Čo presne znamená Volume?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
qwerty
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So 13 10, 2012 6:47 pm

Čo presne znamená Volume?

Príspevok od používateľa qwerty »

Prosím vás, čo presne znamená Volume pri akciách na stránke finance.yahoo ? Teraz vôbec netuším, či ide o počet zobchodovaných akcií, alebo ide objem vyjadrený v USD (teda počet zobchodovaných akcií * príslušné ceny). Môžete mi prosím pomôcť ?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Čo presne znamená Volume?

Príspevok od používateľa jogo »

Volume udava pocet zobchodovanych akcii.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
qwerty
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So 13 10, 2012 6:47 pm

Re: Čo presne znamená Volume?

Príspevok od používateľa qwerty »

Nieže by som ti neveril, ale si si na 100% istý ? Pretože raz som niekde čítal, že volume pri futkách/opciách sa udáva v kusoch, ale pri akciách sa volume udáva v USD.

To akože včera sa zobchodovalo 12 374 200 kusov akcie Exxon mobile ? Však v peňažnom vyjadrení to je cca 1 198 mil. USD. Za jeden deň pri jednej akcií takýto obrovských objem ? Či iba sa mi iba zdá, že to je veľa ?

Takže na 100% ide o počet zobchodovaných kusov?
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Čo presne znamená Volume?

Príspevok od používateľa davoo »

To akože včera sa zobchodovalo 12 374 200 kusov akcie Exxon mobile ?
Áno.

Jogo má pravdu. Keď je uvedené len volume, tak sa jedná o shares. Inak by si mal napísané $ volume(čo tiež existuje).

A treba si uvedomiť, že existujú HFT-čkári a scalperi, čo ti zopár tých akcií behom hodiny flipnú. Exxon má shares float 4.22B. 12 mil. nie je zas tak veľa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"