Sankce a ropa

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Sankce a ropa

Príspevok od používateľa MartinUS »

Zdravim,

proc dalsi sankce vuci Rusku neposilaji ropu nahoru?: http://proinvestory.cz/?p=17991

Enjoy!

Martin, ekonom, Chicago, USA
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Sankce a ropa

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zaujimalo by ma, kedy sa parita EUR a USD zblizi, ako v tomto http://www.investicniweb.cz/ekonomika/2 ... -se-blizi/" onclick="window.open(this.href);return false;
zdroji bolo oznamene pred vyse rokom?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Sankce a ropa

Príspevok od používateľa MartinUS »

Tak samozrejme, pokud dokazete odhadnout presne kdy, tak to by bylo genialni...presne kdy se neda urcit, to vime vsichni, kdo jsme poctive studovali mezinarodni finance. Existuji modely a teorie at jiz od klasickych PPP, Krugmanova, ci dalsi, ale zadna dodnes neprisla s detailnim urcenim kdy, jedna se skutecne spise o interval mnoha let nez mesicu. Natoz tak pak odhadovat intradenni pohyby na FX trhu, ktery nasakuji v podstate neustale nove fundamentalni data a je nutne spis vyuzit Bayesova pristupu k meneni pravdepodobnosti v realnem case. Je to videt i na obchodovani malych hracu na FX, kteri v podstate proti tem velkym jako banky, apod. nemaji skoro zadnou sanci. V praxi mi bezelo stovky systemu od stovek developeru z celeho sveta a nic nikdy na FX nefungovalo dlouhodobeji na intraday ci swing. Tj. je nutne byt proto realistou. Pokud dokazete odhadnout nebo mate system, ktery je dlouhodobeji na FX funkci, sem s nim..pokud skutecne uspesny, dostanete na nej tisice klientu z celeho sveta, kde kazdy vam bude platit leasing...;)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Sankce a ropa

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja si dovolim tvrdit, ze parita USD a EUR rozhodne nastane pri cene oboch mien rovnajucej sa nule.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Sankce a ropa

Príspevok od používateľa MartinUS »

Ano, to zcela jiste dava matematicky smysl :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Sankce a ropa

Príspevok od používateľa jogo »

MartinUS napísal: V praxi mi bezelo stovky systemu od stovek developeru z celeho sveta a nic nikdy na FX nefungovalo dlouhodobeji na intraday ci swing. Tj. je nutne byt proto realistou.
Po rokoch stravenych na burze som dospel k tomu istemu nazoru, som rad,ze mi ho niekto potvrdil na dost velkom statistickom vzorku. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Sankce a ropa

Príspevok od používateľa Rokosák »

Cize ak niekto napise "Euro skrachuje", "Euro a Dolar smeruju k parite", "Kupujte zlato", "Kupujte striebro", "Americke akcie porastu", Slovenske reality su na dne, jediny smer je nahor", "Druhy pilier vyriesi demograficku krizu", atd. tak to nema podlozene faktami, ale bud je jeho nazor financne motivovany, alebo si precenuje svoje schopnosti, vzhladom na to, ze do buducnosti nikto nevidi. Obycajne sa vsak najde niekto kto ho uhadne a na zaklade toho jeho prepovediam docasne mnohi veria.
Co sa tyka FX systemov mam skusenosti s takym systemom. Zakladal sa najma na fakte, ze firma bola clenom burzy a z toho dovodu platila nizsie provizie, traderi sa nesnazili uhadnut ci kupit, alebo predat, ale nahodili poziciu podla toho ako sa vyspali a potom cakali na vyvoj. System im vypocital statisticke vykyvy a podla nich brali nizsie straty ako zisky.
Mali sme vsak vyhodu proti verejnosti, ze vdaka nizsim proviziam sme mali zisk, ked verejnost by mala stale stratu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Sankce a ropa

Príspevok od používateľa MartinUS »

Fakta a modely pro predikce ekonomickeho vyvoje jsou siroky pojem. Existuje nekolik zakladnich pravidel proverenych minulosti a krizema, dle kterych je nutno postupovat. Nicmene, kam presne a hlavne kdy dany trh dorazi do predikovaneho bodu odhadu ci jeho intervalu je predmetem ekonomicke diskuse. Naopak ja jsem rad, kdyz se zminuji ruzna temata a ja si za svyma naprosto stojim. To, ze vam se nektera nelibi, to je v poradku, budoucnost ukaze. Tak co takhle: med: http://proinvestory.cz/cena-medi-blizko-dna , dluhopisy: http://proinvestory.cz/vyprodej-dluhopi ... je-realite, pokles ropy od zari 2013: http://www.investicniweb.cz/2013/9/25/c ... rettyPhoto, rust ceny pomerancu; http://www.investicniweb.cz/2013/12/17/ ... ym-dzusem/ plus mnohe dalsi, ktere se potvrdily (hold 15 let v prumyslu denno denne se stovkami programu, systemu, obchodnich stylu...) a vezte, ze i ta parita a dalsi se vyplni :) Taky dejte nejake clanky/ tipy, at muzeme jeste vice vydelat!

Na FX, ktery je z duvodu velke trzni hloubky lakavy pro banky a fondy s miliardama a z duvodu necentralizace (neburzovni a tudiz snizene regulace oproti centralizovanemu trhu) pro male hrace nesmirne tezke alespon strednedobe vydelat a praxe to potvrzuje. Navic logicky obchodovat totalne fundamentalne nasyceny trh minutu co minutu kdy jeden par ovlivnuje vsechny v ramci arbitraze, technicky je uz ze sve podstaty dost neracionalni.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2797
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Sankce a ropa

Príspevok od používateľa Rokosák »

a verte, ze i ta parita a dalsi se vyplni :)

Znamy portfolio menezer raz tvrdil, ze NASDAQ je podhodnoteny proti S&P. Predpovedal, ze sa vztah normalizuje. Mal pravdu! Stalo sa to po 15tich rokoch. Investovat vsak na zaklade tej predpovede by znamenalo cakat 15 rokov bez vynosov.

Dokonca aj Milton Friedman, ktoreho povazujem za sikovneho a sympatickeho ekonoma, viackrat predpovedal koniec Eura. Sice sa toho nedozil, ale raz sa to zarucene stane. Najneskor, ked zanikne slnecna sustava a s nou aj nasa planeta. Ma sa to stat za 8 milliard rokov. Uz sa na to tesim, ale Euro este neshortujem!!!!
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Sankce a ropa

Príspevok od používateľa MartinUS »

Urcite na tech clancich zminenych vyse jse mohl vydelat relativne velmi rychle :) A to tam neni ta kava...abych se moc nepredvadel :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"