poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Zadajte dopyt na konkrétnu požiadavku sporenia, investovania či poistenia seba, alebo rodiny, alebo vypracovanie finančného plánu.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa rasto800 »

Taka otazka, mozno tu niekto vie.
Tu vo francuzsku mam kreditku v ramci ktorej mam nielen cestovne poistenie ale aj poistenie pozicaneho auta (tj. nemusim brat http://en.wikipedia.org/wiki/Damage_waiver" onclick="window.open(this.href);return false; ked si poziciavam auto v pozicovni a usetrim kopec penazi).
Ked teraz pozeram slovenske banky ci to niekto ku VISA/AMEX dava, tak nikde o tom ani zmienka.
Takze na slovensku je to nedostupny produkt alebo ako to mam chapat? Lebo sak toto je celkom bezna vec, ked ma clovek co i len trochu lepsiu kreditku (tj. trochu lepsiu ako tu najzakladnejsiu) , ze v ramci nej je nielen cestovne poistenie ale aj toto poistenie na pozicane auto.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa Chris »

a ake mas limity alebo podmienky na tej francuzskej kreditke ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa rmaly »

inac na SVK sa vo vseobecnosti ponukaju dost supacke kreditky (v zmysle roznych moznosti ci uz sluzieb, poisteni alebo nejakych add-ons)... akoze chapem, ze cim viac "fancy" kreditka, tym viac sluzieb, ale iba ked to porovnam s takymi kreditkami v Cechach, kde aj plebs ma pristup ku kadejakym cashbackom (v zmysle vracania prachov, nie samotneho vyberu v obchode), zbierani mil a podobne...
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa rasto800 »

Tak tak, na Slovensku ziskat kreditku s ktorou sa da robit aj nieco ine ako len platit je celkom umenie. Viem, ze napriklad obycajny modry priesvitny amex(VUB) dava 0.5% z platby. A neviem ci stale, ale isteho casu som mal take aj na Visa debetnej karte zo SLSP. Keby som chcel ale zbierat mile ako v amerike ci uz aj na niektorych kartach v CR tak na Slovensku mam smolu.
A podla toho co som hladal ohladom poistenia pozicaneho auta z pozicovne (v prvom prispevku spomenuty damage waiver, tzv. CDW) tak ma na slovensku tiez smolu.
Vo FR to mam napriklad na amex karte vydanej vo FR a zena zas na svoje VISA karte. Obe karty davaju pritom hocikomu s priemernym prijmom a stoja cca 150eur rocne. A ak sa nemylim tak tie karty sa daju dokonca ziskat aj zadarmo cez internetove banky (nieco ako ZUNO u nas). Ano, jasne, vacsi trh, lepsie veci pre zakaznikov. To len pre porovnanie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa Rado »

Najlepšie je platiť všetko cash.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa filip glasa »

Keby som chcel ale zbierat mile ako v amerike ci uz aj na niektorych kartach v CR tak na Slovensku mam smolu.
Skus Dinners club na firmu.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa rasto800 »

Keby som chcel ale zbierat mile ako v amerike ci uz aj na niektorych kartach v CR tak na Slovensku mam smolu.

Skus Dinners club na firmu.
uz s amex kartou mam problem platit co ju celkom malo obchodov berie. nieto este dinners club :) a tiez, ono zas ja nie som ziaden eurovy milionar iba taka stredna vrstva a pre nu dinners club moc vyhodny nie je.

ale ja hlavne som chcel vediet co s tym poistenim auta na kreditke vydanej na slovensku ;)
ale asi nic, lebo nikto zatial nenapisal ze by to niekto poskytoval.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa Chris »

Rado napísal:Najlepšie je platiť všetko cash.
vies to nejako odvodovnit, preco je cash vyhodnejsi ako hocijaka platobna karta, alebo kreditka ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa Rado »

Lebo minieš len toľko, koľko máš a hlavne o tom nikto nevie. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa rasto800 »

ano nikto o tom nevie, to je pravda! ale zas chodit v cudzej krajine s cash pri sebe na zaplatenie auta, zaplatenie buracky toho auta atd. no neni nic lepsie :) ale kazdy ma ine potreby. ja tu kreditky s poistenim potrebujem!
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa RogueTrader »

Rado napísal:Najlepšie je platiť všetko cash.
Kdyz nekdo cestuje na vlastni pest, tak bez kreditky je to hodne slozite. Jak chce clovek zaplatit cash letenky, bookovani hotelu pres net, zabookovani rent-a-car atd.? Bez kreditky je to slozite. Mozna tak s Čedokem do Bulharska, to chapu ze kreditku potrebovat nebudu. Stejne tak jizdenky na autobus, kdyz budu chtet jet zitra rano Brno-Praha, tak udelam rezervaci kreditkou pres internet a do 5 minut hotovo. Nakupy po internetu z ciziny se delaji bez kreditky a bez PayPalu taky spatne. Nerikam ze to nejde, ale je to nepohodlne.
To ze ma nekdo kreditku jeste neznamena ze si musi od banky pujcovat penize. Kdyz kazdy mesic vsechno splatim, tak taky utratim jen tolik kolik budu chtit.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa rasto800 »

Tak tak, ja na kreditke som v zivote nemal ziaden dlh, kvoli tomu to nemam (ked som chcel dlh tak som si zobral hypoteku, nebudem predsa trocharit hehe).
A niekde uz ani alternativa cash nie je mozna a nie ze len menej pohodlne platit cash.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dnes som videl reklamu na taketo karty:
http://www.nakupna-karta.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa rasto800 »

filip glasa napísal:Dnes som videl reklamu na taketo karty:
http://www.nakupna-karta.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
5% cashback je fajn len skoda ze jeho maximalna vyska za rok je obmedzena na 200eur. Zas vydanie je zadarmo. Ak to neni moc komplikovane vybavenie a nie su ziadne dalsie poplatky tak 200eur potesi. lepsie ako dratom do oka :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa Rado »

RogueTrader napísal: To ze ma nekdo kreditku jeste neznamena ze si musi od banky pujcovat penize. Kdyz kazdy mesic vsechno splatim, tak taky utratim jen tolik kolik budu chtit.
Platiť cash, neznamená nepoužiť kreditku na rezerváciu hotelu, platby po internete a iné hotovosťou ťažko realizovateľné operácie. To že dlh splatíš hneď neznamená, že tvoje platby zostali anonymné.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa RogueTrader »

Rado napísal:To že dlh splatíš hneď neznamená, že tvoje platby zostali anonymné.
Na co je dobre aby platby zustaly "anonymne"? Z jakeho duvodu bych nemel chtit aby banka vedela ze jsem platil za pujceni auta/hotel/letenku/zbozi po internetu?

Ja osobne delam skoro vsechny nakupy kreditni kartou. Jak nakupy po internetu, tak i veskere denni nakupy: jidlo v supermarketech, benzin, zbozi v obchodech, atd. Proc? Protoze je to pohodlne. Nemusim nosit hotovost.
Pravidelne platby za telefon, pojisteni, utility atp. delam bankovnim prevodem (takze zase neanonymne :D ) a to proto, ze je to zase pohodlne a nemusim nikam vozit cash penize a platit s nimi nekde na prepazce.

Proc bych mel platit anonymne?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa rmaly »

5% cashback je fajn len skoda ze jeho maximalna vyska za rok je obmedzena na 200eur. Zas vydanie je zadarmo. Ak to neni moc komplikovane vybavenie a nie su ziadne dalsie poplatky tak 200eur potesi. lepsie ako dratom do oka :)
naozaj, iba 200 / rok... :(
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja teraz používam štedrú kartu od SLSP a tam vracajú 1% zo všetkých platieb.

Inak banky ti nemôže u bežných kariet vracať dlhodobo viac ako 1%, lebo poplatky obchodníkov za platby kartov sú práve niekde od 1% za bežné domáce karty.

Bohatšie benefity môžu dávať len u Amexu a Dinners Clubu, kde obchodníci platia za prijímanie týchto kariet 3x viac (teda od 3% vyššie).
kupony
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 11 06, 2014 4:14 pm

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa kupony »

filip glasa napísal:Dnes som videl reklamu na taketo karty:
http://www.nakupna-karta.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
13.3 Správa kartového účtu 1,30 € <- predpokladam, ze to je mesacne... aj pre takyto nejaky podobny poplatok som odmietol tesco kreditku... 5%/3% cashback je ale celkom lakava ponuka (ktovie ako dlho im vydrzi), ale zo zasady za kreditku neplatim.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa rmaly »

13.3 Správa kartového účtu 1,30 € <- predpokladam, ze to je mesacne... aj pre takyto nejaky podobny poplatok som odmietol tesco kreditku... 5%/3% cashback je ale celkom lakava ponuka (ktovie ako dlho im vydrzi), ale zo zasady za kreditku neplatim.
Tak zase Tesco kreditka bola suprova. Ten poplatok (ked som to mal ja) bol prvy rok zadara a potom sa kazdych (poslednych) 12 mesiacov checkovali minute peniaze a ked ich bolo aspon za 1200 eur (co bola uplne pohoda), tak to bolo ten konkretny mesiac zadarmo. Takze v tomto to bola pecka.
Mne vadilo skor to, ze ziaden "internet banking" neexistoval a jedine papierovy vypis poslali raz za mesiac (a telefonicky zistovat zostatok sa mi nechcelo) + velmi nizky uverovy ramec (tusim ani 2000 eur som nemal)...
Ale inac ako vravim - bol som s nou asi rok - rok a pol maximalne spokojny
mdt
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 23 01, 2013 12:23 pm

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa mdt »

rmaly napísal:Mne vadilo skor to, ze ziaden "internet banking" neexistoval a jedine papierovy vypis poslali raz za mesiac
Niekedy na začiatku minulého roka pridali už aj elektronický výpis, ktorý chodí okolo 4. v mesiaci emailom. Od minulého mesiaca je už možná aj online kontrola účtu na stránke https://www.spravcafinancii.sk (podľa môjho názoru vydarená stránka).
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1427
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 768 times
Been thanked: 81 times

Re: poistenie pozicaneho auta v ramci kreditky

Príspevok od používateľa rmaly »

Niekedy na začiatku minulého roka pridali už aj elektronický výpis, ktorý chodí okolo 4. v mesiaci emailom. Od minulého mesiaca je už možná aj online kontrola účtu na stránke https://www.spravcafinancii.sk (podľa môjho názoru vydarená stránka).
To vyzera fakt dobre. Mozno znova poziadam... dik za info
Napísať odpoveď

Návrat na "Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa"