Tobbieho prvotiny

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
tobbie
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2010 1:09 pm

Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa tobbie »

Ahojte,

Nakoniec som backestami nic moc nevymyslel. Jednoducho mi vyslo ze ked mam stastie zarobim, ked smolu tak prerobim... (prikladam graf)

V tejto teme budem hlasit moje trejdy. Momentalne som uplne uplny zaciatocnik a planujem hladat sam seba.
Dakujem za vsetky doterajsie komentare. Niekolko krat som si ich vsetky presiel a moje pocity ostali zmiesane.

Planujem do obchodov vstupovat na realnom ucte a riskovat malu ciastku.
Moja vizia je, ze sa pocas obchodovania nasledujucich 12 mesiacov a dostanem na krasnych +0% p.a a hlavne najdem smer ktorym sa budem dalej uberat :-)
Prílohy
backest
backest
Screen Shot 2014-05-01 at 12.39.16.png (27.75 KiB) 5602 zobrazenia
tobbie
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2010 1:09 pm

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa tobbie »

Myslim si ze cena plynu pojde hore a znova sa bude oplacat tazit uhlie - taktiez sa blizi leto, cez leto je vacsia spotreba energie a vacsina uhlia sa pouziva na vyrobu elektriny.

Long ANR - 4,46
SL - 4
PT - 5,5
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa Tomtom »

Vela stastia ja robim nieco podobne ale nie na reale ale len paper trading, drzim palce a nech najdes sameho seba, mam jednu otazocku, co je pre teba mala ciastka? diki ahoj
TomTom - vaša navigácia :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa jogo »

Ake velke mas poplatky za obchod?
Inac na zaciatocnika pekny vstup, dno sa zda byt uz "vybetonovane". :wink:

Obrázok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
tobbie
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2010 1:09 pm

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa tobbie »

Tomtom napísal:Vela stastia ja robim nieco podobne ale nie na reale ale len paper trading, drzim palce a nech najdes sameho seba, mam jednu otazocku, co je pre teba mala ciastka? diki ahoj
Mala ciastka je 20 dolarov/obchod. Je to naozaj smiesna suma, no mna to motivuje aby som sa trhom naplno venoval. To je ako pozerat zapas a nestavit si :-)
jogo napísal:Ake velke mas poplatky za obchod?
Inac na zaciatocnika pekny vstup, dno sa zda byt uz "vybetonovane". :wink:
Jogo dakujem. No tato spolocnost to ma dost nahnute. Nie je iste ci krachne a ci nie. Ja som vsadil na to ze strach z krachu drzi cenu dole.

Som na Interactive cize cca 0,6-0,8$ / prikaz. Cize na poplatkoch samozrejme prerobim.
tobbie
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2010 1:09 pm

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa tobbie »

Dnes som urobil dalsi obchod. Dal som tesnejsiu stopku, nakolko som ocakaval velke momentum a chcel som to strihnut intraday. Bohuzial moje ocakavania boli nespravne.

Long GLUU

Vstup: 4,3
SL: 4,09
PT: 4,6

Myslim ze tento obchod nepojde podla mojich predstav. Volume je zatial mizerne a myslim ze je to prave kvoli obavam co sa bude diat nasledujuce dni vo svete.

Obrázok
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa jogo »

tobbie napísal: a chcel som to strihnut intraday.
Vies o tom, ze ak mas ucet mensi ako 25 000$, tak mozes urobit na USA-burzach maximalne tri intraday obchody za 7 dni?
Potom ti ucet zablokuju a budes musiet ziadat o odblokovanie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
tobbie
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2010 1:09 pm

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa tobbie »

jogo napísal:
Vies o tom, ze ak mas ucet mensi ako 25 000$, tak mozes urobit na USA-burzach maximalne tri intraday obchody za 7 dni?
Potom ti ucet zablokuju a budes musiet ziadat o odblokovanie.
Dakujem za upozornenie, ano som si toho plne vedomy. Sledujem to v mojom Account managemente.
tobbie
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2010 1:09 pm

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa tobbie »

Tak dneska som to trosku prehnal.

1. ARIA som si dal intraday - Vstup na 7,32 , SL 7,2 .Vystup na 7,45. Jednoducho som si omrkol akcie ktore mali aktivny premarket a pozitivne ohlasy. Pockal som si az po open ARIA popadne a kupil som. Tento obchod sa da s kludom nazvat hazardovanim.

2. OIBR
Vstup na 1,02
SL 0,5

OIBR beriem ako investicnu akciu na dlhsie obdobie a zodpoveda domu stop loss. Myslim ze je v peknom vypredaji.

Obrázok


3. SPXS
Vstup 30,4
SL 29,2

Obrázok

Cez toto etf som si chcel stavit na bajnu korekciu ktora sa na nas udajne chysta.
tobbie
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2010 1:09 pm

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa tobbie »

GLUU out na SL.
Je zvlasne ze idu proti mne vsetky akcie aj ETF ktory by mal rast ked budu padat akcie. Asi som velmi zle som rozlozil riziko.
tobbie
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 09 12, 2010 1:09 pm

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa tobbie »

Takze SPXS ma po dnesnom raste vyrazilo. Obavam sa ze pad je vo stale vo vzduchu, cize predpokladam ze mi vyrazi aj akcie...
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 5 times

Re: Tobbieho prvotiny

Príspevok od používateľa polovnik »

este drzis to ANR ? pozeram alpha indust. nasla dalsie dno ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"