Dlhopisy ponúkané v J&T Banke

Garantované fondy, zaistené vklady, investičné certifikáty, dlhopisy a obligácie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
petko277
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 24 05, 2014 7:55 pm

Dlhopisy ponúkané v J&T Banke

Príspevok od používateľa petko277 »

kto vie poradit ktory z tychto 3 produktov by bol najmenej riskantnou investiciou??
DlhopisyESIN Group 7,50 %/2019 EUR
Dlhopisy JOJ Media House 6,30 %/2018
Dlhopisy CEETA VAR/2017
alebo vie niekto o neakej inej vyhodnej investicii do inej spolocnosti?? dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlhopisy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Neodporucil by som ani jeden z nich. Risk je vysoky vzhladom na vvynos.
petko277
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So 24 05, 2014 7:55 pm

Re: Dlhopisy

Príspevok od používateľa petko277 »

a preco si myslite ze ten Dlhopisy CEETA VAR/2017 je tiez velmi riskantny ? podla toho co som si nastudoval sa specializuju na prenajom kanc. priestorov v prahe a ba a to sa mi zda ako pomerne bezpecna investicia .tie 2 ostatne tie by som vylucil tie sa mi nepozdavaju.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlhopisy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ke kupis dlhopisy CEETA, tak neinvestujes do nehnutelnosti. Ty iba poziciavas emitentovy (teda CEETAe) pozeniaze za nejaky urok.
Ta vyska uroku musi korespondovat s nejakym credit risk rizikom emitenta (CEETA). Developeri a realitny investori nekupuju nehnutelnosti za hotovost ale na uver. Kazda takato firma ako je CEETA ma obrovsku financnu paku (leverage) teda dlhy - uvery. Ich dlh zvycajne niekolkonasobne prevysuje vlastny kapital.
Firma teda sice vlastni buduvy ale ich cisty dlh je ovela vyssi nez ich vlastne peniaze. A okrem uverov z banky si este poziciava od investorov ako si ty cez dlhopisy.

Ako konkretne vyzera CEETA si precitaj v tomto clanku:
http://ako-investovat.sk/clanok/519/dlh ... atraktivny" onclick="window.open(this.href);return false;

Poloz si zakladnu otazku:
Keby za tebou prisiel chlapik z tejto firmy s tym, ze si chce od teba pozicat peniaze do firmy za 6,5% tak by si mu pozical?

Pretoze ty neinvestujes do jeho firmy, ani neinvestujes do tych nehnutelnosti. Ty tej firme poziciavas peniaze.
Reklamna agentura J&T Banky vymyslela tak, ze to vyzera ako uzasna investicia do nehnutelnosti a ze investujes spolu so zralokmi atd.
Investiciu ocisti o cely tento marektingovy balast a zacni touto otazkou:

Je vyhodne pozicat firme CEETA peniaze za 6,5%? Je to malo? Je to vela pri danom riziku? A pozri sa ako cez krizu dopadli podobne firmy co na leverage developovali na nakupovali nehnutelnosti.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Dlhopisy ponúkané v J&T Banke

Príspevok od používateľa Rokosák »

Otazka rizika vs. vynosu je osobnou zalezitostou investora. Rozni investori maju rozny rizikovy profil. Vo vseobecnosti riziko investicie zavisi v prvom rade od ucelu investicie. Dalej mladi mozu riskovat viac ako stari. Slobodni viac ako ludia s rodinami.
Co sa tyka konkretnych dlhopisov spomenutych vyssie ide o kratkodobe dlhopisy emitora bez problemov v minulosti. Mnoho rad financnych poradcov, novinarov a ostatnej verejnosti sa v pripade politicky angazovanych firiem ako J&T zaklada na ich ideologii. Tak ako by sa nemal miesat sport s politikou, nemali by sa miesat s politikou ani financie. Obmedzujeme tym svoj vyber.
Typicke pre slovenske myslenie je hladat chyby u vlastnych subjektov, ale uplne ignorovat skumanie zahranicnych subjektov. Inak by sa pozastavili nad investiciou ci vobec navstevou mekaca, ktora dokazatelne poskodzuje zdravie milionov ci VW s historiou podpory fasizmu a teda vrazdy milionov vo svete a desattisicov Slovakov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Garantované vklady, investičné certifikáty, dlhopisy"