DEGIRO: Nový broker v Cechach

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
BillSK
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 20 08, 2014 10:41 am

DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa BillSK »

Dnes ma zaujalo:
"DEGIRO, Druhý největší holandský broker pokračuje v expanzi do dalších evropských zemí, a od nynějška je přístupný i českým investorům. Kromě Nizozemí zatím působil v Belgii a Francii. expanzi. "V loňském roce bylo prostřednictvím naší platformy provedeno více než 5 milionů transakcí o přibližném objemu 10 miliard eur. V letošním roce očekáváme až dvojnásobný nárůst," uvedl ředitel a jeden ze zakladatelů Gijs Nagel."
https://www.degiro.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Airmike »

Buy 1 DAX future (Eurex) 0,75 €
Buy 1 S&P 500 future (CME) 2,50 € = 3,25 USD

Ak je toto pravda a su tam zaratane aj Exchange fees a NFA fees tak tie poplatky su na retail naozaj celkom slusne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa filip glasa »

Clanok o Degiro:

http://infip.cz/clanek/908/degiro-lowco ... -cesky-trh" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nejaky tuctovy low cost broker z Madarska so sponzorom z byvalej mini kolonialnej mocnosti by sa nenasiel?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:Clanok o Degiro:

http://infip.cz/clanek/908/degiro-lowco ... -cesky-trh" onclick="window.open(this.href);return false;

filip hodne rychlo reagujete, na temy, sa mi to paci, som si vsimol uz asi 2-3x
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa filip glasa »

No Vladislav si toho brokera vsimol uz skor, tak to zacal pisat asi este pred tym nez vznikla tato tema.

Nakolko je kvalitny/nekvalitny neviem. Mozeme ho otestovat - otvorime par eurovy ucet.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Palo »

Na ich web stranke hladaju "Slovakian Trainee Finance", takze zrejme coskoro pridu aj do nasej kotliny...
https://www.degiro.eu/xjob.html?cultureKey=&jobid=10" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Rokosák »

Lepsie je si nechat svoje aktiva vo vlastnej kotline. Inak prispievame k blahobytu kazdej ionej kotliny a nie nasej a tym sa okradame. Nie sme koloniou holandskeho kralovstva takze dalsieho kolonizatora nasho financneho priemyslu nepotrebujeme.
Osobne nepoznam ani Holandana ani Cecha, ktory by nosil svoje tazko zarobene peniaze slovenskemu brokerovi. Nie su sprosti a podporuju svojich pokial maju moznost. A co my?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
pistacia
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St 14 05, 2014 10:40 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa pistacia »

co ten ich FundShare fond?
to akoze dam peniaze do fondu, ja "len zadavam pokyn k nakupu" ale akcie/futures su na ucte fondu a nie na mojom?
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa RogueTrader »

Mika napísal:Buy 1 DAX future (Eurex) 0,75 €
Buy 1 S&P 500 future (CME) 2,50 € = 3,25 USD
Ak je toto pravda a su tam zaratane aj Exchange fees a NFA fees tak tie poplatky su na retail naozaj celkom slusne.
0,75 € za DAX futures kontrakt....tak tomu nemuzu uverit.
pistacia
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St 14 05, 2014 10:40 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa pistacia »

take poplatky mozu mat ale nieco za tym bude. preto sa pytam na ten fond, lebo ak to bude vsetko v ramci fondu tak vobec neviem co vlastnim a obchod by tym padom mohli robit aj medzi klientmi a na burzu by to ani neslo. vidite to rovnako ci je za tym nieco ine?
Vlada
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 21 08, 2014 5:07 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Vlada »

Zkuste napsat na podporu (email, popr. telefon) a řeknete i nám. :) Jinak včera jsem zkoušel udělat "fake" registraci, abych se dostal k aplikaci, ale nejde to... Člověka to dál pustí až po obdržení nějaké té Kč.

P.S.: Při registraci jsem zjistil, že pro běžné lidi vedou dva druhy účtů:
a) jsou zde data z trhů zdarma - s vašimi nakoupenými aktivy však mohou do jisté míry nakládat, že si je půjčí a pak vrátí apod. (aspoň tak jsem to pochopil); samozřejmě je ale na účtu stále máte
b) Custody = data nejsou zdarma (5 EUR/m.) - vaše aktiva jsou výsostně vaše a nikdo s nimi nepracuje
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa RogueTrader »

pistacia napísal:take poplatky mozu mat ale nieco za tym bude. preto sa pytam na ten fond, lebo ak to bude vsetko v ramci fondu tak vobec neviem co vlastnim a obchod by tym padom mohli robit aj medzi klientmi a na burzu by to ani neslo. vidite to rovnako ci je za tym nieco ine?
Ja myslim, ze do tech dluhopisovych fondu akorat zametaji prebytecnou cash tak aby generovala zisk.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Airmike »

RogueTrader napísal:
0,75 € za DAX futures kontrakt....tak tomu nemuzu uverit.
je to velmi slusne na to ze je to basic package. ale Eurex je vo vseobecnosti velmi lacny. kazdopadne je tam stale este priestor pre brokera zarobit.
pistacia
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St 14 05, 2014 10:40 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa pistacia »

"Ja myslim, ze do tech dluhopisovych fondu akorat zametaji prebytecnou cash tak aby generovala zisk."
dlhopisovy fond? tu sa pise ze je to cash fond http://infip.cz/clanek/908/degiro-lowco ... -cesky-trh" onclick="window.open(this.href);return false;.

ako poplatky dobry marketing ale sa mi zda ze pozadie nie je uplne jasne. mate uz niekto skusenosti napr s otvaranim uctu alebo ste im uz niekto volal?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ale ten fond myslim nie je v CR vobec. Poslu nam k tomu vyjadrenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ale ten fond myslim nie je v CR vobec. Poslu nam k tomu vyjadrenie.
Vlada
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 21 08, 2014 5:07 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Vlada »

Tady je fond pro CZK: http://www.hiqinvest.nl/download.php?downloadid=306" onclick="window.open(this.href);return false; viz https://www.degiro.cz/faq/uloziste-dokumentu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pistacia
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St 14 05, 2014 10:40 am

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa pistacia »

vdaka za odkazy. v rychlosti som si pozrel len ten kratky 2-strankovy dokument o CZK fonde, kde sa pise "The information provided in this document is required by law and is meant to help investors understand the nature and the risks involved when investing in this fund"...to akoze sa stavam investorom do tohoto fondu?

tak ja teda fakt neviem. u mna je vzorec jednoduchy, ak nieco nakupim tak to chcem mat na svojom majetkovom ucte.
ak je pravda, ze prebytocnu cash davaju docasne do fondu aby generovali nejaky zisk, tak na akom ucte mam nakupene akcie? na svojom, nejakom ich spolocnom alebo v nejakom dalsom fonde?
ak to bude na nejakom spolocnom ucte tak s tym asi budu tiez carovat...
Vlada
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 21 08, 2014 5:07 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Vlada »

OSOBNĚ to chápu tak, že ten fond jen pouze pro uložení peněz (aby generoval peníze, ostatně viz článek INFIP/Ako-investovat = i investor by z nich měl mít určitý výnos)

A co se týče akcií, tam podle mě platí oboje viz můj příspěvek výše.
Buď společný účet, kdy s tím mohou do jisté míry nakládat (á la vaše "čarovat") - bez poplatků za data a při registraci účtu to zmiňuje ještě jakési výhody, mně utkvěly jen ty data...
... nebo vlastní (asi ve stylu fio), na který nesahají, ale zas tam jsou třeba ty poplatky za data (5 eur/m.)

Ale nejlepší bude oficiální info, jestli jim Filip psal.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa filip glasa »

Oni mi volali, ze s tym fondom je to inak nez sme napisali. Tak cakam na emailove vyjadrenie.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

planuju do konca roka 2014 spustiť obchodovanie aj na indickej burze. Viem že aj IB niečo take planuje no som zvedavý či Degiro bude prve alebo IB z klientskeho servisu (Degiro)mi napísali,že po obchodovaní na tej burze je velky dopyt.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Vlada
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 21 08, 2014 5:07 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Vlada »

První zkušenosti a náhled aplikace DEGIRO: http://www.akcionar.net/article/18" onclick="window.open(this.href);return false;
Donut
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 02 04, 2008 4:42 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Donut »

Ahojte, ti co mate DEGIRO ako ste s nim spokojni? Su tam dake rizika, ktore napr Interaktive Brokers nemaju?
NoNeStaciTi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 13 01, 2016 6:58 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa NoNeStaciTi »

Nazdar, som tu nový a so skúsenosťami asi na basic.
Chcel som začať riešiť akcie, zaujalo ma hlavne AMD nedávno na jeseň keď malo minimum na 1.62$ no nevedel som cez koho a ako. Nejak som sa dostal k Saxo Bank SK no tam som si aktivoval len DEMO lebo na plný základný účet treba zložiť 10k$ s čím zatiaľ nedisponujem. Ich webapp sa mi celkom páči, prehľadný a aj to vyzerá že je rok 2015-16, nie ako vo Fio kde som mal pocit že som sa vrátil späť o 18 rokov.
Nakoniec ma zaujal Degiro, na CZ účet by som potreboval bežný účet v CZK. To sa mi zdalo zbytočne komplikované tak som sa mailom spýtal či a kedy plánujú aj SK verziu. Odpoveď bol negatívna, no odporučili mi že si môžem založiť nemeckú, rakúsku alebo írsku verziu podla jazykových preferencií. Rozhodol som sa pre Írsku. V priebehu registrácie bol menší problém s potvrdením že skutočne vlastním účet v SVK banke a s mojou identifikáciou, prišiel mi mail kde odo mňa vyžadovali dodatočné info o prvotnom prevode €, IBAN môjho bežného účtu, číslo pasu, vodičského preukazu a niečo podla čoho by bolo jasné že vlastným daný SVK účet. Miesto pasu som dal občiansky a nafotil som to spolu vodičákom a všetko poslal mailom. Na druhý deň prišla odpoveď že je to OK a môžem sa prihlásiť. Trebalo ešte vyplniť jednoduchý dotazník so zameraním na skúsenosti s obchodovaním a účet som mal plne aktívny.
Všimol som si že účet sa dá upgradovať na ďalšie 2 verzie, podla skúseností tradera : Obrázok
NoNeStaciTi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 13 01, 2016 6:58 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa NoNeStaciTi »

Po prvom nákupe akcií mi prišla nová správa v oznámeniach :
Obrázok
Z toho ma zaujala tá druhá časť Allocating Debit Money. Znamená to že z depozitných peňazí budem platiť ročne úrokovú sadzbu 4%, rozpočítane každý mesiac ? Alebo že si môžem požiadať cez e-mail o pôžičku a potom z tých prostriedkov platiť úrok 4%, ale to sa mi zdá zase nejako málo. Budem vďačný ak mi to niekto vysvetlí, ďakujem.
paly.o
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 09 01, 2011 5:02 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa paly.o »

So svojim Basic uctom sa Ta to podla mna netyka kedze obchodujes iba s tym co mas na ucte a nie za ich peniaze. Ja som ziadny takyto poplatok nepostrehol a tiez mam u nich ucet. Dokonca som ani nepostrehol tuto spravu.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa futurer »

Z diskuze od Grimmu.
Trpka zkusennost s DEGIREM

Ahoj,
dejte si prosím velký pozor na tohoto brokera! Zobrazováním chybných prvků v platformě mě připravil o mnoho peněz. Zadávání online pokynu na uzavření pozice přes platformu mi bylo několikrát odmítnuto. Zkoušela jsem to i telefonicky, laxní personál se ozval až skoro po hodině, že je po všem a produkt už se neobchoduje. Ceny na online aplikaci jsou zpožděné a nelze na ně spoléhat.
Při oficiální stížnosti mi vedení firmy odpovědělo, že uznávají, že mi chybným kurzem způsobili škodu, ale nenesou za toto odpovědnost, neboť je to nahodilá událost, nikoliv jejich úmysl.
A že si můžu podat žalobu k soudu do Nizozemí.

Důrazně varuji před touto firmou!
-------------
Carmen,
to nevypadá na příliš seriózní společnost. Podařilo se to s nimi vyřešit? Jejich tvrzení, že za to nenesou odpovědnost bych neviděl tak jednoznačně, jelikož právní úprava v EU je pro obchodníky značně ochranářská. O kolik řádově šlo, protože za určitých okolností by se určitě vyplatilo s tím něco dělat?
……..
Nic se nevyřešilo, jedná se o 310.000 Kč. Odkázali mě na Nizozemský soud prvního stupně, kde bych musela celou věc přeložit do Holandštiny a s holandským advokátem podat žalobu. Obrátila jsem se i na ČNB s žádostí o pomoc, jelikož firma tu má pro zdejší obchodování licenci od ČNB. Odpověděli mi, že nemají kompetenci do tohoto zasahovat a že podle jejich názoru už s celou situací moc nenadělám.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Kde obchodovat ropu ?

Príspevok od používateľa jogo »

futurer napísal: Nic se nevyřešilo, jedná se o 310.000 Kč.
310 000 Kc s prehladom postacuje na otvorenie uctu u InterActive brokers, ktory je uz dlhodobo odskusany a ma u neho ucet skoro kazdy trader v Cesku a na Slovensku. Preto nechapem, preco s tymi peniazmi isla do Degira, ktory je na trhu len kratkodobo.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Aurelio »

Nazdar,

otvoril som si ucet, pretoze som hladal brokera pre obchodovanie s opciami. Vyberal som si podla tabulky tu na webe, kde som si z brokerov, ktori ponukaju obchodovanie s opciami vybral Degiro.

Degiro ponuka obchodovanie s opciami iba Pariz, Amsterdam a Brusel, americke burzy v ponuke nema.
Otvorenie uctu bez najmensich problemov. Jedina kozmeticka chybicka - neinformuju mailom, ze peniaze uz dorazili na investicny ucet a mozete urobit transakcie - ale fakt to je prkotina, neprekazalo mi to.

Co mi vadi najviac, tak
1. neumoznuju vklad na ucet v USD. Iba CZK a EUR. Mam ucet otvoreny u Degiro CZ, zijem v CR.
2. na ucte mate automaticky zapnutu funkciu AutoFX, ktora konvertuje cele portfolio do CZK. Teda nikdy netusite ako sa vasa hodnota obchodneho uctu v USD vyvija. V pripade, ze vlastnite US akcie a chodia vam dividendy v USD, tak sa automaticky kvoli funkcii AutoFX konvertuju do CZK a vystavujete sa menovemu riziku. Vyhodou ale konverzie je, ze prebieha stredovym kurzom CNB, takze aspon vas neobabru na nechutnom FX spreade ako Fio /s inymi brokermi nemam skusenost/. Dobra sprava je, ze funkcia AutoFX sa da vypnut, prepnete si do Manualniho vyporadani. V manualnom vyporadani vam dividendy chodia v USD, zostavaju na ucte v USD. Problem nastava, ked si na ucet doplnite CZK a chcete opat nakupovat USD tituly. Vtedy musite konvertovat manualne a to uz stoji 10€ + nejake drobne %. Ak zapnete opat funkciu AutoFX, aby ste konvertovali stredovym kurzom, tak vam vsetky USD, ktore mate na ucte v cash z dividend (nepreinvestovali ste) automaticky skonvertuje do CZK.

Zakaznicka linka super, vzdy som sa dovolal, vzdy som dostal info, ktore som potreboval. Obrovskym plusom su poplatky, kde sa fakt plati 0,5€ + 0,004 USD/1akcia za pokyny na US burzy. Dalsi obrovsky plus je, ze nepotrebujete minimalny vklad, ani zostatok na ucte, nepotrebujete vykonat ziadny minimalny pocet obchodov za mesiac, neplatite za neaktivitu ani vedenie uctu. Pre drobnych investorov, ktori investuju do akcii skvela volba!
Power of Knowledge
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa jogo »

Frosy napísal:Nazdar,

otvoril som si ucet, pretoze som hladal brokera pre obchodovanie s opciami. Vyberal som si podla tabulky tu na webe, kde som si z brokerov, ktori ponukaju obchodovanie s opciami vybral Degiro.

Degiro ponuka obchodovanie s opciami iba Pariz, Amsterdam a Brusel, americke burzy v ponuke nema.
Daju sa na tychto europskych burzach obchodovat opcie na DAX? Kde na webe najdem nejaku tabulku s opciami na DAX ?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Aurelio »

jogo napísal:
Daju sa na tychto europskych burzach obchodovat opcie na DAX? Kde na webe najdem nejaku tabulku s opciami na DAX ?
Lutujem, ale toto neviem. Vobec europske trhy neriesim. Tu som nasiel option chain na Eurex, ale aj ked Degiro tvrdi, ze obchodovanie opcii na Eurexe ponuka, tak po prihlaseni vzdy vidim iba 3 burzy v ponuke.

Vid info z ich webu, ze ponukaju i Eurex:

Obrázok

Snimka z mojho uctu, kde je evidentne, ze ponukaju iba Amsterdam, Brusel a Pariz

Obrázok
Power of Knowledge
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Rokosák »

Odkázali mě na Nizozemský soud prvního stupně - pise Futurer.

Oni to odkazali, ale to neznamena, ze to tak musi byt. Ked ti zacuva holandsky turista do bicykla, tak ho musis sudit v Holandsku?

V pripade Degira.cz - pokial ma firma prevadzku v danej krajine, sposobila udajnu skodu v tej istej krajine ba dokonca pouziva online sluzby krajiny suvisiace s previnenim tak sa domnievam (nie som pravnik), ze ich mozes sudit v krajine, kde si utrpel skodu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Luký123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2016 8:38 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Luký123 »

Dobrý den práve som sa registroval u Degiro a chcem vložiť € bude môj účet v € alebo Cz a koľko je minimálny vklad-? Dakujem
Luký123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2016 8:38 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Luký123 »

Aj ja som chcel ísť ku Degiro ale nevyhovuje mi mena je iba v CZ a ja som chcel EUR , nechcem špekulovať s kurzami keď budem vkladať a vyberať a neviete ako je to u Lynx ?
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Dana »

V lynxe vložíš eura, budeš tam mať eura :)
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Edina
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 02 10, 2016 6:56 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Edina »

Pozdravujem vás,

prečítala som si viacero tém tu v diskusii, ale stále nerozumiem všetkému, čo by som chcela :)

Rada by som investovala v dlhodobom horizonte (25-30 rokov) okolo 600e polročne do nejakého svetovo aj sektorovo diverzifikovaného ETFka. Ako broker mi vychádza najvýhodnejšie Degiro, tiež som sa dopracovala až k možnosti otvoriť si írsky účet, kvôli eurám a angličtine.

Pokus, máš už nejaké skúsenosti so zdaňovaním v írskej verzii Degira? Niekde sa písalo, že zdaňujú až 35 percentami, ale neviem, či sa to netýkalo len českej verzie.

Registráciu som započala, čakajú odo mňa na prvé financie, ale príde mi podozrivé, že si predtým odo mňa nepýtali žiadne dokumenty, ako to majú vo zvyku iní brokeri. Neviete, čo v tom väzí?

Ďakujem
Edina
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 02 10, 2016 6:56 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Edina »

Vďaka, skúsim to.

Ešte jedna preistotková otázka: Poplatok za nečinnosť Degiro asi nemá, však?

Bolo by to zvláštne pri ich nízkopoplatkovej kampani.
Janik11
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 30 09, 2016 12:37 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Janik11 »

Poplatok za neaktivitu nemá, ale má taký "skrytý" poplatok za prístup na burzy. Tuším 2,5 za burzu za rok. Väčšinou je ale "domovská" burza od tohto poplatku oslobodená - ja som si aj z toho dôvodu zvolil nemeckú verziu, keďže gro obchodov realizujem na Xetre. Pri väčších sumách je to fiting, ale ak máš v pláne obchodovať menšie sumy na rôznych burzách, je dobré na toto myslieť.
Edina
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 02 10, 2016 6:56 pm

Re: DEGIRO: Nový broker v Cechach

Príspevok od používateľa Edina »

Ďakujem obom, zatiaľ mi financie dovoľujú len jednu burzu, ak medzičasom zbohatnem, budem na to myslieť:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"