EUR USD

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa matematema »

Co myslite padne to zase zajtra ?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Istiach »

Leon napísal:kua tak dneska to bola prilezitost jak svina
Na co to bola prilezitost? Som zvedavy kto by to longoval.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Leon »

No Juggler to dobre odhadol

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 205#p87205" onclick="window.open(this.href);return false;
JUGGLER napísal:P.S. Som zvedavý ako teraz zareagujú trhy. V pondelok by mali otvoriť v poklese. Netipujem žiadnu veľkú paniku.
Strach a výpredaj sa podľa mňa rozloží na niekolko etáp: pondelok gap dole a stagnácia, utorok nervozita, stredu asi další gap dole ked Gréci nezaplatia...Celý týždeň zrejme bude nervózny a volatilný. Tipujem však, že nakoniec všetko prebehne hladko, trhy sa rýchlo zotavia a vykašlú sa na to, čo sa ďalej deje v Grécku. Bude to veľká úľava.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Retail je rekordne short, takze buy dips.
Prílohy
image.jpg
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinPillar napísal:Retail je rekordne short, takze buy dips.
Aj ja si myslím.
Budú možno ešte turbulencie, ale nakoniec to podľa mňa skončí nakupovaním eura a short coveringom.

Ja hrajem long SPX a short VIX. Čo sa týka targetov, tipujem ES ,,relief,, rally s targetmi 2097 a 2117.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak čo boys..tipneme si proti Goldmanom? Goldmani to vidia pod paritu.

Goldman Sachs has made a call for the euro to fall to $0.95 as it sees no reason for the currency to strengthen against the dollar.

http://www.bloomberg.com/news/videos/20 ... wn-to-0-95" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Keď Goldman hovorí sell s targetom 0.95
V skutočnosti nakupuje do 1.40
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinPillar napísal:Keď Goldman hovorí sell s targetom 0.95
V skutočnosti nakupuje do 1.40
Súhlas. Nikdy nezabudnem ako dali buy na CZK s vysokým targetom a odvtedy CZK oslabovala. A potom vyšlo najavo, že Goldmani sellovali... Ťažko je zistiť čo myslia vážne a čo manipulujú... myslím že ten pokles eura predikovali už skôr a to im aj vyšlo (zarobili oni, aj trhy :lol: )

P.S. Myslím že Jogo sa na to tiež pametá na tú CZK...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:P.S. Myslím že Jogo sa na to tiež pametá na tú CZK...
Na predikciu Goldmanov si nepametam. :roll:
Ale mam asi 10% uspor v CZK este z cias, ked som robil v Prahe, tak sa mi oslabenim CZK vratili na break even. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak asi pomaly zacina cas na EUR/USD short sa mi zda.
Prílohy
image.jpg
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Istiach »

Myslis ze veci sa zacinaju vracat do starych kolaji?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Je to mozne. Mohli by sme prejst od obchodovania Grecka na inu temu a teda mozna monetarna divergencia medzi ECB a Fedom. Viac QE v EU vs rast sadzieb v USA. Bund asi bude klesat pomalsie ako T-bond a urokovy rozdiel sa bude zvysovat. Retail je navyse ovela menej short ako bol pred tyzdnom dvomi, takze by Eur/usd mohol zacat klesat. Nacasovanie teraz sa mi zda lepsie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

ahojte, mozem poprosit strucny komentar preco EUR USD klesol po oznameni dohody s Greckom?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Lebo bolo na trhu viac sellerov ako buyerov
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

to je vcelku univerzalna odpoved
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Marcos napísal:to je vcelku univerzalna odpoved
Tak dôvodov môže byť milión, stačí napríklad, že SNB po nočných nákupoch prestala naraz kupovať EUR (podobne ako v januári) a hneď je zrazu viac sellerov ako buyerov. :wink:
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

kurna, no ved rovno povedz ze nevies, to nie je hanba, alebo neodpisuj vobec ;) ja som sa snazil hladat ci tam je nejaka suvislost s greckom, ale netusim co prevazilo.
Ked uz sa bavime o SNB (myslis slovensku NB, ci svajciarsku ci tu rednecksku banku? asi to je v zasade jedno, je to mensia banka) - da sa nejako odhandut aky velky by mal byt sell alebo buy order volume EURUSD aby zahybal s trhom a posunul kurz o +- 0,1 ?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Istiach »

Podla mna nebola ani tak zla odpoved ako otazka :D

Ale na otazku, preco bolo viac sellerov ako buyerov, je velmi tazko odpovedat.

To sme tu uz riesili s Rokosakom :)

Kolko analyz si precitas, tolko odpovedi budes mat. A aj ked sa prilonis ku konsenzu, nemusi to byt Pravda.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

beriem, to je mozne, ale tak to povedzte rovno ;) Ak je to zla otazka, staci napr. povedat ze to s grekmi vobec nijako nesuvisi a ze su tu uplne ine faktory ktore zavazili. Ale cakal by som ze ked ste tu niektori profici ktori sa tym zivite, tak budete mat nejaky nazor. Ponuka a dopyt je odpoved ktoru mozem dat na kazdu otazku na cenu a hrat tu mudrlanta :)
Nechcem sa hadat, len sa pytam na nazor.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Keď sa pýtaš
preco EUR USD klesol
tak na to je vždy odpoveď, že bolo viac sellerov ako buyerov.
To je klasická otázka, akú by položil niekto z médií (minimálne slovenských všetkých), ktoré nikdy na trhu neboli a ničomu nerozumejú. Nebudeš aj ty z HN alebo SME?

Na to je vždy odpoveď, že bolo viac sellerov ako buyerov.
Potom nastáva otázka Prečo bolo viac sellerov ako buyerov na EUR/USD?
A to ako ti Istiach správne povedal, že to samozrejme nikto nikdy NEVIE.
Ibaže by si sedel na intervenčnom desku a robil to priamo ty. :roll:
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ked uz sa bavime o SNB (myslis slovensku NB
toto ma pobavilo najviac :lol:
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

ach jo, uzite si to.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Istiach »

Marcos napísal:ach jo, uzite si to.
Neber si to osobne :)

Sem tam je tu niekto zly, viac nez by bolo treba, ale trh je este horsi
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

MartinPillar napísal:Tak asi pomaly zacina cas na EUR/USD short sa mi zda.
Tak som to zavrel za 1,0907 pred ECB dnes. Aj ked si myslim, ze bude dovish, ale potom mozu zatvarat shorty naraz vsetci a EUR/USD moze ist vyssie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

tak majstri forexaci, ukazte ze tomu naozaj rozumiete a dajte nejake tipy kam sa az v najblizsej dobe vysplha EURUSD
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marcos napísal:tak majstri forexaci, ukazte ze tomu naozaj rozumiete a dajte nejake tipy kam sa az v najblizsej dobe vysplha EURUSD
Nedráždi ich, kým sa nevyhoja... nečítal si čo napísal Mika?

...dnes skutocne nebol pekny den. pretoze bolo vsetko v deep korekciach a euro prestrelilo denny range a to velmi.
vela traderov zahucalo....dnes sa hlavne stracalo.


P.S. Ani si nepýtaj tipy na akcie, či investície. Veľa investorov a traderov po tomto závere týždňa nemá dobrú náladu...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Rokosák »

Dobru naladu maju ti, co kupovali Euro v case, ked sa najviac diskutovalo o EUR USD parite. I ked v skutocnosti je parita okolo 1.17 (kurz pri zavedeni Eura) a tam sa este Euro nedopracovalo. Teda je stale pod paritou s USD.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

JUGGLER napísal: Nedráždi ich, kým sa nevyhoja... nečítal si čo napísal Mika?

...dnes skutocne nebol pekny den.


Nechcem nikoho drazdit, ani sa hadat, len ma zaujíma kam to až môže ísť a ja tomu nerozumiem, preto sa pýtam. Miku som nečítal, pozriem si to. Ja som na tie posledné dva dni tiež celkom slušne doplatil :oops:
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Marcos »

Rokosák napísal: I ked v skutocnosti je parita okolo 1.17 (kurz pri zavedeni Eura) a tam sa este Euro nedopracovalo.
A je reálne aby sa tam v dohľadnej dobe dostalo?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ide to jak svajciarske hodinky
Prílohy
eur.jpg
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Leon »

ideme naspať na 1.40? :ppp
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Z toho "euro-hiku" som mala nakoniec +750 $. Super príležitosť pre lamy. Ale bola som v mínuse - teraz mám skoro 100 tis.
Dneska pauza.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Zas som mala iba malý zisk, budem sa po prstoch biť. Čo mám robiť aby som viac vydržala?
TA bola v noci na short, čo sa potvrdilo. Aj trade balance nebola sláva.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Casey »

Peggy36 napísal:Zas som mala iba malý zisk, budem sa po prstoch biť. Čo mám robiť aby som viac vydržala?
TA bola v noci na short, čo sa potvrdilo. Aj trade balance nebola sláva.
Zalezi aky nastroj a sposob pouzijes,ale asi by postacili rukavice s ocelovymi vystuhami na prsty?To by mohlo stacit a nejaky cas by si to mohla vydrzat.
GL
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Airmike »

Peggy36 napísal:Zas som mala iba malý zisk, budem sa po prstoch biť. Čo mám robiť aby som viac vydržala?
TA bola v noci na short, čo sa potvrdilo. Aj trade balance nebola sláva.
uz dlho som nenapisal ziadny zmysluplny prispevok. tak jeden napisem. :)


na tento problem existuje pomerne jednoduche riesenie. kedze je to cisto psychologicka vec da sa odstranit.
odstranit ju mozes dvoma sposobmi. rychlim a pomalym.

ten pomalsi sposob je, ze urobis obrovske mnozstvo obchodov. to vsak trva dlhsie.
ten rychlejsi sposob je, ze dramaticky znizis expoziciu. kazdy trader ma urcity prah bolesti . pokial si na zaciatku , tvoj prah bolesti je velmi nizko. pri negativnych trejdoch si pod stresom. ak ale znizis expoziciu (lotsize) tak si v pomerne kratkom case uvedomis, ze strata ktorej celis je z dlhodobeho hladiska v podstate zanedbatelna. a preto zadas order SL a PT a proste si len vyckas ako trejd dopadne. pokial je pre teba napriklad 300 USD vela tak pocitas kazdy tick. v takom pripade 10 nasobne znis objem a ticky ta zaujimat nebudu. budes cakat len na result tradu. takto postupe spravis 1000 obchodov a po nich sa budes snazit pridavat exposure.

problem zacinajucich traderov je. ze riskuju vela. 2-3%. povedzme s targetom 100-150 bodov. chcu celu vec urychlit. a preto si povedia, ze znizia timefram a tiez mozu riskovat take iste percenta. logicky je to tak ze kazdemu pripada ze nieje rozdiel medzi riskom 2-3_ na malom a velkom TF, nizsi TF ma vyhodu, ze trejdy budu odsypat rychlejsie a oni rychlejsie naberu skusenosti (je to jeden s mega omylov). nespravny postup. to co nasleduje je 1-2-3 nepodarene trejdy, kedy svoj SL posuvaju a inkasuju velke straty. nastava blackout a vymazanie uctu.

takze netreba sa sustredit na rozne timeframy. a menit objem trejdov. ak sa necitis dobre pri obchodovani , treba spravit toto.

Zadaj si standardny lotsize, a priblizne targety a stoplossy ktore si ochotna exekuovat. objem zvol tak, aby ti strata prisla nielen prijatelna , ale dokonca zanedbatelna. po velkom pocte obchodov a kladnom P&L s malym DD potom mozes navysovat objem. ale nie takym sposobom ako sa pise na roznych Edu weboch. povedz si, ze si zvysis expoziciu napriklad o 20%.

tvoja expozicia by v pomere k vyske uctu , mala percentualne klesat, ale napriek tomu nominalne porastie.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Ďakujem, zatiaľ dávam 1M len občas režem 4M.
Problém, že že neviem odhadnúť že nakoľko vytiahne TP či na 30 pips alebo iba 10 alebo 100. (väčšinou nemám "hlúpe" trady - prechádzam si ich).
Niekedy mi nechce chytiť order. Hlavne keď prídu výsledky a ja už nestihnem gap.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Airmike »

Chces povedat ze obchodujes 1M a 4M. To akoze 10 a 40 lotov ?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Obchoduje sutazny ucet v Dukascopy, pripadne sa nan pripravuje DEMO uctom. Tam predsa 5M order pouzivas dost casto. Viac krat to spominala. Stres zo ztraty penazi by sa jej teda nemal tykat, len stres zo zbytocnej straty casu a namahy.

Odhadnut smer EURUSD nie je lahke ani ked nie si pod stresom. Pre mna to byvalo 70:30 ze netrafim aj ked sa mi jednalo len o poziciu 1000 EUR.

Peggy, vycitas si ze si nevydrzala do vyssieho zisku. Keby sa to ale v momente tvojho ukoncenia trejdu otocilo tak by si si povedala ze ako dobre ze si to vtedy ukoncila.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Pre mna to byvalo 70:30 ze netrafim aj ked sa mi jednalo len o poziciu 1000 EUR.
Noo.. pokial si mal taku neuspesnost pri RRR 1:1, tak len mi nahlas realtime svoje "odhady" a obaja mozme dat vypoved v praci. :D
Jednoducho by som tvoje odhady obchodoval naopak. :)
Ale tvoje odhady boli pravdepodobne robene pri RRR 1:2, a vtedy si v "statistickej norme". :)

p.s: Je rovnako tazke ucet zlikvidovat ako zdvojnasobit pri dodrziavani rozumneho money-managementu. Ved bol o tom aj film, ze chlapik zdedil velke miliony s podmienkou, ze zlikviduje par milionovy ucet "nezmyselnymi" investiciami.
Nevidel som ten film, len som pocul, ze investoval napr. do tazby gronskeho ladovca a ze bude predavat pitnu vodu z neho, co si myslel, ze urcite je to nezmysel a zarobil na tom miliony. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: EUR USD

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Dobre že som dala iba 0.5 EUR/USD short. Tie americké indexy boli dneska výborné. Nechápem prečo to nejde viac dole. Aj ropa ide krásne hore. Počkám do fomc minutes, potom to zruším v strate.
Jedného tam obdivujem čo vie perfektne EUR/USD obchodovať - ale dlho mu to trvalo kým sa naučil . To je ten najťažší pár podľa mňa.

Jaroslav, ale keď ja sa po práci nudím a neviem čo so sebou. :)

Ja si myslím,že na súťažnom sa nesmie dávať 0.1. Najmenej 0.5.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"