banke a to by boli veľké náklady..mimo bežných aj na poplatkoch, kurzových zmenách a pod.

Ak chceš zarobiť na termínovanom vklade v exotickej cudzine a neriskovať stratu na kurzovom rozdiele, tak Filip vravel, že v Azerbajdžane dávajú 9% p.a na termínovaný vklad v eurách
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Termínované vklady v exotixkých menách

Príspevok od používateľa kiikino »

vola sa to "carry trade" aby si mohol googlovat - na páku vysoko rizikova zalezitost
co som pozeral tak niektore banky ponukaju aj vklady v roznych menach ale urok je smiesny a videl som tam aj obmedzenia na minimalny vklad
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady v exotixkých menách

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ak myslis ze je to dobry napad (nemyslim ze je to dobry napad), tak si otvoris ucet u hocijakeho miestneho brokera. Nenakupis ziadne ETF ani neotvoris menovy par s pakou.

Len si u neho jednoducho zamenis eura za tie exoticke meny (ak sa da). Ak by sa to nedalo, tak otvoris forexovu poziciu, ale tak, aby ti to vyslo bez paky.

Ale v zasade myslim ze by si to nemal robit vobec :-)
Ani na devizovom ucte.

Azerbajdzanska banka - tam je ale vklad v eurach. Pritom Hal_sk zrejme riesi to, ze nechce mat eura ani dolare, ale nejake "komoditne meny".
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Termínované vklady v exotixkých menách

Príspevok od používateľa filip glasa »

Prípadne by sa dalo vybrať aj nejaké ETF, ktoré je zamerané na komoditné meny:

http://etf.stock-encyclopedia.com/categ ... -etfs.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.wisdomtree.com/etfs/fund-det ... x?etfid=74" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Termínované vklady v exotixkých menách

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

presne tak, kup si ETF na meny. Ja osobne teraz nemam nic z toho, ale uz som mal na real, yen, yuan .. je to najlepsia varianta.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"