ako dalej po splateni SU

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

ako dalej po splateni SU

Príspevok od používateľa pedro.v »

Ahojte,
prosim vas o nazor
bude mi koncit spotrebny uver takze budem mat mesacne cca 200 eur "navyse"
mam hypoteku este na 22 rokov.
ako rozumne nalozit s tymi 200 eurami mesacne? akcie? odkladat na ucet a robit mimoriadnu splatku hypoteky ? alebo nieco uplne ine? alebo pojdem radsej na dovolenku? :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: ako dalej po splateni SU

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja by som predcasne splacal hypoteku. Znizujes tym riziko neocakavaneho rastu urokovej miery pri dalsej fixacii. Okrem toho, kvoli sposobu umorovania hypoteky, predcasne splacanie usetri viac ako je vyska nominalnej urokovej miery.

Investovat je riskantne a dovolenka dnes moze v krajnom pripade znamenat dovolenkovanie pod mostom. Bez hypoteky, ale aj obydlia.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: ako dalej po splateni SU

Príspevok od používateľa slimak »

Pouzival som uvery - aj na auto aj byt. Ale take co som vedel do dvoch rokov zaplatit. Splatit.


A sporil som,dnes si viem aj v bratislave kupit 100 000 eurovi byt, ci na zapade.

Zvacsej sumy so svojich.

Ja som ani na auto, ani byt nebol nAD 50 PERCENT.

Ci ist na dovolenku? iste ja si to mozem dovolit - nemam ziaden dlh. A co chodim na dovolenky -aspon na 50 zlavy - lebo na plne ceny nemam. Co stoji 2500 tisic som ochotny zaplatit 1300. A darilo sa.

----------
Teda snazil by som sa cim skor splatit dlh.

-------------
Ked mas uspory - nepotrebujes poistky - rozmyslam ci na rocne auto predlzit havarajku.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: ako dalej po splateni SU

Príspevok od používateľa pedro.v »

dakujem za odpovede, a do mimoriadnej splatky co s tymi peniazmi? nechat hnit na ucte alebo do stavebneho sporenia?
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: ako dalej po splateni SU

Príspevok od používateľa pedro.v »

minuly tyzden sa mi to stalo :)
po stretnuti s mojim financnym proadcom som mu oznamil ze chcem dlhodobo investovat cez fondy.
mam 2 IZP. prve ktore som mal robene strasne davno a bolo dost zle nastavene tak tam platim len nejake chechtaky a druhe kde mam "vsetko"
na moje prekvapenie prisiel pan poradca okrem investovania cez pioneer funds s navrhom na zriadenie tretieho IZP. skoro ma tam pri nom porazilo. jeho argument bol vraj diverzifikacia poistneho rizika ze ak budem poisteny v dvoch a nahodou by mi jedna poistovna odmietla vyplatit nieco z nejakeho dovodu ze ta druha sa na to moze pozerat inak... mne sa skor zdalo ze bol moc premotivovany proviziou z noveho IZP
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"