Jak to dopadne s Reckem?

Makroekonomika: centrálne banky, HDP, ekonomický cyklus, atď.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Zdravim,

jak to vse dopadne s Reckem?: http://proinvestory.cz/?p=22092

Enjoy,

Martin, ekonom, Chicago, USA
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nie som ekonóm, ale ked porovnávam čísla, nechápem ako to Grécko môže dlhodobo utiahnúť. HDP Grécka je zhruba 2x vyššie ako v SR, ale majú 2 x väčší počet obyvateľov.

Takže HDP na 1 obyvateľa v Grécku je zhruba rovnaké ako na Slovensku.

Nuž a platy?
Na Slovensku (2013) hrubý plat 835 €, v Grécku 1720 €. Čistý na Slovensku 650 €. v Grécku 1280 €.

Dôchodky?
Priemer na Slovensku je 400 €. V Grécku 830 €.
Gréci plačú, lebo pred šiestimi rokmi mali priemer dôchodkov 1350 €.

Minimálna mzda?
Slovensko cca 390 €, Grécko 700 €.

Fico sľúbil zvýšenie minimálnej mzdy na 400 €.
Tsipras sľúbil Grékom zvýšenie minimálnej mzdy na úroveň 750 € a príplatok k dôchodkom nižším ako 700 eur.
Lebo Grécko trpí - polovica dôchodcov má dôchodok menší ako 700 €.

Záver: Grécko má rovnaké HDP na obyvateľa ako Slovensko, ale dvojnásobné platy, dvojnásobné dôchodky a dvojnásobné minimálne mzdy. Ako môže pri takých výdajoch dlhodobo existovať a splatiť svoj obrovský dlh?

Akokolvek nad tým rozmýšlam, mne vychádza že najlepším riešením pre EU je nechať Grécko skrachovať.
Otázka je, či budú mať politici na to odvahu. Pred pár rokmi nemali, teraz je však situácia iná. Nemôžu večne ustupovať bolševicko-populistickej vláde. Ak by to urobili, vytvoria nebezpečný precedens, ktorý raz položí na lopatky celú EÚ...

Hoci je pravdepodobnosť dohody 60:40, tipujem, že Grécko toho roku skrachuje.

Ako tipujete ostatní?

P.S. Uvažoval som, či nezahrám na pokles trhov a rast indexu VIX. Nezahrám. Trhy chcú ísť hore a na odvahu politikov sa neoplatí staviť. Takže je to stále len 50:50.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Akokolvek nad tým rozmýšlam, mne vychádza že najlepším riešením pre EU je nechať Grécko skrachovať.
Otázka je, či budú mať politici na to odvahu. Pred pár rokmi nemali, teraz je však situácia iná. Nemôžu večne ustupovať bolševicko-populistickej vláde. Ak by to urobili, vytvoria nebezpečný precedens, ktorý raz položí na lopatky celú EÚ...

Hoci je pravdepodobnosť dohody 60:40, tipujem, že Grécko toho roku skrachuje.

Ako tipujete ostatní?

P.S. Uvažoval som, či nezahrám na pokles trhov a rast indexu VIX. Nezahrám. Trhy chcú ísť hore a na odvahu politikov sa neoplatí staviť. Takže je to stále len 50:50.

Mne tato situacia pripomina situaciu pred krachom Lehmana v 2008 roku.
-Tak isto, ako vtedy sme vedeli, ze banky maju problemy s hypotecnymi listami, ktore boli bezcenne, aj teraz vieme, ze staty maju problemy s dlhom, ktory je nesplatitelny u niektorych z nich
-Tak ako vtedy sme si mysleli, ze USA nenechaju skrachovat velku banku, aj teraz si myslime, ze EU z geopolitickych dovodov a na natlak USA nenecha Grecko padnut
-Tak ako teraz kazdy pise, ze v 2008 uz kazdy musel vidiet, ze je kriza a odpredat akcie, tak mozno o par rokov sa bude pisat, ze dnes uz kazdy musel vediet, ze Grecko:
-krachne, ak naozaj krachne
-zachrania, ak ho zachrania
a podla toho sa mal aktivy investor zariadit(a predpokladat reakciu trhov) :)

Co som urobil ja?
-zavrel som CFD-DAX a nastavil cakacku na long
-nastavil cakacku na short CFD-DAX zhruba na BE mojich ETF-iek, aby som pocas strasnej euro-krizy, samozrejme ak pride, nemal euro-cash, ale radsej nemecke akcie hedgeovane pomocou CFD (radsej dostat nemecke marky ako slovenske koruny v pripade rozpadu eurozony)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Peter Em »

JUGGLER napísal:
Hoci je pravdepodobnosť dohody 60:40, tipujem, že Grécko toho roku skrachuje.

Ako tipujete ostatní?

P.S. Uvažoval som, či nezahrám na pokles trhov a rast indexu VIX. Nezahrám. Trhy chcú ísť hore a na odvahu politikov sa neoplatí staviť. Takže je to stále len 50:50.
Prešlo síce už pár dní, no situácia sa nezmenila. Buď cez víkend dohoda padne (a trhy v pondelok vystrelia hore), alebo nepadne a pôjdu dole. Osobne som sakra zvedavý o koľko by mohli ísť trhy dole v prípade, že by cez víkend nepadla dohoda a došlo by ku krachu Grécka. Najmä dopad na US trhy ... Uvidíme v pondelok.

Ťažko si tipnúť a snažiť sa odhadnúť výsledok. Obé strany sú husté a tvrdia, že požiadavky tej druhej strany sú neakceptovateľné...
Nechápem zmýšľanie európskych politikov. Padne dohoda, problém sa odsunie napr. o 5 mesiacov, do Grécka natlačia ďalších napr. 15 mld. euro a čo potom? Problém bude ešte väčší, lebo celkový dlh spolu s úrokmi ešte narastie. Fantastické riešenie...

Zaujímavé je to aj v Číne, kde dnes Shanghai Composite stratil za deň 8%.
Pokles z viac ako 5 000 bodov za pár dní na cca 4 000. 20 % len tak ...
Zaujímalo by ma ako sa tento pokles prejavil na jednotlivých traderských účtoch... Koľko margin call-ov od brokerov traderi videli... Koľko pozícií bolo brokermi uzavretých...

Koľko predajcov banánov zahučalo :
https://twitter.com/wmiddelkoop/status/ ... 53/photo/1" onclick="window.open(this.href);return false;

Koľko šičiek utrpelo luxusné straty...
http://www.zerohedge.com/news/2015-04-2 ... s-unmasked" onclick="window.open(this.href);return false;
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

Peter Em napísal: Buď cez víkend dohoda padne (a trhy v pondelok vystrelia hore), alebo nepadne a pôjdu dole.
Myslim, ze ani toto neni iste, lebo nikto nevie ako zareaguju trhy.
To je na burze to najkrajsie, ze ani najlepsie informovani bankeri nevedia s istotou odhadnut, ako zareaguje trh. Pozri rok 2008 a ako najbohatsi ludia a banky(vratane Goldman Sasch) v nom prerobili.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter Em napísal: Prešlo síce už pár dní, no situácia sa nezmenila. Buď cez víkend dohoda padne (a trhy v pondelok vystrelia hore), alebo nepadne a pôjdu dole. Osobne som sakra zvedavý o koľko by mohli ísť trhy dole v prípade, že by cez víkend nepadla dohoda a došlo by ku krachu Grécka. Najmä dopad na US trhy ... Uvidíme v pondelok.
Ja si myslím, že dohoda nepadne...maximálne padne taká, ktorá potom neprejde na jednej alebo druhej strane (všetko musi schváliť parlament)...a potom sa dočkáme pozvoľného krachu ...ved to sa už deje... Ja myslím, že Grécko už dávno skrachovalo, len si to treba priznať. Veľa je už započítané v cene, takže žiadnu obrovskú paniku nečakám. Teraz je ideálny čas - ide leto. Ked to uhrajú, tak na jeseň môžeme mať rally. Možno zažijeme krátky výpredaj a strach, ale nakoniec si každý uvedomí: KONEČNE ! Ved čo je Grécko? Nič. Bezvýznamná ekonomika. Krachli už velké krajiny ako Rusko, Argentína, Brazília a nič sa nestalo...

Zahrať na pokles je ťažké. Ale upozorňujem, že ked to padne, tak my burziáni môžeme striehnúť na výborné načasovanie do longu! Lebo nakoniec príde veľká úľava a optimizmus... Grécko je ako zapálené slepé črevo, treba ho odfiknúť a bude dobre. Európu to len posilní.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa mgulka »

Myslim, ze ani toto neni iste, lebo nikto nevie ako zareaguju trhy.
To je na burze to najkrajsie, ze ani najlepsie informovani bankeri nevedia s istotou odhadnut, ako zareaguje trh. Pozri rok 2008 a ako najbohatsi ludia a banky(vratane Goldman Sasch) v nom prerobili.
Ale keby sa očakávalo niečo strašné, tak asi VIX je na inej úrovni ako je, alebo nie ? Lebo keď je vyšší dopyt po put opciách tak rastie VIX. Takto to vyzerá, že dopyt je ako obvykle
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Istiach »

Takze budeme mat referendum? Vidim ze Tsipras nema gule. Vysvetlujem si to tak, ze to referendum zvolal preto, lebo mu veritelia neustupili a on nehcel byt za zleho pred volicmi.

Ale kto vie, zaplatit maju nejake splatky do 30, cize defakto si budu greci v rederende rozhodovat o bankrote, az potom ako uz budu zbankrotovani.

Ak sa Tsiprasovi vsak podari vyjednat odlozenie splatok a referendum bude, som velmi zvedavy, ci ludia budu ochotni zvolit vrabca v hrsti alebo holuba na streche :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je koniec. Dnes sa rozhodlo, že záchranný systém nebude predĺžený, končí v utorok. Referendum už nie je podstatné. Grécko nedostalo ďalší 1 mesiac na to, aby o niečom rozhodovalo v referende. To bude už len ich vnútorná politická záležitosť.
Formálne Grécko skrachuje 1. júla - ked nezaplatí 1,5 mld. € MMF do 30.júna. Ak by aj náhodou tie peniaze odnekial vydolovali, nebudú mať na ďalšie splátky ( v lete musia splatiť ďalších 7 mld.) Čiže bankrotu by sa mohli vyhnúť iba tak, žeby teraz splatili 1,5 mld a v nedelu v referende by odsúhlasili, že chcú ostať v eurozóne za každú cenu (že chcú ďalej škrtať !). To je podľa mňa vylúčené. Veď už vo volbách rozhodli, že nechcú škrtať. To referendum bude len o masírovaní vlastného ega, že hrdý grécky národ rozhoduje sám o sebe...

P.S. Som zvedavý ako teraz zareagujú trhy. V pondelok by mali otvoriť v poklese. Netipujem žiadnu veľkú paniku.
Strach a výpredaj sa podľa mňa rozloží na niekolko etáp: pondelok gap dole a stagnácia, utorok nervozita, stredu asi další gap dole ked Gréci nezaplatia...Celý týždeň zrejme bude nervózny a volatilný. Tipujem však, že nakoniec všetko prebehne hladko, trhy sa rýchlo zotavia a vykašlú sa na to, čo sa ďalej deje v Grécku. Bude to veľká úľava.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Matej1992 »

http://ekonomika.sme.sk/c/7883205/krach ... hovor.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokial som to spravne pochopil oni sice budu v bankrote, lenze pokial ECB ich bude dopovat cez ELA stale budu na pristrojoch prezivat a otazne je ci ECB dnes na rokovani nebude ovplyvnena priamo alebo nepriamo politikmi, proste jeden velky bordel...
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Veritelia odpíli Grécko od peňazí
Po tom, ako ministri financií eurozóny nepredĺžili druhý záchranný program je jasné, že Grécko už po 30. júni nedostane od nich ani cent. Podobne sa pred okamžikom zachovala ECB, keď oznámila, že nezvyšuje program ELA. Gréckym bankám tak čoskoro dojde hotovosť. Kapitálové kontroly v Grécku visia na vlásku
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Matej1992 napísal: Pokial som to spravne pochopil oni sice budu v bankrote, lenze pokial ECB ich bude dopovat cez ELA stale budu na pristrojoch prezivat a otazne je ci ECB dnes na rokovani nebude ovplyvnena priamo alebo nepriamo politikmi, proste jeden velky bordel...
Oni sú už teraz ,,na prístrojoch,,. Gréci už dlhšie zneužívajú likviditu od ECB a grécka vláda z nej financuje chod krajiny pričom bankám ručí dlhopismi. Ked v utorok nesplatia 1,5 mld. , tak v stredu im znížia rating na ,,D,, (default ) a ECB im zastaví dodávku likvidity. V tom momente by mali byť hotoví... Neviem, či je vôbec reálne aby Tsipras zohnal tie peniaze a udržal krajinu bez vyhlásenia bankrotu aspoň do referenda. Fico dnes povedal, že vidí šancu Grécka vyhnúť sa bankrotu už len na cca 6-7%...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Fico dnes povedal, že vidí šancu Grécka vyhnúť sa bankrotu už len na cca 6-7%...
Fico vedie krajinu greckou cestou.
Investovali by ste do firmy, ktora po celu dobu svojej existencie cca 22 rokov nebola schopna vytvorit zisk?
Asi tazko. Ale my i deficit na urovni 2-3% HDP prezentujeme ako uspech i pri raste HDP.
Ja neviem kedy chceme vytvorit prebytok, lebo inak stale nabalujeme snehovu gulu novymi urokmi a zlozenym urocenim dlhu sa zenieme rovnakym SMERom.
Idu volby a stale treba uplacat volicov vlakmi zadarmo atd. Mne po pravde je ludi v Grecku luto, lebo su obetou populistickych politikov. Boli po dlhe roky klamani a zenuzivani. Podobne ako u nas.
Nikto ani v Grecku nevoli to co by chcel, ale vybera si iba zo slubov. A volia toho kto im slubi najviac. Ak raz ma niekto dochodok 1400 eur a znizi sa mu na 800 a je s tym ok a zrazu Nemec chce, aby sa znizil na 500 tak chapem, ze je proti tomu.
Ale je to skutocne vina toho obycajneho Greka, ktory voli iba to co nakupi v TV v spravach? My volime co?
Len to iste populisticke hovado.
Budeme ini za 10 rokov?
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa petok »

Obrázok
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Matej1992 »

JUGGLER napísal: Oni sú už teraz ,,na prístrojoch,,. Gréci už dlhšie zneužívajú likviditu od ECB a grécka vláda z nej financuje chod krajiny pričom bankám ručí dlhopismi. Ked v utorok nesplatia 1,5 mld. , tak v stredu im znížia rating na ,,D,, (default ) a ECB im zastaví dodávku likvidity. V tom momente by mali byť hotoví... Neviem, či je vôbec reálne aby Tsipras zohnal tie peniaze a udržal krajinu bez vyhlásenia bankrotu aspoň do referenda. Fico dnes povedal, že vidí šancu Grécka vyhnúť sa bankrotu už len na cca 6-7%...
Nehadam sa praveze naopak suhlasim a dufam ze vypadnu z eurozony a stiahnu trhy so sebou kedze som vyse 90% cash.
Lenze ked si precitas clanky alebo aj komentare tu na fore za poslednych 5 rokov kolko krat sme tipovali / dufali ze skrachuju a nic. Teraz si vsetci mysleli ze Tsiparis cukne a zase sa agonia predlzi a zrazu su taki tvrdohlavi, ze ich doviedli konecne na pokraj oficialneho krachu, lenze... ECB nema zatial gule ich odpisat bude cakat na politikov aj ked maju byt nezavisli od nich. Dalsia vec z Moodys / S&P a IMF sa nedavno vyjadrovali ze nesplatenie splatky nebudu brat hned ako default ale radsej pouziju iny termin ako oneskoreneho neplatica . Tiez sa Merkelova a Obamom predchvilou vyjadrili ze treba Grekov udrzat v eurozone. Cize nebral by som krach, default, prip. vystupenie z eurozony a drachmu hned ako samozrejmost uz len kvoli tomu divadlu co tu hraju uz 5 rokov. Ale na druhej strane jeden nikdy nevie, hlavne nech poslu trhy dolu a a my mozeme nakupovat vo vypredajoch :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Matej1992 napísal: hlavne nech poslu trhy dolu a a my mozeme nakupovat vo vypredajoch :D
Je hodina po polnoci a Amerika je zhruba -1,5%, Japonci -2,4%. Euro 1,10. Pohoda.
Konečne sa niečo deje, nebude to len nudné leto...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinPillar napísal: Fico vedie krajinu greckou cestou.
Hej vedie. Len on sa ináč vidí v zrkadle. Dnes to vyhodnotil tak, že Grécko bankrotuje, lebo si národ zvolil populistu...
Ešteže nespomenul, že aj bolševika... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pomaly sa dostáva do ceny, že Gréci zajtra nezaplatia splátku a dôjde k oficiálnemu defaultu (A Greek official confirmed to Reuters that the payment would not be made) .Za týchto okolností už pomaly otváram prvú časť pozície na rast SPX a na uvoľnenie napätia (long XIV ). Euro už rastie ( shorteri zrejme vyberajú zisky a veľkí hráči to vidia ináč ako davy ) a to je pre mňa signál, že treba začať hrať proti davom. Som majster sveta v predčasne otváraných pozíciách, ale čo už, vstup je ťažká vec a tak si timing rozdeľujem na tri časti. Na long mám už aj technické signály.

ES teraz 2055 a XIV 41.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Mozna jeste chvili pockat s tim S&P 500 na konec tydne, bude zrejme testovat 200 MA nejakou chvili. Zatim nadherne shorty na intraday AOS :)

M.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

no rozhodne se bude SaP ridit podle MA :) teda 200 jooo :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Samozrejme materialne podstatne fundamenty mohou posunout odsud ruznymi smery, ale zatim to takhle obchodujeme v US :wink:
SP_062915.jpg
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinUS napísal:Samozrejme materialne podstatne fundamenty mohou posunout odsud ruznymi smery, ale zatim to takhle obchodujeme v US :wink:
Mne sa zdalo, že to obchodujete opačne. :wink:

I když nedosažení dohody a následné opuštění Řecka eurozónu je možné, dle mého názoru jsou v tuto chvíli ještě faktory proti. A také proto mám osobně v portfoliu aktiv/ AOS strategií i out of the money call opce na řecký akciový index (i když v rozsahu takovém, že i kdyby úplně ztratily hodnotu, tak mě to výrazně neohrozí) a očekávám posílení.

http://proinvestory.cz/fed-vyckava-reck ... -v-pondeli" onclick="window.open(this.href);return false;


OK. Ja si myslím, že TA teraz chvilu nebude hrat kľúčovú rolu. I ked silne verím, že 200 MA je kľúčový support.
Ja sa skôr sústredím na psychologickú analýzu, teda čo môže posilnit paniku, alebo navodiť optimizmus.
Aj politici sú len ľudia, takže z ich strany môže prísť niečo, čo by oddialilo officiálny default. To referendum sa črtá ako dobrá príležitosť oddialiť všetko o týždeň... nech sa politici zbavia viny a nech o sebe rozhodne grécky ľud.

Uvažujem, či MMF nemôže prísť zajtra s prekvapením, že posunie splátky o týždeň... Takisto som zachytil, že to môžu klasifikovať ako omeškanú splátku ( Gréci už v omeškaných splátkach sú ). Ďalej môže dôjsť k prekvapeniu, že tie peniaze odnekial vydolujú ( Rusi, Číňania, požičanie si s ručením štátneho majetku, zlata, komodít....)

Keby som bol Putin, tak by som si doprial tú radosť prejaviť solidaritu s grékmi a zároveň ukázať trojke, že nie oni rozhodnú, ale grécky ľud...

Jeden a pol miliardy mi nepripadá tak veľa.

Ktokolvek by im tie peniaze požičal, mohol by na tom zarobiť 10x viac ! Za jeden deň! Bola by to bomba. Strach by sa presunul na nedelu. Keď sa na to pozerám z hľadiska strachu, všetko teraz vyzerá tak, že trh sa práve vysporiadáva s tým najhorším scénarom (defaultom Grécka a rozpadom eurozóny) . Trh to zatiaľ vníma negatívne, ale všetci vieme, že z toho nakoniec bude úľava (vyriešenie grécka, posilnenie EU, ukážka politickej jednoty EU, precedens ktorého sa ostatní hriešnici môžu báť..).
U mňa sa už misky váh preklápajú v prospech optimizmu. Len kedy sa to prejaví na trhu, to neviem...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Ja myslim, ze jsem to psal tehdy pred tim, nez posill index nasledjici den o 9%?:) Samozrejme, neco vybrano, ale drzim stale i delsi expirace (Dec), nicmene je to relativne pidi suma s napakovanym potencialem + v portfoliu strategie na kratkodobe i dlouhodobe AOS, atd.

V podstate se jedna o snad ani ne 0,2% globalniho HDP problem, coz samo o sobe nezarucuje rozsireni dal (politicky problem a rozjeti v klicovych Italiich, Spanelech, a podobnych - to by vedlo k problemu). Recko bankrotuje/ restrukturalizuje snad uz 150 let a vypada, ze bude dale. Hl. je asi to, ze oproti Lehmanum a dalsim podobnym, neni dluh v rukou v rozhodujici mire v privatnim sektoru, ale vladnich a nadvladnich institucich.

Sam jsem zvedav, jestli EMU doposti ten precedent, nebo jsou si jisti, ze recky lid chce zustat...ale tak ci onak, na trhy by melo mit vliv hodne kratkodoby. To jeste neni to, co by melo nastoit hlubsi korekci...to teprve prijde az uplne jiny faktor :wink:

Happy trading!

M.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Peter Em »

Situácia okolo Grécka sa mení každou hodinou, ale scheiss egal.. Nie je to podstatné.

Moje dve postrehy pri gréckej dlhovej kríze:

1. Zisťujem, že politici sú ešte väčšia pliaga ako som si myslel. Keď vidím, ako sa obé strany (Grécko a EÚ) silou mocou snažia dosiahnuť tú všivavú dohodu.. Ako keby tá dohoda niečo riešila.. Pritom je to len obyčajné kupovanie si času a odsúvanie problému. O pár mesiacov sa problém vráti s ešte väčšími nákladmi. Ale hlavné je, aby bola dohoda.. super...

2. Či už Grécko zbankrotuje, alebo nebodaj ostane v eurozóne a dohodne sa s veriteľmi, tak či tak to pošle trh nahor. Ak Grécko zbankrotuje, prinajhoršom tu budeme mať korekciu. Ak dôjde k dohode s veriteľmi, trhy to pošle hore a zrejme sa dočkáme aj nových all time highs.

Či už nastane jedno, alebo druhé, toto je príležitosť pre pevné ruky a výsledok bude profit. Aspoň takto to vidím ja :)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa jogo »

Peter Em napísal:Keď vidím, ako sa obé strany (Grécko a EÚ) silou mocou snažia dosiahnuť tú všivavú dohodu.. Ako keby tá dohoda niečo riešila.. Pritom je to len obyčajné kupovanie si času a odsúvanie problému. O pár mesiacov sa problém vráti s ešte väčšími nákladmi. Ale hlavné je, aby bola dohoda.. super...
Kazdy problem sa riesi sam, treba iba ziskat cas a potom si pripisat zasluhy za jeho vyriesenie. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinPillar »

všetci vieme, že z toho nakoniec bude úľava
Mozna jeste chvili pockat s tim S&P 500 na konec tydne, bude zrejme testovat 200 MA nejakou chvili.
na trhy by melo mit vliv hodne kratkodoby
Či už Grécko zbankrotuje, alebo nebodaj ostane v eurozóne a dohodne sa s veriteľmi, tak či tak to pošle trh nahor
Vzdy ked sa vsetci uistovali o tom, ze vsetko je OK a vsetci to mali rovnako, tak bol z toho mega pruser.
Ale to su iba moje skusenosti, mozno ze na akciach to funguje inac. :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinPillar napísal: Vzdy ked sa vsetci uistovali o tom, ze vsetko je OK a vsetci to mali rovnako, tak bol z toho mega pruser.
Ale to su iba moje skusenosti, mozno ze na akciach to funguje inac. :D
Megaprúser mali tí, čo v pondelok hrali euro na short..ked padlo k 1,10...ten pohyb hore nikto nečakal...
... against all odds Eur/usd 1.1278...vtipne nie?
alebo:
...kto by to longoval.
...a prečo? lebo ked ti trejd na páku nevyjde, strata rýchlo narastie a zvyčajne ju musíš realizovať.

Na akciách, ked vieš že je tu bias na long - veľký prúser nehrozí. Žiadny prúser tým, čo boli opatrní, vyskočili z pozícií a čakajú. A pravdepodobne žiadny prúser ani pre tých, čo nevyskočili a počkajú. A ostatní, čo viac hľadia dopredu a rozmýšlajú - tí na tom môžu čosi zarobiť.

Nemáte to ľahké na forexe. Zvlášť v obdobiach, ked je na trhu viac emócii a menej funguje TA...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Na akciách, ked vieš že je tu bias na long - veľký prúser nehrozí.
Na akciach je vzdy bias na long a napriek tomu sem tam nejaky pruser nastane.

SPX 666
DAX 3589

Si napis na zrkadlo, aby si vedel, kde zo moze ist a ty mas pocit, ze je to cheap.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Stary ale dobry akciovy vtip
Prílohy
image.jpg
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Megaprúser mali tí, čo v pondelok hrali euro na short..ked padlo k 1,10...ten pohyb hore nikto nečakal...
... against all odds Eur/usd 1.1278...vtipne nie?
Against all odds bola recesia.
Retail na Eur/Usd je mega short, preto som to zmienoval.
Polovica toho pondelnajsieho pohybu nahor boli retailove a ine get-rich-quick stoplossy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinPillar napísal:...napriek tomu sem tam nejaky pruser nastane. SPX 666 DAX 3589
Si napis na zrkadlo, aby si vedel, kde zo moze ist a ty mas pocit, ze je to cheap.
To sú prúsery dlhodobých ,,buy and hold ,, remeselníkov typu Gladiš a spol.
Trejderov s riadením rizika sa to netýka. Rok 2009 som v tradingu skončil úplne rovnako ako 2008...s parádnym ziskom.
A hral som len na long. A ako bonus som po páde investične vylongoval 500 až 750 bodov na ES. Už si to ani presne nepametám, ale hlásil som tie nákupy live na fóre. Vidno, že si vtedy ešte netrejdil, ani po fórach nechodil :wink:

Treba povedať, že ešte aj tie prúsery a krízy sú na akciách veľkou príležitosťou v smere biasu. Len treba na to trpezlivosť, skúsenosti a dobrý odhad. A samozrejme, ked sa zmýliš - aspoň núdzové riadenie rizika.

Ten long bias je na akciách tak obrovskou výhodou (a u vás že ho nemáte nevýhodou), že dlhodobo musím skonštatovať, že som skoro všetky prachy zarobil na long. Takisto musím priznať, že takmer všetky veľké faily a DD vznikli pri hre na pokles. Tie zisky z poklesu na akciách sú lákavé - rýchle a veľké...ale je veľmi ťažko na nich zarábať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je hodina po polnoci , MMF oficiálne potvrdil, že Grécko nezaplatilo a americkými trhami to vôbec nepohlo.

Insolventnosť je už jasná, uznanie bankrotu je dosť relatívne. Tú žiadosť o odloženie splátky MMF bude prejednávať a vystúpenie z eurozóny sa zatial nedá predikovať. Zdá sa, že to nedeľné referendum naberá na dôležitosti a bude mať vplyv.

“A default on the IMF does not guarantee Grexit,” If Greeks vote “yes” on an agreement with creditors in the July 5 referendum, “we think it’s still more likely than not that Greece will remain in the euro. But the probability of an exit from the single currency -- accidental or otherwise -- is now higher than it was.”
The three major credit-rating companies have said failure to pay the Washington-based IMF wouldn’t constitute a default because that term is reserved for private-sector creditors, and the IMF avoids the word.

Uvidíme čo zajtra, ale vyzerá to priaznivo pre moje držanie longu SPX i shortu VIX.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa MartinUS »

Uvidime jak otevre. Futures oteviraji vyjimecne v UT 30.6. v 19:45 chicagskeho casu z duvodu prechodu sekundy u rotace Zeme:http://www.cmegroup.com/company/leap-second.html

Zavisi na tom referendu. Yes, akciove trhy jdou zpet nahoru. No, mozna korekce cca 20-30%.

M.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinUS napísal:Uvidime jak otevre. Futures oteviraji vyjimecne v UT 30.6. v 19:45 chicagskeho casu z duvodu prechodu sekundy u rotace Zeme:http://www.cmegroup.com/company/leap-second.html

Zavisi na tom referendu. Yes, akciove trhy jdou zpet nahoru. No, mozna korekce cca 20-30%.

M.
Kvôli jednej sekunde otvorili o 2 hodiny pozdejšie? Sráči! A zrovna v deň ked Grécku uplynul deadline...
A ja som sa čudoval, že mi neberie ordery... aj dáta ukazovalo, že sú OK...myslel som že je iná porucha...
Chcel som dokúpiť ES po 2055 a nižšie, kvôli tomu som ostal hore. :? Nevadí. Dokúpil som ráno po 2065.

Tipujem, že korekcia bude full size (100%).. len samozrejme nie všetko naraz. Short squeeze a býci vytlačia medveďov...býci majú poriadny apetít. Počítam, že targety sa naplnia najpozdejšie do 2 týždňov.

Target 1 na ES 2097 a target 2 na ES 2117 ( čiže SPX zhruba 2125 ).
Target na XIV ( inverzný strach) 47,77.

Nie je ľahké uhrať také niečo...okolo Grécka bude ešte trochu neistoty... ja sám neznášam pozície držať len tak...
Ale nájdu sa opačné povahy, čo neznášajú krátkodobo špekulovať. Tak happy trading to all :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Istiach »

:D
http://www.bbc.com/news/world-europe-33 ... ws_central" onclick="window.open(this.href);return false;

To je riadna kovbojka! :lol:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal: To je riadna kovbojka! :lol:
A letter to creditors obtained by the Financial Times says Mr Tsipras is prepared to accept most conditions that were on the table before talks collapsed and he called a referendum.
European markets surged on the news Greece might be willing to accept a deal.


Two key meetings are to take place to discuss aid for Greece, hours after Athens missed the deadline for a €1.5bn (£1.1bn, $1.7bn) payment to the IMF.
In one, officials with the European Central Bank (ECB) will decide whether to grant an emergency loan to Greece.
In the second, eurozone finance ministers will discuss Greece's latest proposal for a third bailout. It would last two years and amount to €29.1bn.
Ministers will discuss the proposal in a conference call at 15:30 GMT.


To je blbosť, že trhy idú hore kvôli tomu, že Gréci možno akceptujú deal.
Analytici a novinári vždy komentujú len to, čo sa deje ....hneď nájdu vysvetlenie, akurát nikdy nevedia odhadnúť, čo bude.

Žiadny nový deal nebude. Tsipras sa stal nedôveryhodným, diskvalifikuje sa čoraz viac. A je rebel - nikto s ním už nebude chcieť jednať. V tom si myslím, že sú už politici aj veritelia zajedno.

Teraz sa podľa mňa upriamia na to referendum a odstavenie Tsiprasa. Ak grécky národ povie ,,nie,, tak Grécko nechajú krachnúť bez milosti. Paradoxné je, že Tsipras je presvedčený, že práve vtedy nie...že pri,,nie,, veritelia ustúpia. To je blbosť, typická pre jeho grécko-bolševické zmýšlanie... Ak povedia ,,áno,, tak Tsipras skončil a Grécko bude musieľ prijať všetky podmienky. A tie podmienky budú ešte tvrdšie, možno im na zmäkčenie vymyslia nejakú reštrukturalizáciu dlhu, alebo odloženie splátok a úrokov (už majú myslím 5 rokov bez úrokov ).

V každom prípade som presvedčený ,že ked v niečom politici ešte Grécku pomôžu, tak to bude udržanie v eurozóne, aj to len za predpokladu, že národ povie ,,áno,, v referende. Tsipras je už podľa mňa načisto odstavený. Nikto sa z ním nebude baviť. Ak by teraz euro politici ustúpili, bola by to slabosť. Ja myslím, že naopak - teraz pritvrdia, aby si Gréci ešte do nedele uvedomili, že ich s Tsiprasom čaká neistota, zmätok, chaos a chudoba...

V každom prípade. Či deal bude, alebo nebude - to najhoršie už je v cene. Negatívne môže ešte pôsobiť, ked teraz ECB pritvrdí a nechá Grékov škvariť sa...a takisto, keby referendum skončilo tak, že Gréci povedia ,,nie,,. Už nie grécky bankrot, len ich vystúpenie z eurozóny bude znervózňovať trhy...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

JUGGLER napísal: Kvôli jednej sekunde otvorili o 2 hodiny pozdejšie? Dokúpil som ráno po 2065.

Tipujem, že korekcia bude full size (100%).. len samozrejme nie všetko naraz. Short squeeze a býci vytlačia medveďov...býci majú poriadny apetít. Počítam, že targety sa naplnia najpozdejšie do 2 týždňov.
Ty nectes IB mejly a dalsi upozornovacky? :)

Pridal jsem se s tebou na stranu dobra....:) lo ES ..63
Nezvozita na trzich, ne ze ne.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Coudy »

Tak to sme traja. Len ja plánujem vystúpiť na 2086.25 (Juggler mieri vyššie).
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Nobody »

Ja to beru jako scalp....takze brzo....tohle neni nic na swing time (teda pro mne)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Jak to dopadne s Reckem?

Príspevok od používateľa Coudy »

9 red bars bolo naposledy v 2005-tom. Štatistika nepustí.
Prílohy
chart.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Makroekonomika"