Cez koho na komodity?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
PeterZ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 11 12, 2012 12:11 pm

Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa PeterZ »

Zdravím Vás investori,

chcel by som kúpit za 1.000€ ropu a kakao/kávu. Chcem to drzat X rokov a potom niekedy (hádam s výnosom) predat. Takze chcem len 2 nákupy a 2 predaje za volakú dobu, ziadne intenzívne tradeovanie.
Cez koho mám nakúpit? Alebo je to v mojom prípade jedno?

Dakujem a prajem pekný den :wink:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Za drzanie takychto veci X rokov sa kazdu noc plati poplatok a tie poplatky sa ti nazbieraju ze ti to mozno dost znizi vynos, ak vobec nejaky bude.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa jogo »

Kym Ti nie su jasne pojmy contango a backwardation, tak ani neskusaj nakupovat komodity na dlhodobe drzanie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
PeterZ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 11 12, 2012 12:11 pm

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa PeterZ »

Dakujem za odpovede, no nepotesili ste ma páni :(
Takze to co chcem, by kvoli poplatkom nemalo zmysel? Chcel som dat okrem nehnutelnosti peniaze aj niekde inde...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zrejme myslis spekulaciu vo futuritach. Tie su obmedzene casovo obycajne na 18 mesiacov ci 2 roky. Pred vyprsanim kontraktu sa ho musis zbavit. To znamena, ze potrebujes vykonat transakciu bez ohladu na vynosnost.
Vo futuritach je vyska straty teoreticky neobmedzena, teda z "investicie" tisicky mozes mat stratu daleko vyssiu.
Nerob to! Nechces podporit statistiku obeti. Kup si novu chladnicku, alebo chod na vylet.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa kiikino »

no teraz ked ste sa vyblaznili, tak mu skuste poradit ako inym sposobom investovat 1000 eur do ropy a kavy tak aby to co najviac kopirovalo cenu a zaroven nebolo prilis drahe
co opcie?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa jogo »

kiikino napísal: co opcie?
Porad konkretne opcie, rad sa dozviem nieco noveho :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa kiikino »

ja mam radit? vsak ja sa pytam
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nech sa prihlasi na binary.com, vlozi tam 500 EUR, vycka velmi nizku cenu ropy a v ten den nech nakupi za 250 EUR 20 rozlicnych RISE opcii na rozlicne dni (maximum 365 dni do buducnosti). Ak o mesiac cena ropy bude este nizsia, tak nech kupi dalsich 20 RISE opcii na dalsich 20 rozlicnych dni (1 az 365 dni do buducnosti).

Potom v den expiracie takej opcie ak cena ropy bude vyssia nez v case ked opciu kupoval, ziska 90% az 110% zisk + jeho povodny vklad. Ak bude cena nizsia, pride o vklad (vsadeny na tu opciu).

Nie je to sice burza, ale ceny maju pouzitelne. Na vyhodnotenie opcie pouzivaju day-close ceny presne take ako su na google.finance a yahoo.finance a podobne.

Na kavu neviem ako by som isiel.

Toto je pouzitelne len na rok dopredu, nie na X rokov.

S vkladmi a vybermi problemy nebude mat, podla mojej skusenosti. Kym nevyberie zisk vyse 2000 EUR nebudu overovat ani jeho identitu.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa kiikino »

no tak som chvilu googloval a zistil osm ze investovat do ropy dlhodobo je naozaj problem

najlepsie kopiruju dlhodobe ceny ropy prave akcie firiem zaoberajucich sa tazbou ropy
davam na vyber 2 ETF
XLE - energeticky sector
https://www.google.com/finance?q=NYSEAR ... wAO8joHgDg

IEO exportery ropy a plynu
https://www.google.com/finance?q=NYSEAR ... wwOrlYHABQ

problem je v tom ze sa do ich ceny ciastocne premieta aj cena akcii (SP500), to znamena ze ked zacnu klesat akcie v US pocitia to aj tieto ETFka napriek tomu ze cena ropy bude rast, takze defacto neinvestujes len do ropy ale aj do akcii naraz

bohuzial ine ti neviem poradit lebo 1000 eur je na futures aj opcie na futures malo
mozes sa pozriet co by ta vyslo drzanie CFD na spotovu cenu ropy u nejakeho bucket shop brokera

POZOR
na drzanie ropy obcas odporucaju nakupit ETFka USO a OIL
tieto ale nekopiruju cenu ropy dostatocne a dovodom bude zrejme to ze musia platit prave poplatky za rolovanie a nakup futures kontraktov
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dlhodobe drzanie ropy (X-rokov) u nejakeho CFD bucket-shop brokera je uplne nepouzitelne. Vstupny spread vysoky a overnight poplatky tiez vysoke. Ak nechyti mesiac s velkym cenovym pohybom a drzi viac ako mesiac, tak takmer zarucene prerobi (alebo vyznamne znizi zisk ak nahodou trafi smer).
Navyse u ropy byva minimalna velkost kontraktu dost velka; na 500 EUR ucet by to bolo tak s odretymi usami.
PeterZ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 11 12, 2012 12:11 pm

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa PeterZ »

Ďakujem za Vaše rady páni. Toľko cudzích slov pokope som dlho nevidel a to žijem v DE :D
jaroslav80 napísal:Potom v den expiracie takej opcie ak cena ropy bude vyssia nez v case ked opciu kupoval, ziska 90% az 110% zisk + jeho povodny vklad. Ak bude cena nizsia, pride o vklad (vsadeny na tu opciu).
Keď bude cena v expiračný deň nižšia, ako moja nákupná, prídem o celý vklad alebo len o rozdiel cien? Nadobudnutie - predaj?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dnes je 23. januar a ty by si za 30 EUR kupil opciu ze 23. marca bude cena ropy vyssie nez v momente nakupu.

A) 23. marca by bola close cena (posledna cena obchodneho dna) o 1 cent vyssia nez ked si kupoval. Vratili by ti tvojich 30 EUR plus pridali dalsich 30 EUR navyse.

B) 23. marca by bola close cena rovnaka alebo nizsia nez v momente nakupu - tvojich 30 EUR by ti nevratili.

Je to system hop alebo trop. Preto by bolo mudre stavky rozlozit na vela expiracnych dni po malych sumach. Nie stavit celych 500 EUR naraz na jeden den.
Maximum otvorenych pozicii je 60.
PeterZ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 11 12, 2012 12:11 pm

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa PeterZ »

Ruleta :(

Zohľadňuje niečo aj pomer cien?
PeterZ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 11 12, 2012 12:11 pm

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa PeterZ »

binary.com, idem googliť a ocheckujem to.

Ďakujem jaroslav80!
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na niektorych nastrojoch je mozna tzv. touch opcia. Hlavne forexove pary, zlato. Ropy sa to netyka.

Navyse maju vychylene kurzy. V sucasnosti vela ludi asi nejde do obchodov na rast ropy. Preto by si mal vyhodnu cenu a trebars na 200 dnovu RISE opciu by si mal vyhru 106% + tvoj povodny vklad. Lenze v tom istom momente ludia co chcu kupit 200-dnovu FALL opciu maju ponuku len 75% vyhra+povodny vklad.

Je uz piatok vecer po zatvaracich hodinach, aktualne cenove ponuky sa tam lepsie dopatras v pracovny den v obchodnych hodinach.
Charlie Zsigray
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 21 03, 2016 12:30 am

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa Charlie Zsigray »

Zdravim Vas Peter,

kontaktujte ma na emaily: carlos.zsigray@gmail.com
alebo na fb: Charlie Zsigray

mam skusenosti s investovanim a zhodnocovanim kapitalu, aj prostrednictvom komoditneho trhu.

Podavam relane informacie zo zakulisia o tom ako funguju banky, poistovne, jednotlive trhy a svojim klientom prinasam rocny zisk v priemere od 10% do 30%.

Nevahajte ma kontaktovat, a velmi rad Vam ukazem viacero sposobov ktore su na trhu.

S pozdravom,

Karol Z.
_Hustler_
Príspevky: 48
Dátum registrácie: So 10 03, 2018 10:03 pm

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa _Hustler_ »

Buy and hold bez riadenia rizika je najhorišia obchodna stratégia aká je . ale ked hladaš brokera tak futures , nie cfdčka . teda cez IB alebo lynx :) sam pouzivam , odporúčam . ale minimal deposit je tušim 10000Eur
jhonfilly
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 27 06, 2018 8:32 am

Re: Cez koho na komodity?

Príspevok od používateľa jhonfilly »

pribudol nam tu novy uzivatel, ktory ma na etoro konto s trojrocnou historiou. pise, ze staci dat kopirovat jeho obchody a nic viac nemusim robit. mna to zaujalo. nie konkretne on, ale ta stranka. pozna niekto tu platformu? funguje vam? da sa tam nejak sikovne filtrovat ludi podla nejakych kriterii ako obchoduju? nezaujimaju ma sialene vysoke vynosy, lebo niekto trafil biotech v 2012-2015, ale chcem si najst nejakeho dividendoveho investora s dobrou a hlavne velmi dlhou historiou, idealne aspon od 1995. proste niekto, kto investuje do dividendovych akcii a nechal ho chladnym rast internetovych akcii v 97-99 a nasledne ho nechala chladnym dotcom kriza v 2000-02 , potom prezil subprime crisis v 2007-08 a nechali ho chladnym biotech a bitcoin manie po roku 2012.
shafi
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"