USD/RUB

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

USD/RUB

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Závery z vývoja na trhu:

Čím menší štátny dlh, čím väčší prebytok na bežnom účte platobnej bilancie, čím väčšie percento exportu na celkovom HDP a čím väčšie rezervy v zlate a rezervných menách = tým slabšia a zraniteľnejšia mena, vhodná na špekulatívne útoky s geopolitickými zámermi.

Hmm počkať, počkať, veď ...

Skupinka v akcii. Anything is possible.

Celkové rezervy finančného sektora, deficit bežného účtu plat. bilancie, štátny dlh ako % HDP (zdroj: Svetová banka).
Prílohy
celkove rezervy (vrtaen zlata, v USD).PNG
deficit bezneho uctu.PNG
govdebt.PNG
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa Rokosák »

Smerovanie trhu riadi pomer dopytu a ponuky. Vdaka pakam, derivatom a dalsim financnym nastrojom objem financnych nastrojov danej meny, suroviny ci inej ceniny casto mnohonasobne prevysuje objem samotnej ceniny. Napriklad CDSka Lehman Brothers daleko prevysovali trhovu ci realnu hodnotu firmy. To by znamenalo aj, ze niektori investori by na CDSkach zarobili biliony (europske) a ini biliony stratili. Samozrejme stratovi investori (povacsine spekulanti) nemali zdroje straty pokryt a mozu dakovat zasahu vlady USA, ktora nariadila poriadkomilovnu (orderly) likvidaciu pozicii.

Narodne banky nemaju dost aktiv na odrazenie organizovaneho utoku na ich menu. Mozno s vynimkou FEDu a ECB.

K padu Rublu prispievaju aj samotni Rusi. Udajne za vsetky Dolare za ropu a plyn kupuju zlato a nie Ruble. Cize v podstate predavaju ropu za zlato.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa MartinPillar »

... a ešte som zabodol na toto

čím väčší rozpočtový prebytok, tým horšie samozrejme
Prílohy
rozpočet.PNG
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Rokosák napísal: Cize v podstate predavaju ropu za zlato.
čo je OK teraz nie ? Lebo za zlato dostanú viac RUB v intervencii. A úprimne diverzifkácia rezerv mimo USD asi tiež z dlhodobého hľadiska nebude nakoniec na škodu.

Ináč cena ropy v RUB je od februára plus mínus rovnaká. Takže pre štátny rozpočet, ktorý má výdavky i príjmy v RUB stabilné nie je žiaden problém ten pokles ceny ropy. Čo Rusov bije je zahraničný dlh v cudzích menách, tzv. priateľská pomoc od IMF a amerických bánk - v reáli trojský kôň.
Prílohy
ropavRUB.PNG
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa Airmike »

myslim ze pokles ceny ropy je sakramensky problem a nielen pre rusko.

http://www.visualcapitalist.com/wp-cont ... ficits.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ten graf je pravdivý.
Áno Rusko pri príprave rozpočtu na 2015 kalkulovalo s cenou ropy 100 USD.
Avšak taktiež v tom rozpočte kalkulovalo s kurzom USD/RUB na úrovni 37,700.
Situácia sa výrazne zmenila v obidvoch položkách.
Pokles ceny ropy je negovaný poklesom kurzu rubla približne v rovnakom pomere.
Takže cena ropy v rubloch je približne rovnaká ako v rozpočte a teda NEMÁ negatívny vplyv na ruský rozpočet.
Je možné, že iné faktory sposobia vyšší ako plánovaný deficit. Avšak súčasná cena ropy v kombinácii s kurzom to nie je.
Takže tá tabuľka s breakeven cenami ropy pre budget je úplne vytrhnutá z kontextu.
Viac by ma zaujímala tabuľka prepočítaná na meny v akej je rozpočet pripravený.
Štáty ako Nórsko a Kanada sú na tom oveľa horšie pri súčasnej cene ropy.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Saudská Arábia v rozpočte na 2015 počíta s cenou ropy na úrovni 102 USD a kurzom USD/SAR 3,75. Ten kurz je však podľa grafov stály a pravdepodobne pegnutý na USD. Takže pokles ceny ropy je priamy hit na rozpočet, keďže kurz sa nemení.

https://www.alahli.com/en-us/about-us/n ... 4-2015.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže, čím ďalej si myslím, že tvoj graf je čistá propaganda západných médii. Pod pojmom breakeven si predstavujem niečo iné. 100 USD za barel nie je breakeven pre ruský rozpočet pri súčasnom kurze USD/RUB (61,25). Tým je iba pri kurze 37,700.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa Airmike »

moj graf je propaganda zapadnych medii :) :) :) umrem s teba. netreba to brat tak vazne, je to len graf :)

proste som sem dal graf , ktory som predvcerom videl a myslim si ze ma opodstatnenie.

aky bol kurz rubla pred mesiacom?
aky bola ceno ropy pred mesiacom ?
ake boli obe ceny pocas celeho roka?

priblizne pomery tu neobstoja. nizka cena ropy rusom nevyhovuje bez ohladu na peak ktory nastal par dni dozadu.
ale rozvadzat to tu rozhodne neplanujem , len som chcel dat zaujimavy graf ktory som nasiel na nete. nech si zaver urobi kazdy aky chce.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Mika napísal:
aky bol kurz rubla pred mesiacom?
aky bola ceno ropy pred mesiacom ?
ake boli obe ceny pocas celeho roka?
Už som to tu raz dával
Prílohy
ropavRUB.PNG
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa MartinPillar »

... a na aktuálnu tému priamo z tlačovej besedy

„Napriek turbulentným finančným trhom budú celkové príjmy Ruska vyššie než výdavky,“ vyhlásil Putin na úvod tlačovej konferencie.

http://www.sme.sk/c/7553683/putin-v-dol ... z3MFi9Pcns" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa Airmike »

presne ten isty clanok som si prave cital aj ja :)

„Posilnenie rubľa je nevyhnutné,“ povedal šéf Kremľa. - preco asi?

nechce sa mi to tu rozvadzat ale rusi maju problem, ako rubel tak aj ropu.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak rubel je problem pre retail a firmy, co maju uvery v cudzich menach a prijmy iba v RUB.
Pre exporterov a rozpocet ako taky to problem nie je.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Pre rozpocet je problem uz len kvoli sekundarnym vplyvom podla mna. Neviem ako su v com sebestacny ale urcite rusi dovazaju uz len nejaketie technologie alebo aj banany to je fuk, zo zahranicia. Kilo papriky za euro stalo 35 rublov, teraz si za tolko rublov kupis polkila. Myslis ze to nezacne srat ludi, firmy, oligarchov? Nabehne inflacia, mozno uz nebudu putina tak milovat, demonstracie, firmy prestanu investovat rychlo zmenia ruble na dolare a vypadnu z krajiny. A razom maju problem aj ked doteraz boli na tom dobre ako ukazujes hore na grafoch. Fandim im v tom ze treba trosku niekoho kto bude robit protivahu ale nech to robia potichu ako cina skupuju zlato a ked bude zle tak ukazu ze sa to da aj inac. Putin sa chvasta ako velmi nepotrebuju zapad a tusim zabudol ze este nemaju realne sprevadzkovane vsetko tak ako si mysleli alebo to vykrikovali. Exportery by mali byt happy to je pravda ale urcite nevyvazia negativa svojimi vacsimi ziskami, hlavne ked vacsina exportu sa tyka ropy a plynu.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa jaja »

pro odlehčení: http://nazory.euro.e15.cz/blogy/blogy-z ... ma-1146898" onclick="window.open(this.href);return false;
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa Istiach »

Matej1992 napísal:Pre rozpocet je problem uz len kvoli sekundarnym vplyvom podla mna. Neviem ako su v com sebestacny ale urcite rusi dovazaju uz len nejaketie technologie alebo aj banany to je fuk, zo zahranicia. Kilo papriky za euro stalo 35 rublov, teraz si za tolko rublov kupis polkila. Myslis ze to nezacne srat ludi, firmy, oligarchov? Nabehne inflacia, mozno uz nebudu putina tak milovat, demonstracie, firmy prestanu investovat rychlo zmenia ruble na dolare a vypadnu z krajiny. A razom maju problem aj ked doteraz boli na tom dobre ako ukazujes hore na grafoch. Fandim im v tom ze treba trosku niekoho kto bude robit protivahu ale nech to robia potichu ako cina skupuju zlato a ked bude zle tak ukazu ze sa to da aj inac. Putin sa chvasta ako velmi nepotrebuju zapad a tusim zabudol ze este nemaju realne sprevadzkovane vsetko tak ako si mysleli alebo to vykrikovali. Exportery by mali byt happy to je pravda ale urcite nevyvazia negativa svojimi vacsimi ziskami, hlavne ked vacsina exportu sa tyka ropy a plynu.
Ja mam na to prakticky taky isty nazor. Az na tu rovnovahu. Rusko dnes zapadu uz rovnovahu robit podla mna fakticky nemoze, teda aspon nie samo o sebe. Jednoducho na to nema ani ludsky ani iny kapital. Aspon tak to vidim ja.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa slimak »

Rusi maju problem nizkym kurzom - prepadom Rubla - aj statny rozpocet na vydajovej strane , za lieky asi cim platia - ci nebudu.

Domacnosti a firmy(dlhy v cudzej mene) detto - ale hlavny problem je ich urok. Tam sa bude dobre podnikat a zit.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dukascopy dnes pozastavilo obchodovanie USDRUB. Teraz, ked by z toho mohol byt celkom pekny short s peknymi overnight swapmi pre klienta.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa Istiach »

Alpari pozastavili obchodovalnie asi 17.12. Odvtedy sa neupdatovali quotes.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa jogo »

RTS sa stale obchoduje, ale v pripade pozastavenia obchodovania RTS som chcel nakupit ETF-ko na RTS.
Vzhladom na to, ze to vsetko boli derivatove ETF-ka, ziadna istota tam nebola, ako by dopadli.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:RTS sa stale obchoduje, ale v pripade pozastavenia obchodovania RTS som chcel nakupit ETF-ko na RTS.
Vzhladom na to, ze to vsetko boli derivatove ETF-ka, ziadna istota tam nebola, ako by dopadli.
Tak som nasiel jedno ETF-ko na rusky index s "Full replication", ktore ponuka aj moj broker. Chcem sa opytat skusenejsich ETF-karov, ci je tam nejake ine riziko ako to, ze Putin zavrie burzu a uplne zostatni tieto aj tak vacsinovo statne podniky.
http://www.boerse-frankfurt.de/en/etfs/ ... 00B5V87390

Skusil by som znova nakupit tento index, ak mi da sancu a klesne do oblasti mojho vyrazeneho SL,ale uz chcem, aby indexove ETF-ko vlastnilo priamo akcie a ziadne derivaty.
A potom ho vysedim.... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
lopt
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 10 05, 2015 7:44 am

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa lopt »

A co skor investicia do valut, pripadne deviz na RUBEL, ako spekulacia EUR/RUB - pre pripad krachu EUR alebo USD ?
Marcus Tullius Cicero: Veľkým bohatstvom pre človeka je žiť skromne s pokojnou mysľou.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V januari 1998 bolo 6 rublov za dolar. Dnes je 65 rublov za dolar.

Ak chces komoditnu menu, tak snad radsej CAD alebo AUD, tie snad nepadnu 10-nasobne.

Ja som prerobil aj na RUB, aj na CAD, aj na AUD.

Mika kedysi zarobil na AUDNZD long :) Lenze to zase treba vediet a je to cira forexova spekulacia a ziadna investicia.
Používateľov profilový obrázok
lopt
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 10 05, 2015 7:44 am

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa lopt »

Pocul som, ze rusi nakupuju vo velkom zlato. Takze v pripade riadneho krachu by bol rusky rubel kryty zlatom, nie ?

V minulosti som si robil analyzu a AUD bol velmi stabilny. Ale to bolo uz pred cca 20timi rokmi. Cital som tusim, ze AUD je teraz dost viazany na USD. Takze ak padne USD, je to problem. Ako je to s CAD a viazanostou na USD ?
Marcus Tullius Cicero: Veľkým bohatstvom pre človeka je žiť skromne s pokojnou mysľou.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa Peggy36 »

CAD ide veľmi s ropou(mám to overené hádam 30x), nie s USD.
Používateľov profilový obrázok
lopt
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ne 10 05, 2015 7:44 am

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa lopt »

Peggy36 napísal:CAD ide veľmi s ropou(mám to overené hádam 30x), nie s USD.
Takze CAD, ak ropa stupa ide hore, ak klesa ide dole ?
Marcus Tullius Cicero: Veľkým bohatstvom pre človeka je žiť skromne s pokojnou mysľou.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Ano.
Ak ropa hore, tak usd/cad short. Ale dneska výnimka, lebo USD veľmi dole koli Fed.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peggy36 napísal: Ale dneska výnimka, lebo USD veľmi dole koli Fed.
Nie kvoli Fed. Kvoli slabému HDP a vyšším inflačným číslam. Okrem toho Japonský Fed sklamal a Yen posilnil.

Q2 Chain Deflator-Advanced +2.2% vs +1.9% consensus; Q1 +0.4%
Q2 GDP- Advanced +1.2% vs +2.6% consensus; Q1 +1.1%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
FxWhale
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 23 01, 2022 12:29 pm
Been thanked: 1 time

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa FxWhale »

No tak kde bude zajtra rubel? Dajte nejake tipy

Moj tip 1 usd/rub tak okolo 120-130 8)
"Failing to plan is Planning to fail"
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

FxWhale napísal: Ne 27 02, 2022 10:43 pm No tak kde bude zajtra rubel? Dajte nejake tipy

Moj tip 1 usd/rub tak okolo 120-130 8)
Russia will force companies to sell 80% of their foreign currency earnings - in other words buy rubles - Finance Ministry announces

https://www.cnbc.com/2022/02/28/russia- ... ruble.html
FxWhale
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 23 01, 2022 12:29 pm
Been thanked: 1 time

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa FxWhale »

Njn. Spoliehal som na to, ze ked otvori burza v Moskve tak to bude smrt pre RUB, ale vidim ze uz to maju podchytene

Facing the risk of a bank run, a rapid sell-off in assets and the steepest depreciation in the ruble since 1998, policy makers banned brokers from selling securities held by foreigners starting Monday on the Moscow Exchange.

https://www.bloombergquint.com/markets/ ... securities
"Failing to plan is Planning to fail"
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

nj diktatura jak hovado. Rusky minister s putinom prave teraz maju v Kremli diskoteku:
https://www.youtube.com/watch?v=w15oWDh02K4
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ono by to bola aj pomerne !zabavna show!, keby niet tej invazie..
Odoslané z počítača
FxWhale
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 23 01, 2022 12:29 pm
Been thanked: 1 time

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa FxWhale »

No, chvilu to sice trvalo ale dostali sme sa tam :mrgreen:

Obrázok
"Failing to plan is Planning to fail"
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pouzival som davnejsie na prevody mimo EU sluzby ako PayPal a PaySend. Trebars ked bol EURRUB kurz 80, tak PaySend by mi umoznil odoslat 1000 EUR a prijemca v Rusku by dostal 79K RUB.
Teraz google, bloomberg, yahoo pisu, ze EURRUB je okolo 147 ... no PaySend by za 1000 EUR dorucil cloveku v Rusku len 107K RUB. PayPal dokonca len 90K RUB.

Ako to ze je tam teraz taky spread, ked behom predchadzajucich 5-8 rokov tam bol spread vzdy mensi nez 3%? (Kontroloval som to minimalne 5 krat rocne.)
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa glengoolie »

neviete kde sa da dnes kupit rubel? fio, roklen, revolut, transferwise ho zablokovali. fx nechcem pouzit kvoli daniam, chcem "normalne" peniaze na ucte, zamenit z dolarov. vo fio je moznost otvorit ucet v rubloch(aspon v admine je moznost, snad to nezablokovali pri schvalovani), ale to je asi tak vsetko.
for the best of times
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Clovek by asi musel mat bankovy ucet v Bielorusku. Na jednoduchu devizovu zmenu EUR alebo USD na RUB.
PaySend napr. umoznuje prevod EUR zo Slovenska na Ukrajinu alebo do Bieloruska ... ale do Ruska od zaciatku marca 2022 neumoznuje. Predpokladam, ze ine podobne weby a firmy na prevod penazi budu na tom podobne.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa glengoolie »

Tak fio neumoznuje nic ine len prevadzat ruble v ramci banky, bez konverzie. Cize kompletna blokacia celej meny. Mam z toto slusne nervy ale najskor to je zapricinene tym swiftom, cize clovek by musel ist asi cez cinu, hk, singapur... alebo spominane bielorusko a podobne.
for the best of times
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Cakal by som, ze sa banky budu chciet zbavit "bezcennej meny", ale nejak tomu tak nie je, hm..
Tie CBDC este asi nfunguju, vsak ?
https://www.omfif.org/2022/03/cbdc-netw ... n-threats/

Potom mozno "peer to peer" by mohlo byt riesenie..
Odoslané z počítača
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa andre »

Tu je rozhovor so sefom FIO, nieco tam riesil aj ohladom rubla.. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ker-194139
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: USD/RUB

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

andre napísal: Pi 25 03, 2022 9:37 am Tu je rozhovor so sefom FIO, nieco tam riesil aj ohladom rubla.. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ker-194139
Vdaka za informaciu. Poznam vo firme jedneho Rusa pochadzajuceho zo St. Petersburgu, ktory zije asi rok aj s manzelkou na SK.

Andre, mam otazku. Bezny clovek, povodom Rus, zijuci v Rusku, by mal ucet v:
Intermediary: J.P.MORGAN AG FRANKFURT AM MAIN, DE
Beneficiary Bank: Tinkoff Bank
Na ucte povedzme nech by bolo okolo 20-tis EUR.

Ake rizika v sucasnej dobe by hrozili, ze nebude moct disponovat tymi peniazmi na ucte?
Ak by mal obchodne ucty u brokerov typu Dukascopy a podobnych, alokovanych v Europe - a na deposit/withdraw tych obchodnych uctov by vyuzival ten bankovy ucet v J.P.MORGAN AG FRANKFURT AM MAIN, DE/Tinkoff Bank - ake by hrozilo riziko, ze mu bude znemoznene aj obchodovanie?

Zaujima ma len tvoj odhad, nie nieco, co by som bral ako 100% garantovanu informaciu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"