Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Zdravim,

co udela OPEC za par dni s klesajici cenou ropy? :http://proinvestory.cz/?p=19566

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago, USA
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa jogo »

Ahoj

Z tvojho clanku mi neni jasne, ci si myslis, ze je cas nakupovat alebo radsej dalej cakat na to zasadnutie OPECU 27.11.2014(dik za informaciu)

Ja som uz WTI ropu nakupil v utorok (nahlasil som to live tuna http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 831#p82831)

Riziko pre tento obchod vidim v posilujucom dolari a hlavne vo vzniku contanga, lebo moj broker ponuka len posledny futures kontrakt na obchodovanie.
Asi budem musiet pouvazovat o nejakej forme SL na tejto pozicii, ak sa bude contango vyvijat v moj neprospech.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa MartinUS »

to jogo, zdravim. Tezko rici, co konkretne udela OPEC. Ja jsem osobne v tuto chvili short z 92 dle AOS, pokud pujde nize tak parada, pokud se bude vracet tak by melo zavrit, pripadne pak jit long, atd.. Jinak, co to mate za kvazi brokera nabizejici jeden kontrakt a dalsi podobne nesmysl kontrakty pravdepodobne. Pozor na takove. Obchodujte v Chicagu proboha :)

Hezky den!

M.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlasím s Martinom, že nerieši prečo by mala ísť ropa hore, ale trejdí to, čo mu ukazuje systém: SHORT, čiže ,,trend is my friend,,...

Ja som tiež racionálny typ ako Jogo...smer budúceho pohybu sa snažim odvodiť z dostupných informácii a keď som o niečom presvedčený, tak nemám problém chytať dno ako sa pokúša Jogo. Lenže v tomto prípade si vravím, bacha, aby to nedopadlo ako so striebrom a plynom.

Z konzultácii z naším plynovým expertom nadobúdam presvedčenie, že na rope sa deje čosi podobné ako na plyne. Proste nové spôsoby ťažby v USA spôsobujú nadprodukciu ropy a Amerika je už najväčším producentom ropy na svete. A vyzerá to tak, že už nebude potrebovať ropu importovať, ale naopak: možno ju bude podobne ako plyn exportovať. A nové metódy nielen zvyšujú produkciu, ale tlačia dole aj náklady.

Tento týždeň som obchodoval niekolko ropných firiem, ktoré sú zúfalo vyklesané a pritom zisťujem, že mnoho z nich dramaticky zvyšuje produkciu.
Napríklad pri akcii WPX som si všimol, že do roku 2020 plánujú zvýšit produkciu až 5 násobne... Zisk im silne stúpa, polovicu produkcie na 2015 majú zazmluvnenú na cenu 95 USD...cena akcie pritom klesla o polovicu a investori nemajú záujem...

Ok. ale neide o akcie...ide o to, či downtrend na rope pretrvá, alebo nie. Sú tri faktory proti:

1. stúpa produkcia
2. so spomalením globálnej ekonomiky sa očakáva znížená spotreba (vid poslednú krízu ked ropa rachla zo 150 na 35)
3. dolár posiľňuje ( čo tlačí ceny všetkých komodít dole )

Ako racionálny typ som teda chytanie ropy na long radšej zavrhol ( a takisto zatiaľ i longovanie ropných akcií) a súhlasím s tým, že treba hrať s trendom (alebo počkať).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa MartinUS »

to JUGGLER: ano s tim bych souhlasil. Technicky vypada dost preprodane, nicmene mimo hedgery na amercike WTI napr. momentalne 307 751 net long, tj. prostor to poslat vice dolu tam je...

M.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Prosim nastupte na vlak boja OPECu proti Spojenym Statom! Co!?!? Nie proti Rusom? Nie je znizovanie ceny takisto proti zaujmom OPECU teda proti sebe samym?
Vezmime si fakty... Vytazit barel bridlicovej ropy stoji v USA $112, beznu ropu tusim $92. Teda znizovanie ceny je z dovodov znechutenia amikov z tazenia. Na druhej strane Americanom takisto vyhovuje kupovat lacnu ropu zo zahranicia. Kto sa ma v tom vyznat...
Je zarucene, ze ropa pojde hore. Ze kedy a na akej urovni je ako Juggler naznacil jedina a podstatna otazka. Prijemnu zabavu!
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Je zarucene, ze ropa pojde hore...

to Rokosak, na tomto presvedceni , ale na plyne som prerobil dost penazi ...:)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

http://www.sacurrent.com/sanantonio/the ... id=2341996" onclick="window.open(this.href);return false;
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

The shale boom has allowed America to cut our petroleum imports from 60 percent to 30 percent, which combined with slow global growth (particularly in China) created an oil glut on the world market. In the past four months the price of benchmark West Texas Intermediate petroleum has fallen by 20 percent to $80 a barrel. Last month Goldman Sachs and Bank of America suggested the price would sink below $75 by next year. Rather than cut production, the Saudis have signaled they'll let the price fall.
T. Boone Pickens and others have suggested this could be part of a Saudi plan to squeeze U.S. shale oil producers who have much larger marginal costs.

Zuaujímavé. Import ropy do USA klesol zo 60% na 30%. Saudi nechajú padať cenu ropu, aby dostali amerických producentov do problémov ( amíci totiž ťažia drahšie a na dlh...banky ich nútia zvyšovať produkciu ). Vrchol ťažby sa predpokladá o 3 roky. Predikcia ceny na budúci rok podľa GS a BAC je 75 USD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa jogo »

MartinUS napísal: co to mate za kvazi brokera nabizejici jeden kontrakt a dalsi podobne nesmysl kontrakty pravdepodobne. Pozor na takove. Obchodujte v Chicagu proboha :)
Nuz ten nezmyselny broker ma pre mna jednu velku vyhodu. Dovoli mi obchodovat aj 0.1 kontraktu ropy.
Longnut cely kontrakt ropy a to este bez SL a dokupit v prepade postupne dalsie styri?...na to moje nervy ale ani ucet este nedorastol. :)

Vsetkym dakujem za vyjadrenie nazorov...asi predsa na tej rope zadam SL. Skusenost s plynom tu uz mame a nevieme, ci sa nieco podobne nedeje na rope.
Este si to necham prejst hlavou...pripadne zadanie SL ohlasim vo svojom vlakne.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa MartinUS »

to jogo: urcite nema vyhodu, jelikoz neobcodujete ropu, ktera se obchoduje na burze, ale vymysleny kontrakt. Zde vas pravdepodobne, cim dele budete obchodovat na spreadech oskubou tak, ze to ani nema logicky smysl. Mozna dobre sledovat kotaci ropy na burze a vaseho kontraktu, zda se skutecne pohybuje stejne :) Je uz lepsi mini ropu na NYMEXu nebo intrakomoditni spread jako v cleanku z4-z5, apod.

NG se podle ocekavani nakonce vshopil a sel nahoru, je vsak vzdy nutno vstupovat podle systemu (napr. AOS) ne jen podle toho, ze se vam libi fudamentalne zrovna ted...casovani je klicove.

M.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

pre NG je pocasie vsetko.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa jogo »

Nepamatate si niekto, ako sa zdovodnoval pokles ceny ropy v juni 2012, ked cena ropy padla na podobnu uroven ako teraz?
Hladal som tu v diskusii, ale nic som nenasiel.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Dnes vieme, ze pokles ropy v roku pana 2012 bol kvoli tomu, ze ponuka obchodnikov prevysila dopyt. To plati pre vsetky tovary od cias Svatopluka a este pred nim. Odovodnenia samy o sebe nestacia. Tym "odovodneniam" musi totiz niekto uverit. Okrem toho musia uverit v danom case.

Povedzme, ze kral Saudskej Arabie sa posmykol na tavom hovne (po slovensky bananovej supke). Je to signal na Long, alebo Short? Zalezi na tom, ako to interpretuju obchodnici, kedy a ako dlho.

Vyssie som napisal, ze "ropa pojde zarucene hore". Tym som vsak nemyslel, ze pojde zo 79 na povedzme 85. Co som tym myslel, a co zodpoveda mojej filozofii, ze "nikto nic nevie" je ze ropa moze kludne klesat dalsich 20 rokov az na 1 a potom vyskoci na 2, co je 100 percentny rast. Nieco podobneho sa stalo s akciou CITI zhruba 5 rokov dozadu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa Istiach »

Rokosák napísal:Vyssie som napisal, ze "ropa pojde zarucene hore". Tym som vsak nemyslel, ze pojde zo 79 na povedzme 85. Co som tym myslel, a co zodpoveda mojej filozofii, ze "nikto nic nevie" je ze ropa moze kludne klesat dalsich 20 rokov az na 1 a potom vyskoci na 2, co je 100 percentny rast. Nieco podobneho sa stalo s akciou CITI zhruba 5 rokov dozadu.
Hocico moze byt pravda. Staci ked to budes hovorit dostatocne dlho. No prinos minimalny.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa MartinUS »

to jogo: v te dobe se hodne mluvilo o dosazeni minim ve spotrebe, psal jsem o tom tehdy: "...podle statistik v USA od American Petroleum Institute (API) klesla poptávka po ropě na 4-leté minimum 18,06 mil. barelů za den...", viz. zde: http://proinvestory.cz/cena-ropy-opet-na-vzestupu

M.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa jogo »

Martin, diky za odkaz. Poziciu som uzavrel na BE a uz bez SL na ropu nepojdem. Hrozba vzniku contanga je velka a potom by mi ziadne dokupovanie v prepade nepomohlo.A fakt netusim, kde moze USD az posilit - po minulorocnych stratach na hedgeovani uspor cez EURUSD som si dal s forexom pokoj.
Holt dokupy do prepadu budem pouzivat len na indexy a este mozno na USA-dlhopisy (napriklad TLT) a snad zlato (GLD-tam snad contango nehrozi, alebo sa mylim? :roll: )
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Doplnanie stratovej pozicie nema ziadne financne opodstatnenie. Dava vsak hrejivy pocit ludom, ktori si nechcu priznat omyl. Este hrejivejsi pocit to dava brokerom, ktori potrebuju viac transakcii, provizii a pozicie amaterov na ktorych insideri zarabaju.

Stratovu poziciu treba zavriet a hladat nove prilezitposti. Nie sme neomylni a funkcia riaditela zemegule je uz obsadena.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa jogo »

Rokosák napísal: Nie sme neomylni a funkcia riaditela zemegule je uz obsadena.

Z tvojich komentov mam pocit, ze si ju obsadil Ty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa MartinUS »

to jogo: neni zac. To euro jsem stale short a predpokladal bych propad az potencialne nekde k parite pozdeji (ledaze se ty inflacni data nebo ISM, vyrazne zlepsi a Draghi zmeni retoriku a zahodi pripadne QE dluhopisu do kose jako alternativu). Ale muze to byt i ramci serie obchodu ten trend, tezko rici...AOS vi nejlip, jak to casovat :) U zlata contango, jako u vetsiny komodit je naopak proti rope klasikou, tj. skaldovaci naklady, pojisteni, a dalsi delaji vzdalenejsi drazsi. Momentalne z4-z5 kolem -13, ale vyjimkou nejsou v historii i hodnoty spreadu kolem -60...

M.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnešný pokles trhov je vďaka výpredaju na rope. Ropa dnes -3,9%.
Longeri dostávajú na frak a musia zatvárať svoje pozície, čiže predávať. Sranda, ale až dnes - po 14 rokoch na burze som objavil, že existuje aj výraz long squeeze.

Long squeeze is a situation in which investors who hold long positions feel the need to sell into a falling market to cut their losses. This pressure to sell usually leads to a further decline in market prices (triggers many other stop order losses).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes amíci sviatkujú a nakupujú, ale na energiách medzitým tečie krv...

P.S. Ked to takto dalej pôjde, tak U.S. ,,sand oil,, ropné firmy zákonite začnú krachovať. Paradoxom je, že kým sa tak stane bude sa každá z nich snažiť o maximálnu produkciu.

Druhý ťažký dopad bude na Rusov. Ich štátny rozpočet je stavaný na cenu ropy 90. Európska ropa je síce vyššie ako americká...ale ten pokles cien je rapídny. Ak sa k nadprodukcii ropy pridruží oslabenie svetovej ekonomiky, tak sa nebudem diviť keby ropa padla až ku 40 USD. Pametám si na cenu 25 pred inváziou do Iraku v 2003 a takisto cenu 35 počas dlhovej krízy 2008-2009.
Prílohy
Energie dnes.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa Istiach »

Celkom ma prekvapilo toto:
https://www.bloomberg.com/news/2014-11- ... shale.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Only about 4 percent of U.S. shale production needs $80 or more to be profitable, according to the Paris-based International Energy Agency. Most production in the Bakken formation, one of the main drivers of shale oil output, remains profitable at or below $42 a barrel, the IEA estimates.

Ak chce OPEC vysachovat americke bridlicove vrty tak tych 40 by davalo zmysel. Ale neviem kolko percent ropy z bridlic sa tazi v tej oblasti Bakken formation.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

http://www.eia.gov/petroleum/drilling/" onclick="window.open(this.href);return false;
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

shale_3106985c.jpg
shale_3106985c.jpg (24.85 KiB) 7286 zobrazenia
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Co zobrazuje tento graf a ake poznatky z neho mame vyvodit?

P.S. Permian a Bakken uz udajne prerabaju. http://www.businessinsider.com/bakken-a ... ed-2014-11" onclick="window.open(this.href);return false;
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

This chart shows the price per barrel that the six most exposed countries need to meet their national budgets

Ceny ktoré potrebujú exponované krajiny pre svoj štátny rozpočet.

http://www.businessinsider.com/these-6- ... ng-2014-10" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
cotd-break-even-oil.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Co udela OPEC s kleasjici cenou ropy?

Príspevok od používateľa Tilbur »

Pozeral som pred par dnami nieco podobne.

http://www.economist.com/news/internati ... nt-critics" onclick="window.open(this.href);return false;

eagle fords operators:
http://www.ugcenter.com/chart-top-12-ea ... igs-595931" onclick="window.open(this.href);return false;

Napadla ma cez vikend jedna dlhodobejsia long-short idea na obchod, ktora by mozno mohla mat uspech.
Pri tychto urovniach ist do longu na CHK, ako jedneho z najvacsich operatorov v Eagle Fords a short do ECA, ktori vymenili dost vela lozisk plynu za ropne.
Je to len amaterska uvaha.
Prílohy
Ropa.png
poro.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"