Trailing stop limit order v Interactive

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Trailing stop limit order v Interactive

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ahojte, rozhodol som sa, ze sa konecne naucim pouzivat trailing stop :) Precital som si obkec a musim povedat, ze si nie som isty svojou schopnostou porozumenia :)

Tu je o trailing stop limit: https://www.interactivebrokers.com/en/? ... pLimit.php" onclick="window.open(this.href);return false;
tu su vseobecne ordre: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=4985" onclick="window.open(this.href);return false;

Ci som to spravne pochopil:
Ako Stop price zadavam cenu, ktoru ked trh touchne, tak na trh sa umiestni limit order za limit price. Obe ceny sa automaticky posuvaju tak aby bola zachovana "trailing amount" od aktualnej ceny na trhu ked ide trh mojim smerom. Limit offset zadavam len vtedy ak nezadavam limit price. Ak je napr stopka na cene 60 a limit offset 2, tak po touchnuti 60 sa na trh umiestni limit order na cenu 58 (60-2). Hovorim samozrejme o sell strane.

Spravne som to cele pochopil?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Trailing stop limit order v Interactive

Príspevok od používateľa JUGGLER »

The Limit Offset is used to calculate the limit price (for a buy order, Trigger Price + Limit Offset = Limit Price).

Príklad:
Action BUY
Qty 100
Order Type TRAIL LIT
Market Price 61.44
Trailing Amount 1.00
Trigger Price (Calculated as Market Price – Trailing Amount) 60.44
Limit Offset 0.10
Limit Price (Calculated as Trigger Price + Limit Offset) 60.54
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Trailing stop limit order v Interactive

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nikto nic? Jugglerova odpoved mi viac istoty nepridala, kedze to co napisal je iny prikaz
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Trailing stop limit order v Interactive

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja tie trailing nepoužívam. Ale zaujíma ma to. Používam bracket order v ktorom následne môžem meniť PT i SL.
Ja ten offset limit chápem ako presne stanovenú rezervu k limitu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Trailing stop limit order v Interactive

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

bracket pouzivam aj ja. Ale pri niektorych prierazoch, all time high a pod. kde to zenie hore momentalna nalada trhu, ktora sa skor ci neskor vycerpa, by sa to hodilo. Obzvlast ked pri tom nemas cas sediet
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15831
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 1406 times

Re: Trailing stop limit order v Interactive

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter: Máš akciu XY na long po 20. Dáš trailing amount 1. Ak by sa cena nehýbala a trailing amount neposúval, tak pri 19 sa aktivuje stopka ( trigger price ). Ak akcia najprv ide hore na 21 a potom začne klesať, tak sa stopka aktivuje pri 20. Čiže stopka sa vždy posúva a aktivuje o 1 USD nižšie. To, že sa aktivuje znamená len to, že sa v tej chvíli vygeneruje príkaz SELL. Ten SELL vsak môže byť v rôznych formách, preto sa musí zadefinovať dopredu.

1. SELL MKT ti predá akciu za okamžitú cenu na trhu. Pri nelikvidnej akcii by to však bolo rizikové, preto je lepší SELL LMT. Limit znamená, že horšie ako za limitnú cenu sa to nemôže predať.

2. SELL LMT pri trigger price (trailing amount) však znamená to, že akcia sa musí predať len za tú cenu (alebo lepšiu), kde sa aktivoval order. Cena však už môže byť nižšie a preto sa Ti môže stať, že predaj nebude realizovaný hoci stopka je aktivovaná...čiže pôjdeš ďalej do straty a SL ťa neochráni.

Preto sa miesto limit price udáva rezerva (offset) v rámci ktorej sa poisťuješ, že SELL príkaz bude nielen aktivovaný, ale aj realizovaný. Čiže offset 10 centov znamená, že sa ti pozícia predá aj o 10 centov nižšie ako trigger price.
V praxi to znamená, že sa môže predať lepšie, ale nemôže horšie ako tých 10 centov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Trailing stop limit order v Interactive

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Dakujem, uz mi je to jasnejsie. Dve veci su na tom prikaze dost matuce:
- nechavas prazdne pole limit price (alebo limit offset) .. co je aspon pre mna dost nekomfortny pocit potvrdzovat prikaz bez vyplnenia nejakeho pola
- musis vyplnit aj stop price, napriek tomu, ze prvotna stop price by sa mala vypocitavat ako aktualna cena - trailing amount. To ma na tom zmiatlo asi najviac. Nie som si uplne isty ako by sa to spravalo, keby som dal stop price inde.

Predpokladam, ze keby som dal prvotnu stopku uzsiu ako trailing amount, tak stopka by sa zacala posuvat s cenou az po "natiahnuti" rozdielu medzi aktualnou cenou a stopkou na hodnotu trailing amount.

Keby som dal stopku hlbsie pod aktualnu cenu ako je trailing amount, tak "trail" by sa zrejme aktivoval az pri poklese ceny akcie na hodnotu trailing amount a naslednom odraze vyssie. Tz. toto by malo zmysel ak na akcii ocakavam pullback k nizsej hodnote a odtial by som to chcel trailovat.

Mam pravdu? ci to funguje uplne inak? :)
Adhore Khwaab
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 23 02, 2015 8:43 am

Re: Trailing stop limit order v Interactive

Príspevok od používateľa Adhore Khwaab »

To, že sa aktivuje znamená len to, že sa v tej chvíli vygeneruje príkaz SELL. Ten SELL vsak môže byť v rôznych formách, preto sa musí zadefinovať dopredu.
Our excellent online Testking teas practice test training programs will lead you praxis test to success in the We also offer latest and Rasmussen College with 100% success guarantee. Our Sterling College is rare in IT world.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"