broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

Čaute, viem, že som sa tu pred časom už pýtal na odporúčania na brokerov na akcie, ale teraz by som k tomu rád pridal aj vanilla opcie a na tých tu je len jedna otázka spred x rokov, a aj to bez nejakého extra záveru. Na akcie som už mal vybraté FIO, ale oni nerobia opcie, takže nič z toho. Z SK a CZ brokerov http://ako-investovat.sk/brokeri" onclick="window.open(this.href);return false; nič nebude, lebo majú všetci buď šialené poplatky alebo vysoký minimálny vklad.
Takže kritériá sú:
- žiadny minimálny vklad (resp. ak tak, tak max 500 USD/EUR), keďže chcem len špekulatívne pozície max za pár stoviek EUR
- rýchlosť otvorenia účtu (žiadne že až po fyzickom doručení papierov niekam do USA po 2 týždňoch alebo podobne)
- demo verzia
- jednoduché a intuitívne rozhranie, keďže som guma a nechcem byť ešte viac zmätený :-)

Z porovnania tu http://finviz.com/store/stock-brokers.ashx" onclick="window.open(this.href);return false; vlastne vychádzajú len sotva 3 brokeri, a aj to o nich som príliš nepočul. Nejaké odporúčania?

Dík
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa jogo »

Ty sa ale ponahlas :)
Klidek, burza tu bude aj o rok.
Kedze pises, ze chces investovat tak 500ur, tak s takou malou sumou by som sa pozrel na tohto brokera: https://www.degiro.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vacsie peniaze by som sa mu bal zverit, lebo este o nom nie su referencie, ale 500 Euro zas neni ani jedna vyplata, tak to sa da ozeliet, ak by bol nejaky problem.

p.s: Ja tam ucet nemam, ale ak by som sa rozhodol spekulovat s opciami, tak by to bolo asi tam tak za jednu vyplatu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

jogo napísal:Ty sa ale ponahlas :)
Klidek, burza tu bude aj o rok.
Kedze pises, ze chces investovat tak 500ur, tak s takou malou sumou by som sa pozrel na tohto brokera: https://www.degiro.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vacsie peniaze by som sa mu bal zverit, lebo este o nom nie su referencie, ale 500 Euro zas neni ani jedna vyplata, tak to sa da ozeliet, ak by bol nejaky problem.

p.s: Ja tam ucet nemam, ale ak by som sa rozhodol spekulovat s opciami, tak by to bolo asi tam tak za jednu vyplatu.
Dík @jogo. Jj, nad týmito som premýšľal, ale na svojom webe píšu, že "V současnosti můžete obchodovat opce jen na Euronextu Amsterdam.", a ja chcem práve tie americké.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3871
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 355 times
Kontaktovať používateľa:

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

s 500 e ako opcny obchodnik , nemas sancu. Radsej si ich uzi.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

osamely chodec napísal:s 500 e ako opcny obchodnik , nemas sancu. Radsej si ich uzi.
prečo myslíš? kvôli poplatkom? či? Ono poplatky do 10 USD nie sú zničujúce, ak neplánujem z tých 500 eur/usd robiť 20 trejdov, skôr chcem kúpiť 2-3 call opcie a čakať.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3871
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 355 times
Kontaktovať používateľa:

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tak kolko % z uctu budes riskovat v jednom trejde? teda o kolko mozes prist ak Ti trejde nevyjde? a kolko % je z toho tych 10 usd.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

osamely chodec napísal:tak kolko % z uctu budes riskovat v jednom trejde? teda o kolko mozes prist ak Ti trejde nevyjde? a kolko % je z toho tych 10 usd.
No tých 500 eur/usd by som rozdelil medzi 2, max. 3 call opcie, nič viac. Mne je jasné, že s tým dieru do sveta neurobím, ale to nemám ani v pláne, len chcem zašpekulovať na Grékov.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3871
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 355 times
Kontaktovať používateľa:

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

skus mi odpovedat , prosim. Ved chcem len cisla a toto vsetko je len o cislach ...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

osamely chodec napísal:skus mi odpovedat , prosim. Ved chcem len cisla a toto vsetko je len o cislach ...
Soráč, ak som ťa nepochopil, bohvieako sa v tom zatiaľ neorientujem. Ale v zásade by išlo o 2 trejdy po 10 call opcií za ask cenu (momentálne) 0,15 až 0,40. Tie ceny dosť oscilujú, tak preto také rozpätie. Snáď to dáva zmysel.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3871
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 355 times
Kontaktovať používateľa:

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ak Ti tie dva trejdy nevyjdu tak kolko stratis na kazdom z nich ? mas to dopredu spocitane?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

osamely chodec napísal:ak Ti tie dva trejdy nevyjdu tak kolko stratis na kazdom z nich ? mas to dopredu spocitane?
Ak nevyjde ani jeden, tak prídem o vklad, tj tých 500 EUR. Pokiaľ viem, tak na call opciách sa do mínusu ísť nedá, resp. na margin každopádne nepôjdem. Beriem to čísto ako špekuláciu, niečo ako stávka na futbal.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3871
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 355 times
Kontaktovať používateľa:

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

cisty gambling , prides o 500 eur , maj sa.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

osamely chodec napísal:cisty gambling , prides o 500 eur , maj sa.
Sorry, ja ale neviem, čo očakávaš. Som nováčik, o tradingových stratégiách nič neviem a ani neplánujem vedieť. Každopádne z toho, čo viem, je mi jasné, že trading je z 90 percent gambling, už len preto, že sa snažíš mať kontrolu nad niečím, nad čím kontrolu ani nemôžeš mať (i.e. budúci vývoj ceny, do ktorého vstupuje milión faktorov mimo tvojej kontroly).
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3871
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 355 times
Kontaktovať používateľa:

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tak nechapem , ked o tom nic nevies a ani neplanujes vediet tak naco tam davas svoje peniaze.Myslim ze ani pilotovat lietadlo by si bez kurzu nechcel ... a pilotovanie lietadla je oproti tradingu nic. Dakuj ze Ti setrim peniaze. Vsetko dobre , ja uz naozaj koncim.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa jogo »

Notrader uz podla nicku nechce tradingovat.Preto nemusi riesit percenta na obchod. On chce zainvestovat dajme tomu jednu vyplatu.
Neprisiel s otazkou, do coho zainvestovat, aby som v krize vela neprerobil a v konjukture vela zarobil. Tak isto nechce vediet nejaku strategiu na trading.
Uz je rozhodnuty, ako chce investovat, neplanuje do toho vrazit vela penazi, tak preto mu odpovedam.
Keby mna bol niekto usmernil a hlavne presvedcil v oktobri 2008, ze mam nakupit indexy a uz nepredat, nech sa deje, co sa deje,tak uz som za vodou.
Teraz su podobne krizy v Rusku a Grecku. Ak chlapik nezainvestuje teraz a krizy sa vyriesia, bude o par rokov iba smutne pozerat, ako mohol zarobit.(podobne ako pozeram teraz ja na USA a Nemecke indexy, ktore som mal v oktobri 2008 aj v marci 2009 nakupene, ale potom som ich predal).
Ak by siel do toho s 10 000Euro, ani neceknem a nic mu neporadim, lebo normalny clovek taku sumu setri par rokov.
500 Euro je bezna vyplata a taka kriza sa vyskytne raz za par rokov. Preto mu odpovedam na technicke veci, ale nie na casovanie obchodu.Lebo kludne moze prist o tych 500 Euro. Ale pri nakupe opcii,hoci ide na paku, mu nehrozi scenar, aky vznikol na EURCHF, ze by dlzil brokerovi.

Notrader: Realne tych 500 Euro zainvestovat do opcii, ak si fakt rozhodnuty, ze Ta ale vobec nebude hnevat, ak o nich prides(lebo pri tvojich skusenostiach je to vysoko pravdepodobne), mozes kupit cez http://www.lynxbroker.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;. Oni obchoduju cez " InteractiveBrokers", ale maju n-nasobne vyssie poplatky.(nakup opcii tusim 4$ ale nemaju poplatok za neaktivitu 10$ mesacne ako IB)
Posles 2000 Euro vklad a nasledne si 1500 Euro nechas naspat vyplatit. A s 500 Euro mozes nakupit opcie, len si zisti:
-ci Ti tych 1500 Euro poslu naspat, ak by Ti u nich potom ostalo len 500 Euro
-ci Ti ako zaciatocnikovi dovolia nakupovat opcie, lebo je to pakovy produkt
-ci so zostatkom na ucte 500 Euro mozes nakupovat opcie(ci tam nie je nejaky limit)
-ci tie tvoje riskantne opcie na grecky index alebo grecke banky ponukaju, aby si zbytocne neotvaral ucet a potom zistil, ze sa nedaju nakupit)

p.s: Nie ze do toho vrazis velke peniaze.
Opcie Ti mozu vyprsat bezcenne, index moze este hlboko prepadnut, Grecko moze prist o Euro a GREK sa pocita v dolaroch, cize narast indexu v drachmach moze byt vo vysledku pokles v dolaroch.GREK mozu delistovat z burzy atd...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 37 times
Been thanked: 26 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa Tilbur »

Su to kazdeho vlastne peniaze. Nech si s nimi robi co chce. Ale primarne nechape, do coho dava svoje uspory. Zacinat opciami-blbost. Vsetko stavit na nakup opcii do dvoch aktiv je gambling. On o ne pride. Tak je to vzdy na zaciatku. Potom musi mat dost vela odhodlania a snahy vylepsit svoj trading a nevzdavat to. Burza je na zaciatku velmi draha. Ak dokaze prekonat seriu takychto vymazani malych uctov a pouci sa, moze to byt po case hra o dosiahnutie dlhodobej nuly, nie zisku.
Dava do toho 500€ Nech nam nahlasi svoje obchody, do coho investoval a na zaciatku mu povieme, co urobil zle. Pri expiracii opcii to skusime zhodnotit.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa Airmike »

notrader napísal:
Sorry, ja ale neviem, čo očakávaš. Som nováčik, o tradingových stratégiách nič neviem a ani neplánujem vedieť. Každopádne z toho, čo viem, je mi jasné, že trading je z 90 percent gambling, už len preto, že sa snažíš mať kontrolu nad niečím, nad čím kontrolu ani nemôžeš mať (i.e. budúci vývoj ceny, do ktorého vstupuje milión faktorov mimo tvojej kontroly).
myslim ze si to asi nepochopil uplne spravne , trading vobec nieje o tom ze mas kontrolu nad nejakzm vyvojom ceny, trhmi alebo podobnymi vecami. je to prave presne naopak. vyvoj ceny ti moze byt uplne ukradnuty. jedine nad cim musis mat kontrolu je systematicke dodrziavanie strategie ktoru obchodujes. o tom je trading. ale myslim ze je to vzhladom na tvoj post trosku offtopic :)
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

jogo napísal:Notrader uz podla nicku nechce tradingovat.Preto nemusi riesit percenta na obchod. On chce zainvestovat dajme tomu jednu vyplatu.
Neprisiel s otazkou, do coho zainvestovat, aby som v krize vela neprerobil a v konjukture vela zarobil. Tak isto nechce vediet nejaku strategiu na trading.
Uz je rozhodnuty, ako chce investovat, neplanuje do toho vrazit vela penazi, tak preto mu odpovedam.
Keby mna bol niekto usmernil a hlavne presvedcil v oktobri 2008, ze mam nakupit indexy a uz nepredat, nech sa deje, co sa deje,tak uz som za vodou.
Teraz su podobne krizy v Rusku a Grecku. Ak chlapik nezainvestuje teraz a krizy sa vyriesia, bude o par rokov iba smutne pozerat, ako mohol zarobit.(podobne ako pozeram teraz ja na USA a Nemecke indexy, ktore som mal v oktobri 2008 aj v marci 2009 nakupene, ale potom som ich predal).
Ak by siel do toho s 10 000Euro, ani neceknem a nic mu neporadim, lebo normalny clovek taku sumu setri par rokov.
500 Euro je bezna vyplata a taka kriza sa vyskytne raz za par rokov. Preto mu odpovedam na technicke veci, ale nie na casovanie obchodu.Lebo kludne moze prist o tych 500 Euro. Ale pri nakupe opcii,hoci ide na paku, mu nehrozi scenar, aky vznikol na EURCHF, ze by dlzil brokerovi.

Notrader: Realne tych 500 Euro zainvestovat do opcii, ak si fakt rozhodnuty, ze Ta ale vobec nebude hnevat, ak o nich prides(lebo pri tvojich skusenostiach je to vysoko pravdepodobne), mozes kupit cez http://www.lynxbroker.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;. Oni obchoduju cez " InteractiveBrokers", ale maju n-nasobne vyssie poplatky.(nakup opcii tusim 4$ ale nemaju poplatok za neaktivitu 10$ mesacne ako IB)
Posles 2000 Euro vklad a nasledne si 1500 Euro nechas naspat vyplatit. A s 500 Euro mozes nakupit opcie, len si zisti:
-ci Ti tych 1500 Euro poslu naspat, ak by Ti u nich potom ostalo len 500 Euro
-ci Ti ako zaciatocnikovi dovolia nakupovat opcie, lebo je to pakovy produkt
-ci so zostatkom na ucte 500 Euro mozes nakupovat opcie(ci tam nie je nejaky limit)
-ci tie tvoje riskantne opcie na grecky index alebo grecke banky ponukaju, aby si zbytocne neotvaral ucet a potom zistil, ze sa nedaju nakupit)

p.s: Nie ze do toho vrazis velke peniaze.
Opcie Ti mozu vyprsat bezcenne, index moze este hlboko prepadnut, Grecko moze prist o Euro a GREK sa pocita v dolaroch, cize narast indexu v drachmach moze byt vo vysledku pokles v dolaroch.GREK mozu delistovat z burzy atd...
ďakujem @jogo za podporu. :-) Som na tom podobne ako ty pred tymi par rokmi. Precital som si Random Walk a Investing Demystified, teda klasicke pasivne investovanie, takze je mi jasne ze pasivne investovanie je pre normalneho cloveka idealna moznost. Uz rok sledujem hlavne indexy, pôvodne som vlastne chcel vo vacsom davat napr do S&P 500, ale vzhladom na to, ze nebudem ladovat peniaze do ETF/indexov, ktore su na maximach, tak tadialto momentalne cesta nevedie. To iste plati aj pre trebars pre Eurostoxx 600. Da sa predpokladat, ze akcie vseobecne prejdu v dohladnej dobe korekciou, niekde viac niekde menej, ale na to vsadzat nechcem (ani skusat shortovanie). ETF viazane na emerging markets indexy su vseobecne rizikovejsie, takze tych par tisic, co mam naboku odlozenych, zatial radsej nechavam tak. Ani dlhopisy nie su teraz alternativa, kedze so stupajucimi urokmi pojdu aj hore vynosy a dole ceny.

Ako pises, vzhladom hlavne na (geo)politicke faktory chcem jednoducho "stavit" na vzostup Grecka (cez GREK ci NBG) a Ruska (napr cez RSX). Povodne som chcel davat nieco aj napr na XLE kvoli rope a energiam vseobecne, ale v Rusku je uz do velkej miery pokryty aj pripadny vzostup ropy/energii, takze tam by bol zbytocny overlap a dvojite riziko.

Lynx som vcera pozeral, vyslo mi to asi ako najmenej bolestiva alternativa k roznym americkym brokerom, maju sice, ze na opcie treba zostatok na ucte 2000 EUR, ale kazdopadne tam dnez zavolam a zistim podrobnosti. Snaha by bola asi poslat tam 2000 ci 2500 eur, supnut 400-500 na 2 opcie a zvysok previest naspat, pripadne nechat lezat nejaku dobu tam, ak s tym budu v pohode. Uvidime, mozno to nakoniec urobim tak, ze kupim proste GREK a RSX a nebudem riesit opcie. Kazdopadne dakujem, ze si si dal tu namahu odpisat mi. :-)
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

tilbur napísal:Su to kazdeho vlastne peniaze. Nech si s nimi robi co chce. Ale primarne nechape, do coho dava svoje uspory. Zacinat opciami-blbost. Vsetko stavit na nakup opcii do dvoch aktiv je gambling. On o ne pride. Tak je to vzdy na zaciatku. Potom musi mat dost vela odhodlania a snahy vylepsit svoj trading a nevzdavat to. Burza je na zaciatku velmi draha. Ak dokaze prekonat seriu takychto vymazani malych uctov a pouci sa, moze to byt po case hra o dosiahnutie dlhodobej nuly, nie zisku.
Dava do toho 500€ Nech nam nahlasi svoje obchody, do coho investoval a na zaciatku mu povieme, co urobil zle. Pri expiracii opcii to skusime zhodnotit.
Chapem, o com pises, dakujem za nazor. :-) Vyssie a v inych vlaknach som popisal, o co mi ide, ak by mal niekto zaujem. Opcie su rizikove, ale vzhladom napriklad na volatilitu vsetkeho co suvisi s Greckom asi aj lepsia moznost z hladiska risk/reward. Do polroka ci max roka pojde Grecko bud k zemi alebo dost nahor v zavislosti od toho, ci bude Grexit alebo nie. A prave na to sa opcie mozu hodit. Klucovym kriteriom je pre mna vseobecne nestratit viac ako vklad, takze ziadny margin a poziciavanie si penazi od brokera u mna nehrozi. Kupit 1 ci 2 call opcie je teda dobra moznost, ak max co mozem stratit, je vklad dajme tomu 500 eur.
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

Mika napísal:
myslim ze si to asi nepochopil uplne spravne , trading vobec nieje o tom ze mas kontrolu nad nejakzm vyvojom ceny, trhmi alebo podobnymi vecami. je to prave presne naopak. vyvoj ceny ti moze byt uplne ukradnuty. jedine nad cim musis mat kontrolu je systematicke dodrziavanie strategie ktoru obchodujes. o tom je trading. ale myslim ze je to vzhladom na tvoj post trosku offtopic :)
Beriem @mika, nepochybujem, že máš v tom lepší prehľad. :-) Každopádne ja nie som typ na technickú analýzu, sledovanie grafov a hľadanie patternov v nich, rezistencií atď., takže to ani nechcem riešiť. Keď vravím, že trading je z 90 percent gambling, súvisí to s tým, že 90 či 95 percent traderov je v strate, resp. s tým po nejakej dobe skončia, keď všetko minú, tak si nenahováram, že ja budem zrovna jeden z tých 5-10 percent.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa jogo »

tilbur napísal: Dava do toho 500€ Nech nam nahlasi svoje obchody, do coho investoval a na zaciatku mu povieme, co urobil zle. Pri expiracii opcii to skusime zhodnotit.
Notrader: Toto je dobra myslienka. Napis tu dnes poobede, ktoru opciu papierovo(fiktivne) kupis a my Ti potom okolo nej nieco prakticky vysvetlime.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

jogo napísal:
Notrader: Toto je dobra myslienka. Napis tu dnes poobede, ktoru opciu papierovo(fiktivne) kupis a my Ti potom okolo nej nieco prakticky vysvetlime.
Vďaka @jogo. No ako modelový príklad by bola call opcia dajme tomu na NBG.
https://finance.yahoo.com/q/op?s=NBG&date=1431648000" onclick="window.open(this.href);return false;
Po tom 16-percentnom raste včera ask cena/prémia na strike 1,50 v máji vystrelila na momentálne 0,34. V after hours je NBG mierne dole, tak uvidíme, kde to bude neskôr. Každopádne dnes a zajtra sa už možno v Bruseli rozhodne o Grécku, takže kým založím v Lynx účet, tak možno bude už po funuse. Niečo podobné by sa možno dalo na ETF GREK.

A niečo podobné s Ruskom, napr. s RSX, dajme tomu strike 20 na január momentálne za 1,50.
https://finance.yahoo.com/q/op?s=RSX&date=1452816000" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie som si istý, či tie ask ceny nie sú veľké, ale tak určuje ich dopyt/ponuka, tak asi sú tam, kde majú byť. Spready sa mi zdajú dosť veľké, ale to ide asi tiež ruka v ruke s volume. Neviem ani vlastne, či yahoo má reálne a aktuálne údaje, alebo či tie čísla nie sú live v tradingovej platforme trochu odlišné.

Čo sa týka brokerov, tak som volal s helpdeskom Lynx, otvorenie hotovostného účtu potrvá pár pracovných dní, tak dovtedy sa ukáže, kam to bude lietať a dosť možno bude aj jasnejšie čo s Gréckom. A ak nebudem chcet riešiť opcie, tak mi postačí aj Fio, tam by to otvorenie účtu malo ísť jednoduchšie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa Istiach »

A co tak ukrajina chlapci. Je na kolenach. Ak sa podari obnova, zisky budu byt astronomicke.

Teda pokial to nedopadne ako nasa kuponka :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa jogo »

notrader napísal: Nie som si istý, či tie ask ceny nie sú veľké, ale tak určuje ich dopyt/ponuka, tak asi sú tam, kde majú byť. Spready sa mi zdajú dosť veľké, ale to ide asi tiež ruka v ruke s volume. Neviem ani vlastne, či yahoo má reálne a aktuálne údaje, alebo či tie čísla nie sú live v tradingovej platforme trochu odlišné.
Yahoo dava aktualne udaje z burzy, ale 20 minut spozdene. To vsak plati az po 15:30 nasho casu, kedy sa otvaraju USA burzy.
Tieto ceny, co teraz vidis, nie su smerodajne a je na nich velky spread preto, lebo su burzy este zatvorene. Pozri sa na to po 16 hodine a potom napis, ktoru opciu by si fiktivne kupil a za kolko.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa kiikino »

Istiach sam rothschild hovoril ze akcie treba kupovat ked v uliciach tecie krv - na ukraine by si to mal doslova
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

jogo napísal: Yahoo dava aktualne udaje z burzy, ale 20 minut spozdene. To vsak plati az po 15:30 nasho casu, kedy sa otvaraju USA burzy.
Tieto ceny, co teraz vidis, nie su smerodajne a je na nich velky spread preto, lebo su burzy este zatvorene. Pozri sa na to po 16 hodine a potom napis, ktoru opciu by si fiktivne kupil a za kolko.
no, takže strike 1,50 na máj, momentálne za 0,30. T.j. dajme tomu 10 opcií (1.000 akcií) po 0,30. Strata by bola 300 USD, ak dobre rátam (bez poplatku brokerovi).
https://finance.yahoo.com/q/op?s=NBG&date=1431648000" onclick="window.open(this.href);return false;
Bid-ask spread tam kvôli (asi) malému volume stále vyzerá veľký, podobne ako aj pri GREK (alternatíva k NBG).
http://finance.yahoo.com/q/op?s=GREK&date=1434672000" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu by som dával Dajme tomu na jún na strike 17 za prémiu (ask cenu) 0,65. Takže 4 opcie, investícia 260 USD.
Rusi ostali bezo zmeny, na strike 20 v januári za prémiu 1,50. Takže 2 opcie, investícia 300 USD.
https://finance.yahoo.com/q/op?s=RSX&date=1452816000" onclick="window.open(this.href);return false;
Pls opravte ma ak zle rátam. Ďakujem :-)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa jogo »

notrader napísal:Bid-ask spread tam kvôli (asi) malému volume stále vyzerá veľký, podobne ako aj pri GREK (alternatíva k NBG).
http://finance.yahoo.com/q/op?s=GREK&date=1434672000" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu by som dával Dajme tomu na jún na strike 17 za prémiu (ask cenu) 0,65. Takže 4 opcie, investícia 260 USD.
Napisem zopar poznamok ku GREK. .Nebude to presne vysvetlene, ale tak "po Jogovsky" :) , aby si to lahsie pochopil, o co ide.

-Kupil si styri opcie za 260$
-Je to obchod na paku a je to to iste, ako keby si si pozical do 19.juna za urok 260$ sumu 4704$ a kupil 4x100 = 400 akcii GREK.
-Aktualna cena GREK je 11.76 tzn. mas "nakupenych 400 akcii GREK" za 400x11.76$ = 4704$

-Poriadne si to uvedom, kupou 4 opcii v hodnote 260$ si "nakupil 400 akcii v hodnote 4704$".

-Predpokladam, ze do GREK urcite nie si ochotny investovat 4704$ a drzat ho ak prepadne dalsich 50%.

Preto si kupil opcie, aby si obmedzil stratu na 260$ pri nepriaznivom vyvoji ceny GREK a neprisiel o par tisic dolarov.

Obmedzovanie strat, aj ked cez opcie, je uz urcita forma tradingu, ktory nechces robit.
Nakupujes na paku 1:18.Investor paku nepouziva, je to domena traderov.

Budeme pokracovat?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

jogo napísal:
Napisem zopar poznamok ku GREK. .Nebude to presne vysvetlene, ale tak "po Jogovsky" :) , aby si to lahsie pochopil, o co ide.

-Kupil si styri opcie za 260$
-Je to obchod na paku a je to to iste, ako keby si si pozical do 19.juna za urok 260$ sumu 4704$ a kupil 4x100 = 400 akcii GREK.
-Aktualna cena GREK je 11.76 tzn. mas "nakupenych 400 akcii GREK" za 400x11.76$ = 4704$

-Poriadne si to uvedom, kupou 4 opcii v hodnote 260$ si "nakupil 400 akcii v hodnote 4704$".

-Predpokladam, ze do GREK urcite nie si ochotny investovat 4704$ a drzat ho ak prepadne dalsich 50%.

Preto si kupil opcie, aby si obmedzil stratu na 260$ pri nepriaznivom vyvoji ceny GREK a neprisiel o par tisic dolarov.

Obmedzovanie strat, aj ked cez opcie, je uz urcita forma tradingu, ktory nechces robit.
Nakupujes na paku 1:18.Investor paku nepouziva, je to domena traderov.

Budeme pokracovat?
Ďakujem jogo za lekciu, fakt si to cením :-) Každopádne možná strata je limitovaná na vložené peniaze, v tomto prípade 260 USD, či? Preto ak by som kúpil GREK opcie za tých 260 USD na strike 17, je úplne jedno či jeho cena bude pri exspirácii 1 USD alebo bude ku dnu exspirácie rásř na 16,99. Tak či onak prichádzam o 260 USD a o nič viac, nie? Strata 260 USD je samozrejme blbá, ale podstatné je pre mňa neísť do mínusu. Podobný príklad, na NBG, mi tu pred pár dňami vysvetľoval aj @juggler http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 569#p84575" onclick="window.open(this.href);return false;
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2853
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 114 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa Rokosák »

V tomto vlakne sa okrem ineho riesi aj otazka vhodnosti investovania jednotlivcov do konkretnych cenin. Po "dokladnej' dvojminutovej analyze som dospel k nasledujucim poznatkom.

Podla Taleba jediny dovod investovat je pre zabavu a osobne potesenie. Teda ak to robis pre svoje potesenie rob to bez obmedzeni, bez obav o straty a bez ohladu na riziko. K rizikam moze patrit aj to, ze zostatok zivota stravis pod mostom.

Pravdepodobne najskor treba hladat nizkorizikove sporenie. Terminaky, statne dlhopisy a dlhopisy solidnych firiem by patrili do tejto kategorie. Zhodou okolnosti toto je aj pristup pre skutocne bohatych s tym rozdielom, ze oni si niekoho zaplatia, aby im udrziaval ich nadobudnute bohatstvo.

Dalsim pristupom je obmedzit straty. Urcis si vysku strat, ktore si mozes dovolit bez toho, aby sa zmenil zivotny styl po financnej stranke. Polozis si otazku ak stratim svoju celu investiciu co potom? Nebolo by od veci tak ucinit, ked si si zariadil zakladne veci ako strechu nad hlavou, pracu a zivotneho partnera podla svojho vyberu. Zvaz, ci slecna navstivi tvoju spalnu skor ak si prisiel na rande na bicykli alebo BMW.
Tomuto sposobu vyhovuje investovanie do akcii bez paky, klasickym opciam kde mozno maximalne stratit premium, dlhopisy, fondy a ETFka.

Ak si financne za vodou tak mozes skusat slobodne investovat do akcii bez obmedzenia, realit, zlata a podobnych cenin, sposobom kde mozes stratit iba svoju investiciu, pripadne iba nieco navyse.

Pre sialencov vrele doporucujem komodity, exoticke derivaty kde im ani sami emitori nerozumeju, hocico s vysokymi pakami, penny stocks a mimo burzove investicie. Tie posledne menovane su typu, moj stryko, inzinier chemie si kupuje symfonicky orchester, ktory mu a tebe (ak rychlo do toho nieco investujes) prinesie obrovske zisky. Alternativne, stryko je vystudovany filmovy reziser a stavia fabriku na vyrobu sedadiel pre KIA Motors.

Investovanie nie je nieco co sa da naucit, pretoze vstupne data nie su zname. Pracujes so zjednodusenymi konceptmi a obmedzenym pohladom na situaciu. Skusenostami mozes ziskat urcitu intuiciu, ci statisticku zrucnost. Ak si vsak uspesny je to pravdepodobne kvoli stastiu, pripadne z tebe neznamych dovodov. Nemalo by to vadit, lepsie je byt bohatym a hoci aj hlupym ako chudobnym a mudrym.
Naposledy upravil/-a Rokosák v St 11 02, 2015 6:58 pm, upravené celkom 1 krát.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa jogo »

notrader napísal: Preto ak by som kúpil GREK opcie za tých 260 USD na strike 17, je úplne jedno či jeho cena bude pri exspirácii 1 USD alebo bude ku dnu exspirácie rásř na 16,99. Tak či onak prichádzam o 260 USD a o nič viac, nie?
Ano, stracas maximalne 260$.
Lenze mat na ucte 500Euro a otvarat pozicie velkosti 4700$ na pol roka uz nie je investovanie ale dlhodoby pozicny trading.
Respektive,kedze vsadzas pol uctu na jeden obchod,je to dlhodoby pozicny gambling. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15857
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1057 times
Been thanked: 1416 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: -Kupil si styri opcie za 260$
-Je to obchod na paku a je to to iste, ako keby si si pozical do 19.juna za urok 260$ sumu 4704$ a kupil 4x100 = 400 akcii GREK.
-Aktualna cena GREK je 11.76 tzn. mas "nakupenych 400 akcii GREK" za 400x11.76$ = 4704$

-Poriadne si to uvedom, kupou 4 opcii v hodnote 260$ si "nakupil 400 akcii v hodnote 4704$".

Nestraš ho Jogo.
Opcie sú síce pákové deriváty, ale v skutočnosti ide len o právo ( nie povinnosť ) na kúpu daných akcií pri vopred dohodnutej cene a dátume.

Takže pri tom NBG ako som ja písal, keby kúpil tie opcie po 0,20 ( 10 x 0,20 ) za 200 € a o dva dni bol na nich kurz 0,35 ako písal, tak už by mohol opcie predať za 350 € , teda v zisku +75%.

No trader: treba si uvedomiť, že americké opcie môžeš predať kedykolvek. Čiže môžeš predať v zisku a v strate ešte pred expiráciou. Ak podržíš do expirácie a cena je pod strikom ( v našom prípade 1,50 ) tak nerobíš nič a opcie ti expirujú bezcenné. Na účte Ti zmiznú.
Ak by však bola cena nad strikom ( nad 1,5) a ty tie opcie nepredáš, tak musíš mať na účte peniaze, aby ten čo ti vypísal tie opcie ti mohol na účet dodať 1000 akcií NBG po 1,50 . Čiže v deň expirácie sa tvoje právo na kúpu realizuje. Takže by si mal mať na účte ďalších 1000 x 1,50 = 1500 USD aby si tie akcie mal začo kúpiť. V okamihu kúpy by si však bol v zisku, lebo tvojích 1000 akcií po 1,50 (za 1500 ) by už malo cenu 2000 USD. Tie akcie potom môžeš predať kedy chceš.

Ďalej: Lynxbroker...výborná volba...lebo platforma IB je špica...real time dáta...a pod. Len na kúpu opcií a vôbec na založenie MARGIN účtu tam musíš mať minimum 2000 USD. Margin účet nefunguje pod 2000....nedajú sa kúpiť deriváty, nedá sa požičiať si od brokera, nedá sa shortovať (hrať na pokles). Takže zabudni, že vložiš 2000 , kupis opcie za 500 a potom vyberieš 1500...

A ešte k tým spredom. Tým sa nedaj ošaliť. Opcií je kopa, takže sú nelikvidné a z toho dôvodu sa viac kótujú ako obchodujú. A tie kotácie (ponuky na predaj a kúpu ) sú špekulatívne ako kurzy valút v naších bankách. Proste každý ti chce predať draho a kúpiť od Teba lacno. Ja nakupujem opcie tak, že si vypočítam cenu za ktorú to chcem kúpiť ( spravidla fair cena je cena medzi bidom a askom ) a tú cenu tam zadám. A čakám kým mi niekto nepredá. Proste tie kotácie neznamenajú, že musíš kúpiť, alebo predať za tú cenu, za ktorú sa to ponúka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa jogo »

Nestraš ho Jogo.
Opcie sú síce pákové deriváty, ale v skutočnosti ide len o právo ( nie povinnosť ) na kúpu daných akcií pri vopred dohodnutej cene a dátume.

Takže pri tom NBG ako som ja písal, keby kúpil tie opcie po 0,20 ( 10 x 0,20 ) za 200 € a o dva dni bol na nich kurz 0,35 ako písal, tak už by mohol opcie predať za 350 € , teda v zisku +75%.
Juggler:Ano, presne tak sa robi klasicky trading s opciami, ako si ho popisal.
Vsadim 200 Euro a vyberiem 350 Euro,ziskam 150 Euro alebo stratim 200 Euro.
Ale toto je klasicky trading a ten sa nauci tak po piatich rokoch aktivneho obchodovania.
A on ma predsa nick Notrader...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

@jogo chápem, sám si uvedomujem, že toto je pre začiatočníka trochu príliš. Išlo mi o to, ako čo najlepšie speňažiť to, čo si myslím, ako dopadne Grécko a všetko to okolo Ruska (resp. Ukrajiny) a tým pádom čo bude aj s ich akciami/ETF. Teda za predpokladu, že sa to plus mínus tak nejak vyvŕbi samozrejme. Pôvodný plán bol obyčajné akcie/ETF, ale potom @juggler spomenul opcie, tak ma to začalo zaujímať. Pri tej volatilite a gréckom hop alebo trop sa fakt opcie javia ako dobrá možnosť.

@juggler, dík za dovysvetlenie. K tým širším možnostiam opcií som sa neprepracoval, takže toto mi fakt dosť napovedalo. Rozmýšľam, že stiahnem demo Trader Workstation od IB, ktorú používa aj Lynx, a budem sa tam hrať. S demom Fio som sa trochu hral včera, ale vraj je to dosť limitované. Inak, a nie sú real time samozrejmosťou všade? Ako by si mohol tradovať s oneskorenými dátami, keď tam ide (aj) o čas?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa jogo »

notrader napísal:Išlo mi o to, ako čo najlepšie speňažiť to, čo si myslím, ako dopadne Grécko a všetko to okolo Ruska (resp. Ukrajiny) a tým pádom čo bude aj s ich akciami/ETF.
Ako vynimocnu investicnu prilezitost pri tejto Greckej a Ruskej krize to mozes vyskusat.
Je vsak dolezite si uvedomit vynimocnost situacie a neskusat to obchodovat kazdu chvilu.
Na podobny obchod,nakup do paniky, ktory som urobil minuleho roku na SPY, som cakal dlhe tri roky. :?
A potom som sa namaskrtil a priskoro a hlavne privelku poziciu som nakupil v ruskom indexe. :cry:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

jogo napísal: Ako vynimocnu investicnu prilezitost pri tejto Greckej a Ruskej krize to mozes vyskusat.
Je vsak dolezite si uvedomit vynimocnost situacie a neskusat to obchodovat kazdu chvilu.
Na podobny obchod,nakup do paniky, ktory som urobil minuleho roku na SPY, som cakal dlhe tri roky. :?
A potom som sa namaskrtil a priskoro a hlavne privelku poziciu som nakupil v ruskom indexe. :cry:
Presne tak, nechcem sa venovať každodennému tradingu, a už vôbec nie na maržu, na to nemám gule a dosť peňazí v prípade potreby. :-)

No, ja si myslím, že Rusko pôjde výrazne hore, a v princípe je jedno, či o mesiac alebo ja neviem o 3 roky, takže tá pozícia v indexe sa ti ešte môže hodiť, ne?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa jogo »

notrader napísal: No, ja si myslím, že Rusko pôjde výrazne hore, a v princípe je jedno, či o mesiac alebo ja neviem o 3 roky, takže tá pozícia v indexe sa ti ešte môže hodiť, ne?
Tu poziciu som uzavrel v strate na SL este minuly rok.
Bola to chyba, ale najlepsie bude, ak uz mi rusky index neda sancu ju napravit. Tzn. ze nepadne znova na uroven mojho SL.
Lebo takyto pad by znamenal vyostrenie krizy na Ukrajine.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15857
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1057 times
Been thanked: 1416 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo: ja nevravím, že musí opcie trejdovať...len mu vysvetlujem, že opcie sa dajú kedykolvek predať. Môže predsa ,,investovať,, do opcií s expiráciou 1 rok, alebo aj dlhšie...

Ináč ľutujem, že som mu tie opcie spomenul, lebo sa na to chytil ako pittbul na ponožku... Neuvedomil som si, že ešte nevie nič. A začiatočník na derivátoch to je ako Alenka v ríši divov...
notrader napísal: Fio som sa trochu hral včera, ale vraj je to dosť limitované. Inak, a nie sú real time samozrejmosťou všade? Ako by si mohol tradovať s oneskorenými dátami, keď tam ide (aj) o čas?
Real time dáta nie sú vôbec samozrejmosťou. Resp. väčšina brokerov nie sú tzv. ,,direct access,, s priamym prístupom na burzu...proste majú web platformu..ty zadáš nákup/predaj a aby si vedel za akú cenu, tak si vyžiadaš poslednú cenu. Broker potom tvoj príkaz realizuje. Priamy prístup znamená, že vidíš priamo trh a obchoduješ priamo...sám umiestňuješ príkazy, rozhoduješ cez ktorú ECN či marketmakera, môžeš rýchlo meniť príkazy, posúvať SL atd.

Ináč s tými opciami je to tak, že nemal by si ich vôbec obchodovať kým im nerozumieš. Ľudia sa zvyčajne púšťajú do opcií až v pokročilom štádiu...ja som začal s opciami až po mnohých rokoch...a ešte stále mám pred nimi rešpekt.

Napadla ma ešte jedna vec. Ja ked som začínal, tak som vyskúšal aj CFD a spreadbetting. Nemienim tu písať o čom to je...ale klasický CFD u nás je napr. XTB alebo Saxo (Trim broker ) Ovšem na akcie nie je dobrý ani jeden, lebo majú len málo akcií v ponuke...Ovšem v Anglicku, čo je kolískou spreadbettingu , tam sú brokeri, čo ponúkajú aj tisíce akcií a etf...proste všetko čo je dosť likvidné. A tam sa dá pekne hrať s pár stovkami na páku 1:10. Napríklad NBG, čo má cenu 1,20...ked vsadíš 10 USD na každý každý pohyb o 1 c, tak ti treba mať 120 na účte...plus rezervu.

Čiže napríklad vsadíš 5 USD pri cene 1,20...potrebuješ mať na účte 60 + rezervu. Predáš pri cene 2..tak si zarobil 80 centov x 5 USD = 400 USD. Normálne by si musel kúpiť u brokera 500 akcií po 1,20, čiže za 600 ..a predal by si 500 po 2 za 1000 USD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal: Ak by však bola cena nad strikom ( nad 1,5) a ty tie opcie nepredáš, tak musíš mať na účte peniaze, aby ten čo ti vypísal tie opcie ti mohol na účet dodať 1000 akcií NBG po 1,50 . Čiže v deň expirácie sa tvoje právo na kúpu realizuje. Takže by si mal mať na účte ďalších 1000 x 1,50 = 1500 USD aby si tie akcie mal začo kúpiť. V okamihu kúpy by si však bol v zisku, lebo tvojích 1000 akcií po 1,50 (za 1500 ) by už malo cenu 2000 USD. Tie akcie potom môžeš predať kedy chceš.
Trochu opravím lebo vyššie napísané nie je pravda. Ak opcie kúpiš, tak potrebuješ zaplatiť prémium za opciu. Nič viac. V čase expirácie, ak je cena nad tvojím strikom máš dve možnosti:
1. Opciu predáš a máš zisk
2. Opciu si uplatníš a dostaneš akcie.
Nič nefunguje automaticky. Ak neurobíš niektorý z týchto krokov, tak opcia expiruje bezcenná podobne ako keby bola cena pod strikom. Juggler to nenapísal správne. Kúpou opcie si získal právo a to si musíš uplatniť. Nikto iný to za teba neurobí. Ak by si opcie predal, tak máš povinnosť a tú za teba automaticky splní broker. BTW americký a európsky typ opcie môžeš kupovať a predávať kedy chceš. Rozdiel je v uplatnení opcie. Americká kedykoľvek a európska iba v deň expirácie.

K tvojmu obchodu iba jedno...držím ti palce. Ja osobne by som nevolil také dlhé expirácie. Dnes a zajtra sa v Bruseli rozhoduje. Potrebuješ krátku expiráciu, aby sa po prudkom pohybe ceny pohla aj cena opcií lebo inak nezarobíš. Na opcii s expiráciou máj alebo jún sa pohyb podkladu neprejaví tak výrazne, ak vôbec. To, že uhádneš smer ti k zárobku s opciami nepomôže. Potrebuješ trafiť smer, silu pohybu najlepšie nad kúpený strike a ešte čas. Najlepší je prudký pohyb hneď po kúpe opcie. Keď sa pohyb zastaví cca pol hodina obchodného dňa po prevalení správy, tak aj keď bude cena podkladu nad strike, tak sa opčné prémiá vrátia na pôvodnú hodnotu a z toho budeš prekvapený. Pomalý pohyb tvojim smerom, ti zisk neprinesie lebo čas je tvoj nepriateľ.
Sám som zvedavý ako by si realizoval zisk. Grécko sa s EU dohodne, cena vyletí a tebe začne nabiehať nerealizovaný zisk. Čakáš lebo trh rastie. Potom sa trh trocha spamätá a rast sa zastaví resp. mierne koriguje. Tvoj zisk v zlomku spadne na nulu a opcie sa budú obchodovať za to, čo si do nich dal. Ďalší pohyb hore už s cenou nepohne tak výrazne ako v tej polhodine potom, čo trh zaregistroval správu. Ver mi viem o čom píšem. Good luck.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
notrader
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa notrader »

@JUGGLER no keď to tu tak všetko čítam, tak rozmýšľam aj ja, či si s tými opciami netrúfam až príliš. Napr. už len vôbec zorientovať sa v Trader Workstation je pre nováčika celkom silná káva, nie to ešte zadávať reálne príkazy bez toho, aby som nespravil dajakú hovadinu a nespanikáril. Asi fakt skúsim najprv obyčajné akcie/ETF, najjednoduchšie to bude cez Fio. Ten ich e-broker (aspoň v demo verzii) síce nevyzerá bohvieako (hoci na druhej strane pôsobí jednoducho), dáta sú tam úplne mimo, volume takmer žiadny, príkazy nejdú, takže moc tam ani neni čo skúšať, ale snáď je to len kvôli tomu, že je to demo. Normálna verzia by mala mať real time údaje, plus majú aj separátnu mobilnú apku. Tie poplatky ma možno zožerú, ale na začiatok bude Fio musieť stačiť. Lacnejšie Degiro vo mne príliš dôveru nevzbudzuje.

@Rado dík za cenné info, dáva to zmysel. Aj vzhľadom na to asi opcie riešiť (minimálne zatiaľ) nebudem, až moc by som si trúfal vzhľadom na to, čo (ne)viem. :-)

Fakt ďakujem všetkým za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15857
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1057 times
Been thanked: 1416 times

Re: broker na akcie a opcie bez minimálneho vkladu

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal:
Trochu opravím lebo vyššie napísané nie je pravda. Ak opcie kúpiš, tak potrebuješ zaplatiť prémium za opciu. Nič viac. V čase expirácie, ak je cena nad tvojím strikom máš dve možnosti:
1. Opciu predáš a máš zisk
2. Opciu si uplatníš a dostaneš akcie.
Nič nefunguje automaticky. Ak neurobíš niektorý z týchto krokov, tak opcia expiruje bezcenná podobne ako keby bola cena pod strikom. Juggler to nenapísal správne.

Ahoj Rado.
Vieš že mám rešpekt pred tvojími vedomosťami, ale dovolím si s Tebou polemizovať.
Odkedy si mi povedal, že callky OTM automaticky zmiznú z účtu, odvtedy sa o nič nestarám. A oni fakt zmiznú z účtu - expirujú bezcenné. A v prípade, že sú ,,in the money,, tiež netreba nič ,,uplatňovať,,. Ak cena zavrie, čo i len jediný cent ITM, tak IB automaticky dodá akcie.

Tu máš dôkaz:

Do I have to notify IB if I want my long option exercised?

In the case of exchange listed U.S. securities options, the clearinghouse (OCC) will automatically exercise all cash and physically settled options which are in-the-money by at least $0.01 at expiration (e.g., a call option having a strike price of $25.00 will be automatically exercised if the stock price is $25.01 or more and a put option having a strike price of $25.00 will be automatically exercised if the stock price is $24.99 or less). In accordance with this process, referred to as exercise by exception, account holders are not required to provide IB with instructions to exercise any long options which are in-the-money by at least $0.01 at expiration.

Ináč nesúhlasím ani s tvrdením, že ,,ak opcie kúpiš, tak potrebuješ zaplatiť prémium za opciu. Nič viac.,,

Ako nič viac? To sedí iba pre OTM opcie.

Ja robím prevážne ,,in the money,, a tam vždy platíš za cenu opcie + prémiu. Čím nižšie ideš so strikom, tým menšia je prémia. Ja špekulujem na prudké pohyby a beriem len najbližšie expirácie, takže idem so strikom tak nízko aby som platil minimálnu prémiu. Samozrejme aj na cene opcie záleží, lebo čím je menšia, tým menej riskujem... Ale podstata je tá, že hľadám kompromis: prijateľnú cenu a nízku prémiu.
Ak špekuluješ tesne pred expiráciou, tak sa ITM dajú kúpiť takmer bez prémie...stačí mať zadanú cenu a trpezlivo čakať. A vieš prečo hrajem prevážne ITM a snažím sa o minimálnu prémiu? Lebo ak mi obchod vyjde a akcia vyskočí, tak sa vôbec neseriem predávať to s nejakou prémiou a riskovať pullback...proste viem, že bez prémie to predám ihneď!

Takže moja filozofia je kupovať s velmi malou prémiou, aby som mohol rýchlo predať a hoci aj bez prémie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"