Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika pisal zaciatkom roka aj nejake fundamentalne dovody na AUDNZD long, tak ja uz teraz idem do longu. O 14, 25 a 42 dni bude close cena snad vyssie nez dnes.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

AUDNZD - prerazena trendova linka a pokus o nove low. :) od noveho roku mozem zacat rovnakou strategiou ako minuly rok
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

cakas ze bude AUDNZD long, ziskovy pristup?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Z dlhodobeho hladiska ano
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

uplne najviac ma mrzi, ked mam pripravenu analyzu ktoru trejdujem povedzme 2 mesiace. dostanem z nej nejake prachy, nejake mozem aj stratit, ale po case si to tak nejak prestanem vsimat a nedotiahnem svoje trejdy dokonca , cez cele obdobie. a toto je chyba o ktorej som pisal aj blog. na EURCAD som posledne 2 mesiace dost nakladal. vsetko co som nakupoval na 1,41-1,42 dopadlo fajn. v oktobri som trochu prestrelil a zvysil expoziciu takze sa stalo, ze mi vyssie urovne zmazali oktobrovi profit. november ako keby som ani netrejdoval no a v decembri to prislo. analzya dobra, ale konzistentne vyberat low rangu medzi 1,4-1,44 to chce proste mega koncentraciu. a tu som az do dnes neudrzal . skoda ho. teraz zase cakat na novu sancu na trhu
Prílohy
EURCAD_001.png
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

poslednu dobu som nemal vobec cas na pisanie. ale v nedelu som sa hecol a volaco som napisal. tak ked chcete pozrite si

https://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-art ... ad&id=2201
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Som to vcera cital a mozem suhlsit keby som si mal vybrat koho budem kopirovat urcite ma zaujima skor stabilny vynos ako zavratne zhodnotenie s DD na urovni 80 % :D

Len sa obavam ci skutocne spickovy trader ma zaujem pripojit sa do takejto PAMM schemy , myslim vseobecne je to pre niekoho kto je skutocne na spickovej urovni zaujimave nejake commission z tradeov jeho nasledovnikov .
mas nejake info kolko standartne dostane taky trader za objem jeho subscribers ?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ak mi definujes co je to spickovy trader, tak ti mozem dat odpoved. co sa tyka provizii ako takych za sluzby z poskytovania signalov. tak su to radovo desiatky az stovky tisic dolarov rocne. najlepsi signal provider v hystorii bol typek co mal na proviziach vyse 1M USD rocne.

ak nejakeho spickoveho tradera poznas tak sa ho opytaj , ci si zarobi podobne peniaze.

btw: poskytovanie signalov nieje sprava penazi, je to servis. takze PAMM je nieco uplne ine. ludia ktori tento servis robia na slusnej urovni su vacsinou traderi co traduju pre nejaku firmu , fond. dost z nich je aj v dukascopy ale primarne je tam drviva vacsina neprofesionalov. vsetko je to o prachoch, ak ti niekto da 10k/mesiac za signal providing. tak to jednoducho vezmes, lebo je to risk free biznis. v skutocnosti sa ale dukascopy social trading platform este vobec nerozbehla
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

btw. pre mna je spickovy trejder ten, kto sedi na trading desku niekde v chicagu a trejduje s balikom prachov (30-50Mega)
odpoved ci takyto trader bude mat chut sa zapojit znie: nie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

BTW myslim ze je spravny cas ist do AUDNZD LONG
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

BTW myslim ze je spravny cas ist do AUDNZD LONG
Ja neviem. Bol som short od 1,0580 a pred dvoma dňami som ten short zavrel len preto, že to padalo ako Baumgartner pred otvorením padáku. Kiwi vypadá silný, NZDUSD skúša prejsť do uptrendu. Úrokový diferenciál stále na strane NZD. Nie som si itsý, či AUDUSD je na spodku. All-in-all trend is friend. Takže aj na novom low vidím AUDNZD skôr nižšie. Na korekcii vyššie asi budem znovu predávať. Reconsider above 1,0500.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

... pridal som short EUR/CZK ten má 10% priestor.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak uz vsadit na posilnenie AUD, ja by som hlasoval radsej za AUDCHF long. CHF myslim ma este priestoru na padanie dost.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ja som v AUDCHF uz od mi nuleho tyzdna a uz som 3x prikupoval. takze ta analyza mi nepride tak moc aktualna. hned po evente SNB to bolo aktualne , teraz je to uz len o dokupovani.

tip na AUDNZD som daval preto lebo si myslim ze je to dobry vstup s prihliadnutim na to ze do roka bude opat 1,1 podla mojej predoslej analyzy. takze prvy vstup za 1,03-1,04 nieje spatny. uvidime ako sa vyformuje konsolidacne pasmo.

vzhladom na fundament sa mi nevidi dobry napad shortovat AUDNZD pri historickom Low. ja sa budem starat o expoziciu. na live len cakam na lepsiu cenu a inac celu expoziciu mam v AUDCHF.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Po SNB evente boli prudke pohyby, bol by to este vacsi hazard nez teraz.
Ked porovnam trebars GBPCHF a AUDCHF, tak AUDCHF ma long potencial stale este dost dobry.

Ale ja to obchodujem uz len minipoziciou z vyhratych penazi aby mi bolo treba pozriet si to iba raz za 3 dni.

Na tvoje AUDNZD som zvedavy. Fundamentalne dovody si vysvetloval pred rokom. A minuly rok ti to k tym 1,13 vyslo pekne a aj vstup v januari 2014 si zvolil v dobrom momente.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

tento chart vyzera fakt famozne, hlavne tie dva bary su fajn signal na long.
Ak pojde vsetko ako ma, tak je dost dobra pravdepodobnost ze sme prave videli All Time Low a nasledujucich 5 rokov sa uz na toto low nepozrieme. ale nechcem byt prilis velkym optimistom.
Prílohy
Chart_AUD_CHF_Daily_snapshot.png
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Mika:

Prvý citát
chlapi

technicka analyza , svieckove patterny na Fx crossoch ? :)
Druhý citát
hlavne tie dva bary su fajn signal na long.
Takže buď,

A) AUDCHF nie je cross (aj keď asi je :-))
B) Tie 2 bary nie sú pattern (aj keď tak vyzerajú)
C) Rozhodujem sa podľa niečoho iného, ale vám tu píšem niečo iné (konieckoncov robí to tak každý vrátane veľkých bánk)

Čo je správne ?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

tie dva bary po sebe boli reprezentaciou nakupneho tlaku, samozrejme nie na crosse. mohli vyzerat uplne inak a bolo by mi to v skutku jedno. technicka analyza je v tomto pripade druhorada aj keby som tam tie bary nevidel tak nakupujem, pretoze ten trejd ma dobry pomer risk-return.

takze v podstate C az na to, ze vam tu pisem aj to, podla coho sa rozhodujem a ten kto si aspon obcas nieco odomna precita, tak ten to vie.

asi som ti stupil na nejaky otlak, a dufam ze to prekusnes. nepotrebujem si budovat nejaku auru a ty si ju podobnymi postami tiez nevybudujes.

btw: aura
ja nemam ziadne komercne aktivity :), pisem a diskutujem pretoze chcem svoje myslienky zdielat.
prezentujem svoje trejdy, a prezentujem ich uz hodne dlho,vsetko sa da dohladat. nemam potrebu dokazovat niekomu validitu toho co pisem. ak chces diskutovat tak ok, ale pustat sa do konfrontacii rozhodne neplanujem :) nema to pre mna absolutne ziadny vyznam.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som sa k tomu AUDNZD long tiez chcel spytat, ci zakladom na vstup beries fundamentalne dovody spomenute pred rokom, alebo ci nejake zoskupenie technickych indikatorov ti dalo signal na vstup.

CHF si zatial z fundamentalneho pohladu nerozoberal.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ale sak pokojne.
Mna iba zaujali tie zjavne rozdiely. Mne si na ziadny otlak nestupil.
To, ze kazdy pise do medii o MACD divergencii a takych veciach a fituje to na krivku podla toho, ako sa mu hodi, je zjavna vec. Nikto ti nenapise realne dovody preco. Treba len, aby si to kazdy uvedomil, co to cita a bral to s rezervou.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Jaroslav80

myslim si, ze je uplne zjavne, ze mne signaly negeneruje ziadny indikatorovy mismas. trejdujem 7-8 rokov a to prevazne orderflow, a nejaku derivatovu matematiku , co sa s Fx vobec nematchuje.

ako som uz pisal v niektorom z blogov. ja ani sam dobre nedokazem identifikovat kolko percent z mojej analyzy je fundament, kolko QA a kolko len cisty personal view. nastastie nikomu nemusim svoje analyzy reportovat a dokladat dovody. takze ak som pisal fundamenty pred rokom boli asi ine ako tie ktore vidim dnes. ale kazdopadne aj tak ide z 90% len o risk. takze tak sa k tomu staviam. trejd na AUDNZD a AUDCHF ma dobry pomer a pravdepodobnost ze vide. aj ked na AUDNZD nieje pozityvny swap, tak je jeho vplyv minimalny a som ochotny ten bet vziat ohladom na to na akej cene sa ten rate obchoduje. btw. AUDNZD je dobry cas na vstup ale este som neentroval. este vyckavam ci sa mi potvrdi co si myslim.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

No nechcem do teba šiť, aby si si nemyslel, že je to osobné, ale toto tvoje tvrdenie mi tiež nepríde ako úplne korektné.
ja nemam ziadne komercne aktivity :), pisem a diskutujem pretoze chcem svoje myslienky zdielat.
Prečo potom do diskusie pastuješ odkazy na Dukascopy Article Contest, ktorý je komerčný a môžeš v ňom vyhrať reálne peniaze (po splnení určitých kritérii). Jedným z hlavných hodnotiacich faktorov v súťaži je aj počet unique IP, ktoré si článok prečítajú. Traffic tam posielaš priamo z tohoto fóra. Plus ďalším faktorom sú upvote od členov komunity z Dukascopy. Tí niektorí tiež možno čítajú toto fórum.
To mi príde ako celkom komerčná aktivita.

Navyše v minulosti si tiež mal Adsense na svojom osobnom blogu.

Edit: btw ten Dukascopy článok bol dobrý a vo všetkom máš v ňom pravdu. Celý social trading tak,ako je teraz hodnotený je odpad. Konzistentnosť je najdôležitejšia a nie strelci, ktorí raz dajú top a 15x vynulujú equity.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

nie vobec nesijes, taketo posty su nahodou celkom dobre spestrenie a zabava. :), celkom rad vysvetlim

pokial viem tak addsense na mojom blogu mi zarobilo ukrutne 2 eura :) ale musim sa priznat ze som to uz pol roka necekol, mozno uz mam 4. :). jediny dovod preco som ho tam dal je ten ze som algodebilny a aj urobit si blog bolo pre mna dost narocne, takze som chcel vediet ako sa s tymito ultramodernymi technologiami pracuje. len pre informaciu. ja mam hodne dobre povedomie o tom ako funguje affiliate marketing vo financnom biznise a kolko sa z toho da pri serioznej citanosti vytrieskat. asi by som bol debil, keby som si pri tychto skusenostiach daval na svoj web addsense koli zarobku. a som si skoro isty ze debil niesom :)

a co sa tyka dukascopy, tak to sharujem s cistej samolubosti :). ziadny trafic s tohto webu mi totiz k ratingu neprida ani tuk. je tam totiz jedna podmienka. views , likes a comments sa rataju len ak si registrovany clen komunity. a mozes sa pokojne opytat ci niekedy niekto z ludi tu zahlasoval za moj clanok. sam som si to vobec nevsimol. asi by bolo namieste ak by niekto supportoval, ale nikto to nerobi

jediny dovod preco to sharujem je ten, ze nechcem a ani nemozem duplikovat clanky. je to proti pravidlam. to ze som zo sutazi vytrieskal par desiatok tisic je sice pravda, ale komercnou aktivitou by som to rozhodne nenazval. skor sa to da brat tak ze mi ako jednotlivcovi plati institucia, za to ze tvorim obsah a okem toho im tvorim aj turnover. co je cisty cash pre nich.


Ale inac ma strasne bavi to , ako si ludia myslia ze ake mega komercne aktivity ja mam a ako na tom ryzujem, bez toho ze by vedeli ako ten system funguje. milion krat som pisal ze needukujem, nespravujem prostriedky retailu a nemam zaujem nic predavat a prezentovat. este aj ti svajciari su na mna nasrati ze ich najuspesnejsi participant v historii sutaze ich namiesto pozitivneho marketingu furt len kritizuje. dokonca to dali aj do news release. :) :) :)
Naposledy upravil/-a Airmike v Pi 20 02, 2015 2:26 pm, upravené celkom 3 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar napísal:
Edit: btw ten Dukascopy článok bol dobrý a vo všetkom máš v ňom pravdu. Celý social trading tak,ako je teraz hodnotený je odpad. Konzistentnosť je najdôležitejšia a nie strelci, ktorí raz dajú top a 15x vynulujú equity.
dakujem

chystam druhu cast, bude asi celkom zaujimava. budem prezentovat historicke vysledky niekolkych clenov komunity a porovnavat z industry standardom. dufam ze sa bude pacit
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak ja som sa na Duksacopy v podmienkach súťaže dočítal toto:

Numbers of unique IP visits to the profile page and articles - 30%, 10 external views have the same weight as 1 view of a registered DFC user.

Takže nejaké externé IP sa tiež počítajú. Ale to je jedno. :wink:
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Jasne, že je to tam preto, aby súťažiaci sám drajvoval traffic na Dukascopy a robil si selfpromo a tým pádom aj promo pre Dukascopy. Keby to bola uzavretá quant skupina tak sa hodnotia navzájom a hotovo. Tým, že dáš do podmienok externé IP tak očakávaš nových klientov.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

no tak nakoniec ti budem musiet podakovat. toto je totiz nova vec, zrejme zmena pravidiel ktoru som si nevsimol. predtym to bolo inak. chceli aby sutaziaci priniesli trafic, ale zaroven ho konvertovali na clenov komunity. registraciou. tuto zmenu ssom si nevsimol. svoje clanky preto vobec nesharujem inde ako tu. asi zacnem a budem mat viac bodov. :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal: Nikto ti nenapise realne dovody preco. Treba len, aby si to kazdy uvedomil, co to cita a bral to s rezervou.
Kto presne zverejni automaticku strategiu-AOS,alebo presny obchodny plan nejakej strategie, znici ju.
Na jednom fore zverejnil chlapik system,na ktorom uz rok realtime zverejnuje svoje obchody a urobil minuly rok 50%.
Zacalo ho nasledovat zopar ludi a kedze ide o dost narocne AOS a obchoduje sa cez CFD v poslednej minute pred close, uz zacinaju mat tito traderi problem s plnenim. Pozicie su velke, lebo s malymi peniazmi sa ju neoplati obchodovat.
Proste pol minuty pred Close dna na jednej akcii(naposledy SO) pridu nakupne prikazy pri poslednom 4 dokupe odhadujem za 500 000$ len z Ciech.
Obchoduju ju hlavne dobri programatori, co si dokazu nakodit ten system. Idu na paku od 3 do 8 a ako programatori su to relativne bohati ludia.
Tato strategia je udajne aj v zahranici znama, tak netusim, kolko prichadza zo zahranicia prikazov a v akom objeme.
Uz dvakrat neboli vsetci vyplneni a IB sa vyhovaralo na technicke problemy.Ja si vsak myslim, ze zacinaju mat problem s objemami.
Ak do toho naskocia dalsi a dalsi traderi, tato strategia skolabuje. Preto si myslim, ze funkcna strategia obchodovana v ten isty okamih vela ludmi naraz, sa nakoniec znici sama.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo napísal:

Kto presne zverejni automaticku strategiu-AOS,alebo presny obchodny plan nejakej strategie, znici ju.
Na jednom fore zverejnil chlapik system,na ktorom uz rok realtime zverejnuje svoje obchody a urobil minuly rok 50%.
Zacalo ho nasledovat zopar ludi a kedze ide o dost narocne AOS a obchoduje sa cez CFD v poslednej minute pred close, uz zacinaju mat tito traderi problem s plnenim. Pozicie su velke, lebo s malymi peniazmi sa ju neoplati obchodovat.
Proste pol minuty pred Close dna na jednej akcii(naposledy SO) pridu nakupne prikazy pri poslednom 4 dokupe odhadujem za 500 000$ len z Ciech.
Obchoduju ju hlavne dobri programatori, co si dokazu nakodit ten system. Idu na paku od 3 do 8 a ako programatori su to relativne bohati ludia.
Tato strategia je udajne aj v zahranici znama, tak netusim, kolko prichadza zo zahranicia prikazov a v akom objeme.
Uz dvakrat neboli vsetci vyplneni a IB sa vyhovaralo na technicke problemy.Ja si vsak myslim, ze zacinaju mat problem s objemami.
Ak do toho naskocia dalsi a dalsi traderi, tato strategia skolabuje. Preto si myslim, ze funkcna strategia obchodovana v ten isty okamih vela ludmi naraz, sa nakoniec znici sama.
nevidim sice na ktory post reagujes. ale toto s tym znicenim strategie je asi dost nerealne. minutu pred close sa totiz na trh napriklad ESka nahrnu vsetci hraci a likvidity provideri dodaju na trhy likviditu v tisicoch az desiatok tisic kontraktov pre kazdy level. takze ani keby entrovala cela Ceska republika a Slovensko dokopy, tak to ten pozadovany objem ani len nepohne. ak su ti dobri programatori fakt taki dobri, tak pridu na to ze obchodovat CFDcko nejakeho marketmakera je asi dost primitivna skolacka chyba.

btw: strategia co ti spravi 50% rocne nikdy nezlomi ziadny rekord v popularite. a budu ju obchodovat len drobny programatori. kludne by som sa stavil ze je na nej totalne prepaleny risk. ak mi das link , rad sa na to pozriem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jogo »

Mika, citas moj post povrchne.
Obchoduju u InterActiveBrokers, InterActiveBrokers ponuka aj CFD-ka a obchoduju iba jednu vybranu akciu z SP100, nie ES-ko.

Kedze Ta povazujem za skuseneho tradera, link Ti sukromne poslem. Nechcel by som, aby niekto tuna prisiel kvoli neskusenosti o kopec penazi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

aha , no ten blog som cital. uz to sem niekto daval. takze v podstate plati co som napisal vyssie.

vobec si nemyslim ze podobna strategia moze nabrat nejaky dramaticky objem pre normalny likvidny trh, ale co sa tyka CFDcka od marketmakera (ano viem ze si napisal ze je to InterActiveBrokers ) tak tam je to jasne. to je vec marketmakera. ked nebude chciet kotovat, tak nebude.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute. Len pre zaujímavosť ako fungujú CFD u IB. Presnejšie u IB UK..pripomínam, že ide o OTC trh. Ja som tým ich CFD zatial neprišiel na chuť, ale napadlo ma, že ked kótujú pár tisíc akcií, tak to pre menších trejderov môže byť dobrá cesta ako obísť US daytrading rules.

Overview of CFD Market Models
OTC Contracts For Difference (CFD) markets are generally organized along one of three models:
1.Direct Market Access (DMA),
2.Agency Broker,
3.Market Maker model.

IB operates the DMA model, the most transparent of the three. In this model the provider hedges the CFD order immediately in the underlying physical market, and the CFD is executed at the price of the hedge. This serves to enhance pricing transparency and the provider's compensation is typically based solely upon a commission rather than a mark-up or mark-down.

With the DMA model, professionally-oriented IB customers have the ability to add quotes to the exchange book, in the same way they would trading stocks. Because IB matches all CFD orders immediately with a hedge-order, a non-marketable CFD order will create a matching non-marketable order for the underlying share on the exchange. Clients can view "their order" on the level 2 book.

In addition, all orders, whether marketable or not, benefit from IB's SmartRouting technology which ensures best execution by routing the order to one of several underlying markets (LSE, CHI-X, Turquoise, BATS, or internally vs. other client orders).

The Agency Broker model closely resembles the DMA model in that orders are hedged directly via the underlying physical market. Under this model, however, participants will not see their limit orders on the exchange as such orders are held by the provider and passed through only when they become marketable.

By contrast, under the traditional Market Maker model the CFD provider takes all orders into its book, and maintains discretion as to how the trade is hedged or offset, using options, warrants, futures, or directly through the underlying market. The provider often markets the offering as commission-free. Here prices are streamed based on the provider's own pricing model which incorporates a profit into the bid-ask spread. This model is often associated with widening spreads in turbulent markets, as well as the possibility of re-quotes.

IB currently offers approximately 3800 Share CFDs covering the principal markets in the US, Europe and Asia. The constituents of the major indexes listed below are currently available as IB Share CFDs. In many countries IB also offers trading in liquid small cap shares. These are shares with free float adjusted market capitalization of at least USD 250 million and median daily trading value of at least USD 300 thousand. Please see CFD Product Listings for more detail. More countries will be added in the near future.

United States S&P 500, DJA, Nasdaq 100, S&P 400 (Mid Cap), Non-Index Mid Cap
United Kingdom FTSE 350 + Liquid Small Cap (incl. IOB)
Germany Dax, MDax, TecDax + Liquid Small Cap
Switzerland Swiss portion of STOXX Europe 600 (48 shares)
France CAC Large Cap, CAC Mid Cap + Liquid Small Cap
Netherlands AEX, AMS Mid Cap + Liquid Small Cap
Belgium BEL 20, BEL Mid Cap + Liquid Small Cap
Spain IBEX 35
Portugal PSI 20
Sweden OMX Stockholm 30
Finland OMX Helsinki 25
Denmark OMX Copenhagen 30
Norway OBX
Czech PX
Japan Nikkei 225
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na mojom miniucte vstupujem znovu do AUDCHF long (0,74592) a AUDNZD long (1,03603). Asi na par dni ... alebo ak bude rychly zisk tak zavriem skor.
Mam aj SL - bude nim margin call mojho miniuctu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Tak som zaentroval aj ja AUDNZD.

long AUDNZD 1,03563

a dokupil som este AUDCHF na 0,74254
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Mika napísal:Tak som zaentroval aj ja AUDNZD.

long AUDNZD 1,03563

a dokupil som este AUDCHF na 0,74254
Kde máš stopy?
Ten AUDNZD vidim teda stale opacne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

AUDCHF mam aktualne posunuty na BE trejd je v zisku 144 pips tak snad vydrzi

AUDNZD mam zatial maly objem a stop 100 bodov pod entry, ale tento trejd budem drzat dlho a skor budem riadit expoziciu . ja na All in All out trejdy casto nehram ta stopka je tam skor pre pripad ze nemam cas to sledovat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

celkom pekne vcera vysliel RBA rate decision. trosku som bol na vazkach kolko odobrat s expozicie pred spravami,

AUDNZD som zredukoval z 50k na 30k
AUDCHF som nechal na 50k

zverejnenie vyslo pekne , ako som cakal , tak som dneska zmenil expoziciu

AUDCHF 50k (aktualne +210)
AUDNZD 100k (aktualne +5 )
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som zrovna AUDNZD long aj AUDCHF long uzavrel. Oba v zisku, AUDCHF vo vyssom.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

AUD vyzera schopne. Dnes a zajtra v noci ma mat celkom schopne data.

Idem na par dni AUDCAD long (0,97422) a AUDJPY long (93,643).
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jaroslav80 napísal:AUD vyzera schopne. Dnes a zajtra v noci ma mat celkom schopne data.

Idem na par dni AUDCAD long (0,97422) a AUDJPY long (93,643).
Cakal som od toho vacsie zazraky, zisk takmer ziadny. :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"