Apartmány, chaty, penzióny, hotely

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Apartmány, chaty, penzióny, hotely

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

Napísal som pánovi managerovi, nech mi pošle priemernú obsadenosť a výnos, ktorý vyplatili za posledný rok v prepočte na jeden apartmán. Tak ak Vás to bude zaujímať, postnem to sem. Ak sa mi ešte ozve.
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Apartmány, chaty, penzióny, hotely

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

Takže predchádzajúci kvartál:
1 - izbový apartmán - výnos 550, náklady 345 = v čistom 205 / 3 = 68 eur mesačne
2 - izbový apartmán - výnos 1 100, náklady 420 eur = v čistom 680 / 3 = 227 eur mesačne

to mal byť kvartál 07-09/12, ak som to dobre pochopil.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Apartmány, chaty, penzióny, hotely

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

a co to znamena, kolko noci mali obsadenych? navyse je to leto, co je spolu so zimou ak sa nemylim high season
Pavel Oravec
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Pi 04 10, 2013 1:18 pm
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Apartmány, chaty, penzióny, hotely

Príspevok od používateľa Pavel Oravec »

to musíme porátať, môžeme začať od teba - koľko si tam bol nocí? :-)

ale asi sa to nedá zrátať, leb momentálne prerozdeľujú zisk podľa izbovosti, teda 1:2:3, v percentách 16,67 : 33,32 : 50

teda ak za kvartál 550 na 1-izb., to je mesačne cca. 183 eur, ak noc dávajú za 25 eur tak mali obsadených v priemere = 7-8 nocí.

Vraj sa má schvaľovať, že sa bude zisk rozdeľovať podľa m2. To by podľa mojich hrubých prepočtov mohlo vyzerať na pomer 21:32:47. Ale to som len veľmi zhruba rátal.

Nad tou high season premýšľam aj ja, kedy je.
JuroV
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 02 05, 2016 5:28 pm

Re: Apartmány, chaty, penzióny, hotely

Príspevok od používateľa JuroV »

Caute,

neviete, aka je teraz priblizna obsadenost chalup v turisticky atraktivnych oblastiach (Podbanske / Zuberec / Donovaly / Vratna) ?

Neviem, kde k takymto datam prist.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"