JUGGLER - tipy na swingtrading.

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Matej1992 »

JUGGLER napísal:Tak dnes som sa nachytal.

Tak sme dopadli asi viacerí. Začať som si budovať niektoré long pozície a bol som nadšený spočiatku ako dobre som nakúpil a potom som iba čumel... A ako vravíš nikde žiadne správa nič všetko je v poriadku, akurát ten strach...som sa síce aj čudoval že VIX a UVXY neklesne ako je deň dlhý ale koho by to napadlo. Ale vyzerá to že sa Čína trochu ukludnila, Ázia ráno celá zelená, európa a amerika premarkety tiež, tak možno na chvilu si odfukneme...
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

vcerajsok prekvapil mnohych, dufam ze dnes sa to uz naozaj otoci, ja budem skusat long
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Osobne tipujem dva dni relativneho pokoja az do piatku, kedy sa v Cine zverejnuju industrial profits co by mohlo zase pripomenut trhu rizika
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

nema byt dnes FED?
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Matej1992 »

V New Yourku recní Dudley ale myslel som z Ciny novinky, v USA je napr. aj zajtra HDP, ropa dnes budu zasoby atd ale myslim ze to az tolko nerozhadze trh ked ocakavane zvysovanie sadzieb sa posuva na december a neskor ale kto vie... :roll:
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

ja budem skusat long
Šak inú stranu ani nepoznáš. :lol:
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

Pillar Trollar, nie len ze sa mylis, ale zase rypes uplne zbytocne :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1918 +2,4%. Zatial pohoda. Čína nevyskočila, ale ani nepadla. Skončila zhruba na nule. Od Číňanov máme aspoň na chvílu pokoj...Amerika z rastom váha, ale predsa len nabrala uptrend. Práve teraz sa dosiahli nové daily high vďaka dobrým U.S. durable orders...

Update z hľadiska TA : signály hore: 1947 a 1970.

Nič však nie je jednoznačné. Trhy nie sú kľudné, tlak na výpredaj sa môže vrátiť. Treba počítať aj s alternatívou, že
sa zopakuje včerajší scénar ,,sell the rally,,. Dnes však majú býci väčšiu šancu. Tie signály na long treba brať tak, že by mali byť v blízkej budúcnosti pokorené, ale nikto nevie kedy a čo sa dovtedy udeje. Musíme mať na pameti, že teraz hýbu trhom emócie...až keď sa tie upokoja, až vtedy začnú dominovať pohyby podľa TA.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 1900. Trh je bullish, ale nemá silu.
Využil som otvárací optimizmus a predal všetky akcie, čo som včera nakúpil.
Predal som prevážne za nákupné ceny, som rád že vyskočili a sú hore, ale nechcem už riskovať žiadny pullback.

Predal som aj polovicu XIV za 28,50 (nákup 29,50) a zbytok držím. Teraz ide po 27,50. Okrem toho mám len APIC.
Tu som sa znova pokúšal časť predať vyššie, po cca 6,50 ale nepodarilo sa. Teraz ide po 6, drží sa. Vyzerá, že pokles na APIC sa zastavil. Aj TA na tejto akcii začína byť bullish.

Urobil som záver, že taký trading nestojí za nič, len ma znervózňuje. Budem sa preto držať mimo, neotvárať nič nové. Žiadne swingy, žiadne overnighty...iba daytrading ako obyčajne. Keď bude niečo nové, ozvem sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1880. Dobre, že som predal akcie. Zle, že stále držím XIV (cena 26). :roll:

Sranda je, že trh si stále vypichne niečo, čoho sa bojí... Teraz čítam, že Fed Dudley potvrdzuje, že problémy na finančných trhoch by odsunuli zvyšovanie úrokov... Dudley had earlier said recent turmoil in global financial markets made it seem less appropriate to hike interest rates in September. a dávam si to dokopy s tým, že nejaká Šichtářová, alebo tak nejak v TV říkala, že práve tento fakt spôsobil, že dolár prudko oslaboval...
To som teda nechápal, čakal som, že v turbulenciách sa bude správať ako ,,safe heaven,,. Ale v tom ho zrejme nahradilo euro...Logika by tu bola, lebo z dvoch silných svetových mien by som si z hľadiska R/R možno aj ja vybral euro, keďže je po prudkom oslabovaní a dolár po prudkom posiľňovaní... A to posilňovanie zahrňa do ceny aj skoré zvyšovanie úrokov...

Takisto ten strach z Číny je dosť jednostranný. Všetky média strašia, že čínske akcie padajú...ale nikto neukazuje grafy a nezdôrazňuje fakt, že padajú po extrémnom raste +150%. Veď čínske akcie narástli za dva roky o +150% a to i napriek tomu, že Čínska ekonomika posledné roky zjavne oslabuje. Ten pokles je iba korekcia , normálna hoci trochu prudšia korekcia... Veď po dvoch rokoch je čínsky index ešte stále v zisku +50% !
Prílohy
Čina.png
Čina.png (8.45 KiB) 9911 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Istiach »

Cital som nazor, ze euro sa stalo financujucou menou pre carry trady, a preto v risk off mode rastie.

Z toho vyplyva, ze ked sa to ustali, obchodnici budu zase shortovat euro.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach: OK, zaujímavé...učím sa.

Update: ES 1938. XIV 28,10. Paráda! Trh dnes urobil presný opak toho čo včera.
V závere dňa bola rally o +70b, čo je neuveriteľných +3,5% . Pekný pohyb!

Maximum bolo 1943, takže útočíme na prvý signál: 1947. Druhý je 1970. Nevyzeralo to tak, ale prognóza sa zrejme vyplní.
Prílohy
ES Streda.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
atwel_rk
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ut 22 03, 2011 5:23 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa atwel_rk »

Istiach napísal:Cital som nazor, ze euro sa stalo financujucou menou pre carry trady, a preto v risk off mode rastie.

Z toho vyplyva, ze ked sa to ustali, obchodnici budu zase shortovat euro.
Yep, ano, ten pop na EURUSD ale i XAUUSD (Gold) byl prostě zavírání hromady short pozic v panice. Nyní se to uklidňuje a oba instrumenty opět padají, tzn. nejsou tam real kupci. jak EUR tak i XAU jsou stále short příležitost.
Richard Koza
http://www.richardkoza.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://twitter.com/RichardKozaCZ" onclick="window.open(this.href);return false;
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

atwel_rk napísal:Cital som nazor, ze euro sa stalo financujucou menou pre carry trady, a preto v risk off mode rastie.

Z toho vyplyva, ze ked sa to ustali, obchodnici budu zase shortovat euro.

Yep, ano, ten pop na EURUSD ale i XAUUSD (Gold) byl prostě zavírání hromady short pozic v panice. Nyní se to uklidňuje a oba instrumenty opět padají, tzn. nejsou tam real kupci. jak EUR tak i XAU jsou stále short příležitost.
No zavisi, ci short prilezitost pre EUR sa nebude zaroven stretavat so short prilezitostou na USD. V tom pripade by EUR/USD asi tazko klesal. Zapocitane hajky v USD krivke a neschopnost realne zdvihat sadzby tymto tempom moze znamenat kontinualny tlak na rast EUR/USD. Hlavne ked cely trh je zufalo short i nadalej pricom kurz pocas celeho roku viacmenej rastie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak moj laicky odhad bol taky, ze FED zacne tento rok zvysovat sadzby. Teraz po tej cine neviem neviem. Ale aj tak mi pride monetarna politika v EU uvolnenejsia ako ta v USA. A asi aj do blizkej buducnosti ostane. Ja by som bol za to oslabovanie eura
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: Maximum bolo 1943 ...útočíme na prvý signál 1947. Druhý je 1970....prognóza sa zrejme vyplní.
ES 1977, max. bolo 1982. Obidva signály odbité. Prognóza sa naplnila.
XIV je up na 29,35 (max 29,85). Takisto APIC je up 6,65 (+7% )

Zavrel som XIV tesne pod nákupom. Trh je stále roztrasený. Držím len APIC. Nechcem teraz držať nič, čo koreluje s trhmi... chcem len daytradovať.

Odhadujem, že toto je krátkodobý vrchol. Z býčieho pohľadu sa môj pohľad mení na neutrálny až medvedí.
Býci sa nateraz asi vybúrili a medvedi môžu opäť nastúpiť na scénu.

Technický pohľad na : ES signál dole na 1928
Prílohy
ES aktuálne.png
ES aktuálne.png (8 KiB) 9765 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Coudy »

Pokiaľ ES klesne pod 1930 tak longujem s targetom 2066.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ropa je dnes +9%. To je silná podpora pre trhy. Pozerám, že sme si nevšimli, že včera klesli zásoby: Crude Inventory -5.45M Barrels vs +986K Expected ...Všetky ropné akcie sú dnes extrémne v ziskoch. Mojím favoritom na pozorovanie oil korelovaných earnings na dnes bol REX... Úplne som na neho zabudol a je +25%. :roll:

A samozrejme, podpora prichádza aj zo strany makrodát: ...the second estimate for Q2 GDP produced an upward revision, The surprise is that it was larger than expected. Specifically, Q2 GDP was revised up to an annual growth rate of 3.7% from the advance estimate of 2.3%....

Čína v noci aspoň raz kopírovala USA: China's Shanghai Composite increased 5.3%, with the entirely of that gain coming in the final hour of trading.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1988. Ďalší velmi zaujímavý záver dňa. Po poslednom udate trh klesol behom jednej hodiny o 40 bodov (-2%).
Posledné dve hodiny dňa však ovládli býky. Vymazali celý pokles a ustanovili nové denné high na 1990.

XIV 28. Dobre že som predal. Trhy idú hore, ale volatilita tiež ! Neviem si predstaviť ďalší rast bez upokojenia trhov...

APIC close 7,41 ( +19,5% ). Jediná akcia ktorú držím mi konečne robí radosť. Pohla sa za nízkeho objemu, bez akýchkoľvek správ. Som už takmer na nule, priemer mám cca 7,50.. Stratu som teda vysedel...teraz príde ďalší test, aby som nepustil do gatí a vysedel aj zisk. :roll: Target je pásmo 9,50-10 a tipnem si, že cenu 10 dosiahne do 10 septembra.

Pohľad na trhy: stále platí signál dole 1928 (neutral až sell )
Prílohy
ES záver dňa.png
ES záver dňa.png (9.56 KiB) 9720 zobrazení
APIC dnes.png
APIC dnes.png (6.65 KiB) 9720 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 1975 (- 0,65% )

Technický update. Nový signál hore 1989. Signál dole 1928 sa mení na 1936.

Sumár: ES signál hore 1989 , signál dole 1936, view: NEUTRAL
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 1982. Max.bolo zatial 1991. Odtial prudký výpredaj. Signál 1989 je odbitý.

nový pohľad: NEUTRAL až SELL (pokles), signál dole 1936

P.S. Končím seansu. Odchádzam na víkend.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:Update: ES 1982. ..nový pohľad: NEUTRAL až SELL (pokles), signál dole 1936
ES 1903 (-3,3%). Paráda. Signál 1936 odbitý.

Nový pohľad: žiadny. Dva dni som bol mimo, nemám analýzu. Akurát som mrkol, že pokles je ,,made in China,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 1916.
Dnes odbilo všetky dolné signály a vytvorili sa nové hore: 1943, 1946 a 1989
Pohľad: opatrný LONG s targetmi 1943, 1946 a 1989.

Najbližšie možné turbulencie: po dnešných payrolls to bude otvorenie a priebeh Číny v noci z nedele na pondelok.
Pokial viem, Čína má teraz posledné 2 dni sviatky a volno...pred nimi čínska vláda masívne intervenovala, aby sa trhy udržali pred sviatkami. Čínskym investorom sa asi nebude páčiť dnešný pokles...Následne sa musíme mať na pozore pri každom jednom reporte čínskych makrodát a za dva týždne to všetko vyvrcholí FEDom (16-17 septembra ).

Ak viete ešte o niečom inom, každý príspevok je tu vítaný. Myslím si, že je tu veľká šanca, že trhy sa po Fede konečne ukludnia a začne jesenná rally s možným návratom trhov na predošlé maximá do konca roku 2015. To je potencia zisku cca +10%, alebo +200 bodov na ES. To je hrubý pohľad, všetko musí byť zosúladené s tým, čo sa bude diať ( Čína, EU, makrodáta, ropa, dolár, geopolitické riziká a pod.). Aj ked to dlhodobo vyzerá na ,,japonský scénar,, (tendencia k deflácii a stagnácii), akciové trhy by mohli profitovať z extra kyslíka = z peňazí, ktoré nemá svet kam investovať.

P.S. APIC 6,68 (pohoda ). APIC čakám výrazný pohyb hore na budúci týždeň. Pomaly a opatrne začínam budovať long pozície na rast trhov (ES, CFD a indexové ETF). Na budúci týzden takisto zvážim nové opatrné investície na zisk s poklesu VIX ( niečo po pondelku, niečo pred Fedom a niečo po Fede ). Realizujem to cez XIV (1 x VIX inverzný ).
Všimol som si, že niektoré investorské esá masívne špekulujú cez opcie UVXY (3 x leveraged VIX). To nepovažujem za rozumné. Jednak pre vysoké riziko deformácie ceny pri dlhodobejšom držaní, jednak pre obrovské prémie, ktoré sa teraz vyvinuli na týchto opciách. Som zvedavý ako dopadnú...
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Pi 04 09, 2015 6:57 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Istiach »

Inak co sa USA zamestnanosti tyka, uz viac clankov som cital ze znizuju nezamestnanost opticky

http://www.zerohedge.com/news/2015-09-0 ... owest-1977" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:Inak co sa USA zamestnanosti tyka, uz viac clankov som cital ze znizuju nezamestnanost opticky

http://www.zerohedge.com/news/2015-09-0 ... owest-1977" onclick="window.open(this.href);return false;
To sa preberá už roky. Teraz to nemá váhu. Celé payrolls dnes sú o tom ako to ovplyvní FED.

V Čine sa to robí podobne:
http://cz.ako-investovat.sk/clanek/1187 ... -zrejme-ne" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Coudy »

Nezabudni Juggler, že US trhy sú v pondelok zatvorené.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Coudy napísal:Nezabudni Juggler, že US trhy sú v pondelok zatvorené.
To som nevedel. Dík. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:Update: ES 1916.
Dnes odbilo všetky dolné signály a vytvorili sa nové hore: 1943, 1946 a 1989
Pohľad: opatrný LONG s targetmi 1943, 1946 a 1989.
ES teraz na 1955. Max bolo zatiaľ 1961.

Čínske dáta boli slabé, trh však oslavuje, lebo čínske akcie sú o pár % vyššie a svitla nádej na nový čínsky stimulus.
Z technického pohľadu odbilo targety 1943 a 1946. Ostáva target 1989.

Pohľad: NEUTRAL až LONG.

Neutrál vsúvam do pohľadu preto, lebo trh má tendenciu korigovať a neočakávam, že target 1989 bude dosiahnutý dnes, teda v jednom býčom raste bez korekcie. Ja osobne som teraz vybral profity z long ES, UPRO i XIV ked pred hodinou začal ES korigovať od vrcholu 1961. Budem vyčkávať a chcem sa sústrediť na akcie. Tieto trejdy na pohyby trhu sú u mňa sekundárne a keby mi nekončila earnings sezóna, tak sa s nimi ani nezaoberám.
Prílohy
ES aktualne.png
ES aktualne.png (10.77 KiB) 9368 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 1987. Max bolo 1990

Target 1989 dosiahnutý dnes. Čiže LONG s targetmi 1943, 1946 a 1989 končí. Nový pohľad zatiaľ žiadny.
Prílohy
ES tgt 1989.png
ES tgt 1989.png (10.04 KiB) 9307 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 1971. Trh nevládze.

Vytvorili sa signály dole: 1945, 1922, 1910. Nie som zrovna naklonený shortom, ale nervozita pred Fedom sa bude stupňovať. Cesta hore zrejme nebude ľahká. Počkám a budem pozorovať.

Pohľad: NEUTRAL až SHORT ( potenciálny short s targetmi 1945, 1922, 1910 ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 1943 (min. bolo 1935,50 )

- pekne sme sa zosunuli po poslednom update. Signál 1945 odbitý.
- veľmi pekný deň, lebo sme odbili posledný horný signál a zároveň prvý dolný. A boli vzdialené 43 bodov.
- šli sme hore 30 bodov a potom 40 dole. Potencia +70 bodov. Investor si hryzie nechty a je odvčera -20 bodov.

- pohľad: dowtrend potvrdený, takže SHORT kým nepadnú signály 1922 a 1910

V tomto shorte neidem. Len pozorujem. Ale TA funguje, takže som spokojný.
Každý pokles je super. Teším sa na nové longy. Teším sa z vypredanosti. Teším sa z volatility. Pohyb je život. :D

Z krátkodobého psychologického hľadiska:

1.spľasla bublina optimizmu z čínskeho a japonského ,,stimulusovania,,:
China's finance ministry said that it would increase infrastructure spending and reform the tax system to stimulate the economy and Japan's Prime Minister Shinzo Abe pledged to slash corporate tax rates by 3.3% in 2016

2. vzrástla nervozita z Fedu po ďalších dobrých dátach z trhu práce: Job openings hit a record in July, rising to 5.753 mln from 5.249 mln in June, according to JOLTS data Pripomeňme si, že minulý piatok klesla nezamestnanosť na targety, ktoré si stanovil FED. To všetko zvyšuje šance, že FED zvýši rates. Medzi nami ženami, trh sa z toho ešte bude tešiť, ale zatial nepredbiehajme...zatial sa prispôsobme nervóznemu stádu...

APIC zverejnil. Zverejnenie hodnotím uspokojivo ...eps, tržby , guide všetko OK....Kvalitatívne marže up, billings trochu viaznu. Neviem ako zareaguje, lebo trh bude asi v debke. Dobrým katalyzátorom bude, ak sa ozvú análi a potvrdia targety v pásme 16-19. To je dvojnásobok súčasnej ceny a to môže katapultovať cenu do pásma 9,50-10.
Dnes pri open vyskočil APIC 10%, ale nebol som doma. Ináč by som niečo vybral. Takisto teraz v after sa zobchodovalo niečo po 8,80..to je tiež +10%. Ked však bude trh v debke a neozvú sa análi, tak môžu chýbať kupci a shorteri nemusia buyovať. Uvidíme.

Keď už hodnotím dnešné zverejnenia, tak PANW , ktorý som spomínal v inom vlákne zverejnil výborne. Dobrá security soft akcia a vcelku konsolidovaná. Zajtra budú análi targetovať nad 200.
Prílohy
ES 45 break.png
ES 45 break.png (8.66 KiB) 9228 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1933.
Volatilita pokračuje. Okolo obeda sa futures vyšvihli až ku 1967, aby za 2 hodiny padli späť ku včerajším minimám. Nevidím žiadne dobré správy:
1.China down: Chinese stocks ending the day in the red. Data showed that producer prices in China fell for the 42nd straight month and car sales dropped, in the most recent sign that deflation remains a significant risk..
2.Japan down: declined 2.5% on the back of a report showing a disappointing month-over-month decline in core machinery orders.
3.Brazilia junk rating
4. US. trh práce in line, ale export a import prices v deflácii.

Pohľad: short s targetmi 1922 a 1910 ostáva.

Preštudoval som tlačovku APIC, prešiel všetkými otázkami od análov a som spokojný. Aj tie gross billings, čo sa mi nepáčili sa vysvetlili: ...if you normalize for some of the larger transactions, we saw 57% growth in gross billings.
Takže APIC má na rast, lenže bude závisieť od toho, či sa ozvú análi (možno budú filcky vyčkávať), či nepoznižujú targety (100% plus je možno teraz veľa) a aký bude tlak trhov ( trhy teraz -0,5%). Veľká škoda, že rast trhov z obeda nevydržal aspoň do open...
Prílohy
ES stvrtok.png
ES stvrtok.png (10.49 KiB) 9183 zobrazení
Wall Street guys.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Istiach »

JUGGLER. Co ti urobili ubohi analytici ked im do filciek nadavas. No tak. Ved musia platit hypoteky. :lol:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vyčkávanie mi signalizuje, že na tom idú zarobiť. Predpokladám, že v Nomure, Morgan Stanley, JP Morgan, Credit Suisse ich dobre platia, aby nemuseli zneužívať svoju moc. Napríklad PANW dnes dostal 7 upgradov a je +8%.
Na konferencii APIC bolo 6 análov a sú ticho. Takto môžu v pohode využiť korekciu na nákup a spôsobiť cenový rast kedy sa im zachce. Naposledy ked upgradoval JP Morgan tak APIC dal +25%.

Čo sa týka mňa - ja som to zmanažoval takto:

- včera pred zverejnením som zavrel polovicu pozícii v pásme 8-8,10.
- po zverejnení až do dnešného open som sa snažil predať čo najvyššie. V podstate všetky predaje za najlepšiu cenu som urobil ja (po 8,80 včera, po 8,99 dnes).
- ked sa análi do dnešného open neozvali, tak som strelil zbytok v prvých sekundách po 8,50. Nevedel som, čo akcia urobí, ale mal som dobrú intuíciu. Keď klesla, pri cene 7,50 som začal znova nakupovať. Dalo sa aj nižšie (7,30) ale to som už nebol doma a nižšie ordery mi nechytilo. Teraz ide po 7,70 a zdá sa, že je dosť bidov. To by mohli byť tie nákupy pred upgradmi. Ja netuším kam ďalej pôjde, možno sú moje predstavy fantasmagorické, ale ja proste obchodujem tak ako si to predstavujem. Veď trading je iba o nejakej štatistickej pravdepodobnosti... Ked pôjde cena akcie nižšie, tak budujem ďalšie pozície. Možno kúpim toho viac na noc, ešte uvidím. Rozhodujem sa vždy priebežne.

Pohľad: Keď sa ozvú análi, tak target 10 ostáva. Na 9,50 mám long signál - toľko by mi stačilo.

P.S. Pridám graf. Tie predaje po 8,99 tam vidno ako vodorovnú čiarku. Na normálnych grafoch ich nevidno. Ak by boli pochybnosti, nemám problém pridať scan. Proste každý obchod o ktorom píšem je real...len nie všetky môžem reportovať real time. Dôvodom býva likvidita, alebo keď robím viac obchodov naraz.
Prílohy
APIC trejd.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

APIC update:
Včera sa ozval jeden anál: Pacific Crest reiterated Overweight , cut price target from $21.00 -> $18.00
Nie je to však vplyvný anál. Takisto sa zvykne ľuďom nepáčiť, keď sa target zníži. Tu si však treba uvedomiť, že ide o odhad ceny kde bude o 12 mesiacov, takže pri cene 7,50 je 18 pekný target: +140%.
Naposledy, keď dostal APIC upgrade 5 augusta, bol pri podobnej cene ako teraz a dostal overweight z neutral a tgt 16,50. Dostal to však od JP Morgan Chase. Bolo by fajn keby sa ozvali análi z Nomury, Credit Suisse, Morgan Stanley, alebo aspon KeyBanc.

ES 1942. Dnes to velmi nesledujem. Malo by to ist dole. OIL klesa...myslím, že Goldmani znižili vyhliadky a strašia pádom až ku 20 USD. Nevidím katalyzátory na rast.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1961.
Býči záver dňa. Ináč to ide do boku. Nemám dôvod meniť pohľad kým mám signály dole. V nedelu v noci budú nejaké čínske dáta, Fed sa blíži, tak uvidíme ako to otvorí v pondelok.

APIC zavrel po 7,98 (+7%). Za tú cenu som vybral zisk z celej mojej včera vybudovanej pozície, ale urobil som to už v polovici dňa. V druhej polovici dňa som začal budovať novú pozíciu od ceny 7,72. Nenakúpilo sa mi však dosť, tak som pred close dobral viac a mám teraz pozíciu s priemerom 7,87. Budem to takto trejdovať kým APIC nedorazí do pásma 9,50-10. Veľmi sa mi teraz páči. Výborný bias na long a potencia investičného zisku 100% a viac.

Keď už píšem o špekulatívnom zisku, tak podobný prípad, čo som si všimol je akcia VMEM (cena 1,78).
Je extrémne podhodnotená a vyklesaná. Dvojročné IPO po 7. Je to firma s trhovou kapitalizáciou 180 mil. Keď som ju nedávno analyzoval, uvedomil som si, že k tomu aby letela hore jej stačí zvýšiť tržby o 3-4 milióny za kvartál (data storage). Stačí aj jedna malá zakázka, ktorú zakomponujú do budúceho guidu a akcia dostane krídla. Za pár šikovne investovaných miliónov sa dá zvýšiť trhová kapitalizácia tejto firmy o 100-200 miliónov a viac! Stavím sa, že presne na tom už niekto šikovný pracuje... A zrovna dnes som si všimol, že manažment začal nakupovať vo veľkom...

Keď už sme pri insider špekuláciách, tak dnes som čítal o jednej: ...a lawyer representing IBM in 2009 told Trent Martin, an analyst at Royal Bank of Scotland Group, that the company planned to acquire SPSS Inc for $1.2 billion.

...právnik zastupujúci IBM v roku 2009 dal vedieť análovi T.M. z RBS, že IBM plánuje akvizíciu SPSS za 1,2 miliardy.

Martin bought SPSS stock and told his roommate, Euro Pacific broker Thomas Conradt, who in turn shared the information with co-workers Durant, Payton and another man named David Weishaus, all of whom traded on the tip.

...anál T.M. kúpil akcie SPSS a dal vedieť ďalšiemu kumpánovi - brokerovi, ktorý dal vedieť dvom kolegom a ešte jednému menom David Weishaus a všetci piati ten tip zobchodovali.

Lenže nejak nešikovne, lebo skončili na súde... :wink: Pekný víkend.

Pridávam graf trhu a APIC.
Prílohy
ES Friday.png
ES Friday.png (11.17 KiB) 9035 zobrazení
APIC Friday chart.png
APIC Friday chart.png (7.98 KiB) 9035 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

Ahoj Juggler, ako vidis dalsi vyvoj ES?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marcos napísal:Ahoj Juggler, ako vidis dalsi vyvoj ES?
Ahoj. Napísal som k tomu včera v inom vlákne:
JUGGLER napísal:
Fed dnes nedvihol. Malí šaleli od radosti, ale iba dovtedy kým veľkí nezačali predávať. Lebo Čína a deflácia.
Dve veci, ktorých sa bojí Fed. A to je potvrdenie, že kríza pretrváva...

Zatial to vidím na short. Až ku 1900. Potom už len na long až do konca roka. Pokial sa niečo nezomelie...
Konkrétne mám signály dole: 1927,1913,1900 (dec.kontrakt)
Vytvorili sa však aj nové signály hore: 1975, 2018. Plus sú tam staré nad 2100. Tie však teraz nehrajú rolu.

Všetky signály by mali byť skôr, či neskôr odbité. Verím, že do konca roku. Udeje sa tak s veľmi vysokou pravdepodobnosťou. Najpresnejší je však krátkodobý update.

Pre mňa to v praxi znamená, že z vyšším rizikom možno hrať krátkodobý SHORT až kým nebudú odbité všetky dolné signály. Čím viac pôjdeme dole, tým väčšia príležitosť sa bude otvárať na strednodobý LONG s targetom >200 bodov.

Najideálnejší trejd z veľmi nízkym rizikom bude teda pozičný LONG keď odbije všetky dolné signály (long od 1900). Takisto možno budovať long pozície už skôr, trebárs v pásme 1900-1930.. no ja verím, že dôjdeme až k 1900. Netreba sa zľaknúť, ked prerazíme aj nižšie, nakoľko sa tam bude odpalovať hromada stopiek.

APIC je od posledného updatu +25% a práve dosiahol targetované pásmo 9,50-10. Realizoval som ďalšie zisky, plus predal opcie. Nebudem však nič konkretizovať a dráždiť ľudí.
Naopak: uvažujem o novej sérii príspevkov kde by som sa tak trochu netradične venoval stratám. Čím môžem prostého Slováka potešiť najviac? No predsa debatou o tom ako mne, alebo susedovi zdochla koza. :wink:

Pridávam krásne grafy trhu a Apicu.
Prílohy
ES dec15 Friday post Fed.png
ES dec15 Friday post Fed.png (10.78 KiB) 8945 zobrazení
APIC target.png
APIC target.png (8.73 KiB) 8945 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa nitro »

Hladal som v starych prispekoch ohladom tej mojej otazky a zistil som, ze som si pomylil APIC s ANFI..no nic, ospravedlnujem sa. :oops: :roll:
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15906
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 1430 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nevadí. Nehnevám sa. Len ma to prinútilo nad všetkým rozmýšlať. Došiel som na to, že nie všetko čo tu popíšem je voči ľudom čo to čítajú fair-play.

Zoberme si ako príklad APIC.

Akciu som dal ako investičný tip pri cene 13,50. Prepadla sa o viac ako polovicu... :roll:
Dal som ju ako tip na swing pri nákupe 8 a SL 6,77. Ten tip skončil v strate -18%! :oops:

Ja som APIC trejdoval od 8,40. Nerešpektoval som SL a dokupoval až po 5,27. To je prepad -40%, ktorý som síce miernil tzv. jazdou v protismere (dokupmi nízko a predajmi vysoko), ale aj tak som riskoval vysokú stratu.
Nakoniec som z toho vytĺkol pekný zisk, ktorý som nakoniec aj preukázal, ale kopu trejdov som nereportoval real-time, len pozadu. Takže, kým ja sa tu chvastám ziskami, akcia padla -40% a teraz je len +20% od môjho nákupu!

Proste nie je OK to, čo tu prezentujem. Ani tie tipy, ani real trading. Analyzoval som napríklad moju ,,jazdu v protismere,, od vstupu po 8,40. Pozeral som, kolko mali vplyv dokupy dole a výbery hore. Vtedy sa totiž realizuje strata zo swingu, ale zároveň zisk z daytrejdov. Vyšlo mi, že ten zisk, čo som ukázal sedí, ale v skutočnosti som realizoval ešte väčší zisk (zhruba o 50% viac), čo však bolo eliminované rovnakou realizovanou stratou. Takže tradingom a dokupmi som stiahol svoj vstup z 8,40 na 7,50 a len vďaka tomu som skončil v peknom zisku. Ako tip mi APIC vôbec nevyšiel.

ANFI som takisto skončil v strate. Najprv strata na long, potom som niečo vytĺkol zo shortu a nakoniec som prerobil na opciách. Bolo to len pár stoviek, malá strata.

Ďalej som rozmýšlal o tom ako tu skončil Noubody. Ten tiež prezentoval zisky ako na bežiacom páse, ale o tom ako zvláda straty sme sa nič nedozvedeli. Škoda. Zisky sa proste páčia každému, ale o stratách nikto nepíše. Vzniká tak dojem, že celý úspech v tradingu je o ziskoch a ono je to vlastne naopak: TRADING JE O TOM AKO ZVLÁDAME STRATY.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"