Investicia 5000€

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
yakuza
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 05 11, 2013 4:47 pm

Investicia 5000€

Príspevok od používateľa yakuza »

Zdravim

Do coho investovat 5000€? nejake rady? ponuky?
Lewis
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 14 12, 2013 3:22 am

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa Lewis »

Pozicaj ich

http://ako-investovat.sk/clanok/235/zlty-melon-recenzia" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =53&t=4159" onclick="window.open(this.href);return false;

Na druhej strane neviem ako si skuseny trader....
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa Istiach »

yakuza napísal:Zdravim

Do coho investovat 5000€? nejake rady? ponuky?
Cau,

Ja by som navrhoval toto: Bolo tu uz viac podobnych otazok. Najdi si ich, precitaj si ako im poradali chalani a ak ti potom nebude nieco jasne, opat sa spytaj
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa Tomtom »

Istiach napísal:Zdravim

Do coho investovat 5000€? nejake rady? ponuky?

Cau,

Ja by som navrhoval toto: Bolo tu uz viac podobnych otazok. Najdi si ich, precitaj si ako im poradali chalani a ak ti potom nebude nieco jasne, opat sa spytaj
Istiach viem ze to lezie na nervy ze kazdy pise kde mam zhodnotit moje tazko zarobene peniaze, ty im povies ze najdite si odpovede sami, ale clovek nechce citat o cudzich peniazoch oni tu prisli sa spytat co im poradia odbornici na ich konkretny problem alebo predstavu..

Co sa tyka toho investovania, zalezi na tebe co chces, su fajn niektore produkty ci uz v bankach ale sporitelnach, alebo ak mas skusenosti s tradingom ci uz su to akcie alebo forex zalezi na tebe, ale ver mi je vela veci co sa treba ucit a nakoniec na tradingu nemusis ani nic zarobit ba aj prerobit. Dam ti jednu otazku, co ocakavas od tych 5000 euro? Aky rocny vynos by bol pre teba to co hladas?
TomTom - vaša navigácia :)
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa rabdo »

sorry TOMTOM ale Istiach má pravdu!!!

všetko tu už bolo MILION KRÁT napísané... a vždy je to otom istom.


každý tu hladá niekoho čo bude zaňho rozhodovať - prvá chyba!!! :roll:

ostatné si treba dobre pohľadať...

a až potom sa pýtať na už konkrétnejšie veci. :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa Rado »

Tomtom napísal: Dam ti jednu otazku, co ocakavas od tych 5000 euro? Aky rocny vynos by bol pre teba to co hladas?
Lepšia otázka je koľko si môžeš z tých 5000 dovoliť stratiť, aby ťa neporazilo?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
berion
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 17 04, 2014 5:58 pm

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa berion »

pre @yakuza a ďalších – odporúčal by som rozložiť danú sumu na niekoľko menších a investovať do viacerých možností. Pre fondy skús pozrieť aj http://www.penzijna.sk/podielove-fondy/.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa Pette »

Terminovany ucet.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa Rokosák »

Najprv si treba ujasnit pojmy. Suma pod 75,000 Eur nie je investiciou, ale sporenim. Vzhladom na to, ze maloktory z nas sa narodil bohaty a aj v pripade, ze rodicia boli bohati, to neznamena, ze vam dali nad "vasimi" peniazmi kontrolu treba zacat setrenim. Nic zleho na tom nie je. Setrenie, hlavne pravidelne je uzitocne. Na Slovensku asi jedinym prijatelnym setrenim su terminovane ucty.
Az si nasetris tak potom prichadza do uvahy investovanie. Na Slovensku, vzhladom na vysoke poplatky ci nepristupnost je najlepsou investiciou nehnutelnost a potom najdolezitejsia komodita - poda. Z bezpecnostneho hladiska je dobre zakupit niekolko zlatych minci. Ak bude treba utekat pred hordou hladnych Ukrajincov, pomozu v uteku lietadlom, lodou ci taxikom.
V pripade spolocenskych nepokojov dobrou investiciou je aj kolekcia historickych zbrani. Medzi ne doporucujem sable z cias monarchie, valasku z cias sociku a dobre vycisteny AK-47 s nahradnym zasobnikom a dostatkom nabojov bez ohladu na vek. Inak vase "investicie" mozu predcasne skoncit u dedicov, susedov ci uplne neznamych zlodejov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlasím s Rokosákom.
Odporúčanie ,,rozložiť danú sumu na niekoľko menších a investovať do viacerých možností,, považujem za blbosť.
Je to typické odporúčanie agentov s teplou vodou, ktorí chcú predať čo najviac produktov, aby sami zhrabli čo najviac provízií.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hnoor0044
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 09 03, 2016 11:43 am

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa hnoor0044 »

Nic zleho na tom nie je. Setrenie, hlavne pravidelne je uzitocne. Na Slovensku asi jedinym prijatelnym setrenim su terminovane ucty.
Az si nasetris tak potom prichadza do uvahy investovanie. Na Slovensku, vzhladom na vysoke poplatky ci nepristupnost je najlepsou investiciou nehnutelnost a potom najdolezitejsia komodita - poda.
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Ako písali už vyššie. Pri €5000 sa nejedná o investovanie v pravom slova zmysle. Resp. výnos z takéhoto investovania je taký malý že sa ti prakticky neoplatí podstupovať riziko a urobiť s tým niečo iné ako vložiť na termínovaný účet.

S takou sumou sa ale dá rozbehnúť biznis napríklad. Proste musíš uvažovať o vyšších výnosoch a samozrejme vyššom riziku. Tiež sa s tým dá začať obchodovať na burze. Tu ale rátaj s časovou náročnosťou - pár rokov min. kým sa naučíš obchodovať.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A co tak jednoducho kupit akcie? To by mohlo byt rocne v dividendoch 200-400eur.. Podla stastia...
Tym padom investuje 5000 a ma 1 vylet rocne zadarmo. :)
Odoslané z počítača
ydeno
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 08 06, 2017 7:33 pm

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa ydeno »

Kupit záhradu, zasadit egreše. Tie sú veľmi hodnotné.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa Rokosák »

A co ribezle? :lol:
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa iceberg8 »

ceresne su fajn.. ved to ide 7eur za kilo.. kolko ma 1 strom ? 40kg ?
40*7 = 210eur
1 strom ma kolko? 10m2 ?
za 5k dajme na pozemok 2k, to je tak podla lokality.. ale 10 stromov sa tam urcite zmesti. to mas 2k v ceresniahc, priemerna uroda, ak predavs vsetko. ak predas len 50% mas stale 1k zisk z 5k investicie..
ale neviem, kde je chyba v mojom prispevku.. resp skor prepoctoch.. az raz zasadim svoj vlastny strom, tak budem mudrejsi.
Odoslané z počítača
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Investicia 5000€

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

neprestavas ma udivovat :D
Ak zasadis strom zistis ze ti zdochne lebo zacnes popritom tazit kryptomeny a zatial ti tie ceresne zozere nejaka pliaga :D

Ceresne idu teraz cca 3 -5 eur u nas v PK

Ak by si bol dobry obchodnik oberes ich polosurove uskladnis a hermeticky uzavries , v zime do nadoby napustis eten , ovocie zacne dozrievat a predas ceresne za 10 eur

easy money
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"