BEN - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

Chcem spraviť pokus, či aj úplny laik ako ja, má šancu zarobiť na plyne, ktorý pár mesiacov sledujem a občas zoobchodujem. Pre tento účel mám vyhradený "plynový" účet, ktorý môžem použiť na 3 nákupy a preto bez SL - DGAZ/UGAZ, /3x páka/.
Som otvorený pripomienkam, či radám skúsenejších - preto to aj sem dávam.

Hlásim prvý obchod - UGAZ nákup za 8,40
/mám už 2x UGAZ kúpený, ale keďže som tu nehlásil nákup, tak ich tu ani nebudem vyhodnocovať/
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

keby ti to nevadilo napis hodnotu futky na NG v casu vstupu do pozicie, taktiez stopku a profit. Ides na ostrom ucte? pises ze uz mas treti vstup aka je priemerka?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

Áno, idem na ostrom účte. Ako som uviedol hore, SL nedávam, profit v čase nákupu nemám stanovený-až na základe ďalšieho vývoja na trhu. Namiesto SL šachujem len s tými max. 3 obchodmi aj rôznym smerom, napr.niekedy nepredám ugaz v zisku, ale "zaistím" si daný stav kúpou dgaz, čo zrejme takto vyzerá divne. Najlepšie bude ak to tu spravím a zdôvodním v reále, nechcem opisovať to čo bolo, bez hlásenia.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

dIK za info, ak padne plyn pod 1,9 usd /nie nerealne/ kolko % z uctu ti ostane?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

Nestraš, to by dúfam likvidovalo aj výrobcov, čím by sa znižovala produkcia aj zásoby a cena by na to reagovala. Pri tejto volatilite, keď denný pohyb tu býva aj nad 10%, by som bol zrejme často na SL vyrážany. Zatial som vysedel max. stratu -25%, no nie je to moc príjemný zážitok. 3 obchody jedným smerom by som však nechcel robiť často.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

takze vsadzas ucet, zatial by mala prist este jedna noha hore , na tu cakam aj ja a potom vsetko podla pocasia. Drzim Ti palce.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Napis si pravidla obchodovania. To, co tu popisujes je z mojho lajckeho pohladu cesta z vymazaniu uctu.
Istis pakove etfko dalsim pakovym etfkom. To nie je ziskova strategia.
Najdi si nejake extremy, ktore budes obchodovat. Vsetko so SL.
Mam male skusenosti z obchodovania plynu, ale mozem povedat, ze je to jeden z najtazsich trhov, ktore si si mohol vybrat.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

Vzdávam to na 5,80, vymazal celý zisk a už sa mi to zahryzlo aj do môjho vkladu a to je moja stopka.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak zevraj ma byt tepla Zima, tak asi bude cena klesat, ci take jednoduche to nieje? :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BEN napísal:Vzdávam to na 5,80, vymazal celý zisk a už sa mi to zahryzlo aj do môjho vkladu a to je moja stopka.
Dávaj pozor na pákové ETF. Tie sú určené len na krátkodobé držanie. Teraz si netrafil smer, ale nabudúce sa môžeš dočkať aj iných prekvapení. Ak pákové ETF držíš dlhšie, cena sa deformuje. Môže sa ti stať že cena plynu stúpne, ale cena etf bude po čase tam kde si kúpil, alebo aj klesne. Čím dlhšie to držíš, tým väčšia nevýhoda pre teba. Ďalej treba vedieť, že cena aj u nepákového UNG postupom času klesá, lebo tam fungujú náklady, kontango a pod. Takže u pákového UGAZu sa to prejaví násobne. A v neposlednom rade, treba sledovať ako sa vyvíja NAV, lebo u ETF sa stáva, že sa cena úplne odkloní od skutočnej hodnoty. Zažili sme odklony 50%-100% od ceny.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

BUY UGAZ na 4,30
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

to tilbur
Takže pravidlá obchodovania som si aj stanovil, no nechcel som to tu písať, lebo skúsenejší trejderi by sa nad nimi asi zhrozili – takže táto skupina radšej ďalej nečítať.
Asi od júla som si všimol, že cena plynu sa začala pohybovať akoby medzi určitými mantinelmi a to som potreboval pre môj pokus. Pár minút pred zverejnením zásob /je každý týždeň/, ak cena plynu na mesačnom grafe bola približne v strede jeho rozpätia, vzal som za rovnakú hodnotu long aj short, /UGAZ, DGAZ/. Hneď po zverejnení, často došlo k silnejšiemu pohybu ceny a ja som predal ziskovú stranu – napr. long +7%. Ak sa potom cena vrátila k BE, znovu som kúpil long a tým uvedený zisk vlastne potvrdil. Ak nastal opačný prípad, že rast pokračoval o ďalších 7-10% dokúpil som 2. short. Vsadzal som na to, že čím väčšia odchýlka od priemeru, tým väčšia pravdepodobnosť otočenia ceny. Ak by som držal len short so SL ako mi radíš, tak po -7% by som bol už vyrazený. V tomto prípade mi short začal vyrábať skutočnú stratu až po tomto 7% poklese. Ako som už písal, max. som robil 3 nákupy v rôznych kombináciach a základom bolo samozrejme zatvárať ziskovú stranu, čo sa mi celkom darilo, vzhľadom na to, že dlho nedošlo k extrémnej odchýlke v cene. Takýmto primitívnym spôsobom sa mi podarilo zatvoriť v zisku max. až 14 trejdov za sebou, /6xDGAZ, 8xUGAZ, zisky som vyberal 2-12%/
Bolo mi jasné, že ak dôjde silnému a dlhšiemu rastu alebo poklesu ceny plynu bude so mnou zle, ak včas nezareagujem a aj tak som to posral a stratil som celý zisk a pritom mal som čas postupne to zatvárať aj bez SL. No bola to výborná škola a keď niečo testuješ, spravíš aj chyby a ja som ich spravil kopu. /napr.hore uvedený nákup bol o 2 dni v zisku 11% a ja som ho nezatvoril/
Je mi jasné, že ísť do normálneho súboja s trejdermi, ktorí sa plynu venujú dlhé roky a majú informácie k akým sa ja nemôžem dostať, by aj tak nemalo šancu na úspech. Ja som si z toho takto spravil skôr šachy – víťazný ťah bol zatvorený trejd v zisku.
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re

Príspevok od používateľa BEN »

to Juggler
Obchodujem cez FIO a tam toho moc nenavyberám, preto tie pákové ETF. Snažil som sa ich dlho nedržať, ale nie vždy sa to zadarilo, keď som chcel zatvoriť v zisku a veru nechutne padajú dole.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ahoj Ben, posialam Ti moj plan.Snazim sa to robit podla neho.
Prílohy
pravidla21.docx
(15.82 KiB) 299 stiahnutia
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

BUY UGAZ na 3,61 /NG 2,85/, doteraz 2,80 odolávala, tak to skúsim využiť.
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

zbavujem sa UGAZ za nákup.cenu
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa MartinPillar »

To vypadá na veľmi zlý tajming sry. :(
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re:

Príspevok od používateľa BEN »

No hodinu po nákupe som už bol -6%, na druhý deň +6% hodinu pred možným predajom - /od 14.hod./ a potom zase prepad, tak už som mal toho dosť. Dnes by to bolo práve +38%. No, čo už.
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re:

Príspevok od používateľa BEN »

Nákup UGAZ za 4,30 je teraz v zisku +16% a nechcem už riskovať jeho stratu, preto skúsim moju metódu, neukončim ho ale kúpil som DGAZ za 5,40. Zaisťuje to súčasný stav a necháva priestor na ďalší rast UGAZ a možnosť zatvoriť ho vyššie.
Ale tých variant je samozrejme viac.
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re:

Príspevok od používateľa BEN »

BUY DES2 za 11,11 /2xshort na DAX/
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re:

Príspevok od používateľa BEN »

UGAZ predaj za 4,75 a teraz by mi vyhovovalo aby pokles pokračoval - DGAZ držím
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

DGAZ predaj za 6,20
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re:

Príspevok od používateľa BEN »

Tak ešte zhodnotím túto moju ukážku obojstanného obchodu. UGAZ som zatvoril nakoniec len s +10%, pritom high bol až na 5,40, +25%, teda totálne zbabraný výstup. Ešte že aspom DGAZ som zatvoril lepšie +14%.
Predvčerom sme tu mali asi rekordný denný pohyb na DGAZ/UGAZ 33%. Asi tu veľa ludí s týmito pákovými ETF plyn neobchoduje, tak obmedzím to vypisovanie trejdov tu s nimi aj ja.
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

to osamely chodec
Díky za tvoj obchodný plán,teda mám sa čo učiť. So SL budem mať ale problém, pri tak silných pohyboch ako v posledných dňoch a cez tieto pákové ETF zvlášť, sa v pozícii dlho neudržím. Na druhej strane, ak by som ho používal, nestane sa mi ako už neraz, že nevyberiem zisk 15-16% a nechám to otočiť až do straty behom dňa. Takže mám na čom popracovať a chce to veru pravidlá si stanoviť vopred. Myslel som že trejd dokážem riadiť "za jazdy", no nie vždy to vyšlo. Ak pošleš nejaké linky s info, potrebné k obchodovaniu s plynom, budem vďačný.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BEN. Neviem, či je rozumné shortovať UGAZ i DGAZ naraz. Obidva boli stvorené na to, aby si ich longoval, teda na long mohol zarobiť na raste plynu ( UGAZ ) alebo na long zarobil pri poklese plynu (DGAZ ). Takisto treba pozrieť aké úroky si broker účtuje na short - zvyknú byť vysoké.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
BEN
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Št 21 12, 2006 2:12 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: BEN - obchody

Príspevok od používateľa BEN »

to Juggler
asi som sa hore nesprávne vyjadril, ale robím to presne tak ako píšeš. Myslím že UGAZ sa ani shortovať nedá. Z dôvodu klesania ceny týchto pákových ETF, ako si aj ty písal, celý "plynový účet" používam v tomto roku už len na 2 nákupy, aby som bol v pozícii čo najkratšie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"